Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 13:30   #41
A jel ortoped spomenuo da je najvažniji bosohod?
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:01   #42
I mi smo uzimali uvijek anatomske dok je bio manji. Poslije jednostavno je ispadalo preskupo kad je bio veći jer si mu morao svaki mjesec gotovo mijenjati-takvi su dečki-non stop u pokretu.
Najvažnije ti je da su odgovarajućeg broja- znači ne prevelike. Znači strpljenja, dijete za ruku i u trgovinu pa lijepo isprobati ili ako imate mogućnosti naručiti po mjeri.
Mi smo prakticirali i one mali višlje patikice- koje lijepo drže gležanj.
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 15:44   #43
Quote:
Lulu kaže: Pogledaj post
mi imamo terapiju za stopala od 6mj i dan danas jos vjezbamo, a ortopedske cipele od njene 1.godine svakih 6mj.
Kad je pocela stajat na noge stopala oba su joj kompletno bila okrenuta na van, a ond jos nagnuta na unutarnji rub stopala, uzas jedan na sto je to licilo. Sada sa 3 i pol god. stopala gledaju ravno naprijed i to oslanjanje na unutarnji rub je prilicno ispravljeno, jos nam prijeti opasnost da ostanu spuštena stopala, ali to je manji problem u odnosu na ovo prije.
jel to kalkaneovalgus ili kako se vec zzove? moj Domi se isto tako glupavo dize na unutarnju stranu pete, a prstice prema gore i van
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 16:29   #44
babanroga znam da neki valgus je, ne sjecam se vise tocno. Nemam nalaze pri ruci da ti provjerim tocno.
To je vecini daunica karakteristicno, rekao mi fizijatar, zbog laksiteta zglobova i tetiva.
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:12   #45
frodo su dobre
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:10   #46
Gdje ima u Zagrebu kupiti kvalitetnijih papucica da im cicak ne ode za dva tjedna? Gdje im atih ppaucica ANNA UND PAUL ili BOBUX i koliko kostaju?
Gdje ima cipelica NATURINO i kolika im je cijena?
Vidjela sam u prospektu da Peko ima neke slatke sandalice, vjerovatno uvoz iz Italije? Sta mislite?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:17   #47
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
Gdje ima u Zagrebu kupiti kvalitetnijih papucica da im cicak ne ode za dva tjedna? Gdje im atih ppaucica ANNA UND PAUL ili BOBUX i koliko kostaju?
Gdje ima cipelica NATURINO i kolika im je cijena?
Vidjela sam u prospektu da Peko ima neke slatke sandalice, vjerovatno uvoz iz Italije? Sta mislite?
i naturino i peko imaš u king crosu,na jankomiru....ja danas gledala naturino...ma svega,divne....
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 00:02   #48
A koja im je cijena?Nisam u Hrvatskoj ali uskoro dolazimo i ne mogu nositi sve sto nam treba odavdje. Koje papucice su kvalitetne?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 04:57   #49
Jel se mogu kupiti Naturino cipelice gdje u zoni tramvaja?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 07:02   #50
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
Jel se mogu kupiti Naturino cipelice gdje u zoni tramvaja?
nisam 100% ziher,al mislim da je naturino bio u skalinskoj,2min od trga...ako koja cura zna da ga više tamo nema,neka javi...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 09:59   #51
Naturino cipela ima u Kiko dućanima, u Radićevoj ulici na desno kad se ide prema gore i u Kaptol Centru, a ima i jedan dućan u Gotovčevoj kod Kvaternikovog trga.

Ima ih i u dućanu po imenu Katka koji se nalazi u zgradi preko puta Jadranskog mosta na Savi, to je zgrada u kojoj je pizzeria Baschiera.

Cijene su različite ali kreću se u prosjeku oko 500-600 kn za cipelice. Za ove šlape koje se spominju nisam nikad čula.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:26   #52
Hvala puno, paspa i verica.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:40   #53
Quote:
Nerea kaže: Pogledaj post
Prve cipele sam mu kupila tek kad je doobro prohodao....dotad je bio u bichvicama sa stopama. Nikad mu nisan kupovala iskljuchivo cipelice sa uloskom (bambi ili ciciban). Pogotovo nakone emisije na televiziji u kojoj pedijatar govori o tome da djetetu uvijek uzmesh broj vechi cipela (radi prsticha da su slobodni a ne sputani) pa se onda noga miche unutar cipele i nikad nije ulozak tochno tamo gdje bi trebao biti. Ili one duboke koje podrzavaju zglob...jer bi navodno zglob ipak trebao biti slobodan.
One koje su mi se svidile i samo bi pazila da su prirodni materijali i da mogu prst stavit iza u cipelicu...
ekipa poslušajte ovu ženu isto radim i ja
i klinci mi imaju savršena stopala
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 17:33   #54
moj muz je kupovao cijelo vrijeme adidas,lacoste i sve ostale marke i sta se sad dogodilo-curica nam je 19 mjeseci i ima preko 20 pari cipela i tenisica a ni jedne joj vise ne pasu
I&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 19:43   #55
meni je ortoped rekao da ne treba kupovati anatomske jer da dječje stopalo nije formirano i da je dovoljno paziti da su od prirodnih materijala, pa sad
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 08:08   #56
Kegi zakon!Povoljna cijena,koža,zgodni modeli za svaku dob!
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 16:41   #57
Cipele sa anatomskim uloškom?

Makar sam mama 2mjesechne bebachice, zanima me shta drugi misle o ovome.

Naime sve do poroda (dakle 27god) bila sam uvjerena da su djechje cipke sa anatomskim uloshkom ne samo zdravstveno, nego i zbog ugode neophodne........i tad saznala da je najbolje da dijete do 3 godine ima cipele sa ravnim dnom!

Objashnjenje - anatomski ulozak je dobar kasnije, ali u tako ranoj dobi on namjerno formira djechju nogu (kao na dobro) i ne dopushta da je dijete samo formira....al opet zar svoj djeci trebaju uloshci???? Kao recheno je da su "vani" sve cipke sa ravnim uloshcima. Nisam bila dugo u inozemstvu, pa me zanima da li je to istina?

E...sad....malo sam razmishljala i meni se to chini logichnim - dopustiti djetetovoj nogi da se samo formira...a opet...ako bude nosilo ravne cipke, kako che mu tek kasnije biti prilagodit se na anatomske!!!!!!!

Shta vi mislite?
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:47   #58
Današnje dječje cipele kvalitetnih proizvođače imaju tzv.uložak koji je zadržao samo ime "anatomski" a zapravo se radi o fleksibilnom i savršeno prilagođenom dječjem stopalu.Pogrešni su potpuno ravni (jeftinjaki koje možeš naći kojekuda-no,nažalost mnogi su ih primorani kupovati zbog povoljnije cijene) ali i nekadašnji "anatomski" sa tvrdim i nefleksibilnim podizačem stopala.Ta generacija je izumrla prije nekih 8-10 god.Valjda je jasno što je pisac htio reći.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:55   #59
Mi smo klincu do tri godine kupovali cipelice tipa bambi,ciciban...-400 kuna na dalje,kao bas zbog toga sto su anatomske.

Papuce isto tako.Jedanput kupili neke jeftine papuce,i vec nakon tjedan dana peta mu iskocila na stranu...

Sad nakon tri godine bas ne kupujemo ciciban,bambi i slicno,bas zato sto su skupi ali zato se mogu nac do 200 kunica dobre cipele sa anatomskim uloscima,pa i Nike vec mozes kupit za 150 kuna...
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:41   #60
kad nastupaju prve cipelice?

moja malena ima 7mj i 10dana,stalno se dize na nogice pa me zanima kad nastupaju prve prave cipelice i kakve cipelice izabrat(koje su najbolje)

p.s nisam nasla nista na ovu temu ali ako postoji prebacite ili zatvorite temu
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.