Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2015., 02:10   #61
nazalost tako je . Za promjeni wifi sifre moras njih nazvati i reci u koju da ti promjene.
tuuuuuuuuuuuuu na telefonu je takav jer oni rade na americkom standardu . bar su meni tako rekli.
Na facebooku su rekli da mozes uzeti drugi modem i da ce ti date oni postavke za spajanje na net , premda sumljam u to .
Mobilna aplikacija za koju pise da imas pozive free , nisu free . nego ti se racunaju po njihovoj tarifi.
Brzina koju ja dobivam od njih .
Mene samo zanima koliki ce mi biti racun za prvi mjesec jer sam bio prebacen na terrakom 29.1.015
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 14:04   #62
Quote:
sv3mir kaže: Pogledaj post
nazalost tako je . Za promjeni wifi sifre moras njih nazvati i reci u koju da ti promjene.
tuuuuuuuuuuuuu na telefonu je takav jer oni rade na americkom standardu . bar su meni tako rekli.
Na facebooku su rekli da mozes uzeti drugi modem i da ce ti date oni postavke za spajanje na net , premda sumljam u to .
Mobilna aplikacija za koju pise da imas pozive free , nisu free . nego ti se racunaju po njihovoj tarifi.
Brzina koju ja dobivam od njih .
Mene samo zanima koliki ce mi biti racun za prvi mjesec jer sam bio prebacen na terrakom 29.1.015
Jesi li im slao prigovore za šifre. Jer glupo mi je svaki put kad želim promjeniti šifru da moram zvati njih. Za mobitel i mobilnu aplikaciju ako je istina to što kažeš taj će mobitel onda završiti na njuškalu, dobra je stvar da je otključan na sve mreže.
Ove 2 godine će mi biti duge ali nema šanse da ostanem na terrakomu pod ovim uvjetima nakon isteka ugovora i nema šanse da bi ga nekom preporučio.
Ako im je važnije uzeti novac od korisnika nego imati zadovoljnog korisnika onda su zalutali u prostoru.
Poslat ću im prigovor na email u svezi wifi-a i ako ga ne uvaže imat će u meni velikog neprijatelja
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 15:45   #63
Super, znači dojmovi su onakvi kakve sam i očekivao kad sam komunicirao s njima putem facebook-a.

Ne mičem se sa Iskona. Za tih 10-20 kuna razlike u cijeni se ne isplati trpiti probleme.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 19:14   #64
Quote:
Mr. Generator kaže: Pogledaj post
Super, znači dojmovi su onakvi kakve sam i očekivao kad sam komunicirao s njima putem facebook-a.

Ne mičem se sa Iskona. Za tih 10-20 kuna razlike u cijeni se ne isplati trpiti probleme.
A tebi se za 10-20 kn ne isplati . Ali meni je razlika u racunu 120kn . tako da mi se isplati.
internet radi lijepo i telefon za ono sta mi treba radi lijepo.
Jedino zeza to sta je modem totalno zakljucan . Da bar daju pristup kontroli wifi -a.
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:40   #65
Quote:
sv3mir kaže: Pogledaj post
A tebi se za 10-20 kn ne isplati . Ali meni je razlika u racunu 120kn . tako da mi se isplati.
internet radi lijepo i telefon za ono sta mi treba radi lijepo.
Jedino zeza to sta je modem totalno zakljucan . Da bar daju pristup kontroli wifi -a.
Uštedu od 120 kuna možeš imati samo ako si prije toga bio na tcomu, a da si odabrao bilo koju mrežu osim tcom-a imao bi poprilične uštede,
VIP ima tarife (govorim za duo pakete internet i telefon jer me TV ne zanimaI
Vip za 4 Mbs ima dvije tarife one koji imaju mobilnu pretplatu mjesečna naknada je 174 kn, prema svim mrežama uspostava poziva 29 lp, a ako nemaš mobilnu pretplatu onda je naknada 199 kn
Optima

Za istu tarifu 4 Mbs mjesečna naknada je 195 kn
H1 isto to za 179 kn
Iskon 207 kn i da ne nabrajam

Ali je terrakom jedini koji mi ne dozvoljava samostalno mjenjanje wirless šifre,
Terrakom je jedini kod kojeg se ne može vidjeti u modemu stanje konekcija, ono zagušenja, pucanja veza i sl (SN Margine, Line Attention...)

Mobilna aplikacija s kojom se toliko hvale je beskorisna, tko god ima mobitel vjerojatno koristi neku od tarifa, ja eto za 35 kn mj imam 1000 kuna prema svim mrežama i još giga interneta, sasvim dovoljno. Mobitel koji još nisam dobio (valjda hoću) će završiti na njuškalu, valjda će neko za kinesko smeće dati 200 kuna jer plus mu je jedini što je otključan na sve mreže

Do sada sam u svih operatera imao brzine iznad 4 Mbs (download mi nije toliko bitan, volio bi da je upload malo veći jer puno više postavljam materijala na internet nego skidam posebice na youtube i onda ako misliš uploadati neki HD filmić triba cijeli dan) kod terrakoma još nisam vidio brzinu veću od 3,70, jest oni se drže UO 2-4 Mbs, ali i kod VIP-a sam ima iste ugovorne uvjete pa mi se brzina nije spuštala ispod 4 Mbs

I kako sam rekao u ranijem postu VIP nisam napustio zbog kvalitete usluge već zbog njihovog odnosa prema korisnicima, ali ovo što dobijam od terrakoma jednom rječju katastrofa najgora mreža (gori su i od optime) samo nažalost kasno sam to uvidio i sad ih moram trpiti 2 godine.

Ti ako misliš da su OK budi s njima doživotno ako hoćeš, ali ja ako se ne poprave u toku dvije godine nema šanse da ostanem kod njih.

A kad speedtest mjerim prema USA onda dobijem ovakve rezultate
http://www.speedtest.net/my-result/4118245797

Zadnje uređivanje Jerry_nidžo : 05.02.2015. at 12:43.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 16:51   #66
Ja se nadam da ce za 2 godine biti boljih ponuda. Da ce mi netko mozda i optiku ponuditi. ne mislim ostati na terrakomu.
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 18:46   #67
Quote:
sv3mir kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da ce za 2 godine biti boljih ponuda. Da ce mi netko mozda i optiku ponuditi. ne mislim ostati na terrakomu.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 15:35   #68
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
Uštedu od 120 kuna možeš imati samo ako si prije toga bio na tcomu, a da si odabrao bilo koju mrežu osim tcom-a imao bi poprilične uštede,
VIP ima tarife (govorim za duo pakete internet i telefon jer me TV ne zanimaI
Vip za 4 Mbs ima dvije tarife one koji imaju mobilnu pretplatu mjesečna naknada je 174 kn, prema svim mrežama uspostava poziva 29 lp, a ako nemaš mobilnu pretplatu onda je naknada 199 kn
Optima

Za istu tarifu 4 Mbs mjesečna naknada je 195 kn
H1 isto to za 179 kn
Iskon 207 kn i da ne nabrajam

Ali je terrakom jedini koji mi ne dozvoljava samostalno mjenjanje wirless šifre,
Terrakom je jedini kod kojeg se ne može vidjeti u modemu stanje konekcija, ono zagušenja, pucanja veza i sl (SN Margine, Line Attention...)

Mobilna aplikacija s kojom se toliko hvale je beskorisna, tko god ima mobitel vjerojatno koristi neku od tarifa, ja eto za 35 kn mj imam 1000 kuna prema svim mrežama i još giga interneta, sasvim dovoljno. Mobitel koji još nisam dobio (valjda hoću) će završiti na njuškalu, valjda će neko za kinesko smeće dati 200 kuna jer plus mu je jedini što je otključan na sve mreže

Do sada sam u svih operatera imao brzine iznad 4 Mbs (download mi nije toliko bitan, volio bi da je upload malo veći jer puno više postavljam materijala na internet nego skidam posebice na youtube i onda ako misliš uploadati neki HD filmić triba cijeli dan) kod terrakoma još nisam vidio brzinu veću od 3,70, jest oni se drže UO 2-4 Mbs, ali i kod VIP-a sam ima iste ugovorne uvjete pa mi se brzina nije spuštala ispod 4 Mbs

I kako sam rekao u ranijem postu VIP nisam napustio zbog kvalitete usluge već zbog njihovog odnosa prema korisnicima, ali ovo što dobijam od terrakoma jednom rječju katastrofa najgora mreža (gori su i od optime) samo nažalost kasno sam to uvidio i sad ih moram trpiti 2 godine.

Ti ako misliš da su OK budi s njima doživotno ako hoćeš, ali ja ako se ne poprave u toku dvije godine nema šanse da ostanem kod njih.

A kad speedtest mjerim prema USA onda dobijem ovakve rezultate
http://www.speedtest.net/my-result/4118245797
A jesi biser, pa naravno da ćeš imat tolku brzinu kad mjeriš prema SAD-u. Mislim, razmišljaj malo.
Borabor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 18:57   #69
Terakom iskustvo nakon skoro dva mjeseca

Eto još malo pa će proći dva mjeseca (ako veljaču računamo kao puni mjesec) od kada sam korisnik terrakom usluga.
Naime uključen sam u terrakom uslugu 3.veljače, u početku je bilo veliko razočarenje, no moj stav o terrakomu se mjenja na bolje što hoću reći da su mišljenja o njemu kao operateru sve pozitivnija mada ima tu još nekih sitnica koje se mogu popraviti.

No očito je jedno samo galama i prigovori donose željeni učinak, a ne samo sjediti skrštenih ruku i čekati da ti se samo posluži.

Kao što je poznato iz mojih ranijih postova bio sam ljut na njih što mi nedaju administratorske ovlasti nad modemom prije svega radi mijenjanja WIFI lozinke.
Onda sam im na mail poslao razlog zbog čega mi je to potrebno (kao što sam i ovdje naveo) i da su jedini operater koji to ne dozvoljavaju, na kraju su mi dozvolili da mogu imati administratorske ovlasti na modemu, ali prije toga sam morao potpisati da u slučaju vraćanja modema na tvorničke postavke i sl. snosim sam odgovornost.
Naravno da sam na to pristao i potpisao jer me nikakva druga promjena ne zanima osim mijenjanja WIFI lozinke. I kako sam rekao nakon potpisa da prihvaćam odgovornost na kraju sam dobio drugu šifru za pristup modemu s kojom imam administratorske ovlasti, mogu mjenjati WIFI šifru, mogu imati uvid u stanje veze zagušenja i sl.

U međuvremenu sam dobio i i šifre za pristup korisničkim stranicama koje su svjetlosna godina ispred VIP-ovih, no i korisničke stranice imaju neke nedostatke, kao na primjer nemaju za sada (rekli su da će i to uvesti u red) elektronski ispis računa. Naime na korisničkim stranicama se uredno vidi ispis poziva, plaćeni-ne plaćeni računi za pojedini mjesec, ali nemaju uvid što je sve uključeno u račun, mislim na pdf izgled pisanoga računa poput onoga koji šalju poštom.


I opet se ponavljam da samo galama i prigovori daju željeni ili bar približno željeni učinak, tako sam im prigovorio (mail) na brzinu downloada, tako da su mi i taj prigovor uvažili pa sada brzinu downloada imam konstantno iznad 4 Mbs, upload priko speedtesta pokazuje da je iznad 0,50 Mbs no prilikom uploada videa na youtube sam se malo razočarao (možda je to i zbog googla koji stalno nešto mjenjaju, prčkaju pa možda terrakomovci nisu tu ni krivi). Za video od 20-ak minuta koji nije HD trebalo je više od 10 sati da ga upoloada, drugom prilikom sam opet uploadao video od 4 minute i za njega mi je trebalo više od 40 minuta uploada, poslije nisam postavljao videa tako da ne znam jesu li poravili stanje i po tom pitanju.

U međuvremenu također stigao mi je Smartphone, onako izgledom je ne loš, funkcionalnost nije bog zna. Platforma smartphona je android, no ja sam od onih kojima android nije baš legao, puno draži mi je symbian.
Baterija ovog smartphona nije baš jaka strana. Naime ako je u standbayu ono da se ne tipka po njemu potrajat će 2-3 dana, ako surfaš s njim, razgovaraš ili igraš neku igricu ne gine ti punjenje najmanje jedanput dnevno, tako ako ideš negdi na put i oslanjat se na njega bez rezervne baterije ....


I za kraj ću se malo osvrnuti na ovu njihovu aplikaciju za smartphone tzv terramobile.

Ne znam što su oni zamislili s ovom aplikacijom no nevjerujem da će pasti na plodno tlo.

Naime korištenjem te aplikacije smartphone se koristi kao kućni telefon, odnosno pozivi upućeni priko aplikacije je isti kao da zoveš s kućnog telefona. Znači potrošnja je ovisna o tarifi kojom se koristi fiksni telefon, a kako je većina tarifa gdfje se naplaćuje samo uspostava poziva tako će vas svaki poziv koštati 29 lp prema fiksnim telefonima odnosno 89 lp prema mobilnim mrežama.

No zašto mislim da ova aplikacija neće naići na plodno tlo.
Prije svega jer ta aplikacija ovisi o drugome ili WIFI ili nekom mobilnom operateru.
Tko je već kod nekog mobilnog operatera vjerojatno već koristi neku tarifu koja odgovara njegovim potrebama (ja sam na bonove i imam smart tarifu od 1000 minuta prema svim mrežama gdje se naplaćuje jedino uspostava poziva od 29 lipa (kod teramobile je uspostava poziva prema mobilnim mrežama 29 lp) koje još nisam do kraja iskoristio, i imam 1gb interneta koje također nisam iskoristio do kraja jer gdje god mogu spajam se na wifi. tako da su mi povoljniji pozivi kod mobilnog operatera nego kod terramobila), a tu je još i facebook, skyp, viber i sl.
I da jedan od uvjeta kod korištenja terramobilea ako nisi u dometu WIFI signala da bi funkcionirao mora imati pristup i 3g signalu, bez toga je terramobile neupotrebljiv.

Ova aplikacija i ovaj smartphone koji sam dobio za 199 kuna može poslužiti kao još jedan bežični telefon modernog izgleda, jer priko ove aplikacije se mogu primati i slati pozivi korištenjem wifi signala.

Jedino što je pozitivno u ovom smartphoneu je taj što je otključan na sve mreže i osim toga ima utor za dvije SIM kartice, tako da vjerujem da će ovaj smartphone najvjerojatnije završiti na njuškalu.

Eto toliko od mene za ovaj put
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 01:06   #70
E sada menie zanima dal ta admin sifra vrijedi samo za tvoj modem ili je univerzalna za sve modeme . Tipa kako ima t-com.
oces podjeliti sa nama tu admin sifru , moze i na PM.
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 09:35   #71
Eto i mene na terrakomu preko t-com parice. Zahtjev 20.02.15. Prijelaz je trebao biti 08.04.15. Jedan dan kasnio prelazak, razlog je t-com nije izvršio dobro prijenos broja sa klasičnog na Ip liniju.
Jučer došao t-com tehničar i pustio liniju.
Do sad bio na Vip-u (brzina 3.06/0.24, ping 15)
Prva mjerenja na terrakomu: 4.13/0.55, ping 12.
Malo sam se bojao te ip telefonije, zbog dosta udaljenosti od centrale i nekadašnjeg problema sa iskonom, ali zvuk je dobar, čak je glasniji nego do sad na vipu. Možda mala zamjerka, par sekundi čekanja od trenutka biranja broja do trenutka početka zvonjave kod sugovornika. Al zanemarivo.
Eto za sad ok..
u slučaju da nešto krene po zlu, javim tu..
darkos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 20:55   #72
a nebi trebalo nista po zlu poci . kod mene sve radi vec duze vrijeme .nadam se da ce tako i nastaviti
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 00:02   #73
evo i ja kao novi korisnik terracoma.
zasad i nemam nekakav osjećaj da sam prešao s tcoma na terracom (osim kad vidim razliku u računu)
eto jedino što imam router zaključan, ali iskreno ne dira me to previše.
ja zadovoljan posve
leo006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 02:58   #74
Uzeo sam terrakom duo paket prije mjesec dana i izuzetno sam nezadovoljan.
To se jako osjeti kod downloada i kod youtubea.
Želio bi raskinuti ugovor,a oni su mi rekli da bi im trebao platiti oko 1400 kn??
Mada su mi rekli da u svakom trenutku mogu raskinuti ugovor ako nisam zadovoljan uslugom bez naknade sada je priča drugačija...
što napraviti?
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 06:09   #75
Prvo traži da se pismeno očituju prema tebi, a onda se obrati HAKOM-u
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 20:45   #76
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Uzeo sam terrakom duo paket prije mjesec dana i izuzetno sam nezadovoljan.
To se jako osjeti kod downloada i kod youtubea.
Želio bi raskinuti ugovor,a oni su mi rekli da bi im trebao platiti oko 1400 kn??
Mada su mi rekli da u svakom trenutku mogu raskinuti ugovor ako nisam zadovoljan uslugom bez naknade sada je priča drugačija...
što napraviti?
Ocito da im veza zavisio o liniji koju ti imas .
Kod mene download i youtube rade predivno.
Sto se tice raskida ugovora neznam kako ce to ici.
Javi kako je proslo .
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 22:26   #77
Prešao na Terrakom prije nešto više od mjesec dana, s T-com-a, i od prvog dana imam problema s Internetom (da pokucam u drvo, telefon i televizija rade ok). Naime, Internet s vremena na vrijeme(random) ne želi učitavat stranice, to traje nekoliko minuta i onda je opet sve u redu i tako u krug. Tehničari su bili već nekoliko puta, signal je dobar i dovoljno jak, navodno su resetirali sve što su mogli sa svoje strane, ali to jednostavno ne radi pouzdano. Brzina je dobra dok ne krenu prije spomenuti problemi. Ne znam više što učinit, da li je netko od vas imao slične probleme možda te ima li ideju gdje bi mogao biti problem? Onaj log u routeru je puno kojekakvih kritičnih grešaka...

http://www.pohrani.com/f/5/mF/1uMd9d3a/1/capture43.jpg
http://www.pohrani.com/f/F/du/4EZ3Yb...apture5435.jpg

Zadnje uređivanje hb5 : 08.07.2015. at 23:20.
hb5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 16:59   #78
Nadam se da je riješeno, promijenili su kompletno ožičenje u zgradi.
hb5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 14:14   #79
Quote:
hb5 kaže: Pogledaj post
Nadam se da je riješeno, promijenili su kompletno ožičenje u zgradi.
trebao si im odmah uvaliti da optiku provucu
sv3mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 02:45   #80
Koliko vidim, svi koji imaju nekoliko postova ih hvale, svi koji imaju nekoliko stotina postova ih žestoko kritiziraju
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.