Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 00:02   #8221
Quote:
Ninosb kaže: Pogledaj post
Moze li za 2. kolokvij posluziti knjiga "Inzenjerska grafika", Kljajin i Opalic ?
a gle ne znam vjerovatno moze ja ju nisam koristio , dovoljna ti je ta skripta i imas jos i pitanja od prijasnjih godina u vanjskoj , vecinom se ponavljaju ... za taj drugi kolokvij moras znati ono bas osnovno... ne kuzim zasto se zamaras sa time uopce :P ,lagan je predmet stvarno ali bitno je da naucis to sve za kasnije
luxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:06   #8222
Quote:
Krikondenbar kaže: Pogledaj post
Na sto mislis kad kazes da bi bilo dobro imati jos nesto polozeno, sto se isplati polagati?
Ja imam EWE - european welding engineer. Puno kosta (ukupno preko 5000€) ali firme cak i u HR su spremne platit to. Imas predavanja, vjezbe i koje strucno putovanje (van HR). Nije vezano doslovce sa FSBom vec opcenito strojarstvom - mogu i osobe sa SFSB (ali i ostalih fakulteta) to polagat. Bitno je imati zavrseno barem za bakalara strojarstva (makar to gledaj s rezervom jer nisam 100% siguran)
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:02   #8223
jedno pitanje, kako se ulogirat na stranicu knjiznice za produzit knjige, trazi jmbag i sifru a nikakvu sifru nisam dobio u knjiznici niti hoce ova od studomata
lozo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:55   #8224
Quote:
lozo123 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje, kako se ulogirat na stranicu knjiznice za produzit knjige, trazi jmbag i sifru a nikakvu sifru nisam dobio u knjiznici niti hoce ova od studomata
Za knjižnicu ti je lozinka ista kao i jmbag
joeyjordinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 09:01   #8225
Pozdrav, dali je moguce nadoknaditi izostanke na seminarima iz sociologije?
Brrr098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:51   #8226
Quote:
Brrr098 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dali je moguce nadoknaditi izostanke na seminarima iz sociologije?
Javi se Ivani Cavar na mail (imas ga na e ucenje) i pitaj, seminari su relativno nov pojam na faksu pa ne vjerujem da ce ti itko znati reci
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:37   #8227
Hvala Nino,
Sta stvarno nemamo u petak nastavu nakon 12?
Brrr098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:04   #8228
Quote:
Brrr098 kaže: Pogledaj post
Hvala Nino,
Sta stvarno nemamo u petak nastavu nakon 12?
Da nema
luxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:48   #8229
Jel ima kakvih savjeta nas koji smo pali prvi kolokvij sociologiju? Najgluplji predmet vjerojatno na cijelom faksu, cisto strebanje besmislenih imena i podataka.
A o kvaliteti predavanja necu ni trositi rijeci.

Sigurno je netko bio na ispitu pa da kaze svoja iskustva

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:31   #8230
YouTube kanal Osnove Elektrotehnike
- mozda nekome pomogne kod ucenja
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 09:49   #8231
Quote:
maxkuki kaže: Pogledaj post
Jel ima kakvih savjeta nas koji smo pali prvi kolokvij sociologiju? Najgluplji predmet vjerojatno na cijelom faksu, cisto strebanje besmislenih imena i podataka.
A o kvaliteti predavanja necu ni trositi rijeci.

Sigurno je netko bio na ispitu pa da kaze svoja iskustva

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ja sam prošao prvi, pao drugi, jos gore, dosao na ispit za koji sam ucio samo vecer prije, pogledam u ispit, shvatim da ne znam zapravo ni jedan zadatak no svejedno sam probao odgovorit na sve, vec sam se i pomirio s cinjenicom da cu past, kad ono dosli rezultati par sati kasnije i ono trojka hahaha.

Nemoj ovo shvatit kao savjet da ne ucis socku jer nisu svi prosli ovak kao ja, vec bas suprotno, nauci, prođi i rijesi se toga, jer ima dosta tezih kolegija na 1. godini (vjv i sam znas) koji ce ti radit probleme.

I jos jedna stvar, sjecam se da je na ispitu bilo jedno pitanje na koje nisi mogao pronaci odgovor ni u jednoj od onih 'skracenih' skripti, vec jedino u onoj službenoj literaturi za ispit, tak da pazi iz ceg ces ucit.

sretno
Thetom23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:03   #8232
Quote:
maxkuki kaže: Pogledaj post
Jel ima kakvih savjeta nas koji smo pali prvi kolokvij sociologiju? Najgluplji predmet vjerojatno na cijelom faksu, cisto strebanje besmislenih imena i podataka.
A o kvaliteti predavanja necu ni trositi rijeci.

Sigurno je netko bio na ispitu pa da kaze svoja iskustva

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ne sjecam se tocno kako bilo je dok sam ja polagao al mislim da dovoljno je imat smisla za pisanje jer bome nit sam procitao skriptu, nit sam imao salabahter, a nisam ni isao na predavanja ni na kolokvij .. polozio sam s prve i to isto s 3 ili cak 4 ..

Neka ne bude ovo primjer.. mozda mi pomogla nesto i srednjoskolska sociologija .. al da se ne sjecam ni gradiva koje se radilo na tom kolegiju, istina je .
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:05   #8233
kad pocinju i kolko traju zimski praznici?
lozo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:25   #8234
Imaš na web stranici fakulteta akademski kalendar.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:18   #8235
Quote:
lozo123 kaže: Pogledaj post
kad pocinju i kolko traju zimski praznici?
22.12 - 2.1

Ima li iko kakvih savjeta za ispit iz mehanike za nas koji smo pali kolokvij?
I kakav je usmeni iz meh i odakle se uci za to
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:34   #8236
Quote:
Ninosb kaže: Pogledaj post
22.12 - 2.1

Ima li iko kakvih savjeta za ispit iz mehanike za nas koji smo pali kolokvij?
I kakav je usmeni iz meh i odakle se uci za to
Ovisi kod koga si za usmeni ... zadatci na ispitu su slicni kao na kolokviju
luxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 12:43   #8237
Bok!
Zanima me kakav je usmeni iz EK1 , zanima me dali ja pismeno pisem prvo nesto pa onda jos usmeno odgovaram ili? ... i dali je tezina kolokvija slicna kao tezini ispita ?
luxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 14:23   #8238
Quote:
Ninosb kaže: Pogledaj post
Ima li iko kakvih savjeta za ispit iz mehanike za nas koji smo pali kolokvij?
I kakav je usmeni iz meh i odakle se uci za to
Obično 5 zadataka. Ako se dobro sjećam, oslobađanje tijela veza bez trenja, sa trenjem, ravni nosač (Gerber), okvirni nosač i karakteristike presjeka. Imaš ovakve zadatke s rješenjima u knjizi prof. Smeneskog. Osim toga veliki broj ispita imaš u vanjskoj i još veći broj kruži među kolegama.

Usmeni ovisi o profesoru, kao što je kolega gore napisao.
jamman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 14:35   #8239
Quote:
luxin kaže: Pogledaj post
Bok!
Zanima me kakav je usmeni iz EK1 , zanima me dali ja pismeno pisem prvo nesto pa onda jos usmeno odgovaram ili? ... i dali je tezina kolokvija slicna kao tezini ispita ?
Pišeš teoriju na papir. Mislim da nema dodatnog usmenog osim ako si na komisiji.

Po mom mišljenju, zadatci na kolokviju i ispitu su podjednako teški. Razlika je u tome da na ispitu pišeš i teorijski dio, za koji je uglavnom problematična literatura. Tako je barem bilo u moje vrijeme, nadam se da se nešto promijenilo.
jamman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:20   #8240
Quote:
luxin kaže: Pogledaj post
Ovisi kod koga si za usmeni ... zadatci na ispitu su slicni kao na kolokviju
prof. Sušić
NinoM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.