Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 16:00   #41
Quote:
šala kaže: Pogledaj post
...
Po mom mišljenju, EDSS je prilično relativna i subjektivna stvar. Mnogi faktori utiču na formiranje ovog pokazatelja. Ja lično, nikada nisam imao bilo kakvih problema sa vidom, govorom, potencijom... ali neki drugi problemi, naročito oni vezani za hod, su izraženi. Samo jednom mi je utvrđivan EDSS, pre neku godinu, i to onako u prolazu. Ja spadam u grupu onih obolelih koji se naročito dobro osećaju uveče. Neke stvari koje ne mogu da uradim ili ih teško uradim u toku dana, sa lakoćom mogu uveče. Kada bi mi neko merio EDSS u toku dana i uveče bila bi primetna drastična razlika. Drugo, ni svi dani nisu isti. Ima dana kada mislim da mogu da poletim, ali ima i onih kada je težak i odlazak do WC-a. Stoga, izabrani trenutak za utvrđivanje EDSS može bitno da opredeli njegovu visinu, tako da smatram da ovo doprinosi njegovoj relativnosti i subjektivnosti.

Ukoliko mi stepen onesposobljenosti ipak dozvoljava da radim neke meni važne stvari u životu, nisam mnogo zainteresovan kolika je njegova procenjena vrednost. S druge strane, ako me i mali EDSS ometa, svejedno mi je što je mali, kad me onemogućava u funkcionisanju.

Ali da ne pametujem, prva poboljšanja su se kod mnogih ogledala u boljoj kontroli bešike, poboljšanju vida, govora, disanja... Misliš li da neko ko je morao da nosi pelene, a sada ne mora, nije presrećan zbog toga, bez obzira što nije ustao iz kolica ili što se EDSS zanemarljivo poboljšao?

Naravno, svakog zanima potpuno izlečenje i nestajanje svih simptoma. Da li je to baš realno očekivati naročito nakon godina i godina bolovanja? Ja mislim da nije, iako ima i drugačijih primera. Ne bih ponovo navodio razne primere (dao sam link u kome pacijenti pišu o svom stanju nakon intervencije), ali ima ljudi koji tvrde da ne osećaju više nijedan simptom MS. Nažalost, ja nisam među njima, ali voleo bih da jesam i nadam se da će se i moje stanje vremenom primaći njihovom. Nekoliko ljudi iz Zagreba, Splita, Vinkovaca... je pisalo o svojim fantastičnim poboljšanjima nakon intervencije, ali usled dejstva moderatora na podforumu o MS, oni su se povukli i sada pišu na nekim drugim forumima i facebook grupama.
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 18:49   #42
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih suprostavljanja upotrebe namirnica kod navedenih dijeta.Svaka dopuna se respektira jer pomaže korisniku. Mi u RH vrlo jednostavno možemo tražene nutricionističke zahtjeve prepakirati u nama dobro poznatu mediteransku kuhinju. U Zagrebu je dobar izbor riba, zelenja, krtog purećeg ili pilećeg mesa, pa čak i maslinovog ulja. Jedino je zajebancija sa suplementima koji su kod nas neprirodno skupi. Njih treba uvoziti. Živi se samo jedan puta.
Ne da mi se sad sve to proučavati, ali logika je jasna - ako ne jedeš nikakve ugljikohidrate, ni mahunarke, ni krumpir, ni žitarice... to znači da u svakom obroku imaš jaje, meso ili ribu. Kad se sve to zbroji (i maslinovo ulje), sasvim sigurno prelazi 20 grama dnevno (a na Swankovim stranicama kažu ne više od 15). Samo jedan žutanjak ima 5 grama zasićenih masnoća. Znači za doručak dva jaja, to je 10g, za ručak odrezak od tune cca 150g - to je oko 12g zasićenih i već si na 22, a još nisi ni na večeri, piletina i puretina imaju 8 grama zasićenih masnoća na 100 grama. Evo samo da jedeš jedno jaje za doručak, 100 grama tune za ručak i 100 grama piletine za večeru, pojeo si 21g zasićenih masnoća (a to i nije dovoljno hrane), bez da se tu još ukalkulira ulje i orašasti plodovi, a cilj je ne prelaziti 15 grama dnevno, a od povrća i voća ne možeš dobiti dovoljno energije, ni ugljikohidrata, ni proteina.

Osobno, da mi život ovisi ne bih mogla jesti meso (ili ribu ili jaja) tri puta dnevno.

Zadnje uređivanje Idem_doma : 26.02.2012. at 18:59.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 19:17   #43
Quote:
ESC kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju, EDSS je prilično relativna i subjektivna stvar.

Nekoliko ljudi iz Zagreba, Splita, Vinkovaca... je pisalo o svojim fantastičnim poboljšanjima nakon intervencije, ali usled dejstva moderatora na podforumu o MS, oni su se povukli i sada pišu na nekim drugim forumima i facebook grupama.
EDSS - nije baš ni relativna ni toliko subjektivna, postoji tablica pa ti vidi, ako imaš neke simptome tijekom dana a navečer ne, računa se dnevna prisutnost siptoma - znači ako ih je bilo, računaju se, također vjerujem da odstupanja unutar dana nisu tolika da bi utjecala na EDSS, ako i da to bi bilo plus/minus pola stupnja

primjer moje bliske osobe - u zadnjoj godini života nije se mogla prebaciti s kreveta na kolica, točnije - od nekih 5-6 puta dnevno, dvaput se mogla prebaciti, nekad i triput, a 3-4 puta je trebala pomoć; prebacivanje s kreveta na kolica je kriterij kod tih viših stupnjeva EDSS-a, e sad, je li tada njen stupanj bio 7 ili 7,5? Onome tko je živio s njom je bilo jasno da se, bez obzira što bi ona dvaput uspjela, pa triput nije, tu radi o stalnom polaganom pogoršanju, jer je mjesec dana prije mogla npr. tri puta, a dvaput bi trebala pomoć... znači bitna je tendencija i okvirni stupanj; također je bitno trajanje tih poboljšanja - to što se ona dva puta dnevno mogla sama pridići, ne znači da je ta dva puta bila zdrava, također ao se nekom intervencije nešto poboljša pa to poboljšanje traje 5 dana ili 10 dana, to se ne može računati kao ozdravljenje; već je poznato da je kod MSa bitan protok vremena, a kod RRMS ionako dolazi do spontanih povlačenja nekih simptoma - da bi se nešto prišilo ovoj ili onoj metodi (a ne placebo efektu) neophodno je kontinuirano praćenje, a ne sporadični subjektivni dojmovi

Što se tiče ovog drugog, moram reći da ne pišeš istinu. Ja sam pozorno pratila temu i mogu na prste jedne ruke navesti ljude koji su se javili da su prošli intervenciju, kao i što su napisali. Kad bi mi se dalo, sad bi išla tražiti i kvotati, no ovako prema sjećanju: ti (i tada si jako jako šturo spomenuo neke pomake), Dora (koja je navela da joj se EDSS smanjio sa 7,5 na 7), zlo i naopako koja je doživjela micanje stenta i težak relaps i možda još 2-3 ljudi kojih se sad ne mogu sjetiti, ali baš me to tada zanimalo i čudila sam se kako nitko ne želi ništa opširnije napisati. Nikakvih fantastičnih poboljšanja na ovom forumu nisam pronašla.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 20:43   #44
Quote:
Idem_doma kaže: Pogledaj post
...

Što se tiče ovog drugog, moram reći da ne pišeš istinu. Ja sam pozorno pratila temu i mogu na prste jedne ruke navesti ljude koji su se javili da su prošli intervenciju, kao i što su napisali. Kad bi mi se dalo, sad bi išla tražiti i kvotati, no ovako prema sjećanju: ti (i tada si jako jako šturo spomenuo neke pomake), Dora (koja je navela da joj se EDSS smanjio sa 7,5 na 7), zlo i naopako koja je doživjela micanje stenta i težak relaps i možda još 2-3 ljudi kojih se sad ne mogu sjetiti, ali baš me to tada zanimalo i čudila sam se kako nitko ne želi ništa opširnije napisati. Nikakvih fantastičnih poboljšanja na ovom forumu nisam pronašla.
Da bi mogla tako olako da izvališ da ne pišem istinu bilo bi poželjno da si, ipak, još pozornije pratila temu, naročito postove koje su ostavljali nikovi dragona1, cukiVK, gala17 i drugi. Ali ja stvarno nemam nameru da ulazim u raspravu sa tobom po pitanju delotvornosti CCSVI intervencije. Ukoliko te stvarno zanima šta o tome kažu pacijenti iz Hrvatske koji su prošli intervenciju, poseti njihovu grupu na FB (mnogi od njih su i pisali na ovom forumu)
http://www.facebook.com/groups/31374...a/335533496177

ili niški pacijenti

http://ccsvi.sibilarea.com/index.php...4cc&board=10.0

I da rasčistimo, ja nemam potrebu da govorim neistinu, naročito ne o ovakvoj temi. Da li ćeš ti da se opredeliš za ovu intervenciju ili ne, isključivo je tvoja stvar. U Nišu, na intervenciju čeka preko 2000 prijavljenih pacijenata. Po mojoj proceni, ovi pacijenti, pri sadašnjem stanju stvari, neće biti "odrađeni" u narednih par godina. Time otpada i potreba reklamiranja KC Niš, naočito od strane nekog ko je kao ja, skoro 300km od Niša.
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 22:13   #45
Quote:
ESC kaže: Pogledaj post
Da bi mogla tako olako da izvališ da ne pišem istinu bilo bi poželjno da si, ipak, još pozornije pratila temu, naročito postove koje su ostavljali nikovi dragona1, cukiVK, gala17 i drugi. Ali ja stvarno nemam nameru da ulazim u raspravu sa tobom po pitanju delotvornosti CCSVI intervencije. Ukoliko te stvarno zanima šta o tome kažu pacijenti iz Hrvatske koji su prošli intervenciju, poseti njihovu grupu na FB (mnogi od njih su i pisali na ovom forumu)
http://www.facebook.com/groups/31374...a/335533496177

ili niški pacijenti

http://ccsvi.sibilarea.com/index.php...4cc&board=10.0

I da rasčistimo, ja nemam potrebu da govorim neistinu, naročito ne o ovakvoj temi. Da li ćeš ti da se opredeliš za ovu intervenciju ili ne, isključivo je tvoja stvar. U Nišu, na intervenciju čeka preko 2000 prijavljenih pacijenata. Po mojoj proceni, ovi pacijenti, pri sadašnjem stanju stvari, neće biti "odrađeni" u narednih par godina. Time otpada i potreba reklamiranja KC Niš, naočito od strane nekog ko je kao ja, skoro 300km od Niša.
U zagreb kada dođe neki šarlatan iz Maroka (maki ili kako več) dnevno kod njega dolazi po nekoliko tisuča ljudi i to mjesec dana uzastopno. Jedini dokazani slučajevi koje je on izlječio su na Zagrebačkim grobljima.
Tako i to vaše oslobađanje koje do sada nije oslobodilo nikoga osim bankovne račune naivaca...
Ali samo naprijed dok je budala bit če i šarlatana koji nemogu izlječiti ni običnu prehladu ali neizlječive bolesti lječe ko od šale....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 22:52   #46
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
U zagreb kada dođe neki šarlatan iz Maroka (maki ili kako več) dnevno kod njega dolazi po nekoliko tisuča ljudi i to mjesec dana uzastopno. Jedini dokazani slučajevi koje je on izlječio su na Zagrebačkim grobljima.
Tako i to vaše oslobađanje koje do sada nije oslobodilo nikoga osim bankovne račune naivaca...
Ali samo naprijed dok je budala bit če i šarlatana koji nemogu izlječiti ni običnu prehladu ali neizlječive bolesti lječe ko od šale....
Pa 'de si ti meni...

Anaid Vehabović:
http://www.youtube.com/user/Vehabovi...e=results_main
http://www.youtube.com/watch?v=-20jkZfuAPs
http://www.youtube.com/watch?v=awwZF_M6tfc
http://www.youtube.com/watch?v=6lgIlXkQAA8
http://www.youtube.com/watch?v=dKcVFlvvRY8
http://www.youtube.com/watch?v=5J9Tq5FM-eM

Vjesnik, Dalibor Zorić, Zagreb:
http://ccsvi.sibilarea.com/index.php?topic=475.0
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 01:03   #47
Quote:
Idem_doma kaže: Pogledaj post
Ne da mi se sad sve to proučavati, ali logika je jasna - ako ne jedeš nikakve ugljikohidrate, ni mahunarke, ni krumpir, ni žitarice... to znači da u svakom obroku imaš jaje, meso ili ribu. Kad se sve to zbroji (i maslinovo ulje), sasvim sigurno prelazi 20 grama dnevno (a na Swankovim stranicama kažu ne više od 15). Samo jedan žutanjak ima 5 grama zasićenih masnoća. Znači za doručak dva jaja, to je 10g, za ručak odrezak od tune cca 150g - to je oko 12g zasićenih i već si na 22, a još nisi ni na večeri, piletina i puretina imaju 8 grama zasićenih masnoća na 100 grama. Evo samo da jedeš jedno jaje za doručak, 100 grama tune za ručak i 100 grama piletine za večeru, pojeo si 21g zasićenih masnoća (a to i nije dovoljno hrane), bez da se tu još ukalkulira ulje i orašasti plodovi, a cilj je ne prelaziti 15 grama dnevno, a od povrća i voća ne možeš dobiti dovoljno energije, ni ugljikohidrata, ni proteina.

Osobno, da mi život ovisi ne bih mogla jesti meso (ili ribu ili jaja) tri puta dnevno.
Jaja nisam jeo već devet godina. Nemam svoje koke koje hranim sa chia sjemenkama. Niti proteinčeki iz jaja mi ne odgovaraju. Energije imam i previše,obzirom na moju dob i dužinu trajanja bolesti. Prije svega je važno znati da je bitan odnos unešenih višestruko nezasičenih masnih kiselina, mono nezasičenih kiselina i zasičenih masnih kiselina.Recimo ja dnevno unosim minimum 7 gr čiste EPA i 4gr. čiste DHA i 1,7 gr. čiste GLA i to su djelotvorne potencije za muškarca iznad 100kg. Nije spasonosna brojka od 20 gr maksimalne količine unosa zasičenih masnih kiselina ako se ne sagledava unos količina ostalih nezasičenih masnih kiselina.Moje iskustvo uzimanja aktivnih supstanci putem ulja daje mi vrlo dobre rezultate .Djelovanje nezasičenih masnih kiselina na Mmp- 9 osjećam u vrlo kratkom vremenu poslije obroka.Paralelno se povečava Pg1 i Pg3 i simptomi mi se bitno ublažavaju.
http://www.hindawi.com/journals/ad/2011/134592/
Ulja mi čine cca 50% unjetih kalorija. Ugljikohidrati koje unosim su integralni i bez glutena cca 30 %.15%kalorija mi otpada na bjelanćevine iz riba ili krtog mesa( pureći ili pileći file grilani ili pirjani bez ulja).Jedem obilje zelenjave lešo ili sirovo što zahtjeva dosta mononezasičene masne kiseline u formi maslinovog ulja koje mi je vrlo važno utimati radi topivosti vitamina koji se jedino na taj način mogu resorbirati u organizmu.
Nitko nije kreten da bi sam sebe zlostavljao na način na koji ti radiš projekcije prehrane.

Onaj koga interesira liječenje MS-a putem hrane taj sigurno mora htjeti znati što i zašto to radi i mora upotpuniti razinu svojeg znanja i iskustava iz dotičnog načina liječenja da bi mogao o istom konverzirati o temi. Ne radi se o SF temi.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 09:19   #48
Quote:
ESC kaže: Pogledaj post
.... Ali ja stvarno nemam nameru da ulazim u raspravu sa tobom po pitanju delotvornosti CCSVI intervencije. Ukoliko te stvarno zanima šta o tome kažu pacijenti iz Hrvatske koji su prošli intervenciju, poseti njihovu grupu na FB (mnogi od njih su i pisali na ovom forumu)
...
O (ne)djelotvornosti CCSVI intervencije najbolje svjedoče oni koji je i prakticiraju (npr. ekipa - D.J. Milic, P. Bosnjakovic, S. Vojinovic, Z. Sasa, A. Ilic, D. Stojanov, V. Milojkovic) koja u svom, gore navedenom, nedavno javnosti prezentiranom "stručnom radu", koji će uskoro objaviti i kao "znanstveni rad", objavljuje da za 205 pacijenata koje su oni Oslobodili nema bitnih promjena 6 i 12 mjeseci nakon intervencije u nijednom od promatranih 8 funkcionalnih sistema: struktura moždanog stabla, voljna motorika (piramidalni sistem), strukture malog mozga, sistem čula, vidne funkcije, intelektualne funkcije, funkcije sfinktera, ostalo.

Ali ljudi navalili, oće da se operišu bez obzira na rezultate, pa su humani i brižni kirurzi ipak nastavili sa intervencijama i Oslobodili još njih 600 i kusur a kako kažu "...na intervenciju čeka preko 2000 prijavljenih pacijenata" pa će i njih redom da srede-Oslobode ("Jer ste Vi to tražili").
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Zadnje uređivanje Malden : 27.02.2012. at 09:43.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 09:56   #49
http://www.youtube.com/watch?v=QQjKjblj_sM
http://www.youtube.com/watch?v=9v-JgqpIItA

"Onaj koga interesira liječenje MS-a putem hrane ( dodao bih, putem bilo koje metode) taj sigurno mora htjeti znati što i zašto to radi i mora upotpuniti razinu svojeg znanja i iskustava iz dotičnog načina liječenja da bi mogao o istom konverzirati o temi. Ne radi se o SF temi. "
ESC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 11:48   #50
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
O (ne)djelotvornosti CCSVI intervencije najbolje svjedoče oni koji je i prakticiraju (npr. ekipa - D.J. Milic, P. Bosnjakovic, S. Vojinovic, Z. Sasa, A. Ilic, D. Stojanov, V. Milojkovic) koja u svom, gore navedenom, nedavno javnosti prezentiranom "stručnom radu", koji će uskoro objaviti i kao "znanstveni rad", objavljuje da za 205 pacijenata koje su oni Oslobodili nema bitnih promjena 6 i 12 mjeseci nakon intervencije u nijednom od promatranih 8 funkcionalnih sistema: struktura moždanog stabla, voljna motorika (piramidalni sistem), strukture malog mozga, sistem čula, vidne funkcije, intelektualne funkcije, funkcije sfinktera, ostalo.

Ali ljudi navalili, oće da se operišu bez obzira na rezultate, pa su humani i brižni kirurzi ipak nastavili sa intervencijama i Oslobodili još njih 600 i kusur a kako kažu "...na intervenciju čeka preko 2000 prijavljenih pacijenata" pa će i njih redom da srede-Oslobode ("Jer ste Vi to tražili").
Dali ti zaključke donosiš temeljem svojih vlastitih iskustava o liječenju cirkulatornog oboljenja CNS-a CCSVI-a i li su to tvoje endogene teze ili te nešto ili netko stimulira na tvoja bajna razmišljanja. Prvo sebe ispravno dijagnosiciraj, a onda se liječi po svojem izboru. Putem HZZO-a ili privatno ili kako god hočeš.
Zdrav nam budi ! Biti će nam svima bolje.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 12:45   #51
Quote:
ESC kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=QQjKjblj_sM
http://www.youtube.com/watch?v=9v-JgqpIItA

"Onaj koga interesira liječenje MS-a putem hrane ( dodao bih, putem bilo koje metode) taj sigurno mora htjeti znati što i zašto to radi i mora upotpuniti razinu svojeg znanja i iskustava iz dotičnog načina liječenja da bi mogao o istom konverzirati o temi. Ne radi se o SF temi. "
Za svaku komunikaciju vrijede ta načela. Moja iskustva u vezi CCSVI-a mi govore da se operativnim pristupom ne mogu riješiti cirkulatorni problemi CNS-a koji su generirani insuficijentnom venskom drenažom.Venska patologija je puno šira,kompleksnija patologija i nije svugdje operabilna , a isto tako nije moguća niti dijagnoza zlatnim standardom na svim mogućim mjestima gdje dolazi do cirkulatornih obstrukcija. To zna i dr. Milić. Zbog toga i obznanjuje ispravne znanstvene nalaze o sindromu kongestije mozga kod CCSVI-a. Obzirom da imam dijagnosticirane jake stenoze vratne IJV, vrlo dobro znam prepoznati putem simptoma kad dolazi do biokemijskih insuficijencija koje su prouzročene od CCSVI-a.Liječenje hranom je znanstveno utvrđena komplementarna metoda o kojima baš puno ne pričaju vaskularni kirurzi niti invazivni radiolozi. Biokemijske metaboličke potrebe upaljenog CNS-a nisu nepoznanica. Doktori specijalisti u pravilu češu uvijek samo svoje, što nije dobro.
Za početak svaki zainteresirani bolesnik bi trebao utvrditi da li boluje od CCSVI-a ili ne, što bez kateterske flebografije nije moguće.Svaki pojedinac ima svoju patlogiju venske drenaže i tu nema mjesta nikakvom gatanju oko rezultata nakon dilatcija vena. Tko ne proba, nezna, niti će to ikada saznati.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 12:54   #52
Thumbs up

Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post

...Nitko nije kreten da bi sam sebe zlostavljao na način na koji ti radiš projekcije prehrane.

...
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 14:19   #53
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
...To zna i dr. Milić. Zbog toga i obznanjuje ispravne znanstvene nalaze o sindromu kongestije mozga kod CCSVI-a....
Dr. Milić zna da ništa ne zna. Zbog toga i obznanjuje impotentne pseudoznanstvene nalaze o novokomponiranom sindromu kongestije mozga kod CCSVI-a:

Njegov zaključak zorno to i prikazuje:

Conclusions

The results obtained in this study suggest that CCSVI is related to Brain Congestive Syndrome rather than MS indicating that “Liberation” procedure may improve clinical signs in patients with MS because of brain decongestion.

suggest...indicating...may improve... (sugerira...ukazuje...može poboljšati...)

Daleko je to od "ispravnih znanstvenih nalaza", prije je to što-bi-bilo-kad-bi-bilo metodologija. Meni više liči na pokušaj da se posustalom tzv. CCSVI Sindromu da novi poticaj prebacivanjem na novi kolosjek - tzv. Sindroma Kongestije Mozga.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 20:36   #54
A njegov (dr.Milića) najbliži suradnik i koautor niške CCSVI avanture dr. Živić ovdje (u tri toma) javno kaže: http://www.youtube.com/watch?v=c-SJaKilKfo

2:38 - "...tri pacijenta kojima je samo rađena dijagnostička procedura - nije rađena balon dilatacija, nije rađeno stentovanje - imaju poboljšanja: kod jedne pacijentkinje je čak došlo do kompletnog povlačenja svih simptoma..." (??!! op.a)

...lupi doktor i ostade živ-ić.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Zadnje uređivanje Malden : 27.02.2012. at 21:11.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 22:15   #55
http://www.youtube.com/watch?v=c-mf5qBnwNM (5:27)

Kaže dr. Vesna Milojković, radiolog, suradnica dr.Živića i dr.Milića :

MR se radi "...pre terapijske procedure - to je bitno zbog daljnjeg praćenja: 3, 6, 9, 12 meseci svaki put se uz kolor dopler radi i kontrolna MR gde se prati da li ima povećanja ili smanjenja broja lezija (a očekuje se da nema povećanja)"

Znači - radili su i kolor dopler i MR - pre procedure, 3, 6, 9, 12 meseci nakon...

Pa gdje su rezultati?! Pojela maca?! Gurnuto pod tepih?! Nema?!

Vjerojatno nisu ni radili... Bitno je da su naplatili.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Zadnje uređivanje Malden : 27.02.2012. at 22:38.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 12:33   #56
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=c-mf5qBnwNM (5:27)

Kaže dr. Vesna Milojković, radiolog, suradnica dr.Živića i dr.Milića :

MR se radi "...pre terapijske procedure - to je bitno zbog daljnjeg praćenja: 3, 6, 9, 12 meseci svaki put se uz kolor dopler radi i kontrolna MR gde se prati da li ima povećanja ili smanjenja broja lezija (a očekuje se da nema povećanja)"

Znači - radili su i kolor dopler i MR - pre procedure, 3, 6, 9, 12 meseci nakon...

Pa gdje su rezultati?! Pojela maca?! Gurnuto pod tepih?! Nema?!

Vjerojatno nisu ni radili... Bitno je da su naplatili.
Ti problema sa CCSVI-em nemaš.Tvoja cirkulacija CNS-a je uredna.U radnom si odnosu.EDSS ti je 0.Imaš samo neku papirnatu dijagnozu. Skoro zdrava osoba. Na temi CCSVI si samo zbog upozoravanja pacijenata na neopravdano liječničko bespotrebno prodavanja muda pod bubrege. Ljudi ljudima uzimaju novce ili ako su snalažljiviji i iz osguravajućih fondova.Zbilja nama nepoznata svakidašnjica.To je slatko od tebe, ali bi bilo bolje da ne brineš tuđu brigu.Imaš li izraženu hipersenzibilnost samo na CCSVI ili na još ponešto? Vidim da reagiraš i pozdravljaš kretenski princip prehrane koji proizlazi iz tvojeg zdrastvenog statusa. Probaj se malo, pomalo desenzibilizirati na teme u kojima nisi unutra i u krajnjoj liniji te se ne tiču.
Zbog čega je Vinogradska kupila Esaoto mylab? Kaj pak ta dr. Morović radi kod Zambonija ? Tko ju je tamo poslao? Kaj je Vida obnevidjela?
Kad sam Vidu pitao za moj princip liječenja hranom i suplementima, da li je to alternativa, obzirom da sam u vlastitom liječenju, pristupam po principu sam svoj majstor ,odgovorila mi je da to nije alternativno liječenje , ali da to nije službeni način liječenja dijagnoze. Imala je pred sobom moj venogram iz Izole iz 2010g. Moja tema sa njom je bila moja hemodinamika u kontekstu CCSVI-a.
Ista slovi za najiskusnijeg specijalistu za intracerebralnu hemodinamiku.
Jebi ga, ljudi se liječe kako znajui umiju.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 13:23   #57
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
Nitko nije kreten da bi sam sebe zlostavljao na način na koji ti radiš projekcije prehrane.
Kakve veze imam ja s tim?
Citiram dr. Swanka i njegovu teoriju koja je ispitana na 177 ljudi, publicirana i svima dostupna, kao i rezultati. Njegova teorija koja se pokazala uspješnom bazira se na limitiranom unosu zasićenih masnoća (manje od 20g) te na unosu nezasićenih (20-50).

A koga zanima liječenje promjenom životnog stila:

www.overcomingmultiplesclerosis.org
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:42   #58
Kopirano sa Swank diet stranice:

Saturated fat should not exceed 15 grams per day.
Unsaturated fat (oils) should be kept to 20-50 grams per day.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 14:47   #59
Quote:
ESC kaže: Pogledaj post
Ali ja stvarno nemam nameru da ulazim u raspravu sa tobom po pitanju delotvornosti CCSVI intervencije.
Pa ja i ne raspravljam s tobom o djelotvornosti te intervencije.
Samo sam navela da se sjećam što su ljudi tada (dok još na staroj MS temi nije zabranjeno), pisali o svojim iskustvima. Nekoliko ih je napisalo da imaju tople noge, ti si napisao da se bolje služiš jednom rukom, dora je napisala da joj je EDSS bolji za pola stupnja, zlo&naopako je napisala da joj se pomaknuo stent i da je odmah nakon intervencije doživjela relaps (i nije uzimala antikoagulante).
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 20:43   #60
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
...Zbog čega je Vinogradska kupila Esaoto mylab? Kaj pak ta dr. Morović radi kod Zambonija ? Tko ju je tamo poslao? Kaj je Vida obnevidjela?
Da, "Zbog čega je Vinogradska kupila Esaoto mylab" pitam se pitam se??

Možda zbog toga "kaj je ta dr. Morović radila kod Zambonija". Možda joj je pokazal svoj registrirani patent (kako vidjeti nevidljivo) nad našom bolesti i $$ udio tog patenta u svakoj prodanoj Esaoto mylab makini - “Macchina per vedere l’invisibile!” - pa se teta oduševila i kupila jedan za Vinogradsku. Novcima poreznih obveznika hrvatske (dio ide direkt Zamboniju - baš mi je drago da sam mu i ja dao koju kunu) a išla je i na Floridu u Orlando prošli mjesec s mentoricom Vidom - jako korisna konferencija (tko je to platio, pitam se pitam se ...Esaoto?) Barem da je, samo da nisam ja.

Švindler na stalnoj univerzitetskoj plaći našao je način za dodatnu ekstra zaradu:

http://medicalmyths.files.wordpress....tent-page1.jpg

Svaka čast - patentirati bolest ...kak se samo setil ?! - kapa dole.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Zadnje uređivanje Malden : 28.02.2012. at 21:53.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.