Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2013., 18:09   #21
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Bullshit.

Indija je otvoreno odbila neke Americke firme (npr Walmart koji nije htio povecati udio lokalnih proizvoda na svojim policama), a isto su tako jasno dali Amerikancima do znanja da ih se ne ticu njihove privatne sankcije protiv Irana.
Planiraju cjevovod od Irana prema Indiji, usko suradjuju s Rusima na mnogim projektima.


Zbroji dva i dva....
zapravo to bash nije potpuna istina, netom prije kraja prosle godine, vlada Indije i paralment so po kratkom postupku "otvorili vrata" sto ce omoguciti velikim lancima ulazak u zemlju.

Kako im je ekonomija pocela izvoditi "nose dive" poceli su ekspresno rijesavati protekcionizam.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 24.01.2013. at 18:31.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:26   #22
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Tesko da ce Indija moci postici blagostanje slicno europskom u skoro vrijeme, ali mislim da ni treba teziti tome.

Da je cijela Indija skromno razvijena kao Jugozapad (Kerala), ja zadovoljan.
Kerala je dokaz da se i kod visoke gustoce stanovnistva moze postici zadovoljavajuca kvaliteta zivota, ako opismenish stanovnistvo, stavis ih u skole, i razvijes im svijest o okolishu.

ako je suditi prema kerali, najveci broj low skill radnika u UAE i opcenito MENA regiji, dolaze iz upravo "dobrostojece" Kerale.

Ako je suditi Indiju prema uspjesima Kerale, onda ne znam kakve rezulatate ocekivati.

Kastinski sustav koji tamo vlada je ne zamisliv vecini zapadnjaka( u smislu zivljenja u takvom sustavu)...Imaju legije siromasnih, gladnih, jos uvijek se prakticki odrzava sustav feuda, ne obrazovanih, korupciju, ja ne znam niti jednu zemlju da ima takve razmjere korupcije...mozemo do sutra nabrajati probleme koje oni kao nacija imaju...to i dalje ne znaci da negiram dosadashnje uspjehe, ali je pomalo ironicno uza sve masivne socijalno ekonomske probleme.Covjek se mora zapitati koje su to pripdanici elite koje drmaju zemljom i donose odluke.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:58   #23
Kad smo vec kod kaste
Pitao sam jednog Indijca
-Kako to da se ne moze izbjeci kasta, mislio sam na one koji se zovu "oni koji se nesmu dirati" . Recimo ako covjek pripada bas toj kasti untouchable zasto on ne bi otisao u New Delhi pa bi mu se izgubio svaki trag?"
Indijac mi je rekao da se doticni ne moze otarasiti kaste nikako, pa mi je objasnjavao i objasnjavao a ja ga nisam mogao razumijeti a iz pristojnosti sam sutio.

Zadnje uređivanje Horvatija : 24.01.2013. at 19:13.
Horvatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 19:12   #24
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Indija je dosta ''zapadna'', dok je Kina voli biti izolirana.
Bollywood je dosta popularan u alternativnim krugovima u Europi, dok hm, skoro nitko ne zna za kineske filmove, glumce itd...

Isto tako u zadnjih 50g, dosta toga je stiglo iz Indije i postalo mainstream (npr. joga ), vrhunac kineske ponude su ''kineski restorani''.

Indija ''shisha'' Kinu po broju dobivenih Nobelovih nagrada.

10% lijecnika u SADu su Indijci...

Dakle, cini mi se da Indija ima veci intelektualni potencijal, i ako jos vise poboljsaju ucenje engleskog, mogu za 50g postati dosta respektabilna zemlja.
Prije 50g, Indija je bila na nivou Afrike, i u 50g su dosta isli napredovali. Svidja mi se sto su ocuvali sve svoje jezike i vjere, a nisu kao Kina propagirali kulturni unitarizam.
Kakvim tačno - alternativnim krugovima??? bollywood??? wtf!?!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 03:03   #25
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ako je suditi prema kerali, najveci broj low skill radnika u UAE i opcenito MENA regiji, dolaze iz upravo "dobrostojece" Kerale.

Ako je suditi Indiju prema uspjesima Kerale, onda ne znam kakve rezulatate ocekivati.

Kastinski sustav koji tamo vlada je ne zamisliv vecini zapadnjaka( u smislu zivljenja u takvom sustavu).
Osim Englezima, koji su jos vise ucvrstili taj sustav, i dan danas, britansko drustvo je kastinsko (podjela na working class, middle class, posh class) za razliku od skandinavskog egalitarnog...

Velik broj low skilled radnika iz Kerale nema veze s visokim HDI-om u Kerali, nego s cinjenicom da su 30% stanovnike Kerale Muslimani koji zive na sjeveru Kerale, koji je manje razvijen od krscansko-hindu juga Kerale.

Rijetko krcani i hinduisti iz Kerale idu za Zaljevske zemlje, samo idu lokalni muslimani kojima odgovara zivjeti u muslimanskim zemljama.
---

Indija ima GINI index skoro pa 3. puta manji od zemalja latinske Amerike, i cak manji od SADa...

Sto znaci, tvrdnja da mali postotak Indijaca ima ogroman postotak bogatstva Indije u posjedu nije tocna.

Za razliku od Brazila, turisti se osjecaju bezbrizno u Indiji, oruzani napadi su nezamislivi, kao i to da ti netko na ulici uperi pistolj i kaze: daj mi fotoaparat i tvoje divne tenisice (sto se dogodilo mojoj susjedi u Brazilu).

Zadnje uređivanje Sandiran : 25.01.2013. at 03:14.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 09:35   #26
zaljevske katolicke i krscanske(drugih denominacija) crkve su pune krscana iz kerale, sve i jedna crkva u koju smo odlazili na sluzbu redovno imaju patera ili svecenika i sluzbu na malayalamu...tako da ne znam sto to "rijetko" znaci, ali to ne znaci da ne odlaze i muslimani iz kerale.Uostalom odlaze na rad u zaljev i muslimani iz Pakistana, Bangladesha itd....

Sto i dalje ne mjenja sliku o broju ljudi iz kerale koji dolaze na privremeni rad, a neovisno o vjerskoj pripadnosti, u zaljevske zemlje.Vjerojatno polovica svih indijaca u UAE su iz kerale.Od ukupnog broja muslimani cine sigurnu vecinu, ali brojke pripadnika krscana i hindu su jednako velike.Reci da rijetko odlaze je onak understatement...

Da ne spominjem brojke kako indijci cine skoro 30-40 posto populacije u UAE.

Gdje se rad za 100, 200, 300+ USD mjesecno josh uvijek smatra "uspjehom" i prehranjuje im obitelj doma u Indiji.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 25.01.2013. at 09:58.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 10:53   #27
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Za razliku od Brazila, turisti se osjecaju bezbrizno u Indiji, oruzani napadi su nezamislivi, kao i to da ti netko na ulici uperi pistolj i kaze: daj mi fotoaparat i tvoje divne tenisice (sto se dogodilo mojoj susjedi u Brazilu).
Indija nije kao Brazil, istina. Ali, daleko od toga da je apsolutno bezbjedna!

Postoje i različita naličja Indije, a jedno od njih je i ovo:
http://www.delfi.rs/ka1un4432/delfi_...inje_kali.html

Izvanredan roman koji započinje rečenicama: Sanjam kako velike nuklearne bojeve glave padaju na Kalkutu. Ti snovi nisu neprijatni. Svako poglavlje knjige započinje stihovima nekog indijskog pjesnika o tamnoj strani Kalkute...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 16:21   #28
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Osim Englezima, koji su jos vise ucvrstili taj sustav, i dan danas, britansko drustvo je kastinsko (podjela na working class, middle class, posh class) za razliku od skandinavskog egalitarnog...

Velik broj low skilled radnika iz Kerale nema veze s visokim HDI-om u Kerali, nego s cinjenicom da su 30% stanovnike Kerale Muslimani koji zive na sjeveru Kerale, koji je manje razvijen od krscansko-hindu juga Kerale.

Rijetko krcani i hinduisti iz Kerale idu za Zaljevske zemlje, samo idu lokalni muslimani kojima odgovara zivjeti u muslimanskim zemljama.
---

Indija ima GINI index skoro pa 3. puta manji od zemalja latinske Amerike, i cak manji od SADa...

Sto znaci, tvrdnja da mali postotak Indijaca ima ogroman postotak bogatstva Indije u posjedu nije tocna.

Za razliku od Brazila, turisti se osjecaju bezbrizno u Indiji, oruzani napadi su nezamislivi, kao i to da ti netko na ulici uperi pistolj i kaze: daj mi fotoaparat i tvoje divne tenisice (sto se dogodilo mojoj susjedi u Brazilu).
Ovoliko gluposti u jednom postu odavno ne vidjeh.
Turisti se u Indiji osjećaju bezbrižno? Samo totalno neupućeni ili budale.
Ovo pišem šećući se Riom de Janeirom s kolegom Indijcem.
Kasnije ćemo secirati sve ove gluposti, sad sam bizi...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 21:02   #29
Prosao sam Indiju od Darjeelinga do Tamil Nadu i od Gujarata do Kolkate.Uglavnom solo i iskljucivo javnim transportom.Spavao sam u najeftinijim hotelima i jeo po standovima uz cestu.Nikad mi se ni najmanja neugodnost nije dogodila niti su mi ista ukrali. Pridrzavao sam se lokalnih obicaja i ponasao se pristojno prema lokalcima. Indija je na putu da postane velika nacija i globalni igrac ekonomski i politicki.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 21:44   #30
Quote:
Kalijaga kaže: Pogledaj post
Geografski Indija je u boljem položaju od Kine zbog pristupu resursima (nafti s Bliskog Istoka na Zapadu i onoj u Indoneziji i Južnokineskom moru). Osim toga nema bitnijih pomorskih teritorijalnih sporova sa sirovinskim važnim državama. Kina je s druge strane u sporu s gotovo svima u svom okruženju: Korejom i Japanom, Vijetnamom, Filipinima, Malezijom i donekle Indonezijom. Radi se o državama (s izuzetkom Japana) koje su snažne i brzorastuće (neke su the next 11 po Goldman Sachsu) ekonomije a neke posjeduju i strateške sirovine (Indonezija).
Nikako se ne bi složio da su u boljoj geografskoj poziciji jer većina svjetske trgovine odvija se s Europom i Amerikom, a Kina će biti puno bolje povezana s njima i sjevernim Pacifikom i sjevernom rutom. Energetski, Kina ima za opskrbu Sibir koji pripada prijateljskoj joj državi i moguća su povezivanja naftovoima i plinovodima s Iranom preko Srednje Azije. Indija nema takvog čvrstog saveznika bogatog energentima i sve se mora obavljati morskim putem, ili eventualno kopneno preko Pakistana koji im je najgori neprijatelj. Uz sve navedeno, kineski susjedi puno su bogatiji od indijskih.

Quote:
Kalijaga kaže: Pogledaj post
Po meni u budućnosti Indija i Kina će biti podjednake.
Vjeruj mi, Kina ne da će biti jača već višestruko jača.
motoracing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 22:18   #31
Quote:
Roko kaže: Pogledaj post
Prosao sam Indiju od Darjeelinga do Tamil Nadu i od Gujarata do Kolkate.Uglavnom solo i iskljucivo javnim transportom.Spavao sam u najeftinijim hotelima i jeo po standovima uz cestu.Nikad mi se ni najmanja neugodnost nije dogodila niti su mi ista ukrali. Pridrzavao sam se lokalnih obicaja i ponasao se pristojno prema lokalcima. Indija je na putu da postane velika nacija i globalni igrac ekonomski i politicki.
To može značiti samo jedno! Da u Indiji uopće nema ni krađa ni kriminala!
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 22:58   #32
Quote:
Kalijaga kaže: Pogledaj post
Sve Ok osim boldanog.

Filmovi (neki):
Zbogom moja konkubino http://www.imdb.com/title/tt0106332/ zlatna palma u Cannes-u
Tigar i zmaj http://www.imdb.com/title/tt0190332/?ref_=sr_1 4 oskara, 2 zlatna globusa
Kuća letećih bodeža http://www.imdb.com/title/tt0385004/

Glumci i glumice: Gong Lee, Chow Yun fat, Jet Lee, Zhiyi Zhang, Andy Lau (u Europi i SAD-u slabo poznat, ali na Dalekom Istoku pravi celebrity - curice bacaju grudnjake i sl)

Pa sad reć' da nitko za kineske filmove nije čuo...
Sta ce uopste Kinezima filmska industrija kada ih Ameri najbolje prikazuju.
Ko jos nije cuo za Jackie Chana ili Bruce Leea?
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 20:04   #33
Turistima je relativno ok (ali nije bezbjedno), samim indijcima je puno gore. Prosjecna turistkinja moze ocekivati zurenje, eventualna pipkanja ii komentare na lokalnom jeziku. Prosjecan indijka.. pa vidjeli smo svi dnevnik. A to nije izolirani slucaj, zato je i pukla pnakva reakcija, nakupilo se.

Imam frenda koji je zivio u jednom siromasnijem djelu indijskog mega grada. Price kao iz najgoreg slama bilo gdje u svijetu. Silovanja, ubojstva i jeftine droge na svakom koraku.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 20:38   #34
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
zapravo to bash nije potpuna istina, netom prije kraja prosle godine, vlada Indije i paralment so po kratkom postupku "otvorili vrata" sto ce omoguciti velikim lancima ulazak u zemlju.

Kako im je ekonomija pocela izvoditi "nose dive" poceli su ekspresno rijesavati protekcionizam.
hm, da, ali konacnu odluku ce donijeti svaka od federalnih jedinica za sebe... tak da je ovo za sada pro forma, ne?
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 20:42   #35
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ako je suditi prema kerali, najveci broj low skill radnika u UAE i opcenito MENA regiji, dolaze iz upravo "dobrostojece" Kerale.

Ako je suditi Indiju prema uspjesima Kerale, onda ne znam kakve rezulatate ocekivati.

Kastinski sustav koji tamo vlada je ne zamisliv vecini zapadnjaka( u smislu zivljenja u takvom sustavu)...Imaju legije siromasnih, gladnih, jos uvijek se prakticki odrzava sustav feuda, ne obrazovanih, korupciju, ja ne znam niti jednu zemlju da ima takve razmjere korupcije...mozemo do sutra nabrajati probleme koje oni kao nacija imaju...to i dalje ne znaci da negiram dosadashnje uspjehe, ali je pomalo ironicno uza sve masivne socijalno ekonomske probleme.Covjek se mora zapitati koje su to pripdanici elite koje drmaju zemljom i donose odluke.
ja mislim da je to jer imas vise muslimana u Kerali, dok u npr. Andra Pradeshu imas tek neznatno..
Pri tome bi mozda uzeo u obzir da arapi bas i nekako ne podnose indijce (vole ih jer su jeftini, ali na osnobnoj razini ne), pa si mogu misliti kakav bi tretman imali indijci-hindusi

inace, bilo mi je fora slusati kako hindusi traze zenu... ti bokca, toga nema ni u.. u.. u...

uglavnom, imas nekih valjda 10 kasti (ili vise) i onda svaka kasta ima 20-tak podkasti, tako da je ukupan broj 200 podkasti.
Kada se trazi zena, trazi se unutar podkaste, eventualno malo vislja podkasta.. dakle, kako je toga 200 i kusur, malo je problem naci.

onda se angaziraju 'agenti' koji nakon sto se nadje potencijalna, idu provjeravati cijeli background, kakva je familija, itd itd.
Ako je sve okej, onda se ide sklapati 'dogovor', odnosno roditelji zenika idu kod njenih roditelja da dogovore 'deal' i malo izprezentiraju kandidata. Ak je sve okej, mislim da se plati nesto, te mladic sazna da su mu nasli zenu, te ce ju uskoro upoznati

Zadnje uređivanje Bongo : 30.01.2013. at 20:47.
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 20:43   #36
Quote:
Roko kaže: Pogledaj post
Prosao sam Indiju od Darjeelinga do Tamil Nadu i od Gujarata do Kolkate.Uglavnom solo i iskljucivo javnim transportom.Spavao sam u najeftinijim hotelima i jeo po standovima uz cestu.Nikad mi se ni najmanja neugodnost nije dogodila niti su mi ista ukrali. Pridrzavao sam se lokalnih obicaja i ponasao se pristojno prema lokalcima. Indija je na putu da postane velika nacija i globalni igrac ekonomski i politicki.
i nisi niti jednom dobio (daprostis) proljev od njihove vode?
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 07:23   #37
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
hm, da, ali konacnu odluku ce donijeti svaka od federalnih jedinica za sebe... tak da je ovo za sada pro forma, ne?
uopce ne sumnjam da ce proc.pitanje koliko ce tko dobiti od kolacha.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 07:46   #38
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Turistima je relativno ok (ali nije bezbjedno), samim indijcima je puno gore. Prosjecna turistkinja moze ocekivati zurenje, eventualna pipkanja ii komentare na lokalnom jeziku. Prosjecan indijka.. pa vidjeli smo svi dnevnik. A to nije izolirani slucaj, zato je i pukla pnakva reakcija, nakupilo se.

Imam frenda koji je zivio u jednom siromasnijem djelu indijskog mega grada. Price kao iz najgoreg slama bilo gdje u svijetu. Silovanja, ubojstva i jeftine droge na svakom koraku.

Ono sto je gore od zurenja je eve teasing.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 02:15   #39
http://www.novosti.rs/upload/thumbs/...or-5_620x0.jpg

Britanija neće vratiti vrijedan dijamant Indiji (Da li ikoga uopće čudi ova izjava?)

Amritsar - Britanski premijer David Cameron izjavio je da jedan od najvećih dijamanata na svijetu, koji je Indija kao kolonija bila primorana da preda britanskim vlastima, neće biti vraćen toj zemlji i da ostaje gdje se i sada nalazi - u kruni britanske kraljice.

Cameron je, na kraju trodnevnog posjeta Indiji, odbacio mogućnost da Britanija vrati 105. karatni dijamant "Koh-i-Nor", ugrađen u krunu sadašnje kraljice Elizabete koja je izložena u London Tower.

Indijci, uključujući i unuka bivšeg vođe u borbi za neovisnost Indije od britanske kolonijalne uprave Mahatme Gandhija, traže da se jedan od najvećih dijamanata na svijetu vrati njihovoj zemlji.

Ime dijamanta, teškog 21/6 grama, na perzijskom jeziku znači "planina svjetlosti" i njegova vrijednost je neprocjenjiva.

"Mislim da to nije ispravan pristup", rekao je Cameron novinarima i dodao da je istog mišljenja kad su u pitanju grčke skuptura koje Atena traži da joj London vrati.

"Pravo pitanje je za Britanski muzej i druge kulturne institucije da rade ono što rade, a to je da se povežu sa drugim institucijama u svijetu kako bi se uvjerili da stvari, koje imamo i o kojima tako dobro pazimo, omogućimo da se adekvatno podjele sa svijetom ", naveo je on.

Britanski premijer je rekao i da želi razgovarati o indijskom ekonomskom uspjehu, kao i da se fokusira na sadašnjost i budućnost umjesto da se, kako je naveo, "vraća u prošlost".

Tijekom posjete kraljice Elizabete II Indiji 1997., kojom je obilježena 50 - goodišnjica indijske neovisnosti od Britanije, mnogi Indijci su zatražili povrat dijamanta, podsjetio je Reuters.
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 07:10   #40
Tezina tom dijamantu je 21,6 grama.
21/6 je stamparska greska.
On Feb 21 2013, the visiting UK Prime Minister stated in India that the diamond will not be returned and that it was illogical to return it.
Kad se nesto zdipi to je nelogicno vratiti natrag.
Perfidni Albion svaki tren mijenja pravila igre.
Sami sebe su proglasili 'Demokracijom" tako da bi imali imunitet.

Zadnje uređivanje Rusko Primorje : 22.02.2013. at 07:21.
Rusko Primorje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.