Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2013., 17:07   #301
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Pa, imaš lijevo orijentirane intelektualce i desno orijentirane, među lijevo orijentiranim intelektualcima ima onih koji govore ovo što ti kažeš. A u "Inicijativi" i blisko njoj su desno orijentirani intelektualci, npr. Branka Markić, dr.med., Ladislav Ilinčić, akademski glazbenik, dr. Stjepo Bartulica, profesor političke filozofije, dr. Vice Batarelo iz udruge Vigilare...
Da intelektualaca... Tzv. "desno orijentirani intelektualac" je kontradikcija; ako tako nešto uopće postoji onda se nalazi u shizofrenoj situaciji. Intelektualac je netko tko kritički misli, tko je racionalan. Ovi likovi koje si gore pobrojao ne spadaju u intelektualce ni po čemu, ili smo pak u post-post-postmodernom duhu svi mi intelektualci.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 05.12.2013., 17:14   #302
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Uloga intelektualaca je da drve po novinama kako Hrvati nisu zreli za referendume i izravnu demokraciju.
Misliš, nešto kao ovaj:
http://www.6yka.com/novost/47824/sre...og-srca-europe ?

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Nenarodna vlast je i Milanović i Karamarko i ostali nasljednici patrijarha iz prošloga režima. Tim patrijarsima i njihovim nasljednicima odgovara da se Hrvati bave šizofrenim kulturnim ratom, umjesto da njih objese na prvi stup zbog onoga što su radili prije 30 godina, prije 20 godina, prije 10 godina, i danas.
Ali, oprez, vidi što kaže Eco u ranije citiranom tekstu:
Quote:
Kao dobar primjer kvalitativnog populizma nije nam više potrebna Piazza Venezia u Rimu ili Nirnberški stadion. U budućnosti nas čeka jedan televizijski ili internet-populizam u kojem će emocionalna reakcija neke odabrane grupe građana biti prihvaćena kao glas naroda. Na temelju svakog kvalitativnog populizma fašizam mora biti protiv "trule" parlamentarne vlasti. Jedna od prvih rečenica koju je Mussolini izrekao u talijanskom Parlamentu bila je: "Mogao sam pretvoriti ovo gluho i sumorno mjesto u logor za moje manipule"- "manipule" su jedinice od kojih se sastojala tradicionalna rimska legija. Ustvari, on je smjesta pronašao bolji smještaj za svoje manipule, ali je nešto kasnije likvidirao i Parlament. Gdje god neki političar dovodi u pitanje legitimnost parlamenta zato što on ne izražava više volju naroda, tu smrdi na fašizam.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 05.12.2013., 17:18   #303
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Govorim o intelektualcima koji već imaju status u medijima, onima koje se inače poziva da komentiraju društvene događaje, o kolumnistima itd. Cijela gomila njih živi od ideologije koja se u nas naziva ''detuđmanizacija'', a smišljena je po uzoru na ''denacifikaciju'' Njemačke nakon 2. svjetskog rata. Dakle, Hrvate koji su genetski skloni fašizmu treba prosvjećivati kroz medije dok se ne pacificiraju. Onda im svako par godina lupi u lice sto tisuća ljudi na Thompsonu ili ovaj referendum ili takvo što, pa histeriziraju po novinama.
Mislim da si sad u ovom previše angažiran, pojedini mediji dišu lijevije, a pojedini desnije, npr. lijevije su Jutarnji, Novi list, desnije Večernji u kojem kolumnisti Raspudić, Ivkošić, Despot, Pavić pišu u korist Tuđmana, a čini mi se da je Večernji i dalje najčitaniji dnevni list. Raspudić je često na državnoj televiziji, npr. a novinari HTV su pak većinom iznimno nabrušeni na sadašnju vlast...Puhovski je neutralan, a zapravo lijevo, Banac isto, Milardović isto...pojavljuju se i glumci u medijima, npr. Vili Matula je lijevo, a Božidar Alić desno, itd.
planinar is offline  
Old 05.12.2013., 17:23   #304
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Da intelektualaca... Tzv. "desno orijentirani intelektualac" je kontradikcija; ako tako nešto uopće postoji onda se nalazi u shizofrenoj situaciji.
Ti si sad isto u navijačkoj poziciji, u svakom slučaju nisi ni ujednačeno kritičan niti racionalan.
planinar is offline  
Old 05.12.2013., 17:58   #305
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. srećom .. i hvala bogu nebeskom .. i bogorodici međugorskoj .. hrvatsko društvo počiva na stijeni .. 90% katoličina .. spremnih na smrt za isusa .. (.. a to nije malo ..)
Evo ti katoličkih talibana u anketama o ukidanju vjeronauka u školama: na forum.hr, na monitor.hr
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 18:11   #306
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ali, oprez, vidi što kaže Eco u ranije citiranom tekstu:
Ne zazivam ja Vođu (kao Žižek i Badiou). Jedna je stvar kad je parlament zamijenjen Vođom koji, kao, ima direktan link na narodnu volju, a druga je stvar kad se parlament zamijeni tako da se narodna volja očituje na referendumu. Ja sam za neposrednu demokraciju, uz stanovite sustavne osigurače.

Dobar je ovaj članak o populizmu i oligarhiji. Naravno da će oligarhija (a kod nas je to jedna specifična čudna mješavina oligarhije i partizanske timokracije) na izravnu demokraciju urlati ''populizam'', ''tako su i fašisti'', itd.

Zadnje uređivanje nitko drugi : 05.12.2013. at 18:18.
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 18:16   #307
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Mislim da si sad u ovom previše angažiran, pojedini mediji dišu lijevije, a pojedini desnije, npr. lijevije su Jutarnji, Novi list, desnije Večernji u kojem kolumnisti Raspudić, Ivkošić, Despot, Pavić pišu u korist Tuđmana, a čini mi se da je Večernji i dalje najčitaniji dnevni list. Raspudić je često na državnoj televiziji, npr. a novinari HTV su pak većinom iznimno nabrušeni na sadašnju vlast...Puhovski je neutralan, a zapravo lijevo, Banac isto, Milardović isto...pojavljuju se i glumci u medijima, npr. Vili Matula je lijevo, a Božidar Alić desno, itd.
Moguće da pretjerujem, ja te desne ne mogu čitati (osim Raspudića, ali za njega trebaju neki bodovi, komplikacije). Pa mi onda izgleda da su svi lijevo.

Još bih htio izbjeći jednu zabunu - kad sam protiv ovih anti-fašista ne znači da sam za fašiste. Isto tako, kad sam protiv de-tuđmanizacije, ne znači da sam za Tuđmana.
nitko drugi is offline  
Old 05.12.2013., 20:15   #308
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
''Izrastate u fašiste'' govore oni koji bi sebe stavili kao čuvare od fašizma, kao vladare glupa i luda homofobnog klerofašističkog stada. ''Ne može se dopustiti toj genocidnoj bagri da odlučuje o ičemu (možda za deset, dvadeset godina, nakon još detuđmanizacije), trebaju tu anti-fašistički tutori.''
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. manjina .. ?
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Da.
.. razumiješ šta ne štima .. ? .. odnos snaga ..

.. uzmi da milanče josipović i leko žele postaviti sebe za čuvare od fašizma .. .. i štefa .. jebiga ..

.. uzmi da 66% hrvata izglasava referendum ..

.. što onoj trojici daje snagu .. zašto predstavljaju neku snagu ..
.. oni su vrh države i u vukovaru moraju čekati .. .. zašto su tebi oni opasni ..

.. ako babac markić tuče na njih .. zar ona ne tuče sa svim katolicima iza sebe .. .. pa koji kurac čuva josipa malog .. josif visarionovič staljin .. ? .. ili merkelovica .. ? .. ili deset amerskih nosača punih pedera .. ?
alim is offline  
Old 05.12.2013., 20:23   #309
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Mene fascinira sposobnost da objektivno sagledaš obje strane. Jednostavno ne upadaš u zamke. To je velika stvar.
.. velika svakako .. jebiga .. a to je i nevjerojatna prednost .. .. u razgovoru ..
alim is offline  
Old 05.12.2013., 21:18   #310
.. gdje je snaga te ljevice .. ? .. u 500 arbajtera na prosvjedu .. ? .. u karamarkovim tajnim službama .. ? .. u perkoviću .. ? .. u izgrađenom sustavu katakombi ispod zagreba .. i nuklearnom oružju .. ? .. u vezi s putinom .. ? .. s mao ce tungom .. ?

.. referendum je desnica .. ? .. 100 000 u vukovaru desnica .. ? .. ćerilica desnica .. ?
(.. najveća se komedija desnici događa sa srbima .. nekakvi bi živi srbi desnici trebali više no voda u pustinji .. ali pomreše ..?)

.. a sad .. ako niko .. uskrsava nekog žiku i oblači ga u šinjel i petokraku .. da bi ga mogao streljati .. .. pa da se raja veseli .. desna .. jakako .. .. to je fašizam ..

.. je l je .. ili nije .. cipelice .. ?
.. kaži ti .. .. da ne moram sve ja ..

.. referendum ima smisla tek ako postoje .. nenormalni .. brakovnjaci zakonom .. ne dobivaju ništa .. .. oni dobivaju .. zaštitu .. od nenormalnih .. ..
.. kao desnica koja se bori protiv .. protiv koga .. ? .. protiv mrtvog mesića .. koji bi bez njih bio ništa .. a i tako jeste ništa ..

.. ali rješenje svega je .. nevjerojatno .. četnička .. dozvolite .. taktika .. .. čekati .. samo treba čekati ..
alim is offline  
Old 05.12.2013., 21:45   #311
.. istra je .. crvena hrvatska .. ?
.. je li to .. ?
.. i varaždin .. ?
.. i centar zagreba .. ? .. a okolo ognjištarci .. ?

.. jedina zanimljiva stvar iz referenduma .. vama nije zanimljiva ..

.. koji se kurac desio sa istrom .. ?
.. šta je pisalo na njihovim listićima .. jeste li za to da vas popine i dalje jebu .. .. jeste li za to da se sanadera oslobodi i postavi umjesto bozanića .. .. šta je pisalo na njihovim listićima .. ?
alim is offline  
Old 05.12.2013., 21:54   #312
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Dobar je ovaj članak o populizmu i oligarhiji. Naravno da će oligarhija (a kod nas je to jedna specifična čudna mješavina oligarhije i partizanske timokracije) na izravnu demokraciju urlati ''populizam'', ''tako su i fašisti'', itd.
Stvarno, odličan članak.
Quote:
Ovde se završava parabola o „populizmu“, u istorijskom trenutku kada razvijeni svet grabi u oligarhijski despotizam, i u trenutku obnove sukoba oligarha i plebsa; kada se antinarodne mere nameću istovremeno sa brisanjem reči „narod“ iz političkog rečnika, a svako ko je protiv takvih mera biva optužen za „populizam“. Demoklastička pomama je takva da Umberto Eko sada optužuje čak i Perikla (495–25 p.n.e.) za populizam.[42] Pa ipak, jedan od razloga zašto se sve više i više pokreta karakterišu kao „populistički“ jeste to što se antinarodne mere umnožavaju. Hoćete zdravstvenu zaštitu za sve? Vi ste populista. Hoćete da vam penzija bude vezana za inflaciju? Kakva populistička banda! Hoćete da vam deca studiraju, a da sebi ne natovare doživotni dug? Znao sam da ste potajni populisti! Tako oligarhijske dvorske lude osuđuju svaki zahtev naroda. Pa čak i dok lišavaju demokratiju svakog sadržaja, oni optužuju svakog ko se usprotivi ovom obesmišljavanju da ima „autoritarne instinkte“, kao što se nenaoružane žrtve oduzimanja kuća optužuju da su nacistički krvnici.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 05.12.2013., 21:54   #313
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. a sad .. ako niko .. uskrsava nekog žiku i oblači ga u šinjel i petokraku .. da bi ga mogao streljati .. .. pa da se raja veseli .. desna .. jakako .. .. to je fašizam ..

.. je l je .. ili nije .. cipelice .. ?
.. kaži ti .. .. da ne moram sve ja ..
Mislim da je niko rekao da bi ih trebalo objesiti za prvi stup, a ne streljati. U Vukovaru su bili u obruču, na čistini, svi na okupu. Trebali su im dobaciti još Karamarka iz one kolone i sve ih zatvoriti u neki slavonski svinjac na par godina.
Meni to ne izgleda kao fašizam nego kao početak funkcioniranja pravne države. Onako simbolički, iz svinjca.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 05.12.2013., 21:56   #314
S ovog Ecovog popisa, većina toga stoji, ali je 9) u najmanju ruku jednako, ali vjerojatno i više kvaliteta lijevog spektra, barem mi se čini. Doduše nije "život permanentno ratovanje" nego je povijest - povijest klasnog rata. Što je točno, samo što je to rat diva protiv patuljka pa teško da se može nazvati permanentnim ratom. Više permanentnim stanjem socijalno-ekonomske neravnoteže gdje izbije pokoje aktivnije i uspješnije nezadovoljstvo patuljka, koje ubrzo biva utišano ili nadvladano.

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
A po čemu su nategnuti?
Većina su iznimke. A Mesić je i sličnih "post-ideološki" makijavelistički likovi koji ogrću kapute po potrebi, teško da bi mogao stajati za neku ljevicu. Osim toga, čovjek je odigrao značajan inside job u pripremi terena za rušenje Jugoslavije.

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ostalo mi se nije dalo. Novogovor ne bi trebao biti problem, pa nešto naći, npr. ''rod a ne spol'' i tome slično.
Tu se ne radi o novogovoru, nego temeljnom razlikovanju između gramatičke i biološke kategorije.

Novogovor je kad bombardiraš civilna postrojenja, dječje vrtiće, autobuse pune civila i djece, industriju i onda to nazoveš "kolateralnim žrtvama", a ne "masovnim ubojstvima civila u ime profita i neokolonijalizma".

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Pod 6.) ne znam što znači; strah od razlike i prezir prema slabijem ću vjerojatno naći ako se potrudim. Ostalo bi 2.) kao jedina bitna razlika.
U tome je stvar. Da se moraš potruditi. Moraš natezati i stvarno se potruditi. Dok se nitko ne mora potruditi (dapače, samo cure kao voda iz prepunog lonca koji nosiš, ne moraš ni razmišljati naročito) da nađe primjere za sve ostale točke za (kripto)fašističku retoriku i način razmišljanja, pa onda i praksu. Naravno da ništa nije samo crno ili samo bijelo. To se čak može objasniti i mediokritetnom Gaussovom krivuljom.

Naravno, nije sve što je desno (kripto)fašističko, pa ovdje ne treba brkati desnicu s (kripto)fašizmom.
Druid is offline  
Old 05.12.2013., 22:08   #315
Osobito mi se sviđa ovo "oligarhijske dvorske lude", trenutno tu ulogu (na demokratski vaučer, ili na "određeno") igraju ovi zombiji iz SDP-a. Oprosti im Bože, jer ne znaju što čine. Kad bi barem maknuli ono "S" iz SDP-a da groteska i apsurd ne budu baš toliko nepodnošljivi. Mislim, da ne bude baš tolika šaka u oko. To je novogovor u političkoj praksi. Tzv. "socijaldemokrati" koji trančiraju Zakon o radu uvodeći radikalni neoliberalizam, neregulirani kapitalizam ranog 19. stoljeća, divljački bezobzirni "lasseiz faire", koji se prodaje pod marketinškim uvaljotinama kao što su "izvrsnost", "gospodarski rast" ili "fleksibilizacija tržišta rada". Politika radikalnog centra koja sva ostala mišljenja diskreditira kao "populizam", što god to značilo. F. D. Roosevelt je prema njima bio ultra-radikalni anarho-komunist. A možda oni jako dobro znaju što čine. Možda to rade za novac. Samo ne znam što će s tim novcem i gdje će živjeti dok ga budu trošili. Hoće li ih peći savjest kad ostare i kad im djeca ostanu bez prijatelja i domovine?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."

Zadnje uređivanje Sigmund : 05.12.2013. at 22:14.
Sigmund is offline  
Old 05.12.2013., 22:31   #316
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Možda to rade za novac. Samo ne znam što će s tim novcem i gdje će živjeti dok ga budu trošili. Hoće li ih peći savjest kad ostare i kad im djeca ostanu bez prijatelja i domovine?
Mislim da nemaju pojma što rade. Uđu u politiku jer im se smiješi neka osobna perspektiva - a onda kad se dokopaju položaja i kad se suoče sa stvarnim problemima onda nemaju pojma kako da se s njima nose osim po sistemu dječjih crtanki koje samo treba obojiti, Nedostatak vizije, znanja, kreativnosti, hrabrosti, muda, pa uostalom, zar nije smiješno da u politiku ulaze kojekakvi karijeristi bez da itko ikada provjerava njihovu stručnost i intelektualne kapacitete, pa čak su im i biografije bezvezne. Sramota. Sajam taštine. Diletantizam. Mediokriteti. Još gore - polusvijet iznikao niotkuda.
khandro is offline  
Old 05.12.2013., 22:34   #317
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Mislim da si sad u ovom previše angažiran, pojedini mediji dišu lijevije, a pojedini desnije, npr. lijevije su Jutarnji, Novi list, desnije Večernji u kojem kolumnisti Raspudić, Ivkošić, Despot, Pavić pišu u korist Tuđmana, a čini mi se da je Večernji i dalje najčitaniji dnevni list.
Moramo izbjeći jedan common misconception, možda jedan od najvećih što se tiče medija u ovom narodu. A to je da je Jutarnji list lijevo. Jutarnji list je "ljevije" od Večernjeg samo i isključivo po ovim famoznim kulturno-svjetonazorskim pitanjima. Što se tiče važnih stvari, to je gotovo pa libertarijansko, dakle ekstremno desno glasilo koje već godinama sustavno funkcinira kao službeno dvorsko glasilo, poznato i kao "Glas Mordora", a čija je uloga promovirati privatizaciju javnog sektora kao nešto najbolje od svega i jedino ispravno rješenje zapravo (there is no alternative), a tu i takvu politiku provode sve dosadašnje vlade, ova još i najviše (ali ne nužno zbog toga što ona jest, nego je to tako zamišljeno on the grand scale). EPH s Jutarnjim kao najjačim dvorskim glasilom ima tu dvostruku korist: prva je da se gospodin Ninoslav Pavić od 2000. sastajao sa svim premijerima onoliko koliko se trebao (dobro za Račana ne znam detalje, ali za Sanadera i Milanovića postoje nedvojbeni dokazi); druga je da EPH ima svoje vlastito privatno "medijsko učilište" u Koprivnici i naravno da će udarati gdje god može po Sveučilištu u Zagrebu, a da to ne čini iz nekih pobuda građanskog korektiva, nego isključivo iz vlastitih financijskih interesa. Dapače, točno se zna koje su dvije novinarke bile zadužene baš za taj posao, a način na koji su to radili ne samo da nije "objektivno novinarstvo" nego je popraćen vađenjem iz konteksta, laganjem, neprovjerenim informacijama itd. S druge strane (zapravo iste), sustavno oni stvaraju već godinama tako i sliku da su nezaposleni sami krivi što su nezaposleni, a ne sustav i tome slično, do te mjere da se dam kladiti i da bi se ovdje našlo puno ljudi koji su nakon toliko godina čitanja istog počeli pušiti tu spiku. U svakom slučaju, tu i tamo znam čuti užasno glupe tvrdnje od ljudi od kojih prije par godina nisam tako nešto mogao ni sanjati, npr. - neku obitelj žele deložirati; krene rasprava; ja krenem pričati u ovom i onom smjeru i u početku za stolom slaganje dok se ne javi jedan kojemu knjige i kritičko razmišljanje nisu baš ni u tercijarnom planu i kaže: "E ali, bila je neka reportaža, ja sam gledao na TV, oni dođu kod njih u posjetu, i tip je na terasi s cigaretom!". Zamisli drznika, ne otplaćuje kredite banke koja ga je sjebala, dobio je otkaz, puši već 30 godina i usudio se nastaviti pušiti!!! Jer da je prestao pušiti, sigurno bi uspio otplatiti sve kredite. Da ne spominjemo da mnogi od ljudi koji jedu po pučkim kuhinjama, a pušači su, zaista skupljaju čikove i onda taj duhan skupljaju u jednu vrećicu iz koje kasnije motaju. Netko od nas bi sigurno rekao "pa da moram to raditi, prestao bih pušiti", ali lako je nama s jedne takve pozicije govoriti; ja sam pričao s tim i takvim ljudima i njima ako daš cigaretu, to je kao da si mu platio najbolju večeru u najboljem restoranu.

S druge strane, u kolumnama u Večernjem kakve su Raspudićeve, a povremeno je pisao i Hrvoje Jurić i ljudi koji znaju vidjeti iza dimnih zavjesa "kulturnih ratova", zna se nazrijeti nešto socijalne osjetljivosti. U Večernjaku je to rijetkost, ali se dogodi tu i tamo. U Jutarnjem nisam vidio da se ikad dogodilo u zadnjih cca 5 godina, osim ako se koji put omaklo Pavičiću, ali Pavičić je isto "prodana duša". Za takav honorar, malo koji Hrvat ne bi bio. Ako se opet vratimo na Večernji, tamo "najveći hrvatski desničarski intelektualac iz inozemstva ikad" svako malo se javi iz Hong Konga s najglupljom kolumnom koja se može zamisliti gdje brani postojanje Guantanama, tvrdi da je Busheva (jr., senior je manje aktualan, osim u retrospektivi) vanjska politika i ona koju je nastavio Obama (imidžu usprkos, zapravo to ni nisu Bush i Obama nego druge silnice) super-duper (Sesardić je u tom aspektu hrvatsko-hongkonški Hitchens ) i slične stvari koje, koliko su pune analitičke sofisterije, toliko su i civilizacijski ispod svake razine. Međutim, ništa nije džabe, i Sesardić kao dobar libertarijasnki war-monger desničar to zna. Priča se po kvartu da mu uskoro istječe ugovor u Hong Kongu, pa bi se valjalo uhljebiti negdje u SAD-u. Treba si osiguvarati put da bude "na liniji", morat će tamo demonstrirati vlastima i određenim klanovima zašto bi dali baš njemu posao od svih kandidata iz drugog i trećeg svijeta, osim tih i tih kompetencija. Itd. itd.

Zadnje uređivanje Druid : 05.12.2013. at 22:42.
Druid is offline  
Old 05.12.2013., 22:49   #318
Da, da, dobar osvrt na na naše novine, iako nije baš da ih čitam..."Glas Mordora" Pisao je i Bolković o tome:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...ac/701557.aspx

A sjedište mu je u "Vampire state building"

Enivej, naišao sam na još jedan zanimljiv članak:
http://www.advance.hr/vijesti/kapita...dnickoj-klasi/

...a i još jedan:
http://www.advance.hr/vijesti/analiz...diljem-europe/
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 05.12.2013., 22:56   #319
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Osobito mi se sviđa ovo "oligarhijske dvorske lude", trenutno tu ulogu (na demokratski vaučer, ili na "određeno") igraju ovi zombiji iz SDP-a.
Pa da, kontinuitet te i takve politike postoji i postojat će tko god bude na vlasti, osim ako se doslovce ne dogodi Čudo. (I čuda su se događala kroz povijest, istina, mora se reći, samo to ovdje ne smije biti u fokusu, oslanjati se na priželjkivanje čuda bi ipak trebao biti last resort).

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Oprosti im Bože, jer ne znaju što čine. Kad bi barem maknuli ono "S" iz SDP-a da groteska i apsurd ne budu baš toliko nepodnošljivi. Mislim, da ne bude baš tolika šaka u oko. To je novogovor u političkoj praksi. Tzv. "socijaldemokrati" koji trančiraju Zakon o radu uvodeći radikalni neoliberalizam, neregulirani kapitalizam ranog 19. stoljeća, divljački bezobzirni "lasseiz faire", koji se prodaje pod marketinškim uvaljotinama kao što su "izvrsnost", "gospodarski rast" ili "fleksibilizacija tržišta rada". Politika radikalnog centra koja sva ostala mišljenja diskreditira kao "populizam", što god to značilo.
Nevezano uz "kulturne ratove" i "treće strane" koje neki ovdje spominju, ovo sve je više manje Giddensov famozni "treći put" koji je baš to što kažeš - radikalni centar. Da spacijalna metafora bude zanimljivija, mogli bismo reći "ekstremni centar". Vidi samo Blaira što je radio, a čovjek "laburist" kao. Ako je išta "novogovor", onda je to - to.

Quote:
Samo ne znam što će s tim novcem i gdje će živjeti dok ga budu trošili.
Pa svijet je velik, neš ti problema za njih.

Quote:
Hoće li ih peći savjest kad ostare i kad im djeca ostanu bez prijatelja i domovine?
Neće jer neće ostati bez prijatelja, a za domovinu nikom od njih nije stalo, ni HDZ-ovcima ni SDP-ovcima. Domoljubi su ljudi koji vole svoj dom i domovinu (kao što sama riječ kaže), ali nemaju potrebe to razglašavati na sva zvona. Dapače, onaj tko to razglašava na sva zvona, svoju "ljubav prema domovini", prema njima treba biti najviše skeptičan. Osim toga, dok se o domu kao oikosu još uvijek može pričati, teško da se može govoriti više o nekoj "državnoj politici" usmjerenoj na dobrobit ljudi te države. Kao što nacije nisu postojale u prošlosti prije tog i tog stoljeća (ne tako davno), odigrale su svoju "povijesnu ulogu" da tako kažem, tako danas predstavljaju samo posljednje trzaje. Svijet najbolje govori jednim jezikom, a taj jezik je jezik novca i to nije nikakva tajna:

http://www.youtube.com/watch?v=zI5hrcwU7Dk
Druid is offline  
Old 05.12.2013., 22:56   #320
Pripazite na medije koji nisu niti lijevo niti desno, odnsono lijevo su ili desno ovisno o potrebi i trenutnoj vlasti. Kao što vlasti odgovara imati svoje medije, tako i medijima odgovaraju prijatelji na visokim pozicijama.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.