Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2013., 10:57   #41
pa na mladosti ima unutarnji bazen. štoviše, olimpijski i mali.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 16:29   #42
Evo još nešto za Rijeku, jedino primaju samo sedmoro djece, upisi od ponedjeljka
https://www.facebook.com/events/218847844929349/?ref=22
spuzva bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:28   #43
Ne znam dali je 8 mjeseci previše, ali isto tako mi je besmisleno otvarati novu temu kad je ova ono što mi treba. uskoro će uskršnji praznici što me navelo na razmišljanje za ljetne praznike. Curica mi ima 9 godina, treći razred. Može ostati sama u stanu. Međutim, što da radi? Preko ljeta ne može ići vani jer je sunce jednostavno prejako, a da je cijeli dan dok sam ja na poslu u kući.... Mislim se uzet joj Evo tv ta dva mjeseca, ali ne sviđa mi se to rpilipiti je pred Tv, ali što drugo mogu? Trenutno je u školi koja ima cjelodnevni boravak, što bi značilo da ne donosi doma knjige ni bilježnice, već u školi uče i pišu domaći, te imaju druge aktivnosti (eko grupu, dramska ...). Što predlažete?
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 16:10   #44
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Ne znam dali je 8 mjeseci previše, ali isto tako mi je besmisleno otvarati novu temu kad je ova ono što mi treba. uskoro će uskršnji praznici što me navelo na razmišljanje za ljetne praznike. Curica mi ima 9 godina, treći razred. Može ostati sama u stanu. Međutim, što da radi? Preko ljeta ne može ići vani jer je sunce jednostavno prejako, a da je cijeli dan dok sam ja na poslu u kući.... Mislim se uzet joj Evo tv ta dva mjeseca, ali ne sviđa mi se to rpilipiti je pred Tv, ali što drugo mogu? Trenutno je u školi koja ima cjelodnevni boravak, što bi značilo da ne donosi doma knjige ni bilježnice, već u školi uče i pišu domaći, te imaju druge aktivnosti (eko grupu, dramska ...). Što predlažete?
a kakvo vam je radno vrijeme?
ako je od 9-17 to mi se nekako čini previše da dijete bude samo u stanu.

mi u blizini imamo knjižnicu gdje ima dosta organiziranih radionica za djecu preko ljeta, pa nekad je tamo upišem.
ima li ti mala nekakvih prijatelja u blizini pa da bar ima nekoga za igru?

(moja je istih godina kao tvoja, ali se mi izorganiziramo sa godišnjima, uključujuči i bake)
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 17:35   #45
Quote:
Marinapomorac kaže: Pogledaj post
Ne znam dali je 8 mjeseci previše, ali isto tako mi je besmisleno otvarati novu temu kad je ova ono što mi treba. uskoro će uskršnji praznici što me navelo na razmišljanje za ljetne praznike. Curica mi ima 9 godina, treći razred. Može ostati sama u stanu. Međutim, što da radi? Preko ljeta ne može ići vani jer je sunce jednostavno prejako, a da je cijeli dan dok sam ja na poslu u kući.... Mislim se uzet joj Evo tv ta dva mjeseca, ali ne sviđa mi se to rpilipiti je pred Tv, ali što drugo mogu? Trenutno je u školi koja ima cjelodnevni boravak, što bi značilo da ne donosi doma knjige ni bilježnice, već u školi uče i pišu domaći, te imaju druge aktivnosti (eko grupu, dramska ...). Što predlažete?
Potegni to pitanje na zadnjem roditeljskom sastanku, kao privatnu incijativu. Udružite se i zajednički platite osobu koja će se baviti djecom dok radite. Možete joj vi napraviti plan: šetnje, igra, izložba, radionica...
Prostor možda može dati grad ili škola, besplatno, naravno, no u tom biste slučaju morali osnovati udrugu (što zaista nije problem).

Možda možeš, ako nema drugih zainteresiranih ili ako ti se ideja ne sviđa, sama naći osobu koja bi se bavila djetetom, barem dio dana. Ako ti je preskupo plaćati, možda možete razmijeniti usluge...

Gdje živite? Kakva je inače bila ponuda aktivnosti za djecu tijekom ljeta?

U mojoj školi od završetka nastave do polovice srpnja imamo aktivnosti za djecu, no rijetko tko dođe, valjda im je dosta škole , a ponovno počinjemo s aktivnostima u drugoj polovici kolovoza. Tada nema baš nikoga.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 08:34   #46
Evo nešto baš dobro za djecu u Čakovcu
i što je pozititivno, taj program sufinancira grad pa za cijelo ljeto treba platiti samo 80kn za korištenje

http://www.cakovec.hr/index.php?opti...d=549&Itemid=1
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 08:47   #47
evo i mene na ovoj temi...
škola završava 15.06 i počinje 1 ili 5.9
ja imam go 2 tjedna.. majke ti gdje sa djetetom svo to vrijeme (osim tih 2 tjedna kada je samnom)

ekipa oko mene čak prvašiće ostavlja same doma do kada ne dođu sa posla... meni je to užas od solucije.. nebih imala mira...
neki koji imaju novaca daju djecu na neka kampove (sportske, jezične) a opet daš dijete nepoznatoj osobi u nepoznatu sredinu...

kako god okrenem, svaka solucija mi je užas
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 13:21   #48
kad si ti prije dosla na ovu temu?
ili ti to streberski dvije godine (il godinu? ) unaprijed?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 14:38   #49
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kad si ti prije dosla na ovu temu?
ili ti to streberski dvije godine (il godinu? ) unaprijed?
a znaš mene... štreberski dakako
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 15:51   #50

ja sam streber ali ne zamaram se jos s time, ima jos djece oko nas koja su u istoj situaciji pa ono, snaci cemo se nekako.
ipak mi je to za tri godine tek na rasporedu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 13:31   #51
približavaju nam se prvi ljetni školski raspust i pitanje je gdje sa djetetom....

dali ima u zapadnom dijelu grada neke radionice, igraonice gdje se može dijete odvesti u 8 i staviti do 16.00 sati...

znači neki program osmišljen za školarce
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 15:07   #52
U Rijeci ima preko ljeta na Kantridi, na bazenima, u organizaciji plivačkog kluba, cjelodnevni program, od 8-16h za školarce, mislim da je cijena za tjedna (5 radnih dana) oko 400, 500 kn, uključeni obroci.

Moj je recimo predškolac i ove godine će biti 2,5 mjeseca van vrtića jer sam ja slobodna i bojim se da će mu biti doma dosadno. Mislim, igra se on u dvorištu ali fali mu po ljeti društvo vršnjaka, nemamo u susjedstvu, a bez auta baš po ljeti nije ugodno okolo. Nemamo čak ni prvašića blizu koji su slobodni preko ljeta, svi su dosta stariji...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 15:38   #53
predskolac? kaj nije K par dana prije moje L rodjen?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 15:46   #54
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
predskolac? kaj nije K par dana prije moje L rodjen?
pa da, od ove jeseni do iduće je još slobodan, da želimo mogao bi i ove jeseni u školu....ima još godinu dana slobode
I u vrtiću radi sve što rade ovi koji najesen odlaze u školu, pa kad nas netko pita velimo predškolac...
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:17   #55
a, ok, zbunila si me
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 00:18   #56
gledajući sad sa vremenskim odmakom - Paw, kako si riješila ljetne praznike prošlo ljeto?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 09:32   #57
ne kužim kako nema nikakvih institucija, igraonica itd. koje se org. preko ljeta jer je potreba velika za riješavanjem tog problema, mislim hrpa roditelja u nižim razredima osnovih škola ne zna gdje sa djecom za vrijeme ljetnog odmora
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 09:47   #58
pretpostavljam d aje to jer nema subvencija za to a puno je love dati ljudima bez subvencija
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 21:12   #59
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
U Rijeci ima preko ljeta na Kantridi, na bazenima, u organizaciji plivačkog kluba, cjelodnevni program, od 8-16h za školarce, mislim da je cijena za tjedna (5 radnih dana) oko 400, 500 kn, uključeni obroci.
mislim da nešto slično ima i u zagrebu na zimskom plivalištu mladost, ali ne znam ni koliko košta ni za koju dob je to.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 15:25   #60
O ovom problemu vidim da cu i sama iduce godine promisljat. Imam posao od doma, tako da je za sada ok.

Ali eto ako nekom odgovara mogli bi se dogovoriti da im ja pripazim dijete zajedno sa svojih dvoje (drustvo bi bili mom 6 godisnjaku) - zapadni dio Zg, kuca s malim dvoristem i zabavnom mamom. Inace sam autor portala Mali Genijalci, tako da nam zabavnih ideja sigurno nece nedostajati.

Ovo je samo prijedlog, ali dalo bi se nesto dogovoriti.
ichiruki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.