Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 17:10   #21
...imaš tv programe preko mashupa al neznam što če ti tv programi jer preko mashapa imas HD filmove HD serije HD koncerte i kvalitetne live streamove...
...otkad imam minixa x5mini a to je od 10 mjeseca prosle godine nisam gledao klasicne tv programe jer i ako ima sto na istoj ja to opet nadjem preko mashupa al u HD
mariodjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 22:59   #22
Quote:
mariodjk kaže: Pogledaj post
...imaš tv programe preko mashupa al neznam što če ti tv programi jer preko mashapa imas HD filmove HD serije HD koncerte i kvalitetne live streamove...
...otkad imam minixa x5mini a to je od 10 mjeseca prosle godine nisam gledao klasicne tv programe jer i ako ima sto na istoj ja to opet nadjem preko mashupa al u HD
Taj MashUp je nešto kao SuperRepo ili XBMCHub, dakle neki repozitorij, jesam li u pravu? Ako da, probat ću to staviti. Nisam se do sada susreo s tim. Dakle tu mogu gledati pr. neki bosanski TV program?
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:07   #23
...da na mashup ima cak i nekih bosanskih programa...samo neznam sto to "super" ima na njima...
mariodjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 21:54   #24
Pozdrav! Imam puno konkretnih pitanja, mozda netko moze pomoc..
Da li je moguce pretrazivanje filmova po naslovu, na nacin da pretrazuje redom sve "addon-e", ili moram pretrazivati jedan po jedan?
Da li je moguce umjesto u favorit menu poslati schortcut u neki novonapravljeni folder, npr. "Crtani" i sl?
Da li je moguce raditi eq na svakom audio izlazu (sustav 5.1 ide iz pc na aktivne zvucnike)?
Koji addon koristiti za pretragu crtanih filmova, sinkroniziranih na domaci jezik, ako takav postoji?
Hvala.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 06:44   #25
...sto se tice pretrazivanja postoji programski dodatak "global search" ali on iskljucivo pretrazuje onaj sadrzaj koji imas na hard disku...neznam koje video dodatke imas na svom xbmc-u ali ako imas "mashup" kod njuega imas opciju pretrazivanja "super search" koja pretrazuje za filmove 13 najboljih stream izvora odnosno za serije 10 najboljih stream izvora....za crtice sinhronizirane na hrvatski bojim se da neces naci nista bolje osim naravno dodatka "youtube".... moje djete od 3 godine vecinu crtica na xbmc-u gleda na engleskom....
mariodjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 08:53   #26
Postoje neki online siteovi poput filmskimaraton koji imaju novijih crtica sink, pa sam mislio...
Postoji li mogucnost automatskog skidanja thumbnaila za sve addone, da ne moram cekat da se pojedini ucitaju svaki put?
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:11   #27
Zakasnio na edit..
jos stoji otvoreno pitanje, kako, ako je moguce, konkretno crtane filmove, ali bas direktno samo filmove iz nekog addona prikazati u nekom folderu na home screenu? Dakle, da kliknem "crtani" i tu su slicice crtica, kliknem crtic i on se streema? Favoriti mi ne rade posao, a neki addoni imaju svoje favorite pa ih je nemoguce prebaciti u fav od xbmc.?
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 01:59   #28
Nakon što u addonu odabrane crtiće dodaš u library, pretraživanjem po žanru izdvajaš samo traženo.
Većina addona, ako ne svi, podržava dodavanje filmova u library . To znači da bi otvorio neki film više ne treba ići u dotični addon pa u fav od tog addona već je taj stream dostupan direktno iz glavnog menija xbmc-a.
Može se dodati i custom filtere i playliste:

http://mymediaexperience.com/xbmc-guide/#heading6http://mymediaexperience.com/xbmc-guide/#heading6

pa onda tu playlistu dodati i na home screen, ovisno o skinu.

Sent using Tapatalk

Zadnje uređivanje madsav : 07.09.2014. at 03:01.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 10:12   #29
XBMC - medijski centar

Dodao "Libary" na home screen, filmove iz addona dodao u libary, ali u libaryu nema nista.. Nesto sam preskocio al ne vidim sto!
I hvala na linku, na taj jos nisam naletio!

Zadnje uređivanje TomyCroSound : 07.09.2014. at 10:17.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 10:59   #30
1. U home screenu, video-files-add videos
Dodati video source, svaki addon ima svoj direktorij u koji sprema 'shortcute' za library, tipa ..../userdata/addon_data/ime addona/movies

2. U addonu , desni klik na film, add to library

Tek tada je mapa addona dodana u library kao video source....

Sent using Tapatalk
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 20:53   #31
Eh kad bi to bilo tako jednostavno... Cackao, cackao i doslo je do toga da tipka "C" vise nije htjela pozvat onaj meni, nikako i nigdje! Obrisao i ponovo instalirao xbmc, vidim ima i hr jezik, vrlo cudan prijevod. Instalirao super repo i lagano sve od nule..
Ideja je da u home meniju (skin Confluence Customizable Mod) imam 3 "foldera", filmovi, serije, crtani, mozda i "ostalo" kao cetvrti. U te foldere bih slao "postere" videa i oni bi se kao takvi pokazali na okupu u svakom folderu..
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 06:34   #32
Evo ga djelomicno..
U file manageru stvorio tri nova foldera u koji rucno ubacujem fileove koje sam prije toga dodao u libarye od nekog addona.. Zatim u files dodam novi folder, kojeg povezem na ovaj izvor, zatim ga oznacim kao movies ili tv shows te ga xbmc kao takvog prepoznaje i dodaje u glavne menije u home screenu skoro automatski.
E sad je problem za trecu kategoriju - crtice. Ako mogu dodati vlastiti "content" kod oznacavanja nekog foldera, nece bit problem. Ali mislim da ne mogu.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:54   #33
Nema uspjeha.
Sad je ideja tagirati npr sve .strm crtice koje imam u zasebnom folderu, i preko Home doci direktno na njih, bez dodatnog foldera "taged"i sl..?
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 20:12   #34
Quote:
Stoop kaže: Pogledaj post
Koristi li netko plugin P2p streams?

Otkada se prije koji dan napravio update sve mi je nekako čudno i pronalazak streamova kao prije mi ce čini kompliciran i ne mogu ga nikako skužiti.
Ima netko upute kako jednostavno koristiti ovaj plugin
Dok je bila ova mogućnost sve je bilo OK - adon website parser-
a sad nikako jednostavno koristiti!?
sry na kasnom odgovoru, ali evo rjesenja http://linuxsat-support.com/showthread.php?t=65400
ili odmah fajl pa ih samo ubacis P2P-STREAMS-Parsers.zip
natko1412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 20:21   #35
Ako nekog zanima, jedan od najboljih addona u zadnje vrijeme je Genesis, koji ima 20ak izvora kako za filmove tako i za serije. Takoder ima ugradenu podrsku za trakt.tv pa automatski oznacuje sto ste pogledali i azurira vasu kolekciju, watchlistu, ratingse i slicno. Fenomenalan addon. Ako netko treba bilo kakvu pomoc, slobodno me pitajte, imam puno iskustva s KODI-jem, nekadasnjim XBMC-jem
natko1412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 10:47   #36
Quote:
natko1412 kaže: Pogledaj post
sry na kasnom odgovoru, ali evo rjesenja http://linuxsat-support.com/showthread.php?t=65400
ili odmah fajl pa ih samo ubacis P2P-STREAMS-Parsers.zip
Evo da se i ja ponovno uključim. Tek sam nedavno ubacio P2P u XBMC na Minix Neo X5 (Android based) koji mi je spojen s TV. Za one koji ne znaju, P2P je odlična stvar za gledati utakmice u HD rezoluciji. Uredno radi i Sopcast i Acestream, bez ikakvih problema, osim povremenog zamzavanja, što je za očekivati obzirom na naše bajne brzine.

Međutim, na mome laptopu sa Vistom Acestream linkovi neće da rade, ni jedan, samo stoji 'Waiting for response', Sopcast linkovi uredno rade. Probao deinstalirati XBMC i ponovno instalirati, nema šanse, uvijek isto.

Trojici kolega s posla sam instalirao XBMC na laptope (2 Win 7 i 1 Win 8) i sve radi bez problema, i Sopcast i Acestream. Četvrtom kolega koji ima Win 7 neće da radi Sopcast. Ubili se tražeći, ne možemo naći razlog zašto u mene ne radi Acestream a u njega Sopcast.

Ima li tko da može pomoći?
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:54   #37
Kako si zadovoljan s Minix Neo? Planiram ubosti Minix Neo X7. Kak to klapa? Dal se mogu skinovi dodati? (neki su mi jako mili, korisim ih godinama)
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:59   #38
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Kako si zadovoljan s Minix Neo? Planiram ubosti Minix Neo X7. Kak to klapa? Dal se mogu skinovi dodati? (neki su mi jako mili, korisim ih godinama)
Ja sam ga kupio nekad zimus, i to preko Geekbuyinga. Nisam prije imao iskustva
s tim čudima i zato nisam išao na sedmicu, koji je bio dosta skuplji. Danas bih možda više volio da sam ipak kupio sedmicu. Više zbog igara.

Ja sam super zadovoljan, pogotovo od kako su izbacili novi firmware, prije mi se znao smrznuti ali sada nikad, super. Svakome bih ovako nešto preporučio, malen, stoji uz TV, troši malo struje. Ja se baš ne igram sa skinovima, osim ono što ima dostupno.
XBMC sam stavio Minix-ov, prilagođen. Doduše trebao bih ga zamijeniti, imaju novu verziju Gotham-a ali mi se ne da, i ovaj radi super.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:09   #39
Nemoj uzimat x7, cijena x8 je tu negdje a x8 je uno bolji uredjaj. Ili cak x8h, malo skuplji al vjerojatno najkompletniji uredjaj na trzistu. A trenutno je u izlasku i x6, 100$, a trebo bi bolji buffering radit na istoj intermet brzini od x7 i x8. Proguglaj.

Evo ti link rasprave o androidima. Super stvar.

www.forum.hr/showthread.php?t=737550&page=107


Inace, ja sam si nabavio prvo mk808, dual core pa za pol godine za rodjendan naruxio minix x7, quad cora. I x7 je puno brzi i fluidniji. I sam sam si sve instaliro na xbmc. A danas imate super foru, instalirate fusion ( jednostavno) i onda samo instalirate xbmchub-ov wizard iz fusion foldera. I imate manje vise sve add onove instalirane i spremne za koristenje, ukljucujuci mash up. Samo treba p2p streams podesiti i spremni ste za satd i sate hd filmova, serija i sporta

Zadnje uređivanje Puyol2 : 26.09.2014. at 16:22.
Puyol2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 21:02   #40
Quote:
Puyol2 kaže: Pogledaj post
Samo treba p2p streams podesiti i spremni ste za satd i sate hd filmova, serija i sporta
P2P mi uredno radi na Minix-u, Acestream i Sopcast. Međutim, na laptopu sa Vistom (ne pitaj zašto Vista, službeni je) neće, neće i Acestream, izludio sam više. Sve sam isprobao, ali uzalud.

Any help!!!!!
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.