Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2015., 17:48   #81
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Farage ima pravo kad govori o EK. To je najmanje transparentno tijelo EU.
Da ne govorimo da Parlament uopće ne može predlagati zakone.
Što se tiče transparentnosti, tvoja tvrdnja je potpuno netočna. Za svaki prijedlog legislative se provode konzultacije s javnošću, a skoro niti jedna bitnija odluka se ne donosi bez konzultacija s državama članicama. Također javnost uvijek može tražiti uvid u dokumente.

Ovo da jedino EK ima pravo prijedloga "zakona" osim u nekoliko izuzetaka stoji, no ne vidim problem. EP uvijek može od EK zatražiti da prijedloži legislativu o nečemu.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:48   #82
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Što se tiče transparentnosti, tvoja tvrdnja je potpuno netočna. Za svaki prijedlog legislative se provode konzultacije s javnošću, a skoro niti jedna bitnija odluka se ne donosi bez konzultacija s državama članicama. Također javnost uvijek može tražiti uvid u dokumente.

Ovo da jedino EK ima pravo prijedloga "zakona" osim u nekoliko izuzetaka stoji, no ne vidim problem. EP uvijek može od EK zatražiti da prijedloži legislativu o nečemu.
Ne vidiš problem u tome da Parlament (jedino direkrno izabrano tijelo) ne može predložiti zakon? :klap:

Javnost može tražiti uvid u dokumente?
Zašto onda ja ne mogu dobiti potpune tekstove EU stajališta u pregovorima sa SAD-om? Kada kažem tekstove, ne mislim na one pamflet letke napravljene za pučkoškolce s teškoćama.

Zašto je EK onda bila za ACTA-u? Očito nije provela konzultacije jer ni u Parlamentu to nisu mogli provući. Ne samo to nego su tražili od Europskog suda mišljenje i podršku o ACTA-i nakon odluke Parlamenta i očitog nezadovoljstva EU građana? Je li to ta transparentna konzultacija s građanima?

Zašto EK izlazi van svojih ovlasti i govori Hrvatskoj da mora poštovati odluku korumpiranog Arbitražnog suda iako Komisija nema ovlasti za bilateralne sporove koji nisu EU pravna stečevina?

Nema nikakve transparentnosti. Zapravo, možda i ima, ali sigurno ne prema građanima čiji bi Komisija trebala biti zaposlenik.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 20:08   #83
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Ne vidiš problem u tome da Parlament (jedino direkrno izabrano tijelo) ne može predložiti zakon? :klap:
S obzirom da može od komisije tražiti prijedlog zakona na koji onda može stavljati amandmane, ne vidim problem.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Javnost može tražiti uvid u dokumente?
Zašto onda ja ne mogu dobiti potpune tekstove EU stajališta u pregovorima sa SAD-om? Kada kažem tekstove, ne mislim na one pamflet letke napravljene za pučkoškolce s teškoćama.
Da li možeš od bilo koje Vlade tražiti sve njezine dokumente na uvid? Naravno da ne možeš jer su neki označeni kao tajni. Niti jedna vlada pa čak niti jedna institucija u bilo kojoj državi ti neće kao građaninu dati sve svoje dokumente na uvid.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Zašto je EK onda bila za ACTA-u? Očito nije provela konzultacije jer ni u Parlamentu to nisu mogli provući. Ne samo to nego su tražili od Europskog suda mišljenje i podršku o ACTA-i nakon odluke Parlamenta i očitog nezadovoljstva EU građana? Je li to ta transparentna konzultacija s građanima?
Da li ti uopće znaš kako se provode konzultacije s građanima? Plus toga ne vidim kakve veze ACTA ima s transparentnošću.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Zašto EK izlazi van svojih ovlasti i govori Hrvatskoj da mora poštovati odluku korumpiranog Arbitražnog suda iako Komisija nema ovlasti za bilateralne sporove koji nisu EU pravna stečevina?
Da li je to što je EK rekla obvezujuće? Naravno da nije. Stoga bih ja tebe pitao: da li bi ti zabranio nekome da govori o nečemu?

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Nema nikakve transparentnosti. Zapravo, možda i ima, ali sigurno ne prema građanima čiji bi Komisija trebala biti zaposlenik.
Da ponovim i proširim moje pitanje od malo prije: da li ti znaš kako se u EK provode konzultacije s građanima i kako se mogu tražiti dokumenti na uvid?
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 08:59   #84
Kada će EU parlament dati svima na uvid TTIP onda možemo pričati o nekakvoj transparentnosti, a ako ga oni sami ne mogu vidjeti onda stvarno nema razloga da prođe.

Što se tiče transparentnosti prema građanima, to ne postoji u punom obliku čak ni u Švicarskoj gdje vlada, uvjetno rečeno, direktna demokracija. Izgleda da se treba dogoditi totalni kolaps pa da građani izađu na ulice i da već jednom shvate da političari rade za njih a ne obrnuto.

Kad čovjek razmisli da su političari u stvari u službi naroda i onda razmisli još jednom kakve sve igre se događaju iza kulisa dođe ti zlo.
Ivan Maletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 16:08   #85
Quote:
Ivan Maletic kaže: Pogledaj post
Kada će EU parlament dati svima na uvid TTIP onda možemo pričati o nekakvoj transparentnosti, a ako ga oni sami ne mogu vidjeti onda stvarno nema razloga da prođe.

Što se tiče transparentnosti prema građanima, to ne postoji u punom obliku čak ni u Švicarskoj gdje vlada, uvjetno rečeno, direktna demokracija. Izgleda da se treba dogoditi totalni kolaps pa da građani izađu na ulice i da već jednom shvate da političari rade za njih a ne obrnuto.

Kad čovjek razmisli da su političari u stvari u službi naroda i onda razmisli još jednom kakve sve igre se događaju iza kulisa dođe ti zlo.
Mislim da puna transparentnost niti ne smije postojati (ne mislim samo na EK, nego opcenito). Uzmimo u obzir dokumente o sigurnosti, vojsci, obavjestajnim sluzbama, diplomaciji, pregovorima...

Sto se tice TTIP-a, mislim da nije bas praksa po svijetu javno objavljivati dokumente i sporazume koji su jos u pregovorima. Kad se ispregovara, bit ce valjda objavljen.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 18:53   #86
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Mislim da puna transparentnost niti ne smije postojati (ne mislim samo na EK, nego opcenito). Uzmimo u obzir dokumente o sigurnosti, vojsci, obavjestajnim sluzbama, diplomaciji, pregovorima...

Sto se tice TTIP-a, mislim da nije bas praksa po svijetu javno objavljivati dokumente i sporazume koji su jos u pregovorima. Kad se ispregovara, bit ce valjda objavljen.
Pa o TTIP-u ne znaju ni svi oni koji bi trebali glasati za njega. Ajde ti onda potpiši jedan ugovor s menom a ja ću ti dati njegov sadržaj na uvid tek nakon ovjere kod javnog bilježnika.

Ovo za transparentnost si u pravu pod uvjetom da su političari iskreni i nekorumpirani ali s obzirom da to nije tako trebalo bi naći neko treće riješenje.
Ivan Maletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:20   #87
Quote:
Ivan Maletic kaže: Pogledaj post
Pa o TTIP-u ne znaju ni svi oni koji bi trebali glasati za njega. Ajde ti onda potpiši jedan ugovor s menom a ja ću ti dati njegov sadržaj na uvid tek nakon ovjere kod javnog bilježnika.

Ovo za transparentnost si u pravu pod uvjetom da su političari iskreni i nekorumpirani ali s obzirom da to nije tako trebalo bi naći neko treće riješenje.
S obzirom da TTIP nije ispregovaran do kraja, zašto bi MEP-ovi trebali imati uvid u njega? Pretpostavljam da će ga dobiti na vrijeme da ga dobro prouče prije glasanja.
Nisam stručnjak za EU pravo o međunarodnim sporazumima pa nisam siguran da li je dovoljno da ga ratificiraju Vijeće EU i EP ili čak trebaju i nacionalni parlamenti.

Što se tiče tvoje usporedbe, ne stoji ti uopće. Točnije bi bilo da si napisao da mi ga daješ na uvid kod javnog bilježnika prije potpisa i ovjere i to nakon što su ga ispregovarali tvoji i moji ovlašteni predstavnici i da ga obojica tek tada vidimo.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 09:11   #88
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
S obzirom da TTIP nije ispregovaran do kraja, zašto bi MEP-ovi trebali imati uvid u njega? Pretpostavljam da će ga dobiti na vrijeme da ga dobro prouče prije glasanja.
Nisam stručnjak za EU pravo o međunarodnim sporazumima pa nisam siguran da li je dovoljno da ga ratificiraju Vijeće EU i EP ili čak trebaju i nacionalni parlamenti.

Što se tiče tvoje usporedbe, ne stoji ti uopće. Točnije bi bilo da si napisao da mi ga daješ na uvid kod javnog bilježnika prije potpisa i ovjere i to nakon što su ga ispregovarali tvoji i moji ovlašteni predstavnici i da ga obojica tek tada vidimo.
Pojedini zastupnici uđu u sobu gdje imaju sat vremena da prouče tisuće stranica sporazuma i o tome ne smiju govoriti nikome ništa.
Znači i to samo pregledavanje je mazanje očiju a kompletni ugovor za javnost će biti dostupan tek 4 godine nakon potpisivanja. Zašto?

Da se ništa se skriva bi bio dostupan svim vladama EU da ga detaljno prouče a ono malo što je procurilo je jasan pokazatelj da je taj ugvor ništa više nego moderni feudalizam.

Monsato već tuži Havaje jer ne žele uvesti GMO, kanadski farmeri gube tužbe jer im je vjetar dopuhao monsatovo GMO sjeme na njivu a to je samo početak gadosti koje spremaju kompanije u svrhu još većeg bogaćenja preko leđa naroda.





Nakon potpisivanja NAFTA-e (pandan TTIP-u samo između SAD-a i Kanade) je 70 000 obrtnika "stavilo ključ u bravu" a preko 700 000 ljudi ostalo bez posla u SAD-u. Toliko o tajnim sporazumima.
Ivan Maletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 10:53   #89
Quote:
Ivan Maletic kaže: Pogledaj post
Pojedini zastupnici uđu u sobu gdje imaju sat vremena da prouče tisuće stranica sporazuma i o tome ne smiju govoriti nikome ništa.
Znači i to samo pregledavanje je mazanje očiju a kompletni ugovor za javnost će biti dostupan tek 4 godine nakon potpisivanja. Zašto?

Da se ništa se skriva bi bio dostupan svim vladama EU da ga detaljno prouče a ono malo što je procurilo je jasan pokazatelj da je taj ugvor ništa više nego moderni feudalizam.

Monsato već tuži Havaje jer ne žele uvesti GMO, kanadski farmeri gube tužbe jer im je vjetar dopuhao monsatovo GMO sjeme na njivu a to je samo početak gadosti koje spremaju kompanije u svrhu još većeg bogaćenja preko leđa naroda.





Nakon potpisivanja NAFTA-e (pandan TTIP-u samo između SAD-a i Kanade) je 70 000 obrtnika "stavilo ključ u bravu" a preko 700 000 ljudi ostalo bez posla u SAD-u. Toliko o tajnim sporazumima.
Da li ti uopće čitaš s razumijevanjem što ja pišem? Sporazum je još u pregovorima i zato nije dostupan. Kad se ispregovara, bit će. Nadam se da se slažeš da su međunarodni pregovori u ingerenciji EK (kao i svake nacionalna vlade kad neka država pregovara), a ne EP koji sam na kraju potvrđuje (ili odbija) ispregovaran sporazum.

I da još jedna stvar bude jasna, ja tu ne tvrdim da je TTIP dobar ili loš (nisam ga vidio i ne znam što piše unutra) i mislim da ovo uopće nije tema za to. Na ovoj temi se raspravlja o Europskoj Komisiji i želim razbiti pogrešne predodžbe koje ljudi dobivaju slušajući onog UKIP-ovog pajaca ili našu Ružu hrvatsku ili slične.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 18:20   #90
EU parlament treba taj sporazum U CIJELOSTI dostaviti svakoj vladi članica EU da znaju što ratificiraju i to odmah a ne 4 godine nakon potpisivanja, u protivnom je to lopovluk.
Ivan Maletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 02:37   #91
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Da li je to što je EK rekla obvezujuće? Naravno da nije. Stoga bih ja tebe pitao: da li bi ti zabranio nekome da govori o nečemu?

Da ponovim i proširim moje pitanje od malo prije: da li ti znaš kako se u EK provode konzultacije s građanima i kako se mogu tražiti dokumenti na uvid?
Tvoje mišljenje s kojim se apsolutno ne slažem. Parlament mora imati pravo predlagati zakone. Uostalom, reci mi jedan razlog zašto zastupnici ne bi mogli predlagati zakone?

Dalje, imam problem s Europskom komisijom koja izlazi izvan okvira vlastitih ovlasti i favorizira jednu članicu. Kao porezna obveznica EU, imam pravo reći da mi to smeta.
Je li obvezujuće? Pa naravno da nije jer nemaju pravnih osnova za svoje budalaštine. No, da imaju, već bi bila poslana tužba Europskom sudu.

Da zaključim, ti smatraš da je idealno to što Parlament ne može predlagati zakone. Komisija je dovoljna, što će nam taj nepotrebni Parlament?
Smatraš da Komisija ima pravo favorizirati Sloveniju u Arbitražnom sporazumu i time zapravo podržavati ilegalne radnje? Iako Hrvatska ni na koji način ne krši acquis communautaire?

Meni su ovakva stajališta prilično nelogična. Ovakve bi nelogičnosti branio samo kakav ubogi rvacki prevoditelj u Bruxellesu.

Da se razumijemo, niti me Farage zanima, a još manje Tomašićeva. No, objektivno je gledanje na EU vrlo važno, a bojim se da Komisija (za koju postoje najveće kontroverze) nema neku afekciju prema demokraciji i demokratskim principima. Sve smo to vidjeli i u izbjegličkoj krizi kad je sve doneseno navrat-nanos - malo imam Dublin, malo nemamo. Bit će kako Merkel kaže.

Savjetovanje? Ako se odvija na infantilnoj bazi kao one građanske inicijative na njihovim internetskim stranicama, mogu samo zamišljati.
Glavno moto EK: Građani su nedorasli našim idealnim programima, sve ćemo im objasniti šarenim pučkoškolskim knjižicama od 10-ak stranica.


Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
S obzirom da TTIP nije ispregovaran do kraja, zašto bi MEP-ovi trebali imati uvid u njega? Pretpostavljam da će ga dobiti na vrijeme da ga dobro prouče prije glasanja.
Nisam stručnjak za EU pravo o međunarodnim sporazumima pa nisam siguran da li je dovoljno da ga ratificiraju Vijeće EU i EP ili čak trebaju i nacionalni parlamenti.

Što se tiče tvoje usporedbe, ne stoji ti uopće. Točnije bi bilo da si napisao da mi ga daješ na uvid kod javnog bilježnika prije potpisa i ovjere i to nakon što su ga ispregovarali tvoji i moji ovlašteni predstavnici i da ga obojica tek tada vidimo.
Moraju ga ratificirati sve države članice. Sudeći po hajci koja je nastala, ništa od toga.

Zadnje uređivanje trivial : 24.12.2015. at 02:48.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 13:33   #92
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Tvoje mišljenje s kojim se apsolutno ne slažem. Parlament mora imati pravo predlagati zakone. Uostalom, reci mi jedan razlog zašto zastupnici ne bi mogli predlagati zakone?
Odgovorit cu pitanjem: da li znas sto sve u EK prethodi slanju jednog prijedloga u proceduru u EP i Vijece? EP trenutno jednostavno nema resursa za to. Drugi razlog, EK je jedino tijelo koje zastupa iskljucivo EU interese. I EP i Vijece manje vise zastupaju nacionalne interese i mislim da kao takvi ne bi trebali imati pravo predlagati zakone jer bi oni onda mogli favorizirati samo njihovu drzavu.
Mozes ti meni dati razlog zasto bi zastupnici to trebali moci?

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Dalje, imam problem s Europskom komisijom koja izlazi izvan okvira vlastitih ovlasti i favorizira jednu članicu. Kao porezna obveznica EU, imam pravo reći da mi to smeta.
Je li obvezujuće? Pa naravno da nije jer nemaju pravnih osnova za svoje budalaštine. No, da imaju, već bi bila poslana tužba Europskom sudu.

Da zaključim, ti smatraš da je idealno to što Parlament ne može predlagati zakone. Komisija je dovoljna, što će nam taj nepotrebni Parlament?
Komisija je tu da predlaze pravne akte, a EP da ih usvaja ili ne. Jedno bez drugog ne moze.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Smatraš da Komisija ima pravo favorizirati Sloveniju u Arbitražnom sporazumu i time zapravo podržavati ilegalne radnje? Iako Hrvatska ni na koji način ne krši acquis communautaire?
I sto se znacajno dogodilo nakon sto je EK dala izjavu o arbitrazi koju je dala? Jedno veliko nista.

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Meni su ovakva stajališta prilično nelogična. Ovakve bi nelogičnosti branio samo kakav ubogi rvacki prevoditelj u Bruxellesu.
Nit sam ubog nit sam prevoditelj.


Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Savjetovanje? Ako se odvija na infantilnoj bazi kao one građanske inicijative na njihovim internetskim stranicama, mogu samo zamišljati.
Glavno moto EK: Građani su nedorasli našim idealnim programima, sve ćemo im objasniti šarenim pučkoškolskim knjižicama od 10-ak stranica.
Volim kad se iznose pretpostavke bez da se znaju osnove. Upoznaj se s postupkom pa onda kritiziraj.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:00   #93
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post

Volim kad se iznose pretpostavke bez da se znaju osnove. Upoznaj se s postupkom pa onda kritiziraj.
O proceduri me sigurno neće učiti osoba koja ne zna da je potrebna ratifikacija i nacionalnih parlamenata za stupanje na snagu trgovinskog sporazuma sa SAD-om.


A ove tvoje priče o tome da nema veze što EK favorizira Sloveniju infantilne su. Ti znaš što je EK postigla time i hoće li možda imati utjecaja na postupak?

U Europskom su parlamentu klubovi prema političkoj pripadnosti, a ne prema državama članicama. Stoga je tvoja ocjena o EP posve proizvoljna i suvjektivna.

Kao što rekoh, ovakvo što može napisati samo osoba na sinekuri u EK.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:58   #94
Quote:
EK je jedino tijelo koje zastupa iskljucivo EU interese. I EP i Vijece manje vise zastupaju nacionalne interese i mislim da kao takvi ne bi trebali imati pravo predlagati zakone jer bi oni onda mogli favorizirati samo njihovu drzavu.
Mozes ti meni dati razlog zasto bi zastupnici to trebali moci?
PARLAMENTARNA demokracija, a ne "EU-komisijska" autokracija.

EU, uključujući i EK da bi bila i ostala zdrava mora zastupati interese EUROPSKIH GRAĐANA, a ne pravnog entiteta EU kojom upravlja i vlada autokratska EK iza koje se krije TKO? Lica iza EK zastupaju samo svoje vlastite interese, zato je bitno da građani otkriju tko su oni i koji i kakvi su im interesi, kao i u kolikoj mjeri se ti interesi podudaraju s ili odudaraju od interesa građana diljem Europe, bili ti građani ovih ili onih državljanstava.
EpaDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:35   #95
Prijedlog EK: Ulaz u EU naplaćivat će se 5 eura

Quote:
Novi sustav zove se ETIAS, što je engleski akronim za europski sustav za informacije i autorizaciju putovanja

Ulaz u EU naplaćivat će se po 5 eura za državljane zemalja izvan EU, predložila je danas Europska komisija. Predlaže se, naime, uspostava novog sustava koji će omogućiti bolju kontrolu granica tako što će državljane zemalja izvan EU, kojima nije nužna viza, obvezati da se prije prelaska granice EU registriraju putem Interneta, što će ih koštati 5 eura i vrijedit će za sva putovanja unutar pet godina.

Novi sustav zove se ETIAS, što je engleski akronim za europski sustav za informacije i autorizaciju putovanja.

Detalji prijedloga predstavljeni su danas u Bruxellesu, ali samu ideju prvi je put najavio predsjednik Europske komisije Jean-Claude Juncker još u rujnu, u svome govoru o stanju Unije:

– Moramo znati tko prelazi naše granice. Do studenog ćemo predložiti automatizirani sustav s pomoću kojeg se utvrđuje tko smije putovati u Europu. Tako ćemo znati tko putuje u Europu i prije nego što stigne ovamo – rekao je tada Juncker.

Sada je prijedlog tu. Ono što predlaže Komisija na tragu je sličnog sustava koji postoji u Sjedinjenim Američkim Državama, gdje takvo odobrenje za ulazak košta 14 američkih dolara.

Državljani kojima nije potrebna viza za EU morat će ishoditi odobrenje putem prijave na Internetu, koja košta 5 eura i u koju se upisuju osobni podaci, ali i odgovori na neka sigurnosna pitanja poput: je li osoba kažnjavana, je li zdrava, je li osobi ikad uskraćen ulazak u neku državu i zbog čega…

– Naš je najvažniji zadatak osigurati naše granice i zaštititi naše građane – rekao je potpredsjednik EK Frans Timmermans na današnjem predstavljanju prijedloga u Komisiji. – ETIAS će biti jednostavan, brz, jeftin i učinkovit – dodao je.

Europski povjerenik za sigurnosnu uniju Julian King dodao je kako teroristi i kriminalci ne mare za nacionalne granice te ih se može poraziti samo ako države članice EU udruže svoje snage.

– U tome će nam pomoći ETIAS: otkrivanjem problematičnih pojedinaca i sprečavanjem njihova dolaska povećat ćemo unutarnju sigurnost Europe – rekao je King.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 19:00   #96
Koje razočarenje ta i takva EU pa nisu englezi glupi da sluašaju kaj trkelja onaj pijanac Junker i slični bezlični birokrati
dabogda se raspala
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:46   #97
Možda nije loše pročitati nešto iz ovog dokumenta...

BIJELA KNJIGA O BUDUĆNOSTI EUROPE - Razmatranja i scenariji za EU27 do 2025.

Dakle, u uvodu je naznačena sadašnja "krvna slika" i razrađeni su različiti scenariji... što je dobro.
Ono što nedostaje na prvu loptu je nedostatak ideja o promjeni mehanizama upravljanja na način širenja utjecaja građana, raznih inicijativa... verbalno se demokracija podržava, ali ništa više od toga.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:52   #98
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Možda nije loše pročitati nešto iz ovog dokumenta...

BIJELA KNJIGA O BUDUĆNOSTI EUROPE - Razmatranja i scenariji za EU27 do 2025.

Dakle, u uvodu je naznačena sadašnja "krvna slika" i razrađeni su različiti scenariji... što je dobro.
Ono što nedostaje na prvu loptu je nedostatak ideja o promjeni mehanizama upravljanja na način širenja utjecaja građana, raznih inicijativa... verbalno se demokracija podržava, ali ništa više od toga.
nije loše pročitati. da se vidi gdje smo i jel sjedimo "za istim stolom" ili ipak ispod stola. Hrvatska se u cijeloj knjizi spominje jednom, u popisu članica ali zato imamo "Španiju" na str 10, 12. dalje nisam čitao taj Junckerov pamflet.

s obzirom na karakter hrvatskih predstavnika u Bruxellesu pozicija pod stolom uopće ne treba čuditi. čekamo tko će sljedeći otkopčati šlic da se prihvatimo posla koji izgleda najbolje znamo.
mudozvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 12:27   #99
Quote:
mudozvon kaže: Pogledaj post
nije loše pročitati. da se vidi gdje smo i jel sjedimo "za istim stolom" ili ipak ispod stola. Hrvatska se u cijeloj knjizi spominje jednom, u popisu članica ali zato imamo "Španiju" na str 10, 12. dalje nisam čitao taj Junckerov pamflet.

s obzirom na karakter hrvatskih predstavnika u Bruxellesu pozicija pod stolom uopće ne treba čuditi. čekamo tko će sljedeći otkopčati šlic da se prihvatimo posla koji izgleda najbolje znamo.


Dokumet se ne bavi članicama već generalno se rasporavlja o mogućim scenarijma suradnje svi članica.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:20   #100
The Eurocrat Who Makes Corporate America Tremble
Apple. Google. Amazon. EU Competition Commissioner Margrethe Vestager has challenged them all.

https://www.bloomberg.com/news/featu...merica-tremble
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.