Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2016., 12:46   #81
Može li pojašnjenje oko fizičkog zlata... smije li se prenositi preko granice, ono, zlato sa papirima, sve legalno, prijaviš carini da prenosiš i to je to?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:02   #82
vjerojatno zavisi preko koje granice.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:34   #83
Pa šta ja znam, kupim, recimo, zlato u Austriji/Njemačkoj/Švicarskoj/Sloveniji, pa poslije prenesem, u UK ili US?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:37   #84
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pa šta ja znam, kupim, recimo, zlato u Austriji/Njemačkoj/Švicarskoj/Sloveniji, pa poslije prenesem, u UK ili US?
Unutar EU ne bi trebalo biti problema, za ostale drzave mozda i bi... Nemam pojma kako bi islo sa Srbijom (sto te vjerojatno zapravo zanima)...

Znam da na aerodromima treba prijaviti kesovinu preko 10.000,00 eura, mozda bi trebalo i zlato?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 17:03   #85
Ma jok, Srbija me ne zanima, tu samo keš vlada, nisam lud unosit zlato u državu u kojoj vrijedi 5-10% manje nego u drugim državama. Veće mi je sranje to držati negdje privatno u Srbiji, nego u nekom sefu u Londonu, Beču i slično.

Za keš sam našao odgovor, čak i za ostale države, tu nije nikakav problem, samo porijeklo novca, tako da to prolazi bez frke.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 18:22   #86
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ma jok, Srbija me ne zanima, tu samo keš vlada, nisam lud unosit zlato u državu u kojoj vrijedi 5-10% manje nego u drugim državama.
Pa hajmo onda kupovat tamo, jebes programiranje...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 18:33   #87
Haha, pa spread je veći, znači da je i skuplje za kupnju i jeftinije za prodaju... da ne spominjem koliko bi bilo teško prodati neku ozbiljniju količinu, a potencijal da te netko opljačka je znatno veći nego u gore spomenutim državama.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 22:24   #88
Ako kupuješ fizičko zlato da bi ga držao u sefu daleko od tebe, možda ti je pametnije kupiti papirnato zlato i nemaš nikakvih problema.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 22:26   #89
Papirnato me ne zanima ni najmanje, samo fizičko.

Nije baš da sam sam na svijetu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 20:02   #90
Quote:
more kaže: Pogledaj post
koja budala kupuje po oglasniku zlato da mi je viditi.ako stvarno kupuju idem i ja prodavati zlato po oglasniku
1 unca fake zlata 100-200$ koja prolazi sve testove osim bušenja i ultrazvuka
https://www.youtube.com/watch?v=ndshbH3qZ6Y

https://www.youtube.com/watch?v=2xRjsKIGoEU
https://www.youtube.com/watch?v=trMTQBKbZlk
Dovoljna je obična finije graduirana menzura s vodom i vaga. Koji ultrazvuk i bušenje? Od kojih metala ili legura bi moralo biti napravljeno fake zlato, a da ima i približno istu gustoću jer je zlato toliko gušće da je i približna procjena dovoljna?
Možda osmij, platina, paladij, plutonij, uran, iridij...? Osim kaj su ti metali gušći ili približno gusti kao zlato ili su skuplji ili su opasno radioaktivni ili otrovni ili nedobavljivi.

To jednostavno ne postoji. Kakav ultrazvuk ili bušenje kada je dovoljna obična menzura,malo vode i vaga?
Jedna litra zlata ima masu preko 19 kg !

http://www.engineeringtoolbox.com/me...ties-d_50.html
__________________
"Without the data you’re just another person with an opinion"
W. Edwards Deming
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 21:10   #91
Quote:
konjski kaže: Pogledaj post
Dovoljna je obična finije graduirana menzura s vodom i vaga. Koji ultrazvuk i bušenje? Od kojih metala ili legura bi moralo biti napravljeno fake zlato, a da ima i približno istu gustoću jer je zlato toliko gušće da je i približna procjena dovoljna?
Možda osmij, platina, paladij, plutonij, uran, iridij...? Osim kaj su ti metali gušći ili približno gusti kao zlato ili su skuplji ili su opasno radioaktivni ili otrovni ili nedobavljivi.

To jednostavno ne postoji. Kakav ultrazvuk ili bušenje kada je dovoljna obična menzura,malo vode i vaga?
Jedna litra zlata ima masu preko 19 kg !

http://www.engineeringtoolbox.com/me...ties-d_50.html
Pazi ti majstora,

ajde guglaj prije nego sto pokusavas ispast pametan, ovako si samo ispao jako glup i naivan...
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 21:21   #92
nije čoek nikad čuo za volfram
Evo da malo vidi kako se to radi sa menzurom ha ha
http://www.zerohedge.com/news/tungst...welry-district
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 07:23   #93
Quote:
konjski kaže: Pogledaj post
Dovoljna je obična finije graduirana menzura s vodom i vaga. Koji ultrazvuk i bušenje? Od kojih metala ili legura bi moralo biti napravljeno fake zlato, a da ima i približno istu gustoću jer je zlato toliko gušće da je i približna procjena dovoljna?
Možda osmij, platina, paladij, plutonij, uran, iridij...? Osim kaj su ti metali gušći ili približno gusti kao zlato ili su skuplji ili su opasno radioaktivni ili otrovni ili nedobavljivi.

To jednostavno ne postoji. Kakav ultrazvuk ili bušenje kada je dovoljna obična menzura,malo vode i vaga?
Jedna litra zlata ima masu preko 19 kg !

http://www.engineeringtoolbox.com/me...ties-d_50.html
Jedna riječ: volfram
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 07:29   #94
Nisam cuo da bi se uncasi (coinsi ili poluge) krivotvorili wolframom... Jedino kilasi, za njih bi zbilja trebao ultrazvuk...

Za uncase je posve dovoljna hidrostatska vaga, iako tu ostaje pitanje cistoce zlata... Osobno sam se prestao zajebavati s hidrostatskom vagom, subler i precizna vaga su mi dovoljni...

Za cistocu je potreban draguljarski kamen i zlatotopka, 15-ak dolara na E-bayu...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 08:36   #95
To je i jedan od razloga zašto nemam u zlatu ništa veće od unce-vrlo ih je teško krivotvoriti.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:44   #96
Ono što vi zaradite u kunama vi to trošite; ono što zaradite u eurima kupujte zlato. Euro više nije stabilna valuta.
Eto samo da me netko ne bude krivio kad sam sam savjetovao da štedite u eurima.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2022., 09:31   #97
Što mislite je li sada vrijeme za kupovanje zlata? Štednja u eurima mi se čini rizičnom u današnje doba.
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2022., 11:52   #98
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Što mislite je li sada vrijeme za kupovanje zlata? Štednja u eurima mi se čini rizičnom u današnje doba.
Kupi ako ti odgovara. Kreni pomalo i upoznaj se sa krivotvorinama prije nego kupiš kovanicu ili polugu. Rekao bih da ako je cijena zlata visoka kupi manje, ako je niska kupi više. Imaj neki prosjek tako da ne potrošiš puno a dobro uložiš.

Ja sam isto kao i ti, € skeptik i vjerujem da će ta valuta za nekih par godina ili izaći iz uporabe ili će se EU raspasti na sastavne dijelove. Zlato kupiš i zaboraviš na njega osim kad ti zatreba za nuždu ili kad je prilika da dobro zaradiš.
Shei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2023., 22:57   #99
Kovanice ili poluge?
Nekako mi se kovanice čine pouzdanije i isplativije, draže su mi, s obzirom da ne ulažem u kilaše

Kako se i vidi Nije nikakva analiza, čisto moje mišljenje…
baranjero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2023., 21:20   #100
Ja sam za poluge. Od jedne unce su mi najdraže
mislav324 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.