Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 10:52   #2041
Rori, nema smisla raspravljati o nekakvom zasjenjivanju sunca kojeg si, eto, zapazio jer je pojava beznačajna. Ne utječe na klimu i ekosustav u toj mjeri da bi isto bilo narušeno.
Jel sada jasnije?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:08   #2042
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
.

1.a ovo kaj ponavljas o zasjenjivanju je nevjerojatno naivno, sumski pozar efikasnije zakloni sunce nego milijun aviona -
2.koja je to tehnologija spricanja iz aviona i kako je isplativa?
1.Ej, heeeej, polako.
Uzmi u obzir da
1. Avionski promet je svakodnevan i intenzivan
2. Šumski požar se na određenoj regiji dogodi koliko puta, par puta godišnje, 1-nom u 7 godina ili manje.
3.Uz pojavnost zasijenjivanja, ako umeš u obzir i ispušne plinove te implikaciju na ekologiju, itekako ima utjecaja.

No dobro, možemo reći, s tim segmentom smo završili.
Više nas zanimaju pojedini eksperimenti vojni i meteorološki.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:25   #2043
ah. bukvo bukvalna, zamijeni sumski pozar s dimnjacima tvornica, ispustima motornih vozila.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:00   #2044
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ah. bukvo bukvalna, zamijeni sumski pozar s dimnjacima tvornica, ispustima motornih vozila.


I kako sad očekuješ komunikaciju na nivou

Da li je moguće da ako se držimo pojedinog segmenta teme, no odeš predaleko ?

No s obzirom na intonaciju i žargon, koji je u tebe 7Nation konstantan, očito se radi o mentalnom hendikepu.

Ti možeš to smatrati manje bitnim, no premda je u definiciji pojma zdravlje, „mentalno“ njegova jednakovrijedna sastavnica
kao i „tjelesno“, nevjerojatan je i po čovjeka štetan disbalans ili umanjena vrijednost jednoga.

Upućujem te da se pobrineš o svom mentalnom zdravlju 7Nationarmy, pošto :
je fokusu neuroznanstvenika i suvremene
psihologije, mala je vjerojatnost da će se u doglednoj perspektivi osigurati adekvatan
prostor i sredstva za razvoj metoda i organizaciju sustava koji bi svojim djelovanjem štitili
i unaprjeđivali mentalno zdravlje ljudi.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:48   #2045
nije ti dugo trebalo da se vratis tom bezveznom stilu pisanja a samo sam ti napisao da bukvalno shvacas kad ti odgovara. ne sirim temu nego sam pozar, dakle nesto sa zemlje, naveo kao efektniji nacin zasjenjivanja o kojem pisem. takodjer je tu industrija a ako vec pises o spricanju iz mlaznica zasto ne ubaciti tu nikad vidjenu smjesu u aute i kamione - em ih je vise em puno efikasnije pokriju ono kaj vec trebaju pokrit.

a ta smijesna skretanja kojima se bavis sugovornicima, dosadno je. puno rijeci al slobodno napisi da smatras da su svi koji ne misle poput tebe psihicki bolesnici, nitko te nece prijavit jer si zabavan svako toliko.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:52   #2046
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nije ti dugo trebalo da se vratis tom bezveznom stilu pisanja a samo sam ti napisao da bukvalno shvacas kad ti odgovara. ne sirim temu nego sam pozar, dakle nesto sa zemlje, naveo kao efektniji nacin zasjenjivanja o kojem pisem. takodjer je tu industrija a ako vec pises o spricanju iz mlaznica zasto ne ubaciti tu nikad vidjenu smjesu u aute i kamione - em ih je vise em puno efikasnije pokriju ono kaj vec trebaju pokrit.

a ta smijesna skretanja kojima se bavis sugovornicima, dosadno je. puno rijeci al slobodno napisi da smatras da su svi koji ne misle poput tebe psihicki bolesnici, nitko te nece prijavit jer si zabavan svako toliko.
Ne, ne , ne, 7Nationarmy, možda te iritira pojavnost educiranih i koji shvaćaju morfologiju, logički zakljućuju, te nisu pristrani, no u tebi takvi izazivaju osjećaj manje vrijednosti i inferiornosti, te preko akumulacije nezadovoljstva i tihu agresivnost.

Zato 7Nationarmy rekoh ti, poradi na sebi, da izađeš iz gliba neukosti, te konačno smogneš snage, vještine i hrabrosti da uđeš u "big boys" igru, ili ćeš se zadovoljiti igranjem u piješćaniku, kmećanjem i cendranjem.

I vidiš, ova tvoja misaona konstrukcija vezano uz požar je lagani napredak, treniraj i uči dalje.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:08   #2047
ako te zanima ovaj upis ti nije duhovit kao ono ranije, valjda si ispucao kvotu. moram te pustiti da se napunis. i mozes slobodno dodati pojam edukacija medju nepoznate pojmove, odmah pored argumenta.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:41   #2048
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ako te zanima ovaj upis ti nije duhovit kao ono ranije, valjda si ispucao kvotu. moram te pustiti da se napunis. i mozes slobodno dodati pojam edukacija medju nepoznate pojmove, odmah pored argumenta.
Duhovitost je drskost koje je steklo obrazovanje, pa ću si dozvoliti.

Ovo je 7Nationarmy posve očekivana reakcija i retultat prostačkog , needuciranog spleta moždanih procesa, na neoprostivi grijeh koji si počinio 7Nationarmy.
Zatirao si istinu 7Nationarmy.
Ne znajući da si i sam sebe doveo u još veću zabludu, iz koje si zapeo u još lošije moralne osobine, ionako su i loše bile, dodatno pogoršane.

Pokušaj ne histerizirati, to bi značilo da si ostao zalijepljen na dnu, i radije se pokušaj odbaciti od dna prema površini, prema svijetlu, istini i sreći.:klap:

A, s druge strane niti ne očekuj brz napredak, zato velim, samo polako.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:51   #2049
kolege molim smanjiti spricanje, potrgali smo roriona.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:04   #2050
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
kolege molim smanjiti spricanje, potrgali smo roriona.
7Nationarmy
Eh, eh, eh, a dobronamjerno sam ti savjetovao.

Je l' ovo tvoje nezadovoljstvo od vode ili alkohola, ili bijesa ili nateklih prstiju ?:klap:
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 18:10   #2051
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Zajebavaš...do sada si lijepio besmislene tekstove koje nisi ni pročitao i to nazivati zdravim razumom je suludo. Argumenti na nivou...
Izvrćeš u stilu 7nationa...pitao je čovjek što su za mene argumenti da CT postoje pa sam mu rekao.
Nisi priložio nijedan takav argument, ni ti, ni itko.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nemoj zajebavat...uključi mozak ako ga imaš.
To bih ja tebi trebao reći.
Objašnjenje nemaš, osim ovog jeftinog poluvrijeđanja svojstvenog tvom nivou.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
samo me zanima gdje se mozemo educirati po pitanju fantomskih tragova na nebu.
Zabrijao si, kakvi te fantomi spopadaju?
Nas recimo zanima gdje se možemo educirati po pitanju toga da CT ne postoje?
Zar si zaista nesposoban priložiti ijedan izvor?

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ibrahime, evo ti još jednom najrelevantniji mogući izvor.

http://keith.seas.harvard.edu/chemtr...spiracy-theory
Daj me nemoj nasmijavati...
Po čemu je ovo relevantno? Opskurna stranica na kojoj pišu plaćenici.
Nemaš ništa bolje?

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ah. bukvo bukvalna
Svašta tvoje ogledalo trpi.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
e l' ovo tvoje nezadovoljstvo od vode ili alkohola, ili bijesa ili nateklih prstiju ?
Moguće da je od ovoga.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
došao sam do zaključka da su chemtrailovi i trolovi konstanta.
Istina je. I to izgleda nije nimalo slučajno, kao što smo već i prije govorili.

Iako moram priznati da su ipak uspjeli promijeniti mali dio mojih razmišljanja i uvjerenja o ovoj temi - naime, prije dolaska ovamo bio sam skeptičan nekih 2% o tome da li CT postoje, ali nakon njih sam sigurniji nego ikad, razbili su zadnje djeliće moje sumnje i stavili točku na i.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:32   #2052
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Daj me nemoj nasmijavati...
Po čemu je ovo relevantno? Opskurna stranica na kojoj pišu plaćenici.
Nemaš ništa bolje?
Jel ti zajebavaš ili nisi u stanju shvatiti tekst?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:19   #2053
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
...............u usporedbi s ovim primitivizmima, ovo moje je kompliment.
Slobodno stavi post u kojem te ja vrijeđam. Ako ga nađeš onda ću se složiti da je ok da i ti mene vrijeđaš.


Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Meni osobno dokaz može predstavljati izvor koji konkretno, logično, smisleno, utemeljeno i zdravom razumu prihvatljivo, detaljno obrazlaže i nepobitno argumentira da CT ne postoje.
Zasad nisam nigdje naišao na takvo što, a ovdje na forumu uopće.
Ok, ajde da probamo još jednom od početka.
Osnovna premisa kemova je da dugotrajni avionski tragovi zapravo nisu normalna kondenzacija ispuha nego neke kemikalije i da su takvi tragovi prisutni zadnjih 20-ak godina. Jel tako?

Da je dugotrajnih tragova bilo i puno prije toga smo već utvrdili jer ih ima i na slikama starima preko 50 godina

Da takvi tragovi omogućuju lakše uočavanje neprijateljskih aviona na nebu je shvaćeno odavno pa je već 1950-ih napravljen tzv. Applemanov graf koji daje grubu aproksimaciju kakvi će biti tragovi.

Znanost se počela baviti njima ozbiljnije zadnjih 20-ak godina upravo zbog velikog porasta avio prometa i nepoznatog učinka na globalnu klimu.

Npr. rad iz 2003 navodi
Quote:
Because air traffic is expected to grow by 2%–5% annually for the next 50 years, contrail coverage will also increase and may produce a significant amount of radiative forcing by 2050
Jedan stariji iz 1996. kaže
Quote:
Persistent trails, which do not evaporate when mixed with the environment, on the other hand, form when the ambient air is supersaturated with respect to ice, i.e. for frost saturation. Such conditions are not uncommon for the upper atmosphere.
Jedan iz 2008.
Quote:
Since contrails, when they are produced in ice supersaturated air, persist and spread in a sheared windfield, they sometimes lead to extended decks of ice clouds (Kuhn 1970; Schumann 1994; Minnis et al. 1998), called contrail cirrus. There is concern that contrail cirrus contributes to climatic warming, hence contrails and contrail cirrus are a matter of intense research
Itd, itd, mogao bi do sutra. Ovo pišu ljudi koji rade u institucijama koje se zovu Deutsches Zentrum fur Luft- und Raumfahrt, Institut fur Physik der Atmosphare, Atmospheric Sciences, Department of Meteorology, Laboratoire de Meteorologie Dynamique du CNRS, German Meteorological Service.
Jesu svi oni plaćenici koji su također uključeni u zavjeru?

Ako se ne slažeš s njima, onda bi te molio da pojasniš gdje griješe u svojim tekstovima.

Također

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ovo je samo jedan od izvora, ovdje sam ih i osobno priložio nekoliko desetaka.
Na temelju jednog, razumijem da ne možeš nešto prihvatiti, ne bih ni ja.
Ali ima ih beskonačno na internetu.
Zato ti predloži što da učinim.
Priloženo je puno izvora, ali u njima je navedeno sve i svašta što je teško povezati u jednu cjelinu.
Zato bih te zamolio da mi objasniš kako je to tebi logično da NATO/Rusi prskaju pomoću vojnih/putničkih aviona i pri tome izbacuju teške metale/bakterije. I kojim se mehanizom taj oblak ne rasprši jednako kao i hrpa ledenih kristala nego stoje nekada i po više od sat vremena?


Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Daj me nemoj nasmijavati...
Po čemu je ovo relevantno? Opskurna stranica na kojoj pišu plaćenici.
Nemaš ništa bolje?
Ovo je upravo ono što sam rekao. Ljudi koji rade na Harvardu, Department of Earth and Planetary Sciences, School of Engineering and Applied Sciences, Geoengineering, Department of Earth and Planetary Sciences su opskurni plaćenici jer tvrde da kemtrejlovi ne postoje.

Da slučajno tvrde obrnuto, bili ti i onda bili opskurni?
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:54   #2054
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post


A koji je ovdje slučaj?

Čekaj dok prekopaju ekstremne blogove, to zna potrajati.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 06:22   #2055
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Slobodno stavi post u kojem te ja vrijeđam. Ako ga nađeš onda ću se složiti da je ok da i ti mene vrijeđaš.
Nisam nigdje ni rekao da si me ti vrijeđao.
Rekao sam da me drugi konstantno vrijeđaju i nabrojao neke primjere.
Predbacuješ mi nešto što nisam učinio, a kod nekolicine drugih koji konstantno čine 10X gore stvari, ne primjećuješ i ne predbacuješ im ništa.
Ne znam da li je taj obrazac ponašanja samo zato jer nismo istomišljenici ili je nešto osobno?

Prijavi moj post za vrijeđanje ako smatraš da sam ti uputio uvredu.
Eto, imaš i moju ispriku za nepostojeće vrijeđanje.
Eto, oprosti, doista nije ništa osobno, ali nemam dalje volju za "raspravu" na ovakve načine. Također niti za rasipanje vremena na one druge, vidljivo nedobronamjerne ljude kao i za one koji po defaultu diskreditiraju istinu.
Uvijek ima onih drugih, pristojnih, kulturnih, normalnih i otvorenog uma, s kojima se može ugodno komunicirati i raspravljati, makar imali i potpuno različita mišljenja, i za to sam uvijek otvoren.
Svako dobro tebi i svima.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Čekaj dok prekopaju ekstremne blogove, to zna potrajati.
Čemu da prekapaju i traže?
Najlakše je u ad hominem tonu reći da smo blesavi i da nismo u pravu, bez ijednog dokaza i upotrebe očiju, moždanih vijuga i logike.

Zaista, malo su čudne prilike u atmosferi na ovim primjerima.
Pošto objašnjenja nema, pretpostavljam da ih je moguće jedino objasniti mojom blesavošću.

__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:19   #2056
Ibrahime, konstantno linkaš budalaštine.
Tekst Ljubice Šaran je očiti dokaz budalaštine - https://matrixworldhr.com/2016/03/28...visnih-medija/

Na fotografiji kondenzacija na krilu...čudno jel.
__________________
drogom protiv sporta

Zadnje uređivanje Biljka : 02.03.2017. at 10:39.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:08   #2057
najbolji dio je ovo o prekidacu za spricanje, a nigdje na krilima nema nikakvog ispusta za fantomsku smjesu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 23:22   #2058
Osim linka u prethodnom postu kojeg je malo teže objasniti bez vrijeđanja i offtopica , evo još jednog primjera kako gusti trag iza aviona odjednom nestaje pa se odjednom opet pojavljuje.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 02:01   #2059
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Osim linka u prethodnom postu kojeg je malo teže objasniti bez vrijeđanja i offtopica , evo još jednog primjera kako gusti trag iza aviona odjednom nestaje pa se odjednom opet pojavljuje.
Nema sanse covece, ovima da das i ziliardu dokaza i dalje ce traziti dokaz.

Jednostavno ne vredi.

Vecinu ni ne zanima sto nas praskaju..mada je verujem sad vec sasvim dovoljno tog sranja u citavoj prirodi da harrp moze punom parom da se upreze sto se i da osetiti.. happy nwo svima!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 07:49   #2060
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Nema sanse covece, ovima da das i ziliardu dokaza i dalje ce traziti dokaz.

Jednostavno ne vredi.

Vecinu ni ne zanima sto nas praskaju..mada je verujem sad vec sasvim dovoljno tog sranja u citavoj prirodi da harrp moze punom parom da se upreze sto se i da osetiti.. happy nwo svima!
tko trazi dokaz? od toga smo odustali kad smo vidjeli s kakvim sugovornicima u vecini slucajeva imamo posla - ja trazim samo da mi netko napise (makar) svoje misljenje: tko sprica, kako, cime, u koju svrhu i kako od toga stiti svoju obitelj na zemlji?

nije tesko za velike mislioce, zar ne.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.