Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2018., 21:21   #1
Zna me cila Hrvatska?

Prosle godine sam bila u Zagrebu, kod jedne obitelji. Tu su ljudi buljili u mene, tocnije u Zapresicu. Stvari su isle malo predaleko pa su se umijesale i dvije cure jos iz srednje skole. Sad imam osjecaj da me zna cila Hrvatska i da hrvatska tv prica o meni. (Hrt, nova). Zato mi se neda izac iz kuce i sa nikim nemam kontakta.
Tesko mi je zivit sa tim. Sve je pocelo od Zagreba. Mislim da je netko sa foruma javija novinarima jer sam svasta pisala tu.

Moze savjet?
Plavi leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 21:41   #2
Ha?
Ja nis ne kuzim.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 21:47   #3
Nekidan, na putu doma, prolazim pokraj ciboninog tornja ali s one druge strane putem kojim vozi 14ica. Odmah na toj stanici ima stand od ovih referendumasa. Prolazim ja tako, gledam svoja posla, kad ono uleti mi zenska sa standa:"Ocemo smanjit broj saborskih zastupnika?"
-Oćemo oćemo, odgovorim joj.
Bravo uzvrati ona.

Ne znam da li se ona sjetila, ali ja jesam. Bila je to situacija kad je bio referendum u vezi braka. Tad mi je isto uletila s nekim forama.
Nekidan sam također pomislio:"Moze proc ko dobar milf". Ne znam da li citas ovo na forumu ali ako citas onda je sjebano. Javi se na pm za neku neobaveznu akciju.

A ljudi mi se javljaju na cesti random onako. Siguran sam da ih ne poznam. Osim ako oni mene ne poznaju iz drugog, proslog zivota. To mi se također događalo prije nekih 5,6 godina. Dobro, tko su ti ljudi i zasto mi se javljaju?

Valjda bi bio dobar kralj. Zamislimo samo to, Kraljevina Hrvatska. S mojim likom i djelom ustoličenim za kralja. Onako u zlatnoj kraljevskoj sjedalici u kojoj bi se sjedilo samo u posebnim prilikama.

Dragi lastane jesam li normalan? Nastojim biti što luđi, pa imaj to u razmatranjima prije no što odgovoris.

Pozz
KingstoneD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 22:24   #4
Ne znam naziv za ovu vrstu straha ali mene sram od dosta ljudi jer mislim da me znaju, da znaju sta sam pisala, govorila. Nedjela nisam radila hvala Bogu. Ali me trema da znaju sta sam sve pisala i sa kim sam imala konflikte.
Plavi leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 23:24   #5
Na sto tocno mislis kad kazes da hrt prica o tebi?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 23:42   #6
AUUUU, sreća što si u ovako ranoj fazi - pod hitno kod psihologa i na terapiju od par mjeseci...

Imaš akutni psihotični poremećaj, pod hitno na terapiju dok nije ispalo nešto gore.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 02:32   #7
Jesi ti ona s poslom na aerodromu? Evo ja te ne znam iz novina i TV-a.
Ako te tješi, o meni su raspravljali i tu na forumu, a bila sam i na 24 sata. Malo se praviš lud, izignoriraš i nikom ništa. Nije teško postat celebrity na Balkanu
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 16:23   #8
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Jesi ti ona s poslom na aerodromu? Evo ja te ne znam iz novina i TV-a.
Ako te tješi, o meni su raspravljali i tu na forumu, a bila sam i na 24 sata. Malo se praviš lud, izignoriraš i nikom ništa. Nije teško postat celebrity na Balkanu
Da. Sve je zapoćelo sa aerodromom, krcato bezveznih ljudi, oholih, misle da su netko i nešto. Puj puj! Gade mi se. Već sam rekla, nebi došla više radit na aerodrom da je tamo plaća 50.000 kn. Druga priča je upravna zgrada, tu su bolji. Na ostale se možeš popišat.
Plavi leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 05:46   #9
Svjesna sam da svi imamo mane al na tom aerodromu ima svega. Da se vratim na svoj glavni problem. Mene strah da ljudi na ulici ili na poslu znaju što osjecam, mislim, sta sam sve pisala i govorila
Plavi leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 05:57   #10
I jedna šefica na poslu je bila boze sacuvaj prema meni.
Plavi leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 10:58   #11
Ma ljude ti baš briga za to, imaju oni dosta svojih problema. Ne sekiraj se. Ko ih jebe
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 11:20   #12
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ma ljude ti baš briga za to, imaju oni dosta svojih problema. Ne sekiraj se. Ko ih jebe
I vode računa o tome tko ima djecu a tko ne. Kao da je tko kriv ako nema nijedno ili dvoje djece. Na poslu raspravljaju tko je stara cura i slično.

Ali moj problem je sto nemam dobru profesiju, tu sam nezadovoljna. Htjela bi nesto kreativno. Gluma mi je super. Snovi snovi.

Sa naslovom sam mozda malo pretjerala, ali tu u selu gdje zivim sve se sazna. Selo. Stas.
Plavi leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 11:36   #13
Ovako, kao prvo nemam pojma o čemu pričaš, koliko uspijevam skužit napisala si neki post o negativnom iskustvu na aerodromu i to je neki portal objavio pa sad smatraš da svi znaju da si to ti.
Sad sam primijetila i temu malo niže koju si otvorila.

Iskreno ne želim te povrijediti niti zabrinuti, ali malo nekoherentno pišeš, tok misli i rečenice su ti malo nekako zbrda-zdola. Možda je posljedica toga što si u izvanrednom stanju uma jer misliš da te svi znaju i promatraju. Trebaš se malo opustiti, ljudi nisu toliko koncentrirani na druge koliko smai na sebe. Da te netko i prepoznao, i ima svoje mišljenje, pa što onda..

Mislim da ti je glavni problem to da napraviš neki životni plan, u kojem smjeru krenuti, gdje se zaposliti (makar privremeno i skupljati iskustvo), gdje si dosad radila i koje su ti prednosti, znanja, vještine. Vidi u čemu si jaka, zatim što te zanima, i gdje bi htjela dalje. Složi neki plan.

U svemu tome svakako uračunaj da se što prije odvojiš od staraca koji te izgleda jako koče, usmjeruju kako bi njima pasalo, jako utječu na tebe. Nema ništa loše u oslanjanju na obitelj, oni ti žele samo najbolje, ali to ne znači uvijek i da znaju što je najbolje za tebe. Moraš poraditi na tome da bez neke gorčine osamostališ svoje mišljenje od roditeljskog.

A ove misli koje te muče, ako te opsjedaju jako često kroz dan odi popričati s nekom stručnom osobom, nazovi neki telefon, besplatnu službu, porazgovaraj. Nije to nikakva sramota nego velika šteta da te to tako opterećuje.

sretno
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 11:38   #14
Quote:
Plavi leptir kaže: Pogledaj post
Gluma mi je super. Snovi snovi.
super, s glumom uvijek možeš i započet i uspijet kroz vrijeme, nema tu nekih granica. radi na tom paralelno dok osiguravaš egzistenciju
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 13:17   #15
U Hrvatskoj čak i kad slavni sportaši prolaze ulicom, ljudi ih ne salijeću, ne povlače za rukav i sl.

Nije mi baš jasno zašto bi ovu forumašicu znala cijela Hrvatska? Bila kod jedne obitelji, pa se umješale neke dvije cure iz njene srednje, pa onda opet ona o aerodromu, niđe veze

Nadam se da sam u krivu, sve mi se čini da je otvaračica teme dobila psihotični napadaj
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 13:57   #16
U srednjoj skoli sam bila problematicna, upisala sto ne volim, nisam se snasla u razredu. Posjecivala psihologa. Totalno sam bila izgubljena, u razredu su me mrzili. Totalni kaos. Htjela sam upisat zdravstvenu ili frizersku. Ne znam naziv za ovaj poremecaj? Poremecaj identiteta? Nitko nema bas volje popricat sa mnom o tome. Posjecujem sad psihijatricu pa cu je vise o tome pitat. Jednostavno, preosjetljiva sam i totalno izgubljena. Nisam voljela taj posao na aerodromu, nisam se ni tu snasla, opis posla, drustvo. Spominjem Zapresic jer su mi tu pocele psihoze, a i svasta sam pisala po forumima pa imam osjecaj da se to doznalo. Zivim blizu Splita, a tu su ljudi malo zafrkani. I jedan Korculanin, stariji ginekolog me uzeo na zub pa okolo pricao kako sam mu slala poruke. Kaos! Imam peh sa ljudima. Zeljela bi se zatvorit u kucu i ne vidjet nikoga. Taj stariji doktor ljeti dolazi u Split, preko zime je ja mislim na Korculi. Mislim da sam ga vidila jednom, u kaficu, svjetlo plave oci, hladan pogled. Mislim da bi me utopio da moze. Ugl.gdje god se pojavim ljudi me ne podnose. A i ja sama od sebe ne volim zajednicu, volim bit samo sa roditeljima. Psihoze su mi pocele od 12.mjeseca prosle godine otkad sam bila kod te obitelji u Zagrebu tj.u Zapresicu. Ne znam. Ljudi su postali surovi i nemaju strpljenja. Mislim da je moj glavni problem neuklapanje u drustvu. Volim svoj vrt, psica, terasu. Pricat sa majkom po cijele dane, ona mi daje savjete. Ipak, jedva su se moji pomirili da tim da ne idem vise u zracnu luku.
Plavi leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 05:56   #17
meni to zvuči da si razvila neku paranoju
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 22:14   #18
Baš ja i prijatelji danas pričali o tebi. Jedan se sjetio da te vidio u emisiji Globalno Sijelo, pa tako počela rasprava. A zanimljivo kako se to dogodi, baš sinoć ja prije spavanje nisam mogao prestati razmišljati o tebi...
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 04:08   #19
pa znalo je i mene barem pola drzave , i nisam bila opterecena sa tim , kod tebe je neki drugi problem u pitanju , jesi li se mozda drogirala u zadnje vrijeme? pusila travu ili tako nesto pa si se malo izgubila?

p.s. imas lijep nick . i sta je bilo u zracnoj luci?ok nasla sam .

p.s. gustisok zasto ju provociras ?i pises ne istine tu. stvarno ti to nije trebalo da pises malo obzira prema drugim ljudima nebi nimalo skodilo.
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.