Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 23:24   #2261
Garancija

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
A garancija?
E lepo si to pital "a garancija"
Garanciju imam a kaj mi to vredi kad plamenik ne radi
Kolko bi još trebal uložit da to prodela
plc-64 is offline  
Old 21.09.2012., 00:42   #2262
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Da ti skratim muke.

Varijanta 1. Centrometala od 25 kilovata sa pelet setom. Taj kotao radi jako loše sa drvima , ali će 6 kubika i još 60 kubika potrošiti, a da to baš ne budeš ni osjetio, ove godine bosanska varijanta grijanja , na drva bez neke velike automatike , ali "ladamat"ili nešto slično obavezno , a dogodine na proljeće dok potrošiš drva postavi pelet set , pa vidi računicu.

Varijanta 2 BOSCH 2000 B neki model koji ima u oznaci 62 , to je kotao koji radi jako dobro sa drvima od prošle godine jer su suha , ladamat ili nešto slično obavezno , a dalje ista priča centrometalov pelet set



Nemoj patiti ni sebe ni svoje ledenice sa kotlovnicom , a još pogotovo toplinska pumpa , zaboravi tu varijantu.

U kotlovnici bude za mjesec dana sloj prašine i pepela( i katrana) i to lijepo legne po onim rebrima za hlađenje, i zalijepi se i nema ništa od hlađenja.

Cijene kotao + pelet set to vidi u Centometalu odnosno u Markov trade , ostalo ti je oko 1000 E plus ruke. ugrubo.
G Ramzay hala na odgovoru, samo jos molim malo pojasnjenje.. Ladamat bi bio?? Valjda akomulacijski spremnik ili?
Škrinje sa mesinom će morati naći novo prebivalište, shvatih.Al nisam shvatio što sa toplinskom pumpom. Stavit je u kotlovnicu ili ne?

Jel to uopće koristan proizvod? Brošure i trgovci je naravno hvale, al dal mi to treba? Strah me malo računa za struju ljeti jer za kolektore para odmah neće biti, kupovat mali bojler (80l) sa spiralom pa iduće sezone veliki (300l za u podrum) sa dvije spirale (koji će ekonomično peletima i kolektorima biti grijan tek za godinu i pol, ako Bog da, a toplom vodom snadbjeva i spinu u kuhinji u potkrovlju) nema mi smisla nekog. A koliko sam vidio razlika u cijeni TČ 300 2s i naprimjer steb300 od centrometala možda jedan starčević u korist steb-a. A opet, toliko će struje steb progutati u prve dvije sezone.
Imate li iskustva kako radi ta toplotna pumpa u praksi? U kombinaciji sa kotlom, a jednog dana sa kolektorima tek...?


E da, kako bi riješili potrošnju buduće peći jednog dana kad sva tri stana budu pod sustavom centralnog? Dal se peć može paliti sa tri mjesta, a da svatko opet grije stan koliko i kad hoće? Da ne bi bilo ono; sestri i njezinima hladno, ona naloži ko budala, meni i vruće i ne bi toliko, a kad treba roknut 5 Starčevića za par paleta peleta onda račun po pola... Kako sustav izvest da bude čist račun duga ljubav? Mislim da na to moram znat odgovor prije nego što počmemo bilo šta radit jer će za kasnije preinake majstori naravno derat bez milosti pa rađe pripreme napravim odmah, sustav pregledan i koristan svima kako ko hoce, po guštu i džepu. Samo još ono KAKO? Jel izvedivo uopće? Jel vam tlaka nacrtat nekakvu shemu da imam kako majstoru predočit šta bi ja htio? Hvala
MANIAC_1 is offline  
Old 21.09.2012., 07:22   #2263
Izbor kotla

Prateći raspravu suzio sam izbor na dva kotla i s jednom kombinacijom pa bih molio pomoć i savjet oko odabira:

1: Centrometal petlet set ( jednostruki - bez dodatka za drva)
2: Bosch solid 2000B s Ferolli plamenikom
i 3: Bosch Solid 2000B s Centrometal plamenikom, da li je moguća ta kombinacija
i je li bolja od prethodne dvije.
Grijana površina kuće je 140 m2 i kuća ima izloaciju od 8 cm kamene vune na zidovima, 20 cm na krovu i izo prozore.

Zadnje uređivanje mkrizana : 21.09.2012. at 08:32.
mkrizana is offline  
Old 21.09.2012., 11:24   #2264
grundfos 25-40

Ovo pitanje ima veze sa grijanjem na pelete toliko, da se pumpa nalazi u sistemu grijanja na pelete.Ovako, pumpa kupljena preko oglasa (pušiona) i normalno, ne radi.Pumpa ne radi jer, kada dođe pod tlak, rotor se zabije prema kontrolnom čepu (aksijalno), koji je skinut, i blokira vrtnju.Pumpu sam rastavio, ali nemogu, jer neznam kako, izvaditi rotor motora i rotor pumpe iz kučišta.Ili se to uopšte ne rastavlja.Zna li netko?Ako treba slikati ću.
stari1 is offline  
Old 21.09.2012., 12:13   #2265
Možda nekom pomognem sa svojom pričom.
Kupili peć u Zg-bu 17000 kn Pelling 25 kw preporuka majstora koji ima istu takvu peć i grijao se prošli zimu zadovoljan. Prošlu subotu majstor došao s montirao peći sad bumo vidjeli kad počne sezona grijanja.Zasad grijemo samo toplu vodu.Zahvaljujem se majstoru na ovom forumu se javio k nama za pomoć sa svojim znanjem.IVAN-LAKI pozdrav,eh da još čekam za pelete sam ih bude proizvodio.Majstor iz Zg-a mi u Petrinji posao napravljen.
p.s.Zaboravih kuća ima 2 stana zajedno oko 170-180 m2.
kety66 is offline  
Old 21.09.2012., 14:19   #2266
Quote:
plc-64 kaže: Pogledaj post
E lepo si to pital "a garancija"
Garanciju imam a kaj mi to vredi kad plamenik ne radi
Kolko bi još trebal uložit da to prodela
Pa ne ulažeš ništa, pod garancijom je i moraju likovi to pustit u pogon!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 21.09.2012., 17:34   #2267
Quote:
mkrizana kaže: Pogledaj post
Prateći raspravu suzio sam izbor na dva kotla i s jednom kombinacijom pa bih molio pomoć i savjet oko odabira:

1: Centrometal petlet set ( jednostruki - bez dodatka za drva)
2: Bosch solid 2000B s Ferolli plamenikom
i 3: Bosch Solid 2000B s Centrometal plamenikom, da li je moguća ta kombinacija
i je li bolja od prethodne dvije.
Grijana površina kuće je 140 m2 i kuća ima izloaciju od 8 cm kamene vune na zidovima, 20 cm na krovu i izo prozore.
pod 1 , ne kužim što smatraš pod jednostrukim -bez dodatka na drva , ima li taj kotao neku oznaku ??

pod 2. ne volim Ferolija jer moraš klećat da bi vidio što piše na onoj maloj urici.

Uguglaj Darkova kotlovnica i pogledaj čovjek grije 250 kvadrata sa centrometalom od 14 kilowata
ramzay is offline  
Old 21.09.2012., 19:49   #2268
Pozdrav svima!!

Kao što sam već ranije pisao, CM-ov pelet set je montiran, peleti su u garaži, spremni smo za zimu.

Zbog svih onih koji pitaju da li se može montirati na peć koja je predviđena za ložu - može. Moja Buderusica nema prostor za pepeo, što znači da ću je morati češće čistiti. Koliko češće, to još neznam.

Pitanje za g. Ramzaya: da podsjetim peć 50kw, pelet set CM do 35kw. Počeo sam sa grijanjem sanitarne vode, bez pumpe, prirodna cirkulacija, bojler 100l. I sve je to super, ali čini mi se da se peć prečesto pali, iako se topla voda u to vrijeme ne koristi. Temperatura vode u peći jednostavno brzo pada. Da li da probam ugradnju klapne na dimnjak ( sa servomotorom) ili imate kakvu bolju ideju???

Hvala!
Pozdrav!
dep is offline  
Old 21.09.2012., 20:54   #2269
Quote:
plc-64 kaže: Pogledaj post
E lepo si to pital "a garancija"
Garanciju imam a kaj mi to vredi kad plamenik ne radi
Kolko bi još trebal uložit da to prodela
bok pajdaši,garanciju imaš zato jer je to zakonski tak regulirano,zovi tipa i nek ne s... a kaj se tiče daljnjeg ulaganja po mojoj procjeni ti to bude cca da buš celu zimu provel u kotlovnici. i na kraju kad već imaš garanciju onda sigurno imaš i uputstva za korištenje i da si to malo pročitaš onda bi pročital i pin ni ti to pin za neku bankovnu karticu pa da je jedinstven i tajanživeli
Rak11 is offline  
Old 21.09.2012., 21:34   #2270
Quote:
dep kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!

Kao što sam već ranije pisao, CM-ov pelet set je montiran, peleti su u garaži, spremni smo za zimu.

Zbog svih onih koji pitaju da li se može montirati na peć koja je predviđena za ložu - može. Moja Buderusica nema prostor za pepeo, što znači da ću je morati češće čistiti. Koliko češće, to još neznam.

Pitanje za g. Ramzaya: da podsjetim peć 50kw, pelet set CM do 35kw. Počeo sam sa grijanjem sanitarne vode, bez pumpe, prirodna cirkulacija, bojler 100l. I sve je to super, ali čini mi se da se peć prečesto pali, iako se topla voda u to vrijeme ne koristi. Temperatura vode u peći jednostavno brzo pada. Da li da probam ugradnju klapne na dimnjak ( sa servomotorom) ili imate kakvu bolju ideju???

Hvala!
Pozdrav!
Na displeju ti piše koja je temparatura vode u kotlu , kad se kotao ugasi štopericu u ruke i štopaj koliko sekundi treba da padne za jedan stupanj pa za dva i tako dok se kotao ponovno upali.

Nakon toga ponovi to isto ali stavi komad papira na usis ventilatora i ponovi taj pokus.

onda ćemo dalje porazgovarati

ok ???
ramzay is offline  
Old 21.09.2012., 22:08   #2271
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
pod 1 , ne kužim što smatraš pod jednostrukim -bez dodatka na drva , ima li taj kotao neku oznaku ??

pod 2. ne volim Ferolija jer moraš klećat da bi vidio što piše na onoj maloj urici.

Uguglaj Darkova kotlovnica i pogledaj čovjek grije 250 kvadrata sa centrometalom od 14 kilowata
Mislio sam na EKO-CK P.
mkrizana is offline  
Old 21.09.2012., 23:32   #2272
Quote:
Rak11 kaže: Pogledaj post
bok pajdaši,garanciju imaš zato jer je to zakonski tak regulirano,zovi tipa i nek ne s... a kaj se tiče daljnjeg ulaganja po mojoj procjeni ti to bude cca da buš celu zimu provel u kotlovnici. i na kraju kad već imaš garanciju onda sigurno imaš i uputstva za korištenje i da si to malo pročitaš onda bi pročital i pin ni ti to pin za neku bankovnu karticu pa da je jedinstven i tajanživeli

Tak mi i treba kad čitam površno.
Kaj se tiče kotlovnice tu mi je i radiona tak da bum provel zimu u njoj
ovak i onak.
No svejedno imaš od mene
Sad pali ko mina nema više E2
plc-64 is offline  
Old 22.09.2012., 12:58   #2273
Namjeravam kupiti neki kamin na pelet za centralno grijanje. Čula sam da je pelet najisplativiji,pa me interesiraju vaša iskustva. Što biste mi preporučili,snaga bi trebala biti bar 20-tak KW?
elena74 is offline  
Old 24.09.2012., 13:21   #2274
ja sam u karlovcu i ove godine smo ugradili pec za pelet. da li vam je cjena od 1.60kn realna? moze li se jeftinije sta ovde naci?
Prkvc82 is offline  
Old 24.09.2012., 16:07   #2275
Quote:
Prkvc82 kaže: Pogledaj post
ja sam u karlovcu i ove godine smo ugradili pec za pelet. da li vam je cjena od 1.60kn realna? moze li se jeftinije sta ovde naci?
Ako nije neka količina i ako trebaš račun R-1 onda ne. Neki moji prijatelji su ga uzeli u Gamaufu bez računa po 1,20.
agt is offline  
Old 24.09.2012., 16:58   #2276
Molim pomoć
Imamo centrometalovu peć CM 32 kombinacija pelet, drva i juče sam čistila onaj spremnik za pelete i malo protrsla onu spiralu u cijevi koja uzima pelete u pužnom transporteu i kako je iz te cijevi izlazilo peleta i prašine usisala sam to tako da u cijevi nije ostalo peleta.
Zatim sam danas stavila pelet i pokrenula kotao kad izbacuje E2 odnosno kad se upali lampica za uzimanje peleta iz spremnika uopće NE POVLAČI pelet. Probala sam resetirat pa još jednom i opet ista priča uopće ne povlači pelet u pužnom transporteru iz spremnika..
I što sad mogu napraviti?
Hvala
Inače prošlu zimu kotao je odlično radio i na pelet i na drva..
vivian8 is offline  
Old 24.09.2012., 20:46   #2277
Quote:
vivian8 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć
Imamo centrometalovu peć CM 32 kombinacija pelet, drva i juče sam čistila onaj spremnik za pelete i malo protrsla onu spiralu u cijevi koja uzima pelete u pužnom transporteu i kako je iz te cijevi izlazilo peleta i prašine usisala sam to tako da u cijevi nije ostalo peleta.
Zatim sam danas stavila pelet i pokrenula kotao kad izbacuje E2 odnosno kad se upali lampica za uzimanje peleta iz spremnika uopće NE POVLAČI pelet. Probala sam resetirat pa još jednom i opet ista priča uopće ne povlači pelet u pužnom transporteru iz spremnika..
I što sad mogu napraviti?
Hvala
Inače prošlu zimu kotao je odlično radio i na pelet i na drva..
još jedni kojima upute za korištenje netrebaju za čitanje,vjerovatno je kod pražnjenja i čišćenja spremnika iz transportera iscurio pelet i sada je transporter skoro pa prazan a u onoj uputi za skupljanje prašine oču reći čitanje piše da bi se transporter napunijo ili da bi peleti mogli slobodno padati u plamenik treba držati tipku za dobavu peleta cca 10-15min ili dok ne počnu jednoliko slobodno padati po onoj prozirnoj cijevi.živeli
Rak11 is offline  
Old 24.09.2012., 22:05   #2278
Što mislite o ovoj ponudi:
http://thermoflux.ba/index.php?optio...mid=74&lang=hr

Cijena je oko 19 000 kn, za peć od 50 kW (preporučena snaga od strane trgovca za trokatnicu sa ukupno 300 m2 pri lošoj toplinskoj izolaciji). Ima li kakvih iskustava sa ovim proizvođačem?
elf123 is offline  
Old 25.09.2012., 07:47   #2279
Nitko niš ne piše za akumulacijske spremnike, pitanje koje sam postavio na prošloj stranici...

Ajmo znalci!
Igoreta is offline  
Old 25.09.2012., 07:57   #2280
Quote:
elf123 kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovoj ponudi:
http://thermoflux.ba/index.php?optio...mid=74&lang=hr

Cijena je oko 19 000 kn, za peć od 50 kW (preporučena snaga od strane trgovca za trokatnicu sa ukupno 300 m2 pri lošoj toplinskoj izolaciji). Ima li kakvih iskustava sa ovim proizvođačem?
Ja imam Pelling 40 . Stvar radi OK iako kada citam sve ovo zadnjih godinu dvije, dolazim do zakljucka da je pec puno prejaka za moju kvadraturu (cca 180 m2, a trenutno grijem samo 100m2). Naime, tada nisam previse o tome znao pa sam se uhvatio onoga da mogu smanjivati snagu peci od nekih 15kW do 40kW. Ali mislim da to nije bas tako kako sam mislio. Vjerujem da bi meni bila dovoljna 25 kW, ali sada sto je tu je. Nemam sada nikakvu fasadu , samo cigla pa cu pricekat jos neko vrijeme.

Inace, sada ce biti treca zima, a ustvari radi kroz cijelu godinu jer grije vodu. Potrosnja kada su jači minusi je cca 37 kg dnevno sa time da je postavljeno ujutro nekih 5 sati i navecer nesto slicno.
Samo pazi od koga kupuješ. Sad vidim da ima ovlaštenih napokon u HR.
dxer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.