Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: O predsjedniku Donaldu J. Trumpu imam...
pozitivno mišljenje 79 50.97%
negativno mišljenje 49 31.61%
podijeljeno mišljenje 27 17.42%
Glasovatelji: 155. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 09:30   #3341
https://www.washingtonpost.com/news/...=.10f8a05624fb

Vidim kisela lica u redakciji Washington posta nakon objave vjesti da Ford odustaje od gradnje 1,6 miljardi vrijedne tvornice u Meksiku i umjesto toga investira u USA.


I to je problem liberalnih medija......takvi su isti i kod nas. Takvim nema nista mrze nego cuti neku dobru vijest po narod drzave u kojoj djeluju.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 04.01.2017., 09:49   #3342
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
To je zbog tzv. "pozitivne diskriminacije", kojom američka vlada posljednjih nekoliko desetljeća pokušava oprati kolektivnu nacionalnu savjest. Npr. dozvoljavaju otvaranje kockarnica indijanskim plemenima i onda naravno da su odjednom svi Indijanci. Zato plemena imaju kriterije za "učlanjenje", poput udjela indijanskih predaka i sl. A nekakvih "čistokrvnih" Indijanaca gotovo uopće više nema. Asimilacija, kulturna i biološka. Treba baciti pogled na to koliko je govornika indijanskih jezika ostalo, i koliko je jezika već izumrlo. To je dobra indikacija stoljetne američke brige za Indijance.

Btw, baš je zgodna ironija: dati pravo otvaranja kockarnica narodima koji praktički nisu imali pojam privatnog vlasništva. Eto kako se od Indijanaca rade pravi Amerikanci.
Ovo je zapravo vrlo upitno i forsirano je od samo dijela povjesničara.
Indijanska plemena su imala duge i krvave međusobne ratove oko teritorije, lovišta i čega već ne.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 04.01.2017., 09:56   #3343
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Malo sam skeptičan prema tim brojkama, pogotovo kada likovi kažu "ja sam 1/32 Cherokee"
Dakle 1/32 , zamislite samo tu brojku
Pričao sam sa Amerikankom ovo ljeto na tu temu. Rekla je da ako imaš domorodačke krvi onda imaš pravo na porezne olakšice.
Pitaj boga jesu li te brojke stvarne
Blinko Black is offline  
Old 04.01.2017., 11:24   #3344
assange kod hannitya. tema razgovora je 'hakiranje izbora', naravno.



podestina lozinka: 'password'
antifan is offline  
Old 04.01.2017., 11:30   #3345
Quote:
antifan kaže:
podestina lozinka: 'password'
Nema sanse da zaboravi lozinku
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 04.01.2017., 11:49   #3346
WikiLeaks Verified account
‏@wikileaks
We are issuing a US$20,000 reward for information leading to the arrest or exposure of any Obama admin agent destroying significant records.
Blinko Black is offline  
Old 04.01.2017., 14:45   #3347
Quote:
tzipiripi kaže: Pogledaj post
Odbrojavamo dane... Inauguraciji će prisustvovati i Clintoni, Bill i Hllary.
s jedne strane mi je drago što će biti prisutna, nek' gleda i nek' pati
s druge strane, mjesto joj je negdje drugdje, a ne tamo..

ajme, daj zamisli da netko u rulji povede: lock her up

znam, neće ali eto, maštam na glas..


Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Mark Z sada više nije ateist, imao je fazu propitkivanja ali sada opet misli da je religija izuzetno važna, vjera mu se vratila u život tijekom prošlotjednog posta
buahahaaa..

markzucknešto mi je uvijek bio, ah, ne znam kako da se izrazim..ljigav? da..

Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Radi se o podršci njegovoj inicijativi za ponovnim pregovorima i bitnim korekcijama u okviru Nafta (North America Free Trade Agreement) sporazuma koji je na snazi zadnjih 20-ak godina.

Koje promjene taj čovjek pokreće, i dobiva sve širu podršku, a nije još niti inauguriran za predsjednika!
još i ovo sa fordom, mmm..neka samo nastavit u tom smjeru..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 04.01.2017., 15:55   #3348
O "hakiranju"...
The Avenger is offline  
Old 04.01.2017., 16:12   #3349
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
assange kod hannitya. tema razgovora je 'hakiranje izbora', naravno.



podestina lozinka: 'password'
ee pameti i taj trese milijone
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Old 04.01.2017., 16:58   #3350
http://truepundit.com/trump-official...-way-out-door/

Quote:
Donald Trump just drew a line in the proverbial sand. And President Barack Obama better simmer down very quickly, or face brutal consequences.

Trump officials made it clear late Thursday that if Obama continues to scorch America’s already-fragile foreign policy on his way out of the White House door, he will face sweeping federal probes when Trump assumes the presidency and control of the nation’s law enforcement apparatus.


Čini se da je Trump povukao crtu i poručio Obami sa prestane pakosnim potezima poput izraelske rezolucije i protjerivanja ruskih diplomata minirati vanjsku politiku, ili će mu natovariti istrage na vrat.
thortwins is offline  
Old 04.01.2017., 17:07   #3351
Hillary i dalje lovi glupe i naivne. Jucer je twitala ovo:

Quote:
‏@HillaryClinton
Delighted that @NYGovCuomo proposed free college for ppl making <125K in NY. A plan @SenSanders & I worked hard on.
Dakle "people" koji zaradjuju manje od $125,000 na godinu u New Yorku ce imati besplatno skolovanje. Navali narode, glasaj opet za Hillarry i ekipu!
Dilberth is offline  
Old 04.01.2017., 17:24   #3352
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Pričao sam sa Amerikankom ovo ljeto na tu temu. Rekla je da ako imaš domorodačke krvi onda imaš pravo na porezne olakšice.
Pitaj boga jesu li te brojke stvarne
Nije samo to, riječ je i o nekom "prestižu".

Pogledaj popis 2000. u SAD-u;

2000 Census, multiracial people;
white/Native American and Alaskan Native, at 7,015,017,
white/black at 737,492,
white/Asian at 727,197, and
white/Native Hawaiian and Other Pacific Islander at 125,628

Ispada da čak 7 miliona ljudi ima dijelom Indijansko porijeklo a samo 700.000 dijelom crnačko i bijelačko, iako povjesničari tvrde da gotovo svi crnci imaju barem dio europskih gena zbog mješanja, a crnaca je uvijek nakon neovisnosti SAD-a bilo barem deset (a možda i 20) puta više od Indijanaca i živjeli su pomiješani s bijelcima.

Taj trend je krenio između popisa 1970. i 1980.

1930. American Indian, Eskimo, and Aleut 332,397
1940. American Indian, Eskimo, and Aleut 333,969
1950. American Indian, Eskimo, and Aleut 343,410
1960. American Indian, Eskimo, and Aleut 551,669
1970. American Indian, Eskimo, and Aleut 795,110
1980. American Indian, Eskimo, and Aleut 1,420,400

1990. American Indian, Eskimo, and Aleut 1,959,234
2000. American Indian, Eskimo, and Aleut 2,475,956
2010. American Indian, Eskimo, and Aleut 2,932,248



Dakle čisti prestiž, ništa više.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 04.01.2017., 18:05   #3353
Facebook CEO Mark Zuckerberg To Visit Every U.S. State By End Of 2017
http://fortune.com/2017/01/03/facebo...017-road-trip/


Facebook CEO Mark Zuckerberg Says He's No Longer an Atheist
http://www.nbcnews.com/tech/social-m...theist-n702631


Mark Zuckerberg's goal to visit every US state in 2017 suggests plans to pursue political career
http://www.independent.co.uk/news/pe...-a7509296.html

MADCITY is offline  
Old 04.01.2017., 18:29   #3354
Quote:
MADCITY kaže: Pogledaj post
Mark Zuckerberg's goal to visit every US state in 2017 suggests plans to pursue political career
http://www.independent.co.uk/news/pe...-a7509296.html
mišela je so passé..možda gledamo budućeg kandidata..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 04.01.2017., 18:33   #3355
hahaha, vidješe Trumpa kako je unatoč njihovim sveprožimajućim mrežama i tehnološkim čudima sasvim moguće uspješno pohoditi narod i direktno im se obraćati i postići zavidan rezultat bez njihovih mreža ili čak usprkos njihovim mrežama, pa se odlučili uz božju pomoć malo trenirati takve poduhvate.

No za uspjeh tu treba nešto konkretno i raditi, a ne samo biti uokolo i slikati se usput sa sljedbenicima Mreže, pa ajde vidjet ćemo kuda će to sve odvesti nas i novopečenog vjernika Marka Z

Edit: je, Michelle je paseé, a sumnjam da će je se itko i sjećati za 8 godina
NemremSeSjetit is offline  
Old 04.01.2017., 18:40   #3356
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Nemoj mi docirati. Ja sam pro-Trump od dana kada se kandidirao u predizborima i prije nego je ova tema postojala i to upravo zato što se protivim agendi globalističke političke elite i jednoumlju skrivenom iza političke propagande kroz MSM.

No tvoji postovi zadnjih dana nisu nešto što bih očekivala od argumentirane rasprave, na tragu su jednakog jednoumlja samo u suprotnom smjeru i to je sve, rekla sam što mislim i ne planiram dalje polemizirati jer je nebitno za temu.
Teško je to moguće, jer sam otvorio temu američkih predsjedničkih izbora 10.04.2015., a tada Trump nije objavio kandidaturu za predsjednika.
DJTcro is offline  
Old 04.01.2017., 19:20   #3357
Odbili su: Trump zvao 2Cellos da mu sviraju na inauguraciji

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/show/odbili-su-...uraciji-506003 - 24sata.hr

-------------

Velika pogreška.
DJTcro is offline  
Old 04.01.2017., 19:24   #3358
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Teško je to moguće, jer sam otvorio temu američkih predsjedničkih izbora 10.04.2015., a tada Trump nije objavio kandidaturu za predsjednika.
rekla bih da nije bitno za meritum, niti sam išla za tim da provjeravam točne datume u dan. O Trumpovoj kandidaturi se nagađalo još duboko u 2014 i cijelu prvu polovicu 2015 dok sve kandidature nisu službeno objavljene, odnosno o njegovim političkim ambicijama koje je neuspješno i pokušao realirati još na izborima 2000 ...

No zaista ne mislim da je to od ikakvog značaja da se dalje analizira, niti utječe na smisao onoga što sam htjela reći u postu koji citiraš.

Ali točno je da je tema otvorena i prije službene kandidature, pa se smjerno u tom pogledu korigiram.
NemremSeSjetit is offline  
Old 04.01.2017., 19:33   #3359
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Odbili su: Trump zvao 2Cellos da mu sviraju na inauguraciji

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/show/odbili-su-...uraciji-506003 - 24sata.hr

-------------

Velika pogreška.
Nek pozove Thomsona
Blinko Black is offline  
Old 04.01.2017., 19:52   #3360
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Odbili su: Trump zvao 2Cellos da mu sviraju na inauguraciji

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/show/odbili-su-...uraciji-506003 - 24sata.hr

-------------

Velika pogreška.
sumnjam da su sami donijeli tu odluku. a s obzirom da to njihovo sviruckanje i nije baš neko svjetsko čudo, vjerojatno im je i pametnije držat se programa i slušat. kad je bocelli odbio, a on je s trumpom navodno nekakav prijatelj, onda je jasno koliko je sati.
antifan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.