Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2022., 18:21   #1
Mini bager i učinkovitost

želim iskopati cca 80 kubika zemlje. relativno je rahla i nema kamenja. maks dubina bi bila cca 2 metra. zemlja bi ostala kod mene.
imam priliku unajmiti mini bager (neki kinez) od 1 tone po cijeni 500kn/dan.
koliko bi mi otprilike trebalo 4-satnih radnih dana za takav posao? nisam nikada upravljao takvim strojem, ali imam susjeda koji je (nije neki stručnjak, ali barem zna princip).

druga opcija mi je platiti nekome da dođe pravim bagerom i to obavi u jednome danu, ali onda propuštam dobar dio zabave, pa ako razlika u cijeni nije neka enormna, odlučio bih se za ovo malo govno.
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 20:29   #2
80 kubika zemlje nije malo ...

Trebao bi pitati nekoga tko se baš bavi time jer je taj mini bager ograničen nekim svojim gabaritima... pa je velika razlika jel trebaš iskopati kockastu rupi 6,5x6,5 na dva metra dubine ili moraš iskopati 10x4 na dva metra dubine .... jedno možeš s malim bagerom, a jedno ne ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 21:19   #3
dobar si! bager od 1t ima kasiku koja grabi jedne tacke zemlje i manje od toga pa sad razmisli koliko puta trebas ugrabit a di sa tom zemljom ako je ne odvozis bar mini damperom zatrpat ces sam sebe da ne pricam o tovome neiskustvu i nestabilnosti samog takvog stroja to je stroj za parkove i nasade unajmi bager pravi i mani se corava posla
Elcabron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 07:21   #4
Meni je čovjek, bagerist po struci, pola dana sa takvim malim bagerom razvažao ~6m3 zemlje, nasute i rahle, u krugu ~30m. Ok, malo je ugrubo i ravnao, to je uzelo vremena. Ali to je kao da smo bili ekipa sa 3 kolica.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 07:56   #5
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
želim iskopati cca 80 kubika zemlje. relativno je rahla i nema kamenja. maks dubina bi bila cca 2 metra. zemlja bi ostala kod mene.
imam priliku unajmiti mini bager (neki kinez) od 1 tone po cijeni 500kn/dan.
koliko bi mi otprilike trebalo 4-satnih radnih dana za takav posao? nisam nikada upravljao takvim strojem, ali imam susjeda koji je (nije neki stručnjak, ali barem zna princip).

druga opcija mi je platiti nekome da dođe pravim bagerom i to obavi u jednome danu, ali onda propuštam dobar dio zabave, pa ako razlika u cijeni nije neka enormna, odlučio bih se za ovo malo govno.
Zaboravi ako si nećeš napraviti još više troškova i posla.
Pravi bager to riješi za 8h i manje. Kao što ti iznad rečeno, sa tim mini ćeš se zatrpat zemljom zbog same dužine ruke.

Da kopaš 80 graba po 1 kubik, onda takvi uzimas u najam pa se ''igraš''.
__________________
Poslije je:)anja nema kajanja!;)
Seksolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 10:55   #6
Za to je naoptimalnija kombinirka a sve je gotovo u jednom danu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 21:56   #7
@iznervirani

Ako nisi nikad prije upravljao strojevima onda će ti bit muka da se navikneš i naučiš narednih 3 dana. Tako da ćeš teško iskopat 80 kubika kroz tjedan dana.
A sad računaj 7 dana x500kn na dan i to ti je 3500kn u idealnom slučaju, bez goriva !
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 22:59   #8
1) bager od 1t mislim ni ne može kopati na dubinu od 2m.
2) Lopata mu je cca 30l, možda i manje. U maksimalno brzoj teoriji s njim bi mogao iskopati 3m3 na sat. U praksi je to i manje, u praksi imaš recimo lopatu od 30cm širine i od 60cm širine , ona od 60cm ima duplo veći volumen ali je zapravo 4x brža
3) treba ti damper/kamion/traktor da zemlju odvozi dalje

Ugl, zaboravi tu ideju, za takav posao minimum je bager od 3,5t+ damper/kamion. A idealno je bager 6-9t.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 16:25   #9
hmm, sad malo gledam po oglasniku i vidim da je najam malop većeg bagera (3-5 tona) cca 100€-1000kn. pa ako bi i trajalo tjedan dana, opet nije tako strašan trošak, uzimajući u obzir da ću to napraviti jednom u životu, a i sigurno ću se dobro zabaviti kopanjem jedino me malo strah da mi se zbog mog neiskustva bager prevrne... a ništa, valja dobro razmisliti i odlučiti. hvala svima
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 16:32   #10
I prevrtanje je dio iskustva
Zato kreni vježbati s dječjim bagerom u pješčaniku
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 16:46   #11
Da ali opet ces se zatrpat bez nekakvog odvoza zemlje dalje od rupe
Elcabron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 16:55   #12
Trebalo je počupati oko 150 m živice, skinuti sloj zemlje za ulaz auta i tak...
Onda sam kupio novi rovokopač (Dabaki BH6600, 2600€, korpa 40 cm) koji je radio na IMT 539 i odradio posao.
Sad si sve mislim da umjesto korpe stavim kalač.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 17:08   #13
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
hmm, sad malo gledam po oglasniku i vidim da je najam malop većeg bagera (3-5 tona) cca 100€-1000kn. pa ako bi i trajalo tjedan dana, opet nije tako strašan trošak, uzimajući u obzir da ću to napraviti jednom u životu, a i sigurno ću se dobro zabaviti kopanjem jedino me malo strah da mi se zbog mog neiskustva bager prevrne... a ništa, valja dobro razmisliti i odlučiti. hvala svima
Ako nemaš položeno za strojara zaboravi da će ti netko ( ozbiljan ) iznajmit bilo kakav bager.
__________________
Poslije je:)anja nema kajanja!;)
Seksolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 21:21   #14
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Trebalo je počupati oko 150 m živice, skinuti sloj zemlje za ulaz auta i tak...
Onda sam kupio novi rovokopač (Dabaki BH6600, 2600€, korpa 40 cm) koji je radio na IMT 539 i odradio posao...
Sad mi ga lijepo prodaj u pol cijene
Em ti više ne treba, em više nemaš 539...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 22:37   #15
Lee, koja je težina tog Dabakija, te koja mu je max dubina kopanja?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 08:29   #16
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Lee, koja je težina tog Dabakija, te koja mu je max dubina kopanja?
cca 400kg, do 180cm
__________________
Poslije je:)anja nema kajanja!;)
Seksolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 08:41   #17
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Lee, koja je težina tog Dabakija, te koja mu je max dubina kopanja?
Ovdje ima sve, tu je i kupljen pred možda 10 tak godina.
OGLASNIK br. 2079470

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Sad mi ga lijepo prodaj u pol cijene
Em ti više ne treba, em više nemaš 539...
Ha čuj morti bi ga i prodal, ali sad moram uračunati i inflaciju, a možda ga iskoristim sa kalać. Imam sve samo treba to metnuti u vrpu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2022., 02:40   #18
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
hmm, sad malo gledam po oglasniku i vidim da je najam malop većeg bagera (3-5 tona) cca 100€-1000kn. pa ako bi i trajalo tjedan dana, opet nije tako strašan trošak, uzimajući u obzir da ću to napraviti jednom u životu, a i sigurno ću se dobro zabaviti kopanjem jedino me malo strah da mi se zbog mog neiskustva bager prevrne... a ništa, valja dobro razmisliti i odlučiti. hvala svima
Mislim da je u Zagrebu cijena s odvozom 60 kn/m3. Ako u međuvremenu nisu digli cijene.

Kinez od 1 tone je prcoljak koji nema šanse da kopa 2 metra u dubinu. I gdje ćeš sa svom tom zemljom?

Mislim da ćeš prije ručno iskopati tih 80 m3, nego s tim drlogom.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.