Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 09:37   #201
Quote:
AJOJ4862 kaže: Pogledaj post
Dragi svi,

nakon dugo vremena palo mi je na pamet da pogledam je li se ikada uopće našla neka dobra duša da odgovori na naš upit... Odgovor je sam po sebi očit...

Mi smo svoj problem riješili zvanjem servisera.
Pa rekao si da ti ne kažemo da zoveš servisera - ostali smo bez teksta.

Quote:
Kako je perilica nova, tako nije bilo problema jer imamo garanciju.

Ipak, ono što zabrinjava je njihovo tumačenje kako je kvar izazvala "tvrda" hrvatska voda čija je "bogatost mineralima" nakon islahpljivanja začepila dovod vode. Točnije protočnost je navodno znatno opala.

Na pitanje kako prevenirati, "odličan odgovor"...
Jedina prevencija je ugraditi skupi filter koji će vodu pročistiti i prije ulaska u perilicu. Sjajno...

Eto. Sad znate. Sretno.

Evo, ako će te utješiti, ja sam od Gorenja, što je kao jedna od kvalitetnijih marki na našem tržištu dobila istu vrstu odgovora - frižideru je u Hrvatskoj prevruće, pa je zato ljeti u njihovom frižideru temperatura svako malo sobna :klap:

A što se tvog slučaja tiče, perilica koja se zaštopa kamencem za manje od godinu dana - ne zna čovjek bi li se smijao ili plakao. Jesi ti tog servisera pitao da li je on baš siguran u svoju teoriju. I što će se dogoditi ako ti kupiš filtar, a problem ostane? Bilo da se cjevi ne mogu očistiti, bilo da je uzrok ipak nešto drugo. Onda će reć sori, idemo probati nešto drugo?

Jel piše u uputi za upotrebu koliku tvrdoću vode perilica trpi? Ako ne piše, ja bih ih pitala za zdravlje, jer možda ne bi izabrao tu perilicu kad bi vidio koliko te zapravo cijela priča košta. Nek ti onda izvole dati novu perilicu jer je u tom slučaju ova uništena njihovom krivnjom. Prijeti tužbama, razvlačenjem po medijima, čim god. Naravno da postoji mogućnost da nećeš ništa postići, ipak živimo u Hrvatskoj, ali mislim da se isplati probati.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:07   #202
Filter za omekšavanje vode

Quote:
AJOJ4862 kaže: Pogledaj post
Dragi svi,

nakon dugo vremena palo mi je na pamet da pogledam je li se ikada uopće našla neka dobra duša da odgovori na naš upit... Odgovor je sam po sebi očit...

Mi smo svoj problem riješili zvanjem servisera.
Kako je perilica nova, tako nije bilo problema jer imamo garanciju.

Ipak, ono što zabrinjava je njihovo tumačenje kako je kvar izazvala "tvrda" hrvatska voda čija je "bogatost mineralima" nakon islahpljivanja začepila dovod vode. Točnije protočnost je navodno znatno opala.

Na pitanje kako prevenirati, "odličan odgovor"...
Jedina prevencija je ugraditi skupi filter koji će vodu pročistiti i prije ulaska u perilicu. Sjajno...

Eto. Sad znate. Sretno.
Perlica bi trebala imati ugradjeni omekšivač vode - to cete znati po tome da li se u perilicu treba stavljati sol ili ne. Da bi omeksivac skidao kamenaci iz vode i sprjecio zacepljivanje cijevi, treba mu dati dovoljno i redovito sol.

Zacepljivanje cijevi se desilo jer nije radilo omeksavanje vode. Omeksavanje vode nije radilo jer je neispravno ili nije imalo redovito i dovoljno soli. Servis rjesio posljedicu, nadajmo se da se uzrok nece ponoviti.

Uobicajeni su problemi s kamencom u strojevima za pranje i u kucanstvu i u profesionali. Filter za omeksavanje vode je relativno veca investicija ako se koristi samo za perilicu, ali i oni najmanji filteri su dovoljno veliki da omeksaju vodu za cijelo kucanstvo, tj. instalacije, bojleri, vodokotlici, stroj za pranje rublja, slavine, ..., a onda taj skupi filter vise nije tako skup.

Normalno, onda u perilicu za sudje vise ne treba stavljati sol, jer je voda vec mekana, detergent-tablete one najjeftinije i to samo pola doze jer je voda meka i ne treba puno kemije, tekucinu za sjaj na minimum jer nema tragova na casama i tanjurima od kamenca, stroj za pranje rublja prakticno ne treba lenor/ornel/... za omeksavanje rublja jer nema kamenca u vlaknima ... duuuga prica. -> happy end
sx100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 19:33   #203
ma inače je super, dobro pere, nema nikakvih fleka na posuđu
malčice zna biti glasna, ali se izdrži
koliko para sasvim dovoljno muzike
AJOJ4862 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:22   #204
Quote:
slatki203 kaže: Pogledaj post
Molim Vas da i meni pomognete bio bih Vam jako zahvalan, nije stara niti god. dana, a vec ne RADI.

Imam isti problem kao ljudi koje QUOUT-am, stoga oprostite, ali stvarno trebam pomoc, uputstva sam zametnuo, (a na netu kao da upute za taj uredaj ne postoje)

Kako rijesiti problem (jer je isti kao sto su ga naveli ljudi iznad mene) i u cemu je problem ???

Molim pomoc - bio bih Vam veoma zahvalan...

S stovanjem,

HVALA!!
Problem riješen...

A riješenje glasi; otiso je kondenzator (točnije; okidać "Osigurać") koji pokreće pumpu ... dode cca. 30kn u (PP Maksimiru) i malazi se sa donje strane perilice "kad se donja zastitna ploća skine"

Napomena: "Kupiti nesto jaci od tvorniskog koji je inace 2-3 oma

Hvala !!
__________________
Novac je kao žena, da bi ga sačuvao treba da se babviš njime, inače će da usreći drugog.
slatki203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 10:59   #205
Quote:
slatki203 kaže: Pogledaj post
Problem riješen...

A riješenje glasi; otiso je kondenzator (točnije; okidać "Osigurać") koji pokreće pumpu ... dode cca. 30kn u (PP Maksimiru) i malazi se sa donje strane perilice "kad se donja zastitna ploća skine"

Napomena: "Kupiti nesto jaci od tvorniskog koji je inace 2-3 oma

Hvala !!
kondenzator pa u ohmima?
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:14   #206
trebam pomoć

, imam perilicu posuđa gorenje staru 10 godina, nikakvih problema osim opruga kaje drže vrata nisam do sada imao. Sada mi treba "gornja konzola" (nosač gornje mlaznice). Skinem ja staru i pođem u servis Gorenje u Splitu tamo kao u servisu Andobaka su od mene tražili Broj artikla koji je bio nalijepljen na unutarnjoj bočnoj strani vrata ali je tko zna kad otpao. Molio bih nekog od forumaša da ako slučajno ima istu perilicu pokuša pronaći taj broj (gorenje 10 godina staru)
salona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 19:34   #207
evo kad smo kod tih perilica.
Ja imam whirlpool ugradbenu perilicu i dvije godine je super radila a sad mi se
javlja neka greška. Na kraju pranja perilica ne ispumpa svu vodu, tj, voda ostane ispod filtera i treperi mi lampica(u uputstvima ne piše zašto). Kad stisnem reset ona ispumpava vodu i tako po nekoliko puta stiščem reset i opet pumpa i tako... Koristim sol od prvog dana, kao i sjajilo i tabletice. A Iako je suđe čisto, na čašama ostaju mrlje(mlliječno-bijele). Pretpostavljam da je neki problem sa zadnjim ispiranjem ili sa pumpom? Help please!
Satelitić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 22:49   #208
moja perilica ima dva problema:
1. vise ne susi posudje... sve ostane mokro...
2. sjajilo kao da joj negdje odlazi... ja ga napunim, nakon par pranja opet ga fali...
ima li tko ideju sto joj se dogodilo i naravno, koliko ce me popravak kostati?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 21:47   #209
Quote:
Satelitić kaže: Pogledaj post
evo kad smo kod tih perilica.
Ja imam whirlpool ugradbenu perilicu i dvije godine je super radila a sad mi se
javlja neka greška. Na kraju pranja perilica ne ispumpa svu vodu, tj, voda ostane ispod filtera i treperi mi lampica(u uputstvima ne piše zašto). Kad stisnem reset ona ispumpava vodu i tako po nekoliko puta stiščem reset i opet pumpa i tako... Koristim sol od prvog dana, kao i sjajilo i tabletice. A Iako je suđe čisto, na čašama ostaju mrlje(mlliječno-bijele). Pretpostavljam da je neki problem sa zadnjim ispiranjem ili sa pumpom? Help please!
meni je moja candyca(btw.teže smeće) to počela raditi u 2mj. a sad je nedavno riknula.dijagnoza je bila programator.kupila sam whirpoolovu prošli tjedan i jako se rastužila kad sam pročitala ovo....
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 22:33   #210
Thumbs up

Quote:
sx100 kaže: Pogledaj post
Perlica bi trebala imati ugradjeni omekšivač vode - to cete znati po tome da li se u perilicu treba stavljati sol ili ne. Da bi omeksivac skidao kamenaci iz vode i sprjecio zacepljivanje cijevi, treba mu dati dovoljno i redovito sol.

Zacepljivanje cijevi se desilo jer nije radilo omeksavanje vode. Omeksavanje vode nije radilo jer je neispravno ili nije imalo redovito i dovoljno soli. Servis rjesio posljedicu, nadajmo se da se uzrok nece ponoviti.

Uobicajeni su problemi s kamencom u strojevima za pranje i u kucanstvu i u profesionali. Filter za omeksavanje vode je relativno veca investicija ako se koristi samo za perilicu, ali i oni najmanji filteri su dovoljno veliki da omeksaju vodu za cijelo kucanstvo, tj. instalacije, bojleri, vodokotlici, stroj za pranje rublja, slavine, ..., a onda taj skupi filter vise nije tako skup.

Normalno, onda u perilicu za sudje vise ne treba stavljati sol, jer je voda vec mekana, detergent-tablete one najjeftinije i to samo pola doze jer je voda meka i ne treba puno kemije, tekucinu za sjaj na minimum jer nema tragova na casama i tanjurima od kamenca, stroj za pranje rublja prakticno ne treba lenor/ornel/... za omeksavanje rublja jer nema kamenca u vlaknima ... duuuga prica. -> happy end

ovako to što si sve rekao baš i ne drži vodu ok vezano za filter ali da se manje koristi soli ili baš ništa ili ono drugo da se stavlja pola tablete to nema smisla.
Zašto pa evo ovako svaka perilica ima svoju fazu pranja i vremenski period.
Drugo bez obzira što će te stavljati u perilicu a najidealnije je sol prašak i sjajilo sve posebno da se perilica prilagodi tvrdoči vode.
Kako to napraviti uglavnom svaka perilica ima svoj način podešavanja tvrdoče vode.
Znači ako ste stavili bilo koji filter a prije toga ste imali perilicu trebalo bi ispitati tvrdoču vode ponoivo da bi se podesili osnovni parametri na samoj perilici za novo stanje jer na taj naćin dobivate najbolje pranje i sušenje a neće vam se dogoditi za sićenje ili oni tragovi nakon ispiranja.
Tragovi koji se pojavljuju na posuđu ne moraju nužno biti od kamenca nego moguće je isto tako i od praška.
Zato kažem najbolje je koristiti sve posebno a to što reklamiraju tablete 10 u 10 to su same gluposti.
Inače najbolje kad koristite ta sredstva treba uzimati isključivo samo od jednog proizvođača sad dali če to biti calgon somat i neznam koji nebitno to ovisi jedino o vama i tamo di kupujete dali ima vama odgovarajuću marku.
Slažem se sa postavljanjem sjajila na minimum kad se primjerice stavlja filter s tim da treba prije toga provjeriti kod prvog pranja kakvo će posuđe ispasti i onda prilagoditi dozu koju će uzimati.
Jer funcija sjajila je da osuši posuđe i ništa drugo i u fazi pranja ono koristi perilica tik prije sušenja zračnog ili kondezacijskog.
Kad su u pitanju perilice rublja to stoji što si naveo i s tim se slažem.
milomoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 18:40   #211
Cool je ili nije

Quote:
milomoje kaže: Pogledaj post
ovako to što si sve rekao baš i ne drži vodu ok vezano za filter ali da se manje koristi soli ili baš ništa ili ono drugo da se stavlja pola tablete to nema smisla.
...
Nije baš da se poznaje tehnologija omekšavanja vode i pranja, pa zato i ovakva rekla-kazala razmišljanja.

Čemu služi sol u perilicama?
Sol (NaCl) u perilicama služi za regeneraciju jako kisele kationske (SAC) ionske smole koja ima funkciju omekšavanja vode prije njenog ulaska u tankove perilice. Ioni Na se u koncentraciji od 8-12% vezuju na ionsku smolu u izmeni sa ionima Ca i Mg (kamenac) koji se oslobađaju sa ionske smole i odlaze u kanalizaciju.
Ukoliko je voda već prethodno omekšana, nema potrebe niti mogućnosti dodatno je omekšavati u perilici, pa time niti bespotrebno trošiti sol.

O količinama tableta, praškova i sl. možete pročitati na gotovo svakom pakiranju. Tamo se vrlo lijepo (često i slikovito) preporučuju količine detergenta u odnosu na tvrdoću vode. Od tuda i smisao stavljanja pola tablete detergenta.

Ova priča i njeni dodaci već je desetine godina poznata i koristi se u svakodnevnoj praksi.
sx100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 19:34   #212
Quote:
sx100 kaže: Pogledaj post
Nije baš da se poznaje tehnologija omekšavanja vode i pranja, pa zato i ovakva rekla-kazala razmišljanja.

Čemu služi sol u perilicama?
Sol (NaCl) u perilicama služi za regeneraciju jako kisele kationske (SAC) ionske smole koja ima funkciju omekšavanja vode prije njenog ulaska u tankove perilice. Ioni Na se u koncentraciji od 8-12% vezuju na ionsku smolu u izmeni sa ionima Ca i Mg (kamenac) koji se oslobađaju sa ionske smole i odlaze u kanalizaciju.
Ukoliko je voda već prethodno omekšana, nema potrebe niti mogućnosti dodatno je omekšavati u perilici, pa time niti bespotrebno trošiti sol.

O količinama tableta, praškova i sl. možete pročitati na gotovo svakom pakiranju. Tamo se vrlo lijepo (često i slikovito) preporučuju količine detergenta u odnosu na tvrdoću vode. Od tuda i smisao stavljanja pola tablete detergenta.

Ova priča i njeni dodaci već je desetine godina poznata i koristi se u svakodnevnoj praksi.
to bi vridilo u starijim perilicama koje eventualno nisu imale mogućnost namjestanja tvrdoce vode iako su imale vecina mehanicki dio za namjestanje a ne kao danas sve preko elektronike a sto se tice same svrhe soli to sto si rekao stoji ali kako svi imamo mogucnost provjeriti kolika je tvrdoca vode u vasem kvartu na razno razne nacine da bi dobili savrsenstvo rada perilice odnosno njenog pranja namjestamo glavne postavke soli sjajila po valjda nekim uputstvima. Perilica nece uzimati odnosno nece omeksavati ekstra vodu ako je pravilno namjestena niti se dodatno dozirati sa sredstvom za izbjeljivanje iliti sjajilom samo treba pazljivo procitati upute i namjestiti kako treba postavke. Garantiram da ako stavis sol a voda je vec prije toga omeksana jer imas filter ili zivis u takvom podrucju ili uzimas kisnicu da je neces trositi i da ces skoro pa i zaboraviti kad si je stavio a to sto pricaju proizvodaci tableta to su samo price.
Jedino sto je moze malo izblesirati a to je kad stavis puno praska pa voda se ne moze dovoljno zagrijati i ne opere dobro posude. Paziti na mjere koje se nalaze u spremnicima eto to je jedino na sto treba gledati jer netko bez veze stavlja.
Gledajuci tablete ja u pravilu samo koristim prasak i od tableta 2/1 i eventualno 3/1 ove sa jos vise aditiva nikad jer unistavaju posuđe i perilicu.
milomoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 11:22   #213
Quote:
milomoje kaže: Pogledaj post
to bi vridilo u starijim perilicama koje eventualno nisu imale mogućnost namjestanja tvrdoce vode iako su imale vecina mehanicki dio za namjestanje a ne kao danas sve preko elektronike a sto se tice same svrhe soli to sto si rekao stoji ali kako svi imamo mogucnost provjeriti kolika je tvrdoca vode u vasem kvartu na razno razne nacine da bi dobili savrsenstvo rada perilice odnosno njenog pranja namjestamo glavne postavke soli sjajila po valjda nekim uputstvima. Perilica nece uzimati odnosno nece omeksavati ekstra vodu ako je pravilno namjestena niti se dodatno dozirati sa sredstvom za izbjeljivanje iliti sjajilom samo treba pazljivo procitati upute i namjestiti kako treba postavke. Garantiram da ako stavis sol a voda je vec prije toga omeksana jer imas filter ili zivis u takvom podrucju ili uzimas kisnicu da je neces trositi i da ces skoro pa i zaboraviti kad si je stavio a to sto pricaju proizvodaci tableta to su samo price.
I čemu onda cijela priča oko podešavanja postavki perilice kad je očito da ti sol zapravo i ne treba ako je voda prethodno demineralizirana?
Quote:
Jedino sto je moze malo izblesirati a to je kad stavis puno praska pa voda se ne moze dovoljno zagrijati i ne opere dobro posude. Paziti na mjere koje se nalaze u spremnicima eto to je jedino na sto treba gledati jer netko bez veze stavlja.
Kako to misliš? Kako količina praška može značajno utjecati na zagrijavanje vode, pogotovo do te mjere da se ne može dovoljno zagrijati?
Quote:
Gledajuci tablete ja u pravilu samo koristim prasak i od tableta 2/1 i eventualno 3/1 ove sa jos vise aditiva nikad jer unistavaju posuđe i perilicu.
E, ovo me najviše zanima, iako koristim ili praškasti detergent ili najobičnije tablete. Koji aditivi i kakva oštećenja mogu izazvati, na što zapravo treba paziti?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 11:41   #214
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
I čemu onda cijela priča oko podešavanja postavki perilice kad je očito da ti sol zapravo i ne treba ako je voda prethodno demineralizirana?

Kako to misliš? Kako količina praška može značajno utjecati na zagrijavanje vode, pogotovo do te mjere da se ne može dovoljno zagrijati?
E, ovo me najviše zanima, iako koristim ili praškasti detergent ili najobičnije tablete. Koji aditivi i kakva oštećenja mogu izazvati, na što zapravo treba paziti?
Nisam kemičar ali ono što se stavlja u tablete negativno utječe na zaštitu koja se nalazi na posuđu a pogotovo to vridi za staklene materijale isto tako i sama perilica je podložna postepenom uništavanju a najvise utječe na emajlirane košarice.
Zašto onda rade to pa zašto proizvode cigare ako je dokazano da uništava zdravlje. Apsurdno pitanje.
Prašak znatno zna utjecati na zagrijavanje iz razloga što prašak sadrži kemijske spojeve koje imaju svoje vrijeme otapanja i ako staviš previše praška teže će se zagrijavati a uz to perilica ima svoj vremenski period koliko će raditi a i fazu postepenog zagrijavanja vode tu recimo imaju prednost tablete jer nećeš nikad pogrišiti ako staviš i cilu ali je zato manja učinkovitost pranja.
Zašto je manja zato jer osnovni sastavi tablete su prašak i sjajilo još se ubacuju razno razne soli i sredstva za dubinsko čišćenje e to su one faze 3/1 4/1 10/1 i sl. e sad ti meni objasni kako perilica može otopiti u pravo vrijeme na 45 c i na 65 c. Program na 45 c radi cca od 22 min. do 30 min. ovisno o proizvođaču dok na 65 c radi od 1h45min do 2h30min. isto ovisno o proizvođaču i dodatni funkcijama.
Da ne zaboravim kad je sol u pitanju - OBAVEZNO STAVLJATI SOL U PERLICAMA - bez obzira jeli demineralizirana ili ne prije toga i naravno namjestiti postavke uzimanja soli.
Ja stvarno neznam što te muči vezano za ovo. Sam pametovati jeli dovoljno voda meka ili ne ili koristiti filtere i biti sto posto siguran mislim da nebi igrao na tu kartu. Osobno mišljenje a i nešto od iskustva fala bogu ne osobnog već ljudi koji su se tužili na kvarove pumpe itd.
Ja nemam ništa protiv tableta ali preporučljivo je od svakog proizvođača koristiti sve odvojeno da bi se dobio najbolji učinak pranja i sušenja.

Zadnje uređivanje milomoje : 05.12.2009. at 11:52.
milomoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 12:17   #215
Quote:
milomoje kaže: Pogledaj post
Nisam kemičar ali ono što se stavlja u tablete negativno utječe na zaštitu koja se nalazi na posuđu a pogotovo to vridi za staklene materijale isto tako i sama perilica je podložna postepenom uništavanju a najvise utječe na emajlirane košarice.
Ne znam , uvijek sam mislila da je sami detergent najagresivniji dio priče. Vidim da mi pojedine vrste detergenata izazivaju pojavu hrđe na inox-u, druge ne. Zato me je zanimalo na što konkretno misliš. Iako, čisto smnjam da iste stvari ne stavljaju i u detergente da bi im povećali učinkovitost, pa sumnjam da ćemo ih uspjeti zaobići. A emajlirane košarice nemam
Quote:
Zašto onda rade to pa zašto proizvode cigare ako je dokazano da uništava zdravlje. Apsurdno pitanje.
Zato ga valjda nitko nije ni postavio .
Quote:
Prašak znatno zna utjecati na zagrijavanje iz razloga što prašak sadrži kemijske spojeve koje imaju svoje vrijeme otapanja i ako staviš previše praška teže će se zagrijavati a uz to perilica ima svoj vremenski period koliko će raditi a i fazu postepenog zagrijavanja vode tu recimo imaju prednost tablete jer nećeš nikad pogrišiti ako staviš i cilu ali je zato manja učinkovitost pranja.
Iskreno, ne vjerujem ti u ovu priču, dok god govorimo o nekakvoj razumnoj količini praška, čisto sumnjam da netko saspe kutiju toga u jedno pranje. A i to bi onda izazvalo i neke druge probleme . Dakle, količina koju stavljaš teško može utjecati na zagrijavanje. Puno veći utjecaj ima vrsta i količina suđa, vrsta i stupanj zaprljanja, rekla bih, detergent je tu zanemariv. Uostalom, perilica valjda ima termostat i grije dok ne zagrije, ili se ja varam?
Quote:
Zašto je manja zato jer osnovni sastavi tablete su prašak i sjajilo još se ubacuju razno razne soli i sredstva za dubinsko čišćenje e to su one faze 3/1 4/1 10/1 i sl. e sad ti meni objasni kako perilica može otopiti u pravo vrijeme na 45 c i na 65 c. Program na 45 c radi cca od 22 min. do 30 min. ovisno o proizvođaču dok na 65 c radi od 1h45min do 2h30min. isto ovisno o proizvođaču i dodatni funkcijama.
Nisam ni ja baš ljubitelj proizvoda 823 u 1 . Ali, zar ne idu sve te komponente konstantno u vodu i kod klasičnog punjenja - detergent, sol, sjajilo, sve posebno?
Quote:
Da ne zaboravim kad je sol u pitanju - OBAVEZNO STAVLJATI SOL U PERLICAMA - bez obzira jeli demineralizirana ili ne prije toga i naravno namjestiti postavke uzimanja soli.
Ja stvarno neznam što te muči vezano za ovo. Sam pametovati jeli dovoljno voda meka ili ne ili koristiti filtere i biti sto posto siguran mislim da nebi igrao na tu kartu. Osobno mišljenje a i nešto od iskustva fala bogu ne osobnog već ljudi koji su se tužili na kvarove pumpe itd.
Ja nemam ništa protiv tableta ali preporučljivo je od svakog proizvođača koristiti sve odvojeno da bi se dobio najbolji učinak pranja i sušenja.
Ništa me ne muči, samo me zanima. Uvijek me zanima kako stvari funkcioniraju. Moja perilica je ionako priključena na tvrdu zagrebačku vodu i dobro pazim da joj ne nestane soli.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 00:12   #216
Ovako kad je prašak u pitanju u pravilu kad stavljaš na manje stupnjeva automatski i kraće radi program s tim da tu ide manje praška, ako ideš na ostale programe od 50,60 ili 65 i 70 ili 75 stupnjeva u pravilu ti programi rade od 1h30min do 2h30min.
Kad pokrečeš klasične programe ajmo ih tako nazvati primjer 50 stupnjeva ja uvijek stavim malo manje praška iako je recimo srednje zaprljano posuđe ( kava, aparetivi, mlijeko, tanjuri od jela, posude ali uglavnom kad je spremano nešto što nije bilo previše masno) i ne zahtjeva neko dubinsko pranje. Ostali programi sa više stupnjeva se koriste uglavnom za vrlo zaprljano posuđe ( pečenje i sl. ) i onda se koristi max dozvoljeno praška. Da bi razumijela što sam tia reći kad sam spomenuo kad se stavlja puno praška u perilicu da postoji mogućnost nedovoljnog zagrijavanja vode. Recimo to ovako da dosta perilica gledajući njihov spremnik za tablete ili prašak ima min. i max. oznake ovisno o zaprljanosti a ljudi često puta ne gledaju te oznake nego napune do vrha spremnik i puste u rad perilicu. Ne mora značiti sto posto ali postoji mogučnost da ne zagrije dovoljno vodu. Primjer ti dajem da pokušaš predozirati kući ili perilicu posuđa ili rublja pa mi javi rezultat. Ponavljam nije pravilo ali se zna dešavati.

Vezano za deterđent hoće li raditi sa istim sastavima kao i tablete to ne mogu tvrditi sto posto ali može se provjeriti na paketima sastavi pa ćeš znati. Znam jedino da sam svim mojim kupcima preporučio takav način korištenja preparata i da su svi super zadovoljni a kako kod nas biva u početku su svi bili skeptični jer naravno nisu mogli naći trgovinu di se prodaje praša a kako naši trgovci prodaju samo ono što je in pa tako i tablete dok za prašak su govorili da se to više ne proizvodi. Eto ima raznih slučajeva neznanja. Čak je jednom gospodinu trgovac preporučio ( nije bila kod mene perilica kupljena ) da može slobodno koristiti običnu kuhinjsku sol i naravno zamisli što mu se dogodi skoro pa je mogao baciti perilicu. Uspio je spasiti samo to znam.


Faza pranja ide ovako prvo se koristi sol za omekšavanje vode, zatim prašak ili tableta i kad se sve to završi prije zadnjeg ispiranja uzima se sjajilo da bi se posuđe što bolje osušilo i da voda ne ostaje na njemu.

Ipak naša Zadarska je puno tvrđa )
milomoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 18:03   #217
Question ?

Vidim da se počelo svašta pisat i tvrdit, jest da je ovo forum i internet i sloboda bez granica, ali nije dobro iznosit i tvrdit potpuno krive stvari. Nakupilo se mnogo toga u nekoliko zadnjih postova, ali cu probati dotaknuti samo one koje me najviše peču

Demineralizirana voda JE ujedno i omekšana voda.
Omekšana voda NIJE demineralizirana voda.
Pored toga u procesima pranja koristi se i dekarbonizirana voda, poznata još i pod nazivima parcijalno demineralizirana ili parcijalno deionizirana.
Demineralizirana voda se ne koristi za pranje suđa, eventualno u 5+ zvijezdica za pranje čaša i poliranje bešteka.

Obavezno stavljanje soli u perilicu bez obzira da li je voda mekana ili ne je najobičnija glupost i bacanje novca. Sol u perilici služi za regeneraciju omekšivača u perilici. Ako je voda mekana, nema se što regenerirati, pa se stavljanje i otapanje pa i najmanje količine soli u perilici može doslovce poistovijetiti sa bacanjem soli u more.
Kad pričamo o soli koja se stavlja u perilice suđa, to je doslovce natrij klorid - NaCl. Ali nikako ne preporučam stavljati kuhinjsku sol jer je ona jodirana i ima određenih kemijskih i mehaničkih primjesa koje filter za omekšavanje vode ugrađen u perilicu jednostavno ne voli.
I, da, sol ne ide prije detergenta i sjaja, jer ona ne pere suđe nego regenerira omekšivač vode koji ima paralelan proces rada s procesom pranja suđa.

Voda se ne zagrijava duže zato jer je sapun u njoj, nego se voda najprije zagrije, a zatim se u njoj otapa detergent. Učinkovitost tablete manja od praškastog detergenta? Svašta! Oba dvoje su topivi u vodi i totalno je svejedno u kojem obliku je stavljen u perilicu. Suđe pere kemikalija otopljena u vodi, a ne kockica koja se šeće po tanjuru.

Tvrdoća vode u Zagrebu je 22 na Dubravi i Maksimiru, a 21 u Centru, na Črnomercu i Sjeveru, dok je u Zadru za one koji dobivaju vodu iz Zrmanje 10, a iz Boljkovca 24, najčešće negdje izmedju.

Bilo je još napisanih čudesa, ali i ovo mi je previše.
sx100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 21:35   #218
Quote:
sx100 kaže: Pogledaj post
Vidim da se počelo svašta pisat i tvrdit, jest da je ovo forum i internet i sloboda bez granica, ali nije dobro iznosit i tvrdit potpuno krive stvari. Nakupilo se mnogo toga u nekoliko zadnjih postova, ali cu probati dotaknuti samo one koje me najviše peču

Demineralizirana voda JE ujedno i omekšana voda.
Omekšana voda NIJE demineralizirana voda.
Pored toga u procesima pranja koristi se i dekarbonizirana voda, poznata još i pod nazivima parcijalno demineralizirana ili parcijalno deionizirana.
Demineralizirana voda se ne koristi za pranje suđa, eventualno u 5+ zvijezdica za pranje čaša i poliranje bešteka.

Obavezno stavljanje soli u perilicu bez obzira da li je voda mekana ili ne je najobičnija glupost i bacanje novca. Sol u perilici služi za regeneraciju omekšivača u perilici. Ako je voda mekana, nema se što regenerirati, pa se stavljanje i otapanje pa i najmanje količine soli u perilici može doslovce poistovijetiti sa bacanjem soli u more.

Pod kojom ti tvrdočom
Kad pričamo o soli koja se stavlja u perilice suđa, to je doslovce natrij klorid - NaCl. Ali nikako ne preporučam stavljati kuhinjsku sol jer je ona jodirana i ima određenih kemijskih i mehaničkih primjesa koje filter za omekšavanje vode ugrađen u perilicu jednostavno ne voli.
I, da, sol ne ide prije detergenta i sjaja, jer ona ne pere suđe nego regenerira omekšivač vode koji ima paralelan proces rada s procesom pranja suđa.

Voda se ne zagrijava duže zato jer je sapun u njoj, nego se voda najprije zagrije, a zatim se u njoj otapa detergent. Učinkovitost tablete manja od praškastog detergenta? Svašta! Oba dvoje su topivi u vodi i totalno je svejedno u kojem obliku je stavljen u perilicu. Suđe pere kemikalija otopljena u vodi, a ne kockica koja se šeće po tanjuru.

Tvrdoća vode u Zagrebu je 22 na Dubravi i Maksimiru, a 21 u Centru, na Črnomercu i Sjeveru, dok je u Zadru za one koji dobivaju vodu iz Zrmanje 10, a iz Boljkovca 24, najčešće negdje izmedju.

Bilo je još napisanih čudesa, ali i ovo mi je previše.


Jeli ti znaš koliko ljudi koristi u Zadru vodu sa Zrmanje? Neznaš.
Kombinacija regionalnog sustava s vodozahvatima u desnom zaobalju rijeke Zrmanje, u Bokanjačkom blatu, Ninu i Poličniku, i lokalnih sustava s manjim lokalnim zahvatima (Ražanac, Rtina, Novigrad, Strigrad i Žman na Dugom otoku), izravno iz rijeke Zrmanje (površinski zahvat na lokaciji Berberovog buka koji se koristi samo za vrijeme ljetnih mjeseci)


Drugo voda ako je mekana ... ? Valjda bi trebalo viditi koliko je tvrda i onda provjeriti u uputama da bi bio sto posto siguran.
Ovako svaka perilica će koristiti sol za omekšavanje vode koliko to bude potrebno odnosno pošto sve perilice imaju mogućnost namještanja prilagodbe tvrdoči vode a sve dolaze u nekoj srednjoj podešenosti ona će toliko uzimati sol.
Sol perilica neće uzimati ako je na njoj podešeno da je tvrdoča vode vrlo mekana ali treba provjeriti u uputama i onda u tom slučaju se slažem da ne treba stavljati sol ali ako je mekana i ima mogućnost da se ne stavlja.
Vidi ako ti nije jasno pogledaj bilo koje upute od perilica posuđa pa ćeš malo više saznati ili si tu da malo podj....
To nije bacanja soli u more ili novaca kao što si ti naveo za primjer ali pošto svak smatra da više zna kako funkcionira omekšivač jer očito perilica sama vodu od nekud omekša onda ok nek ti bude. Budući kupci i sadašnji korisnici pročitajte upute prije korištenja a ako ste je već kupili provjerite opcije ako niste već do sada i bit će vam sve jasno.
I najmanja vrijednost u uputama je izrazena a zasto ja nemam pojma ajde mi ti objasni. S tim da kod nekih je navedeno minimum na koji se ne treba stavljati dok kod nekih na minimum treba stavljati a zasto to rade to ne pitaj mene to pitaj proizvodace perilica.


http://home.howstuffworks.com/dishwasher1.htm evo tu možeš pogledati kako radi perilica od samog početka programa do izbacivanja vode.

Vezano za zagrijavanje i predoziranje sa praskovima.
Voda kod perilice posuđa rijetko se događa da se nece dobro zagrijati zbog praska to se vise desava u perilicama za rublje.
Predoziranje sa praskom smanjuje otprilike 10 % zagrijanost vode i slabi ucinkovitost pranja.
Nije ponavljam pravilo za perilice posuđa.
Pranje počinje sa mlakom vodom odnosno prvo pretpranje koje je u tom procesu omekšava voda zatim se otvaraju vratašca od spremnika za tablete ili praška nedugo prije prvo uzimanja vode onda otprilike ima još dva pretpranja sa kojima pomalo podiže do izabrane temperature voda zatim glavno pranje traje sa jednom te istom vodom skoro cijeli proces do faze ispiranja. Prije ispiranja se koristi sjajilo i djelomično tokom pranja da bi posuđe bilo bez mrlja i bolje se osušilio i nakon ispiranja koje bude do 70 stupnjeva ovisno o programu ide sušenje koje može biti kondezacijsko ili ventilirajuće. Pošto tvrdoća rjetko i nigdi nije u mjeri premekane vode zato sam napominjao da se koristi sol.
U tabletama postoju osim praška, sjajila i soli razno razni aditivi za čuvanje posuđa lošije kavlitete i takozvano dubinsko čišćenje što god bi im to značilo ( tako navodu gospoda proizvođači ) a neke tablete do sada po raznim ispitivanjima nisu imale učinkovitost na manjim temperaturima za razliku od standardne temperature 50 stupnjeva pa na više.
Kuhinjska sol naravno da se ne stavlja u perilicu kao što si sam naveo ali bilo je i takvih koji su mislili da mogu tu stavljati jer im je bila jeftinija pa su ljudi mislili zašto bi skuplje plačali.

Eto .

Pozz !
milomoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 15:29   #219
Quote:
milomoje kaže:
Primjer ti dajem da pokušaš predozirati kući ili perilicu posuđa ili rublja pa mi javi rezultat. Ponavljam nije pravilo ali se zna dešavati.
Probala prije koju godinu s perilicom rublja. Jedino čega se sjećam je hvatanje pjene po perilici i oko nje, pa sa suđericom neću ni pokušati . Pogotovo zato da bih potvrdila nešto što nije pravilo .


Quote:
sx100 kaže: Pogledaj post
Vidim da se počelo svašta pisat i tvrdit, jest da je ovo forum i internet i sloboda bez granica, ali nije dobro iznosit i tvrdit potpuno krive stvari. Nakupilo se mnogo toga u nekoliko zadnjih postova, ali cu probati dotaknuti samo one koje me najviše peču

Demineralizirana voda JE ujedno i omekšana voda.
Omekšana voda NIJE demineralizirana voda.
Pored toga u procesima pranja koristi se i dekarbonizirana voda, poznata još i pod nazivima parcijalno demineralizirana ili parcijalno deionizirana.
Demineralizirana voda se ne koristi za pranje suđa, eventualno u 5+ zvijezdica za pranje čaša i poliranje bešteka.
Hm, automatski sam pretpostavila da "skupi filtar" radi demineralizaciju vode. Što je omekšana voda i po čemu se omekšavanje razlikuje od demineralizacije, pretpostavljam da je isto riječ o ionskom izmjenjivaču?
Quote:
Obavezno stavljanje soli u perilicu bez obzira da li je voda mekana ili ne je najobičnija glupost i bacanje novca. Sol u perilici služi za regeneraciju omekšivača u perilici. Ako je voda mekana, nema se što regenerirati, pa se stavljanje i otapanje pa i najmanje količine soli u perilici može doslovce poistovijetiti sa bacanjem soli u more.
Kad pričamo o soli koja se stavlja u perilice suđa, to je doslovce natrij klorid - NaCl. Ali nikako ne preporučam stavljati kuhinjsku sol jer je ona jodirana i ima određenih kemijskih i mehaničkih primjesa koje filter za omekšavanje vode ugrađen u perilicu jednostavno ne voli.
I, da, sol ne ide prije detergenta i sjaja, jer ona ne pere suđe nego regenerira omekšivač vode koji ima paralelan proces rada s procesom pranja suđa.

Voda se ne zagrijava duže zato jer je sapun u njoj, nego se voda najprije zagrije, a zatim se u njoj otapa detergent. Učinkovitost tablete manja od praškastog detergenta? Svašta! Oba dvoje su topivi u vodi i totalno je svejedno u kojem obliku je stavljen u perilicu. Suđe pere kemikalija otopljena u vodi, a ne kockica koja se šeće po tanjuru.

Tvrdoća vode u Zagrebu je 22 na Dubravi i Maksimiru, a 21 u Centru, na Črnomercu i Sjeveru, dok je u Zadru za one koji dobivaju vodu iz Zrmanje 10, a iz Boljkovca 24, najčešće negdje izmedju.

Bilo je još napisanih čudesa, ali i ovo mi je previše.
Nije da ozbilno mislim da mi se voda neće zagrijati zbog količine detergenta, ali moja perilica vrlo brzo otvara vratašca spremnika za detergent, pa sam pretpostavila da nije gotova sa zagrijavanjem vode .
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 06:18   #220
AEG Perilica posuđa-ventil za vodu

Bok!
Kupio sam perilicu i u uputstvima mi piše da svaki puta kad ju upalim moram otvoriti ventil za dotok vode,naravno kad je gotova da isti zatvorim.
Molim da mi javite kakva su vaša iskustva sa tim,jer ja nemam nikakvih pošto mi je ovo prva perilica.Btw, još je nisam instalirao.
dblazi66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.