Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 19:28   #3121
Quote:
mariobros kaže: Pogledaj post
Uh, Ispričavam se što sam nešto pitao uopče na forumu ovdje, ali dobro kažeš pošto se na ama baš sva pitanja ovdje na ovom forumu mogu dobiti odgovori na poreznoj, onda treba jednostavno forum označiti sa CLOSED.
I zabraniti ta suvišna pitanja i banati nove. Jer stvarno nema smisla pitati ovdje nešto što se može saznati tamo.
Samo ti pitaj ... ako znamo odgovaramo..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:43   #3122
Smanjili su opet članarinu za turističku zajednicu.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:18   #3123
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Smanjili su opet članarinu za turističku zajednicu.
Kako opet? Meni je mislim prošle godine bilo 0,02 a sad nekih 0,017% i to je to.

Ima ko kakvu informaciju kada će nam i hoće li nam ukinuti onaj lopovski namet znan članarina u hrvatskoj gospodarskoj komori? Točno mogu vidit te klošare kako za mojih 700 kn godišnje sjede u nekom urediću, drkaju kitu i igraju soliter. Od njih nikad ništa osim uplatnica. Kitu bi bio član da mi daju šansu da ne budem član pa neka si zarade plaću govnari.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 09:33   #3124
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Kako opet? Meni je mislim prošle godine bilo 0,02 a sad nekih 0,017% i to je to.

Ima ko kakvu informaciju kada će nam i hoće li nam ukinuti onaj lopovski namet znan članarina u hrvatskoj gospodarskoj komori? Točno mogu vidit te klošare kako za mojih 700 kn godišnje sjede u nekom urediću, drkaju kitu i igraju soliter. Od njih nikad ništa osim uplatnica. Kitu bi bio član da mi daju šansu da ne budem član pa neka si zarade plaću govnari.
I godinu prije je smanjeno...tipa najviši razred je bio 0,20, pa je smanjen prošle na 0,17 a sad je 0,1615...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:31   #3125
Evo i članka s tablicama za članarinu.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 17:17   #3126
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Evo i članka s tablicama za članarinu.
Tnx.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:14   #3127
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Komorski provjeri na e-građani, stornirali su krajem godine tako da si u preplati za 2017.g. sigurno, tako je i meni..

Što se tiče tvog slučaja ti si rekao referentici da ne misliš prelaziti prvi razred, pa ti je eto vjerovala i izdala rješenje...u Zagrebu to ne ide baš samo tako...čast iznimkama...kažem ti čekala sam rješenje 10 mjeseci i to nakon više poziva sam dobila...
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ako slučajno nisu stornirali komorski doprinos, odnesi uz PO-SD i KD obrazac. U KD upiši iznos koji si uplatio, a pod zaduženje 0, tako da u obrascu ispadne preplata. I kad to predaš daj napomenu da ti je to prva godina poslovanja (ako sami ne znaju).
Imao sam baš peh, pa mi mobitel krepao i tek danas sam osposobio novi i nisam mogao na egrađani, a PO-SD sam morao predati ovaj tjedan. Provjerio sam upravo na egrađani i nemam nikakvi email da sam u pretplati. Da ih zovem i pitam što treba napraviti ili?
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 15:36   #3128
ponoviti ću pitanje, mada ovaj put da budem direktniji i konkretiziram: pitanje bi bilo - kome i za šta treba ugovor o najmu ako se radi o paušalnom obrtu? odnosno, kako sam i sam napisao par stranica unazad, imam problem sa adresom te ne znam gdje registrirati obrt, dakle - na prebivalištu mi stoji adresa na kojoj nisam u dobrim odnosima s ljudima, ima li to ikakvog smisla ili nema? odnosno, može li se to napraviti, bez da ikako "sudjeluju" u tome, odnosno da znaju? znači, treba li na pročelju zgrade biti ploča s nazivom obrta izvješena ili ne? isto tako i za poštanski sandučić (znam da mogu odabrati da mi sva pošta dolazi u poštu, a meni neće ni niko slati poštu) - mora li postojati zasebni poštanski sandučić koji će nositi ime mog obrta? te na kraju krajeva, a opet taj ugovor o najmu (a raditi će se o terenskom radu, ured mi apsolutno nije potreba ), tko me to traži i zbog čega ili bi se mogao registrirati i bez toga?

toliko za sada, puno hvala.
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 19:22   #3129
Knjiga prometa

Pozdrav svima..
Molila bi vas ako netko zna da li paušalci i dalje trebaju voditi knjigu prometa? Radi se o pedikerskom salonu..gospodja na poreznoj rekla da se to više ne treba voditi.
Ne znam odakle to referentici i zašto je to rekla.. Možda da nema to veze sada sa time što i paušalisti moraju imati fiskalne blagajne? Zna li netko?
Hvala unaprijed
Ka3na is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:23   #3130
Quote:
Ka3na kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima..
Molila bi vas ako netko zna da li paušalci i dalje trebaju voditi knjigu prometa? Radi se o pedikerskom salonu..gospodja na poreznoj rekla da se to više ne treba voditi.
Ne znam odakle to referentici i zašto je to rekla.. Možda da nema to veze sada sa time što i paušalisti moraju imati fiskalne blagajne? Zna li netko?
Hvala unaprijed
- porezni obveznik koji plaća paušalni porez obvezan je tijekom godine voditi evidenciju o
prometu

https://www.porezna-uprava.hr/Dokume...njeDohodak.pdf

Pitaj tetu u poreznoj a što onda znači ova rečenica iz objave na njihovoj stranici od 10.01.2017.godine, baš me zanima odgovor
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 03:40   #3131
Vlasnik sam obrta, nemam zaposlenih, dohodaš, i planiram danas u zadnji tren predati molbu za prelazak na paušal.
Može li mi netko potvrdit da ću mjesečno plačati doprinose u iznosu otprilike 1151 kn, i godišnji porez od 1530 ili 2070 kn ovisno da li upadnem u prvu ili drugu kategoriju? (+prirez)

Nije mi jasno, s obzirom da je 5 kategorija paušala, zar svi plačaju jednake doprinose?

Do sad sam zbog dohotka ispod mjesecnog odbitka uplačivao predujmove poreza koji bi mi trebali biti vraćeni, tako da porez niti ne plačam, ali su mi zato doprinosi bili 1943 kn.

Po mom izračunu, nakon 2 i pol mjeseca bi nakon prelaska na paušal bio na nuli, a ostatk godine bi imao uštedu od 750 kn mjesecno.

Da li sam to dobro izračunao ili ima negdje neka kvaka?
Nigdje ne mogu naći o doprinosima za 2017, to još nije izglasano, ili samo neznam?
(na linku u postu iznad sam našao odgovor za moje zadnje pitanje, ali me još više zbunila zadnja tablica u kojoj su navedene godišnje obaveze doprinosa, koje su manje od "mjesecnog iznosa doprinosa" navedenog u tablici iznad. Da li se zadnja tablica odnosi na "obrt uz radni odnos/drugu djelatnost" ili ...
vidim da ništa ne razumijem pa molim da mi netko objasni

Zadnje uređivanje ATAdriatic : 16.01.2017. at 04:00.
ATAdriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 04:33   #3132
Na postu prije tvog je baš Devilgirl postavila link o iznosima. pdf file.
1151 je iznos za 2017g inače.
mariobros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:16   #3133
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Provjerio sam upravo na egrađani i nemam nikakvi email da sam u pretplati. Da ih zovem i pitam što treba napraviti ili?
Ja sam dobila dopis poštom o svojoj pretplati.
Ne sjećam se - jesi li pogledao na e-PKK kartici pod "5236 dop. paušal HOK"? U zadnjem stupcu bi trebao biti "- iznos koji si uplatio".

Ako ne piše, svakako pitaj!
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:31   #3134
Quote:
ATAdriatic kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam obrta, nemam zaposlenih, dohodaš, i planiram danas u zadnji tren predati molbu za prelazak na paušal.
Može li mi netko potvrdit da ću mjesečno plačati doprinose u iznosu otprilike 1151 kn, i godišnji porez od 1530 ili 2070 kn ovisno da li upadnem u prvu ili drugu kategoriju? (+prirez)

Nije mi jasno, s obzirom da je 5 kategorija paušala, zar svi plačaju jednake doprinose?

Do sad sam zbog dohotka ispod mjesecnog odbitka uplačivao predujmove poreza koji bi mi trebali biti vraćeni, tako da porez niti ne plačam, ali su mi zato doprinosi bili 1943 kn.

Po mom izračunu, nakon 2 i pol mjeseca bi nakon prelaska na paušal bio na nuli, a ostatk godine bi imao uštedu od 750 kn mjesecno.

Da li sam to dobro izračunao ili ima negdje neka kvaka?
Nigdje ne mogu naći o doprinosima za 2017, to još nije izglasano, ili samo neznam?
(na linku u postu iznad sam našao odgovor za moje zadnje pitanje, ali me još više zbunila zadnja tablica u kojoj su navedene godišnje obaveze doprinosa, koje su manje od "mjesecnog iznosa doprinosa" navedenog u tablici iznad. Da li se zadnja tablica odnosi na "obrt uz radni odnos/drugu djelatnost" ili ...
vidim da ništa ne razumijem pa molim da mi netko objasni
Kvaka ne postoji što se tiče doprinosa, svi paušalisti plaćaju iste doprinose jedino se iznos poreza i prireza razlikuje s obzirom na razred u koji upadneš po ostvarenom prometu.
Jedina kvaka je što moraš svesti knjige kao da zatvaraš obrt pa u slučaju da imaš veliku vrijednost u dug.imovini i/ili puno nenaplaćenih potraživanja na sve to moraš platiti porez na dohodak pa će to eventualno nekom biti financijski nepovoljno.
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:51   #3135
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila dopis poštom o svojoj pretplati.
Ne sjećam se - jesi li pogledao na e-PKK kartici pod "5236 dop. paušal HOK"? U zadnjem stupcu bi trebao biti "- iznos koji si uplatio".

Ako ne piše, svakako pitaj!
Našao, nisam to vidio do sada:

Ispostava Duguje Potražuje Ukupni saldo Dosp. dug Ukupno dosp.
XX 0,00 624,00 - 624,00 - 624,00 - 624,00
SVEUKUPNO: 0,00 624,00 - 624,00 - 624,00 - 624,00

Tih 624kn odgovara, jer sam platio 4x156kn prošle godine. Zašto je sveukupno onda u minusu, to im dugujem?
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:56   #3136
Molim jedno pitanje za kompetentnu osobu:

Namjeravam otvoriti obrt za web promociju i već imam neke klijente iz inozemstva. Predala sam prijavu za otvaranje obrta... Međutim, što me muči?
Otvorila sam žiro račun u stranoj valuti i već ga poslala klijentima pa me zanima je li to dopušteno. Odnosno mogu li ja kao obrtnik imati žiro u stranoj valuti ili mora biti baš u kunama?

hvala na odgovoru
N.Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:22   #3137
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Našao, nisam to vidio do sada:

Ispostava Duguje Potražuje Ukupni saldo Dosp. dug Ukupno dosp.
XX 0,00 624,00 - 624,00 - 624,00 - 624,00
SVEUKUPNO: 0,00 624,00 - 624,00 - 624,00 - 624,00

Tih 624kn odgovara, jer sam platio 4x156kn prošle godine. Zašto je sveukupno onda u minusu, to im dugujem?
Ne, ako je u minusu, onda si u pretplati
Ovu god ne moras platit nista pa si na nuli dogodine.

Nego, meni nikako nije jasno kako mene porezna nije mjesecima zaduzila za doprinose? U mirovinskom kazu da su preuzeli podatke jos davno, rpo je predan naravno... Ko je tu lud??
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:23   #3138
Quote:
N.Maja kaže: Pogledaj post
Molim jedno pitanje za kompetentnu osobu:

Namjeravam otvoriti obrt za web promociju i već imam neke klijente iz inozemstva. Predala sam prijavu za otvaranje obrta... Međutim, što me muči?
Otvorila sam žiro račun u stranoj valuti i već ga poslala klijentima pa me zanima je li to dopušteno. Odnosno mogu li ja kao obrtnik imati žiro u stranoj valuti ili mora biti baš u kunama?

hvala na odgovoru
A kako si otvorila poslovni racun bez peceta?
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 18:29   #3139
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
A kako si otvorila poslovni racun bez peceta?
Nisam ga otvorila na firmu nego na sebe kao fizičku osobu jer mi za obrt ne treba oib firme već moj fizički. U svakom slučaju sam ga otvorila, devizni žiro, (slušala svakoga za koga sam mislila da nešto zna)
Ali pitanje ostaje, mogu li na obrt dobivati uplate iz inozemstva na devizni ili samo na kunski žiro račun?
N.Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:06   #3140
Quote:
N.Maja kaže: Pogledaj post
Nisam ga otvorila na firmu nego na sebe kao fizičku osobu jer mi za obrt ne treba oib firme već moj fizički. U svakom slučaju sam ga otvorila, devizni žiro, (slušala svakoga za koga sam mislila da nešto zna)
Ali pitanje ostaje, mogu li na obrt dobivati uplate iz inozemstva na devizni ili samo na kunski žiro račun?
to je onda tvoj osobni račun, ne poslovni

trebaš imati poslovni transakcijski račun (multivalutni račun) i na njega primati uplate
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.