Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2008., 22:27   #1
Otvaranje frizerskog salona

Dakle, otvaram friz. salon s još jednom curom i nemamo pojma kako da ga nazovemo..imat će i depilaciju i nokte, ali frizeraj nam je glavna djelatnost. Druga stvar je što se sad prvi put susrećemo s tim poslom pa isto tako ne znamo kako stvar funkcionira.
Ako ima netko voljan da mi napiše osnovne savjete kako najbezbolnije držati sve konce u rukama ja bi bila jako, jako zahvalna.
Nadam se da sam na pravom mjestu postavila temu, a ako nisam ispričavam se moderatorima, neka stave gdje treba.
zeljka25+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 00:27   #2
Ne znam kakva su sve imena dozvoljena za obrt (pretpostavljam da ćete otvorit obrt?) ali evo par blesavih i manje blesavih prijedloga

"Šiške"
"Svaka dlaka smeta"
"Kosilica"
"Škaroruka"
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 01:31   #3
Moj prijedlog imena: "Freeze" (eng: zamrznuti - zastati; zapovjedno "stani!") a izgovara se kao "friz" tj. slengovska skraćenica za frizuru

Za sve ostalo ti savjetujem da posjetiš www.hitro.hr
Tamo ćeš naći savjete, upute, adrese i još puno toga...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 02:36   #4
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Moj prijedlog imena: "Freeze" (eng: zamrznuti - zastati; zapovjedno "stani!") a izgovara se kao "friz" tj. slengovska skraćenica za frizuru

Za sve ostalo ti savjetujem da posjetiš www.hitro.hr
Tamo ćeš naći savjete, upute, adrese i još puno toga...


IME JE ZAKON!!! A sad, na hitro.hr su info o otvaranju firme ili obrta, to znam, mene konkretno zanima vođenje poslovanja salona, savjeti da se ne izgubim u svemu tome jer dosad sam imala drugačiju djelatnost di nije bilo puno posla oko vođenja ureda.
zeljka25+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 02:48   #5
Nađi dobrog knjigovođu, on ce ti sve objasnit.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:30   #6
Quote:
zeljka25+ kaže: Pogledaj post
IME JE ZAKON!!! A sad, na hitro.hr su info o otvaranju firme ili obrta, to znam, mene konkretno zanima vođenje poslovanja salona, savjeti da se ne izgubim u svemu tome jer dosad sam imala drugačiju djelatnost di nije bilo puno posla oko vođenja ureda.
Drago mi je da ti se ime sviđa...ipak radim u marketingu

Što se tiče savjeta oko vođenja poslovanja, tj operative...bojim se da ćeš tu morat konzultirati nekog tko već vodi takav salon a i tad ćeš puno toga u hodu morati pohvatati...svaka djelatnost je specifična, a praksa/iskustvo se nikad ne može teorijom prenijeti
sretno!
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 16:12   #7
mene uvijek iznenade ovakve teme. osim znanja, za frizerku je osobito važna vještina i reputacija. imate li vi tu vještinu i reputaciju? koliko sam pročitala, nemate jer se nikad s tim niste bavile. je li mislite nekoga poznatog zaposliti ili što? ako ti treba 2 sata za napraviti običnu frizuru, ako se ne znate organizirati, ako se ne mislite usavršavati, pratiti nove trendove, posjećivati izložbe, sajmove itd., itd.... onda ne vidim neki dugoročan uspjeh. vidim da imate poduzetničkog duha ali on, za uspjeh, nije dovoljan.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 20:44   #8
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti se ime sviđa...ipak radim u marketingu
Ma svaka čast...
Ali takvo ime se NE može registrirati u Hrvatskoj...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:07   #9
Samo sam čekala kada će netko početi pametovati. Ako nemaš volje podjeliti svoje znanje s drugima radije zaobiđi. Lucas zašto se nebi moglo registrirati? Ako imaš neki link što se tiče zakona o nazivima firme tj. salona ajde mi molim te proslijedi na pp.
zeljka25+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:09   #10
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Ma svaka čast...
Ali takvo ime se NE može registrirati u Hrvatskoj...
Zašto ne?
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 21:46   #11
Ne mere engleski naziv. Samo rvacki i latinski. Al, ako složiš dobro objašnjenje, ko zna, moš probat...

BTW: svijet ljepote: "Za frizure djevojaka pobrinut će se frizerski salon-beauty studio "Freez". Toliko o originalnosti.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 01:27   #12
To je neki novi zakon? Čiula sam za to neki dan, i iskreno ostala sam zataečena. Kod mene u ulici je salon "GREEN ROOM"...a ima iih hrpa francuskog naziva, složenica imena i sl.
zeljka25+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 01:28   #13
Quote:
zeljka25+ kaže: Pogledaj post
Samo sam čekala kada će netko početi pametovati. Ako nemaš volje podjeliti svoje znanje s drugima radije zaobiđi. Lucas zašto se nebi moglo registrirati? Ako imaš neki link što se tiče zakona o nazivima firme tj. salona ajde mi molim te proslijedi na pp.
ti otvaraš obrt.

ne znaš smisliti ni ime frizerskom salonu a kako ćeš smisliti neku dobru frizuru? toliko o kreativnosti.

o vještini (koja je sva u rukama) si već sve sama rekla i ono, to ti se ne može prenijeti preko foruma.

a o sposobnosti guglanja smo također nešto iz ovog tvog posta saznali (mislim, danas je stvarno teško na netu pronaći neki zakon i ono što ti treba i što te zanima).

sretno s obrtom. trebat će ti (ono, nije da nema frizerke na svakom koraku).
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 01:38   #14
Ne znam koji je tvoj problem u životu al ajde malo smanji doživljaj!!!
zeljka25+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 02:09   #15
Quote:
zeljka25+ kaže: Pogledaj post
To je neki novi zakon? Čiula sam za to neki dan, i iskreno ostala sam zataečena. Kod mene u ulici je salon "GREEN ROOM"...a ima iih hrpa francuskog naziva, složenica imena i sl.
Nije novi zakon, nego su ga konačno počeli provoditi u potpunosti.
Može biti hrvatski, latinski ili grčki, ili ako je stvarno povezano sa djelatnošću koju obavljaš (predstavništvo strane firme, registriran brend, patent ili slično).

Postali su stroži ove godine, a firme koje su registrirane prije, naravno, ne mijenjaju registraciju.

A moje pametovanje će ti biti: odi do Green Room-a i pogledaj još jednom kako se zove pravna osoba koja stoji iza toga.

I usput, mislim da si ti ta koja je napeta, a drugi ti manje ili više argumentirano pokušavaju pomoći
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 02:15   #16
tražila si savjete, je l'?

koje savjete ti želiš čuti? ozbiljno te pitam, s najboljom namjerom.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 02:21   #17
ma joj, d.o.o. je već registriran, a mene zanima dal salon kao izdvojeni objekt može imati npr. engleski naziv.
Što se drugog djela tiče, da istina napeta sam jer se ipak radi u povečem ulaganju, ali normalno da nisam ulazila u posao bezveze da imam sve organizirano. Nisam frizerka niti kozmetičar niti ništa slično i imam ljude koji jesu i koji imaju iskustvo iza sebe, ne pada mi na pamet glumiti nekome Banku i plaćati ga ako mu za frizuru treba 2 sata. Kad mi netko podrugljivo ide pametovati ja ne šutim, guglala jesam, al uvijek volim razmjeniti mišljenje s nekim, u slučaju da sam nešto krivo pohvatala u zakonu ili sl.
zeljka25+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 02:26   #18
pa što to sve nisi lijepo u uvodnom postu objasnila. ovako se stječe potpuno drugi dojam.
i što ne odgovoriš na postavljena pitanja nego pod*ebavaš? i ako te zanimaju zakoni, falila si podforum. možda bi na pravu dobila više odgovora. eto, imam u široj obitelji frizerku pa sam ti eventualno i mogla s nečim pomoći.
ajde, adijo.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 17:37   #19
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
Ne mere engleski naziv. Samo rvacki i latinski. Al, ako složiš dobro objašnjenje, ko zna, moš probat....
koliko bullshita na jednoj temi. ovo za ime firme stoji. dakle, ne bi se mogao registrirati "Freeze d.o.o." ALI salon kao objekat u sklopu djelatnosti DA.

Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
BTW: svijet ljepote: "Za frizure djevojaka pobrinut će se frizerski salon-beauty studio "Freez". Toliko o originalnosti.
ah, što reći nego: "great minds think alike."
Ne znam čemu pljuvanje. Meni je napamet pala ideja i predložila sam ime. Nisam išla guglati da vidim da li je to ime već korišteno. To prepuštam onom tko otvara salon.
Uostalom, ne vidim problema u tome ako se neki salon već tako ili slično zove osim ako nisu baš u istom mjestu.

I dajte se ljudi malo ohladite, zloba i zavist vam čak iz tipkovnice cure...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 19:01   #20
A šta si se ti sad osobno uvatila? Pa jel teško bilo proguglat i vidit da takvo ime salona već postoji. Mislim, danas živimo u takvom vremenu da je štošta već izmišljeno i inovacije su površne tako da izvini i oprosti, ali osnova je pretražiti tržište ne bi li se uvjerili koliko smo u stvari originalni.
A glede zakona, pa buduća vlasnica salona nije navela da je firmu već registrirala, a njen upit je zvučao kao da firmu/obrt tek namjerava otvoriti, a tu je bitan zakon. Na kraju krajeva i sama si je uputila na hitro.hr.
Bože, bože, svega tu na forumu...
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.