Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 11:39   #41
Moja mama je sestri i meni znala ocistiti na taj nacin uho kada bi imale nekakvu upalu uha pa smo tako izbjegle ono ispiranje vodom.. Naime, tada nije bilo za kupiti ovih danasnjih tuljaka u apoteci, vec je ona sama radila.. Sa voskom, gazom i olovkom.. Izvukla bi vosak iz uha. A taj koji pise ovaj gore tekst u novom listu je prije ikakvih iznosenjem svojih stavova i proucavanjem 19st, mogao probati upotrijebiti bar jednom tuljak pa stvarno i ustvrditi da li on sto izvlaci ili ne cerumen i kako uho izgleda prije i poslije uporabe. Do tada sve sto je napisao je trlababbalan.. Tj, izmisljotine, olitiga mlacenje prazne slame.

Smatram da uha ne treba redovito cistiti, ali povremeno da, tuljak bi koristila samo kako je moja mama koristila.. Kod zacepljenja.

A sto se tice nasih strucnjaka, specijalista i alternative.. Rijetko s kojim mozes porazgovarati o tome. Gastroenterolog kod kojeg idemo u klaicevu me popljuvao kada sam pitala za neke prirodne, tj.alternativne nacine lijecenja alergije. Zapravo, rekla sam mu da ne zelim suzbijati posljedice, vec zelim rijesiti uzrok i da mi pomogne ako zna..otvorena sam za sve prijedlogem. a on je na to rekao da onaj tko to uspije moze dobiti odma nobelovu nagradu i da izlijecenje ne postoji. A kada malo kopam po netu, knjigama, vidim da ima ljudi koji su uspjeli rjesiti alergiju prirodnim putem.. Tj.alternativnim, bez ikakvih lijekova. Ocu rec, da, kompetentni su, ali od njih ni ne mozete ocekivati blagoslov za tuljke jer su oni nesto vugibugi za njih.. Ili izmisljotine 20st. :rolleyes dupli:
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:48   #42
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
mogao probati upotrijebiti bar jednom tuljak pa stvarno i ustvrditi da li on sto izvlaci ili ne cerumen i kako uho izgleda prije i poslije uporabe.
pa kaže čovjek da je prošle godine sudjelovao u istraživanju učinkovitosti tuljaka

članak u novom listu je , preporučam pročitati
(ja sam, k'o što rekoh, liječena ovisnica o čišćenju ušiju)

fora mi je izreka kako se uši čiste laktom, odnosno nikako. moju sestru su na faksu isto učili da su štapići nepotrebni, a da se uši suše - prstima.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:58   #43
A tvoja sestra studira medicinu

Taj gore koji je napisao clanak da je probao uporabu tuljka nebi napisao da on uopce ne izvlaci vosak, vec je to otopljeni vosak i nebi napisao glupost o cjepanisama koje lete kroz dimnjak..ok, al za to trebas znati bar osnovne fizike
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:00   #44
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
A tvoja sestra studira medicinu
sluhom se ne bave samo liječnici


tuljce nisam nikad koristila, nemam pojma kako funkcioniraju (iskreno, ne sviđa mi se pomisao da si nešto zapaljeno stavljam u uho..ili palim dok je u uhu - za cjepidlake )

edit: e, a najbolje mi je kad neke žene ponosno ističu kako paze da prije odlaska frizreu dobro očiste uši. kao, imat cerumena u ušima je sramota i znak prljavosti.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:06   #45
Slazem se da se usima ne bave samo na medicini :MIG:

Ne znam kako to da se ti jos uvijek peres, redovito, ako se peres redovito .. Jer najprirodnije je da smrdis, tj.imas miris po znoju. Takodjer, na taj nacin tjeras insekte (izmedju ostalog ), umjesto da se spricas raznim offovima i kojekakvih dezicima

Majketi... Iz krajnosti u krajnost..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:40   #46
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to da se ti jos uvijek peres, redovito, ako se peres redovito .. Jer najprirodnije je da smrdis, tj.imas miris po znoju. Takodjer, na taj nacin tjeras insekte (izmedju ostalog ), umjesto da se spricas raznim offovima i kojekakvih dezicima
oh, očekivala sam ovu argumentaciju s pranjem

pitaj bilo kojeg liječnika/stručnjaka koji se bavi ljudskim tijelom jel ti preporučuje prat/čistit tijelo i zašto ili će ti reć da to nije nikako dobro za tebe.
e, a onda pitaj bilo kojeg stručnjaka/liječnika koji se bavi ušima jel ti preporučuje prat/čistit uši i zašto ili to nije dobro za uši

pa odluči što ćeš prat. i čega ćeš se sramiti
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:05   #47
Meni se genetski puno skuplja smole (iliti cerumena) u ušima (moj tata jadan cijeli život s tim muku muči), a eto i moj sinčić ima dosta s tim problema. Savjet otorinca: čistiti uši Cerustopom! I zaista, na vaticu stavim malo tog ulja i očistim ulaz (nikada štapićem U UHO) i oko ulaza, jer cerumen hoće curiti van pa se školjkica uha uprlja. A ako se uho zaštopa (što se meni već 3 puta dogodilo) onda ukapam ulje u uho, pričekam 10 minuta i sa špricom isperem uho mlakom vodom(kako to rade u ambulantama). Naravno pitala sam da li to ispiranje uha može oštetiti bubnjić, otorinac je rekao da ne može. Eto , to je moje iskustvo, a ovo su vam uputstva iz Cerustopa:

"CERUSTOP ulje primjenjuje se za opću higijenu uha. Ušna mast (cerumen) je prirodna izlučevina ceruminalnih žlijezda u zvukovodu. Dok je svjež, cerumen je polutekuć i žut, a kasnije se stvrdnjava i poprima tamnu boju. U vodi bubri, što objašnjava pojavu kod nekih ljudi da nakon kupanja slabije čuju. Na taj način ceruminalne nakupine (ceruminalni čep) mogu potpuno zatvoriti zvukovod, oslabiti sluh i izazvati neugodan osjećaj pritiska i začepljenosti uha. CERUSTOP ulje za čišćenje uha omekšava cerumen i omogućava njegovo lakše odstranjivanje. CERUSTOP ulje za čišćenje uha osobito se preporuča korisnicima slušnih pomagala.

POSEBNE NAPOMENE
Proizvod je samo za vanjsku upotrebu. Ne smije se progutati, niti ukapati u oči
U zvukovod se ne smiju gurati nikakva strana tijela (npr. štapići s vatom)
Bočicu nakon upotrebe dobro zatvoriti.

NAČIN UPORABE I DOZIRANJE
Čišćenje ušne školjke: Nakapati nekoliko kapi CERUSTOP ulja na komadić vate i očistiti ušnu školjku od masnoća, ljuskica i ostale nečistoće. Nakon toga očistiti vlažnom maramicom i osušiti.
Čišćenje zvukovoda: Nakapati oko pola kapalice CERUSTOP ulja u uho, uz lagano nagnutu glavu u stranu te zatvoriti komadićem vate kako bi se spriječilo istjecanje. Napomena: Vata se mora lagano uložiti i ni u kojem slučaju gurati u zvukovod. Nakon 10 minuta djelovanja uho se ispere ili istušira toplom vodom. Kod jačeg onečišćenja preporučuje se ponoviti postupak. CERUSTOP ulje može se koristiti za ispiranje uha i u liječničkim ordinacijama."
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:59   #48
Ja svako jutro čistim bebi uha sa štapićem (čistim i sebi i to mi je dio jutarnje toalete), a sad smo dobili od pedice Hydrogen, 3 puta na dan po 3 kapi, tjedan dana.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:10   #49
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Slazem se da se usima ne bave samo na medicini :MIG:

Ne znam kako to da se ti jos uvijek peres, redovito, ako se peres redovito .. Jer najprirodnije je da smrdis, tj.imas miris po znoju. Takodjer, na taj nacin tjeras insekte (izmedju ostalog ), umjesto da se spricas raznim offovima i kojekakvih dezicima

Majketi... Iz krajnosti u krajnost..
vidis za krpelje savjetuju da se izbjegava miris koze kao jedna od preventiva
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:17   #50
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Jer najprirodnije je da smrdis, tj.imas miris po znoju. Takodjer, na taj nacin tjeras insekte (izmedju ostalog ), umjesto da se spricas raznim offovima i kojekakvih dezicima
baš suprotno..
komarce (i slične beštije) baš privlači miris znoja
i ako zbog ničeg drugog, onda se zato treba oprati prije nego ideš u prirodu.
ne se našpricat kojekakvim dezićima, jer i to ih privlači, već doslovno "samo oprat"



maloj uši čistim tj. sušim samo nakon kupanja odnosno pranja kose.
štapićem pokupim ono malo što izađe iz kanalića, nikad ne guram štapić i uhu.
i fala bogu, nije nikad imala ni upalu uha, a bome joj se ni ne stvara puno voska..

što više čistiš uho, to se više voska stvara i lako upadneš u začarani krug
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:20   #51
Quote:
što više čistiš uho, to se više voska stvara i lako upadneš u začarani krug
Pa ja sebi svakodnevno čistim uši od kad znam za sebe i nisam primjetila da imam više voska.
Mislim ne znam šta misliš pod "više"?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:37   #52
aj sad probaj tjedan dana ne očistiti vosak iz uha, pa mi reci hoće ti onda biti dovoljno da s jednom stranom štapića počistiš malo samo izlaz iz kanalića, ili ćeš ipak "uprljati" obe strane ili čak 2 štapića izvlačeći to van..

pod to mislim na više.. kad ti ostane žutog na štapiću s obe strane, to je meni dosta. a da pri tome ne čistiš svaki dan, već svako 4-5-6 dana
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:54   #53
Pa i sad uprljam obje strane, dakle štapić po uhu, al to je tak već godinama i valjda moja osobna rigidnost svako jutro. Da to ne napravim, valjda ne bih imala mira cijeli dan...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:09   #54
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Pa i sad uprljam obje strane, dakle štapić po uhu, al to je tak već godinama i valjda moja osobna rigidnost svako jutro. Da to ne napravim, valjda ne bih imala mira cijeli dan...
to ti je krivo, ja sam to radila godinama, isto svako jutro i uživala sam u tome, uživala bih u tom zavlačenju štapića u te pregibe i čišćenju svega i svačega (dok čitam ovu temu i dok opisujem to osjećam potrebu zbrisat do wc-a i bar malo s a smotanim wc papirom preći po uškama - ja sam baš izliječeni ovisnik).

al to je krivo, počne se događat baš ovo što je foresst opisala - ako ne čistiš par dana bude puno više cerumena nego što je normalno.
mene je sestra dugo pilila s tim da prestanem opsesivno čistit uši, ali nisam se mogla odviknut, isto sam se osjećala fuj ako ne bih to očistila.
onda mi se počela čepit eustahijeva cijev (spaja ušnu i nosnu šupljinu), počela sam imat problema na moru s vodom u ušima, uglavnom sve neke lagane komplikacije, al koje su bolne il gnjavaža i onda sam shvatila da stvarno trebam pustit uši na miru, da im je najbolje takvima kakve jesu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:16   #55
ja sebi usi cistim svaki dan. i to mi je vise navika. stapici su uvijek bijeli, neznatno zuti.

a klincima sam po preporuci pedice cistila samo rucnikom, fenom susila, stapicem samo usnu skoljkicu izvana... i svako malo neki dreq sa usima?!?
ne mogu vjerovat da se "samo poklopilo"?
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:35   #56
Da li koristi netko od vas one Bio Hop svijeće? Šta je ono kad na dnu svijeće kad izgori i kad ju odmotam? Pa ne može to biti cerumen.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:37   #57
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
...
Ali ja znam vidjeti kod drugih to žuto u uhu i to mi je odvratno. Zato ih čistim svaki dan.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:41   #58
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Ali ja znam vidjeti kod drugih to žuto u uhu i to mi je odvratno. Zato ih čistim svaki dan.
ali NIJE odvratno, normalno je, to je i point cijelo vrijeme na ovoj temi
ono, k'o da veliš da ti je bljak vidjet nokte na nekome

al, znam, čudno su i mene znali pogledat kad bi poslije plivanja d. samo lagano štapićem prošla po uški da osušim jer na štapiću je znalo ostat žutog..kao - fuj, ne čistiš djetetu uho..jednom sam čak podlegla i osjetila potrebu naglas reći kao obraćajući se dori 'vidi kak je štapić žut, tak i treba biti, uha se ne smiju čistiti od toga' ne bi li se opravdala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:51   #59
Quote:
ali NIJE odvratno, normalno je, to je i point cijelo vrijeme na ovoj temi
ono, k'o da veliš da ti je bljak vidjet nokte na nekome
Ma nije mi bljak vidjeti nokte, ali mi je bljak vidjeti crno ispod noktiju ili na pol zguljeni lak na noktima... (ili dlake na nogama žene koja nosi suknju)
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:52   #60
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Ma nije mi bljak vidjeti nokte, ali mi je bljak vidjeti crno ispod noktiju ili na pol zguljeni lak na noktima... (ili dlake na nogama žene koja nosi suknju)
ali dlake na nogama i žuto u ušima su jednako normalni kao i nokti, to to hoću reć.
nisu pokazatelj nehigijene.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.