Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2010., 18:47   #41
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
bok svima!

razmisljam o nabavi svog novog frenda, i CC mi je jako zapeo za oko.. može li mi netko dati više informacija o tome kakvi su? možda Vi koji ste se počeli nedavno druziti s njima?

pas bi bio na dvoristu, no zanima me kako bi isla socijalizacija s njim.. imam dosta poslovnih obaveza tako da bi se nasa druzenja svodila na predvecernje sate.. jel to ok? prilicno sam nov u podrucju sa psima, paa..

hvala i lp,

super su to psi, ali puni snage. takav pas mora imat postenu setnju i to sa jos jednim psom ako je moguce tako da se medjusobno izmore jer samo hodanjem to neces uspjeti.
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:02   #42
Question cane

Pozdrav!!!
evo kroz nekoliko dana bi trebala dobit svoju bejb cc-a zanima me jel kasno stene od napunjenih 6 mjeseci pocet socijalizirat i dresirat,znaci sve nanovo???vozdricaa
guardiana cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:10   #43
Quote:
guardiana cc kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!!
evo kroz nekoliko dana bi trebala dobit svoju bejb cc-a zanima me jel kasno stene od napunjenih 6 mjeseci pocet socijalizirat i dresirat,znaci sve nanovo???vozdricaa
Nije kasno ali će ti biti puuuuno teže počet od 6. mj i morat ćeš to odradit stručno sa takvim psom poput CC.

Ja sam svoje štene nešto lakše odgojive pasmine od CC dobila kada je bio star 4 mj i dan danas osjećam posljedice toga što je kod mene došao tek tada.
Obožavam ga i daleko je on od samo dobro odgojenog psa ali ponekad kažem da ga jednostavno ne poznajem.
Rekla sam da nikad više za svog najboljeg prijateja neću čekat da vidim kakvi će ispast pa se to oduži na njegovu starost od 4 mj pogotovo kod mužjaka i tako velikih kompleksnih pasmina koji su skloni samoodgoju.
Nephele Melia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 18:07   #44
Quote:
guardiana cc kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!!
evo kroz nekoliko dana bi trebala dobit svoju bejb cc-a zanima me jel kasno stene od napunjenih 6 mjeseci pocet socijalizirat i dresirat,znaci sve nanovo???vozdricaa
Ako znaš kako raditi s njim neće ti biti nikakav problem. Ja sam svog cc-a kupila kad je imao već 9 mjeseci, i prije nas nitko nije radio s njim. Evo sad ima 16 mjeseci i napredovali smo jako jakooo puno.
Gizehh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 16:09   #45
Quote:
Gizehh kaže: Pogledaj post
Ako znaš kako raditi s njim neće ti biti nikakav problem. Ja sam svog cc-a kupila kad je imao već 9 mjeseci, i prije nas nitko nije radio s njim. Evo sad ima 16 mjeseci i napredovali smo jako jakooo puno.
aj to mi onda daje nadu,ha nista mi ne preostaje nego naucit sve kaj mogu i rock n roll ha???hvala na odgovoru
guardiana cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 23:14   #46
Evo kao ponosni vlasnik CC-a da kazem par stvari...
Ovo nije opasan pas!Kao recimo psi tipa bull koji nekada i uz pravilnu socijalizaciju znaju 'puknuti'...Ovo nije opasan pas iz nekoliko razloga...Prvo jer je iznimno pametan-zna prepoznati opasnu situaciju od neopasne i nikada nece bez razloga napasti drugog covjeka ili vlastitog gazdu...NIKADA!Ovo je pas koji čak i u opasnoj situaciji prvo upozori i ako se osoba makne to je to, no ako osoba i nakon upozorenja ustraje u svojoj namjeri onda krece u napad!
Ovo je drevni pas koji je tisucama godina usavršavao svoje ponasanje (potjece iz starog rima, kao i rotvajler) i koliko god asocijalan pas bio nemozete pobrisati nekoliko tisuca godina razvijanog ponasanja.Dakle, ako vam je ovo prvi pas, mozda je to i pravi izbor za vas, jer se ovaj pas zna ponasati!Dakako pazite da je leglo provjereno da nije slucajno pra pradjed bio mjesanac...
Ovo je pas koji je izuzetno strpljiv sa djecom i prijateljski raspolozen prema 'poznatim strancima'...malo je na pocetku nepovijerljiv ali nakon 2 puta kada 'prokuži' osobu priljateljski je raspolozen...Prema drugim psima je dominantno raspolozen, ali ne i agresivan...no ako od malih nogu raste uz druge pse problema nema!

p.s.-Što se tice dugog radnog vremena...od 8 do 18-za tebe nikakav pas nije jer ce ti u takvom okruzenju i pekinezer podivljati, a kamoli jedan jako pametan pas kao CC...(ja sam takvu pogresku davno napravio sa njemačkim ovčarom)

Također CC nije pas za stan (ma što drugi govorili)...CC jednostavno pršti od energije i njemu nije dovoljna klasična šetnjica oko kvarta!...Ja sam konkretno iz slavonije i 50m iza kuće imam šumu...to je idealno za njega, jer na koncu talijani ga koriste kao lovnog psa!...Malo razmislite oko nabavke bilo kakvog psa, jer u konacnici nije bitno što se vama sviđa i što će vam lijepo izgledati kraj noge...bitno je dali mozete psu priustiti uvijete da bude zaista sretan!
ad_icted is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 23:25   #47
Quote:
ad_icted kaže: Pogledaj post
p.s.-Što se tice dugog radnog vremena...od 8 do 18-za tebe nikakav pas nije jer ce ti u takvom okruzenju i pekinezer podivljati, a kamoli jedan jako pametan pas kao CC...(ja sam takvu pogresku davno napravio sa njemačkim ovčarom)

Oprosti ali ovo jendostavno nije točno.PO ovoj teoriji ama baš nitko tko radi ne bi mogo imati psa, svi rade 8 sati i treba im minimum sat do posla i natrag.
Pas ne zna gledati na sat,on ne zna jeli bio sam 3 sata ili 9 sati, njemu je važno vrijeme provedeno onda kad je vlasnik s njim, odnosno količina pažnje koju će tada dobiti.
Nesretan će biti i onaj koji je sam samo sat vremena ako je nesretan i inače i ako niej zaadovoljen na druge načine.
Ispada da samo "desperate hauswife" mogu imati psa jer imaju beskrajno puno vremena
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 15:08   #48
Kao prvo...Kada ti odradis radno vrijeme od 8 do 18...koliko ces imati snage da se potpuno psu posvetis do jedno 21sat...?!I tako narednih 15 godina!Znaci dodes kuci sa posla crknut i sada trebas ici trcati sa psom...?!Mozda to mozes sada izdrzati (neznam koliko ti je godina) ali kada budes imao jos +10godina...?!

Drugo ja sam to rekao iz iskustva, jer mi je NJ.ovčar tako podivljao...Nije me bilo po cijeli dan i onda kada sam dosao kući posvetio sam mu svo vrijeme, ali je njemu to vrijeme bilo toliko dragocijeno i zelio me samo za sebe, pa je kao rezultat napadao bez razloga svakoga tko mi se približi!

Treće...Ja neznam imas li ti psa i ako da koliko si ih do sada imao?Pametan pas jednostavno ne moze biti normalan u takvim uvijetima...Pa u konacnici i čovjek kada je usamljen zapadne u depresiju...samo sto psi depresiju pretvaraju u agresiju!

Četvrto...Ne moraš biti očajna kućanica da bi imao psa, mozes jednostavno imati nekakav dobar posao na kojeg ćeš povesti i psa!Naravno to iskljucuje uredske poslove...ali recimo nekakva građevina ili slični poslovi, bez problema mozes...

Peto...Po tvom postu sam zakljucio kako ti mislis da su psi priglupi malo(?)
Recimo moja ekipa i ja kada bacimo neko roštiljanje i ja cijepam drva, meni moj pas pocne u gubici donositi cijepanice na panj (!!)
A i stalno govorite svi vi o nekakvoj socijalizaciji...Kako mislis da ce se pas socijalizirati ako je cijeli dan sam?!

P.S...Vi ste trazili u prvom postu da vlasnici napisu svoja i skustva i ja sam to napisao, a ti slobodno uzmi psa koji ce cijeli dan biti sam, pa ces nam onda ti za godinu dana napisati svoja iskustva!
ad_icted is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 15:38   #49
Pričaš guposti od početka do kraja, neću se uopće truditi kvotati te.

Dan ima 24 sata a ne 10 a tvoje iskustvo sa tvojim psima ne može i ne smije biti pravilo za sve radne ljude.
Onaj tko radi od 8 ustane se u 6 sa svojim psom obavi sat vremena igre i šetnje ode na posao, vrati se i isto to ponovi još dva puta temeljito.

Mene je osobno dobro okefala žena koja radi i strudira upravo tako da mi je rekla da se ustane u 4 ipo ponekad da bi sa svojim psom provela sat vremena prije svih ostalih obaveza koje ima.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Pimpinell@ : 11.12.2010. at 15:46.
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 17:00   #50
Pricam gluposti od pocetka do kraja?hahahahha...ti si vjerojatno neki geek koji nikada nije imao psa?...ma jeb.. mi se!Razumijes...Ja sam svoje rekao, a tko hoce neka si nabavi psa ako misli da ima uvijete i ako misli da ja pricam budalastine...odustajem od rasprave i nemam me vise ovdje tako da nemoj se truditi odgovarati jer vjerojatno necu procitati...pozdrav svima!
ad_icted is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 17:09   #51
Quote:
ad_icted kaže: Pogledaj post
Evo kao ponosni vlasnik CC-a da kazem par stvari...
Ovo nije opasan pas!Kao recimo psi tipa bull koji nekada i uz pravilnu socijalizaciju znaju 'puknuti'
Eto. Pretpostavljam hrpe pitova si imao pa znaš, i svi su jadni bez razloga "pucali" jer si ne mogu pomoć i pretpostavljam da također mnogo vremena provodiš s njima svaki dan pa također "znaš". Mene je izgrizao dalmatiner. Možda da i za njih počnem tvrdit da puknu iz čista mira.
Nda. Mogu misliti. Ovo je uvredljivo za ne povjerovat. Znam puno pitova koji su imali pravilnu socijalizaciju i nisu niti će "puknut". Štoviše odmalena sam s takvim psima pa nijedan nije "puknuo". Iskreno, puna mi je kapa konstantnog pljuvanja po njima i prozivanja njih kad se priča o nečem što s njima nema veze.
Drži se onog što znaš ili što misliš da znaš.
Također, Pimpinell@ nije muško, što si mogao zaključiti po nadimku, i inače bi bilo super da ne kreneš odmah s pižđenjem i vrijeđanjem nekog. Znači, nitko ti ne smije reć da misli da si u krivu. Odmah počneš s "čašćenjem"? Krasno.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 17:14   #52
Moram se i ja ubaciti
Ad_icted je lijepo opisao karakter cc-a. Slažem se s većinom napisanog.
Ali, ja tvrdim da CC baš je pas za kuću, bez obzira na veličinu.
Moj cc je s nama u kući, sam si je to izabrao Iza dvorišta imamo veeeliku livadu tako da mu ne nedostaje kretanja i trčkaranja.
U kući je jako dobar, miran i poslušan. I ogromna je maza.
Ponekad nas nema doma i po 10 sati (rijetko, ali dogodi se) i naravno da mu stignemo nadoknaditi to vrijeme kad je cijelo vrijeme s nama u kući.
CC je predivan pas, izgledom i karakterno, ali s njim se mora puno raditi i tko god se odluči za cc-a savjetujem da prvo jaaaako dobro prouči pasminu. Nije to pas za svakoga.

P.S. Ako netko ima psa u kući ne znači da mu se šetnje svode na "krug oko kvarta".

Zadnje uređivanje Gizehh : 11.12.2010. at 17:21.
Gizehh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:14   #53
Ne znam gdje bih drugdje postavila pitanje.
Zna li netko gdje mogu kupiti brnjicu za cc-a?? Nigdje ne možemo naći neku koja bi mu odgovarala, ili su preuske, ili premale.
U pet centru smo mu kupili onu platnenu na čičak međutim skine si ju u roku odmah...
Gizehh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 16:47   #54
Zanima me ima li cane corso problema ako mu se ne kupiraju usi i rep? Znaci, moze li zbog toga imati problema sa kraljeznicom kao sto neki kazu i kako je sa bolestima usiju. I kada je prekasno da se to ucini. I hvala unaprijed znam da je to zakonom u RH zabranjeno
__________________
Spasiti zivotinji zivot isto je kao spasiti ljudski zivot, jer i covjek je ipak zivotinja. A jos jaci je onaj osjecaj ponosa da si ucinio dobro djelo !
RedMagiSan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:11   #55
Quote:
RedMagiSan kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li cane corso problema ako mu se ne kupiraju usi i rep? Znaci, moze li zbog toga imati problema sa kraljeznicom kao sto neki kazu i kako je sa bolestima usiju. I kada je prekasno da se to ucini. I hvala unaprijed znam da je to zakonom u RH zabranjeno
nemam pojma, pa će me vjerojatno poznavatelji poklopiti (možda s pravom) al meni se čini da su sva ta kupiranja i slične makinacije sa pesima samo ljudska igranja
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 12:50   #56
Quote:
RedMagiSan kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li cane corso problema ako mu se ne kupiraju usi i rep? Znaci, moze li zbog toga imati problema sa kraljeznicom kao sto neki kazu i kako je sa bolestima usiju. I kada je prekasno da se to ucini. I hvala unaprijed znam da je to zakonom u RH zabranjeno
Još nisam čula da pas ima problema s kralježnicom jer mu NIJE kupiran rep?
A ovo s ušima mi je kao da si netko ide odrezat prste na nogama da ne bi dobio gljivice npr. Pas može imati problema s ušima bile mu one kupirane ili ne.
Po meni, kupiranje se radi čisto iz nekakve mode.
Radi se sa nekih 2 mjeseca, mislim, tu negdje.
Moj cc nema kupirane ni uši ni rep i zdrav je, i baš je zgodan
Gizehh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:34   #57
Dobar dan

Citajuci tu neke "legende" o CC-u,morao sam i ja nesto napisat,posto sam ponosni vlasnik prekrasnog psa pasmine CANE CORSO ITALIANO.

Moja iskustva su sljedeca:
-radi se o nevjerojatno privrzenom psu,pravom mastifu
-iako glasi za "atletu"medu mastifima,moram reci da CC u usporedbi sa nekim drugim pasminama(ARG.DOGA,BELG.OVCAR,i sl.) i nije bas toliko "ziva",naravno u usporedbi sa ostalim mastifima mozemo govorit o "atleti",mada duge setnje su ono sto svaki CC obozava(za razliku od dugog trcanja)
-karakteristika mastifa pa tako i CC-a je da nisu agresivni-jednostavno svjesni su svoje snage,kad treba energicno brane sebe i svog gospodara,ali iz vlastitog iskustva mogu reci da to nije cesto jer i drugi psi znaju s kim imaju posla
Jedan stari mislilac je rekao:"Da bi covjek isao uspjesno kroz zivot potrebna mu je snaga jednog Cane Corsa kad napada"
-svi oni koji su imali nekog psa,bez ikakve bojazni mogu krenuti u nabavku CC-a bez obzira na njegov "opasan"izgled,naravno ljudi koji su prije toga imali samo zlatne ribice trebaju se malo raspitati o psima koji ponosno nose naziv Cane Corso,predlazem drzanje psa u nekom prostranom dvoristu,ali ni u stanu mislim da nece biti problema uz redovne setnje,za uzvrat cete dobiti najodanijeg prijatelja na planeti.
Canis Pugnax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 23:05   #58
Smile Cane Corso-Talijanski mastif (sicilijanska doga)

Pozdrav svima!
Kupila sam štene Cane Corso,pa sam vam se pridružila na forumu!Zanimaju me iskustva ljudi s tom pasminom koji je imaju kod kuće.Pozz
ninazadarbrut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 07:13   #59
Ako se smije znati, iz koje uzgajivačnice?
Inače,stvarno predivna pasmina, voljela bih jednog dana imati CC
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 10:16   #60
Evo jedan se poklanja u VHS Lič



[email protected]
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.