Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 17:34   #1981
Mene boli cijeli dan..i noću

Više ne znam kaj da radim..ovo je užas.
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 13:24   #1982
U 7. tjednu trudnoće sam trenutno, mučnine počele u 5.tj i traju čitav dan, povraćanja za sada nema. Probala sam SVE osim akupunkture, nosim one narukvice protiv mučnine, ne djeluju nikako, al ipak ih ne skidam , muž me zafrkava da će me odvesti Braci da me gleda kako sam počela izmišljati tretmane za samopomoć. Voljela bih da barem znam neki okvirni trenutak u kojem će mučnine prestati jer kako čitam nema neke velike utjehe, pravilo o prestanku sa ulaskom u drugo tromjesečje vidim pada u vodu u većini slučajeva, plus što se kod mene radi o višeplodnoj trudnoći. Na svu muku sam i prokrvarila jedan dan, vidi se hematom ispod jedne bebe pa sam na strogom mirovanju, terapija duphaston 4x1 i mislim da mi je on pojačao mučnine i vrtoglavice su dosta intenzivne, preznojavanja, anksioznost... izgleda da je jedini lijek vrijeme pa ako ne ranije, onda za 231 dan kako aplikacija predviđa da bih trebala roditi.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:13   #1983
Ja sam u 8 tjednu i mucnine su pocele u 6tj. Prvo lagane i vecinom ujutro, a sada su vec cijelodnevne i cak nocu ako legnem pa ne zaspim odmah nego malo gledam tv, mjesa mi se mucnina i zgaravica. U prvoj trudnoci su trajale do 17 tj. Nisam povracala puno. Mozda 3-4 puta. Pomagali su stapici i caj od mente sa mrvicom meda. Menza jako pomaze. Samo drzanje salice i udisanje pare od caja mi je smirivalo mucninu. Sada radim isto i lakse je. Jedina razlika je da mi u ovoj trudnoci sve vise smrdi. Hrana je promjenila miris, stalno moram luftat kucu, ne podnosim bilo kakav ustajali zrak. Valjda ovaj put ranije prođu jer ne znam kako cu izdrzati jos 10-ak tjedana mucnine.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:15   #1984
Jučer sam ugasila radijatore u stanu i otvorila prozor koliko me već smetao i zrak od grijanja uz sve ostalo. A ne mogu se nigdje daleko maknut jer mi se počne vrtiti. Zasad mogu reći da je bolje nego u prvoj trudnoći ali nemam više strpljenja za ovo, ispizdit ću. Mislim da mi je više zlo od prenatala pa sam ga zasad prestala piti. Pomaže na mahove mineralna. Podrignem pa mi je nakratko bolje
Sve mi smrdi i sve mi se gadi a moram jesti jer me hvata nesvjestica. Užasno glupo. Svaki dan smislim neku novu pizdariju koja mi se jede.
Đumbir ne pomaže.
U prvoj trudnoći je završilo s 14 tjedana. Još samo 6. Jeeeej.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 22:06   #1985
Cure probajte jesti preko dana svaka 2/2.5h.. Bar malo..gricnuti nesto..
Ako osjettite da mucnina krece odmah nesto suho jesti (stapice,kruh s necim-namazom..)

Sve sto pise na netu sam isprobala..ali sve
Trajale su skoro 5mjeseci..
mrkyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:18   #1986
Grickam stalno nešto, svaki dan mi se neka od tih "grickalica" zgadi, u biti sve što sam probala kao pomoć kod mučnina meni se gadi. Da je barem proljeće/ljeto pa da imam domaćih rajčica i lubenice... mislim da bih na tome živjela. Plus bih mogla imati stalno otvorene prozore i terasu, guši me stan tim više što nikud ne smijem van radi mirovanja. Svi prijatelji i rodbina mi rade i/ili su predaleko pa se nemam s kim ni družiti, muž ode na posao pa pas i ja samujemo po čitave dane...
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 14:49   #1987
Odi na chat..tamo je hormonalno i zabavno
mrkyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:44   #1988
Isuse rajčice i lubenice.... mmm....
Danas najgori dan. Također non stop nešto grickam, jednostavno jedva pomaže. Izdržim na poslu, na čistu volju, dođem doma i skljokam se. Tresem se ko na Parkinsonu, razmišljam kako bi, da nisam trudna, očekivala da sam ozbiljno bolesna. Ne mogu ništa. Muž skuhao griz, pojela u krevetu pa mi je malo bolje. Sad jedem ciklu, 5 min nakon griza
Ne povraćam zasad ali mučnine me odvaljuju.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 08:00   #1989
Quote:
mrkyca kaže: Pogledaj post
Odi na chat..tamo je hormonalno i zabavno
Slazem se.....
Mame sa blizancima nas zapostavljaju. A i druge novopecene trudnice

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 09:37   #1990
Da. Ja se osjecam usamljeno sa svojom mucninom na trudnicama. Ima puno vise onih koje su vec presle tu fazu.
Uglavnom, mucnina i dalje ali slabija ako nesto zvacem. Trenutno stapici pomazu a uspijem ujutro i kakao popiti. Kava mi se zgadila. Niti ne mirisi na kavu onako fino kad se kuha. Fali mi kava. Šmrc...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:05   #1991
Čitam T. Zbor, ali ne mogu se uživiti jer sve trudnice su pred terminom, muke ovog tipa su ih prošle i priča se o oblekicama, krevetićima... a meni se to čini tako daaaalekoooo. Jučer sam baš bila nesretna jer mi ručak nikako nije sjeo. Inače obožavam punjenu papriku, ali nije mi bila istog dobrog okusa, osjetila sam nekako umjetni koncentrat začina u njoj i završila na wc-u tri puta, želudac u komi, crijeva rade...Plaši me da će mi tako sada sva hrana promijeniti okus, barem mi to do sada nije predstavljalo problem. Kavu ujutro popijem, ali ne uživam u njoj.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:11   #1992
Callac, tako je i meni bili u prvoj trudnoci a i sada. Vecinom ti promjenjeni mirisi traju do kraja prcog tromjesecja. Meni su trajali do 17tj trudnoce a tom da su stali u 10tj i nastavili ponovno u 11tj. Znaci tjedan dana sam bila bez mucnine. Kada su napokon prestale mucnine, i mirisi hrane su mi se vratili u normalu. Tada sam opet mogla i kavu popiti ujutro i jesti normalno. Naravno tada su me stavili na dijabeticnu i neslanu djetu, ali to je vec prica za neku drugu temu. Sada guram dan po dan i kako vrijeme odmice veselim se da ce kroz koji tjedan i mucnine prestati.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:25   #1993
callac ja sam ti 16+6 pa pričam o temi koja mi je ok.
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:38   #1994
Quote:
callac kaže: Pogledaj post
Čitam T. Zbor, ali ne mogu se uživiti jer sve trudnice su pred terminom, muke ovog tipa su ih prošle i priča se o oblekicama, krevetićima... a meni se to čini tako daaaalekoooo. Jučer sam baš bila nesretna jer mi ručak nikako nije sjeo. Inače obožavam punjenu papriku, ali nije mi bila istog dobrog okusa, osjetila sam nekako umjetni koncentrat začina u njoj i završila na wc-u tri puta, želudac u komi, crijeva rade...Plaši me da će mi tako sada sva hrana promijeniti okus, barem mi to do sada nije predstavljalo problem. Kavu ujutro popijem, ali ne uživam u njoj.
Ma sad se priča o oblekici i krevetičima jer su sniženja pa svi šopingiraju Inače se uglavnom priča o hrani

A ima i cura koje su manje trudne tamo ko apprill samo se slabo javljaju, al da vas se više javi bilo bi i tih tema za početak trudnoće više A ono, na temu koja ti je aktualna se javiš a ono što te još ne zanima preskočiš. Tak sam ja radila dok sam bila na početku trudnoće. A općenito ti je kad te nešto muči bolje pitati tamo jer ćeš dobiti više odgovora jer nitko živ ne čita ostale teme (nemam pojma zašto).
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:04   #1995
Curke niste same ja isto muku mučim sa mučninama i k tome još i bolovima u želudcu a tek sam 11+5

Samo čekam dan kad će sve prestati jer oko mene svi govore pa proći će evo sad začas..ali nikako da dočekam taj dan.Mislim da ću ja bit među onima kojima je zlo skoro cijelu trudnoću
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:18   #1996
Ajte vi k nama na chat

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:35   #1997
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Ajte vi k nama na chat

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Nije za temu ali slazem se. Dodjite! sad ce ove roditi pa cemo mi preuzeti temu.. ima nas tamo i koje nisu puno trudne.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:27   #1998
Evo i mene da podrzim prelazak na zbor. Dođite, dođite...

i da nisam kompletno off.... danas mi nekako manja mucnina ujutro, iako u mom slucaju se to ne bi trebala zvati jutarnja nego popodnevna mucnina.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:57   #1999
Da se javim i olakšam onima koje su u mučninama i misle da nikad neće prestati.

Od 13.tjedna su se mučnine postepeno smanjivale dan za danom..eto danas sam 13+6 i moglo bi se reci da nemam više mučnine osim što skoro stalno osjećam glad pa mi je zlo od toga ali mučnine kao takve su zaista prestale točno u 13.tjednu.

Tako da ja sam ona koja je "ušla u statistiku" koju čitamo kad će prestati mučnine

Sretno svima i curke ne dajte se
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 08:37   #2000
Ja sa sad u 10. tj i tek počela povraćati. Užasno mi sve smrdi, evo jučer ručak na poslu, klinci se ubijaju...ja sam prošla kraj kuhinje i odmah pravac wc. Kaj je najgore ne jedem baš puno pa mi se kiselina digne i onda žgaravica do slijedećeg povraćanja. Po noći me kičma boli (dobro i prek dana) i trbuh općenito, pa slabo spavam...i onda kad zazvoni budilica najradije bi plakala.
Inače do sada sam pričala kako mi nije ništa,kako uživam, zaboravim da sam trudna kad sam jako zaposlena i sl., beba se sad osvećuje

baka mi kaže da će mi beba imat kosu zato me hebe žgaravica
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.