Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 13:27   #4601
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Neće valjda preuzeti Sedlar i co.?
sta zelis reci, da ne bi htio gledati cetverored 2?

__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:41   #4602
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
odlicno. bar vise necemo gledati kako se financiraju filmovi gdje hrvatski vojnici siluju srpkinje, muslimanke, uzbekistanke a sve uz thompsonovu glazbenu podlogu da se pokaze o kakvim je primitivcima rijec.

meh, to se ja nadam. kao da ce odabrat nekog normalnijeg.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:42   #4603
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
bar vise necemo gledati kako se financiraju filmovi gdje hrvatski vojnici siluju srpkinje, muslimanke, uzbekistanke a sve uz thompsonovu glazbenu podlogu da se pokaze o kakvim je primitivcima rijec.
Koji je to film?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:50   #4604
ma onaj dokumentarac koji je havc financirao, uzbekistanke sam dodao reda radi da se pokaze svestranost umjetnicke misli hrvatskih rezisera
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:55   #4605
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ma onaj dokumentarac koji je havc financirao, uzbekistanke sam dodao reda radi da se pokaze svestranost umjetnicke misli hrvatskih rezisera
U tom filmu Hrvati siluju Srpkinje i Muslimanke, ne i Uzbekistanke, uz Thompsonovu glazbenu podlogu?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:25   #4606
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
U tom filmu Hrvati siluju Srpkinje i Muslimanke, ne i Uzbekistanke, uz Thompsonovu glazbenu podlogu?
i ubijaju psihicke bolesnike u dvoru na uni, sto je dokazano kao glupost ali ne i za havc.

a ostalo sam ubacio kao motive drugih filmova, fine mrtve djevojke pa nadalje. uvijek ista nota - hrvat, branitelj, primitivac, lema zene, kukavica.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 16:39   #4607
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
i ubijaju psihicke bolesnike u dvoru na uni, sto je dokazano kao glupost ali ne i za havc.
Ne, nije "i". Nije "I"! Potpuno si izmislio nekakvu uobičajenost da se u hrvatskim filmovima prikazuje kako hrvatski vojnici siluju, onda si tu izmišljotinu povezao s jednim konkretnim filmom u kojem nema ničega sličnoga, a koji pritom uopće nisi niti pogledao. Dakle, širiš izmišljotine i dezinformacije. I ova tvrdnja o dokazanosti ičega u Dvoru na Uni je također izmišljotina, ali i offtopic, pa se rasprava o tome neće voditi ovdje.

Quote:
7nationarmy kaže:
a ostalo sam ubacio kao motive drugih filmova, fine mrtve djevojke pa nadalje. uvijek ista nota - hrvat, branitelj, primitivac, lema zene, kukavica.
"Fine mrtve djevojke" su snimljene nekih šest godina prije nego je HAVC uopće osnovan. Uz to, napisao ih je vrlo deklarirani Hrvat i katolik Mate Matišić. I opet ni tamo nikakav hrvatski vojnik ne siluje nikoga.

Najindikativnije uz sva ova naklapanja o hrvatskom filmu bile su reakcije braniteljskih udruga na "Broj 55", koji ne može biti hrvatskiji - ni po temi, ni po autorima, ni po izvedbi. I opet nije valjalo, jer niti jedan lik u filmu nije ekplicitno prikazan kako nosi krunicu, šatro, a zapravo kao obračun s Radmanom.

Jedina istina vezana uz HAVC i hrvatski film općenito je da vlada ideja da se kroz njega lako može obogatiti, što je ostavština 90-tih i projekata poput "Četveroreda" za koje se imalo para koliko je trebalo. Ideja preuzimanja kontrole HAVC-om nije nikakav imaginarni boljitak hrvatskog filma, budući da hrvatski film trenutno sasvim dobro kotira i u zemlji i vani (pri čemu nas Srbi gledaju sa zavišću), nego kontrola financijskih sredstava pod ingerencijom HAVC-a. I u tu svrhu se mobiliziraju razne naivčine pune svjesno im plasiranih netočnih informacija, uvjeravajući ih u parazitizam današnjih filmskih autora.

Jedva čekam vidjeti bojovnika kojeg će sad instalirati na čelo HAVC-a. Ne bi me iznenadilo da to bude, ne znam, Tonči Huljić, jebote. On zna što se narodu sviđa.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:17   #4608
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ideja preuzimanja kontrole HAVC-om nije nikakav imaginarni boljitak hrvatskog filma, budući da hrvatski film trenutno sasvim dobro kotira i u zemlji i vani (pri čemu nas Srbi gledaju sa zavišću), nego kontrola financijskih sredstava pod ingerencijom HAVC-a.
u vezi ove 'zavisti'...je li to nesto provjerljivo, ili se tebi tako cini?

ne pratim ove nebitne festivale nimalo, pa ne znam jesu nasi filmovi dobili vise nagrada nego njihovi.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:29   #4609
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
u vezi ove 'zavisti'...je li to nesto provjerljivo, ili se tebi tako cini?

ne pratim ove nebitne festivale nimalo, pa ne znam jesu nasi filmovi dobili vise nagrada nego njihovi.
U zadnje dvije godine Matanić je dobio nagradu u Cannesu, Ogresta u Berlinu, Hana Jušić u Veneziji, Grlić u Montrealu. Hrvatski film je bio crnogorski kandidat za Oscara. HAVC se vrlo spretno uklopio i u eurofondovski sistem financiranja, pa još i mala hrpica europskih značajnih filmova u zadnje vrijeme ima i HAVC-ov logo na špici. Što onda ima i svoj reciprocitet, npr. film "Ne gledaj mi u pijat" je podupro i danski filmski fond. Ako ima neki srpski koji je u to vrijeme požnjeo i sličan uspjeh, nisam upoznat, ali slobodno me ispravite. U Hrvatsku dolaze značajne koprodukcije.

Pritom, način funkcioniranja i rezultati HAVC-a su nedosanjani san ne samo Srbima, već i Slovencima, to pitaj bilo kojeg filmskog djelatnika iz tih zemalja i potvrdit će ti. Tako da HAVC funkcionira. Možda ne funkcionira savršeno, sigurno ne funkcionira tako da svima paše, ali rezultati su itekako konkretni i vidljivi.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:05   #4610
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
....
Pritom, način funkcioniranja i rezultati HAVC-a su nedosanjani san ne samo Srbima, već i Slovencima, to pitaj bilo kojeg filmskog djelatnika iz tih zemalja i potvrdit će ti. Tako da HAVC funkcionira. Možda ne funkcionira savršeno, sigurno ne funkcionira tako da svima paše, ali rezultati su itekako konkretni i vidljivi.
A ipak, izgleda da funkcionira protuzakonito, kažu ovlašteni za davanje takvih ocjena.
Sumnjam da je to "nedosanjani san" ikome, barem ne bi trebao biti.
Vjerojatno je pozitivne rezultate moguće postići i bez protuzakonitih radnji?
Ili ti misliš da nije, i da je "hribar-ovskim" načinom vođenja HAVC-a jedino moguće osigurati "dobre rezultate"?
Spreman si jednako tako oprostiti i političaru koji "krade, ali i drugima daje...", ili ipak nisi?

(Sve sasvim retorička pitanja...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:37   #4611
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
A ipak, izgleda da funkcionira protuzakonito, kažu ovlašteni za davanje takvih ocjena.
Sumnjam da je to "nedosanjani san" ikome, barem ne bi trebao biti.
Vjerojatno je pozitivne rezultate moguće postići i bez protuzakonitih radnji?
Ili ti misliš da nije, i da je "hribar-ovskim" načinom vođenja HAVC-a jedino moguće osigurati "dobre rezultate"?
Spreman si jednako tako oprostiti i političaru koji "krade, ali i drugima daje...", ili ipak nisi?

(Sve sasvim retorička pitanja...)
A, gle, ne znam, jako se razbacuje s tom sintagmom "protuzakonitih radnji" i sveopćeg kriminala u HAVC-u, ali o čemu se konkretno radi baš se i ne čuje. Evo sad ti postavljaš, kao retorička, a zapravo vrlo sugestivna pitanja, opet bez konkretnih podataka. Imaš li neku informaciju koja je to količina pronevjerenih novaca, koje su nezakonite radnje u pitanju? Mimo parkirnog mjesta i petnaest mobitela za vanjske suradnike. Ili plaća po nešto većim koeficijentima ljudima koji obavljaju zadatke nekoliko radnih mjesta, budući da nije dozvoljeno upošljavati nove ljude. Ali nemoj da bude s dnevno.hr, jer ja još uvijek čekam da novce za cjelovečernji film dobiju Nina Violić i Daina Pusić, što tamo najavljuju već godinama.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:40   #4612
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
A ipak, izgleda da funkcionira protuzakonito, kažu ovlašteni za davanje takvih ocjena.
Sumnjam da je to "nedosanjani san" ikome, barem ne bi trebao biti.
Vjerojatno je pozitivne rezultate moguće postići i bez protuzakonitih radnji?
Ili ti misliš da nije, i da je "hribar-ovskim" načinom vođenja HAVC-a jedino moguće osigurati "dobre rezultate"?
Spreman si jednako tako oprostiti i političaru koji "krade, ali i drugima daje...", ili ipak nisi?

(Sve sasvim retorička pitanja...)
Opet paušalno generaliziranje. Što je protuzakonito, po kojem zakonu i tko su to ti ovlašteni? Opće je poznato da su zakoni u Hrvatskoj u proturječnosti jedan s drugim tj. ako radiš po jednom, kršiš drugi. To naravno nije slučajno nego služi baš za ovakve slučajeve pa svakoga u svakom trenutku možeš smijeniti jer sigurno krši neki zakon. Na taj način utječe se naravno na neovisno i slobodno djelovanje svih državnih i javnih dužnosnika.
A o ideološkim stvarima poput ovog 'Masakra u Dvoru' niti ne želim pričati jer vidim da ga nitko od ovih koji ga navode kao primjer HAVC-ih grijeha nije gledao.
Rudolf Harras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:02   #4613
bilanca je sljedeća: prvo su slomili šošu i hrt3, pa pulski trio, a sad i hribara. ostaje za vidjeti hoće li sjebati i pulski festival i havc.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo

Zadnje uređivanje vihorsthename : 06.02.2017. at 19:18.
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:14   #4614
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
nilanca je sljedeća: prvo su slomili šošu i hrt3, pa pulski trio, a sad i hribara. ostaje za vidjeti hoće li sjebati i pulski festival i havc.
Pa to je vrlo izvjesno. HAVC je već zapravo riješen, Puli se smiješi Vidačković, a čovjek koji je naslijedio i upropastio HRT3 sada figurira kao jedan od glavnih kandidata za ravnatelja HRT-a. Ali mislim da je to sve samo dio Hasinog plana da sruši svoju nasljednicu kako je svojevremeno najavio u sebi bliskim krugovima.
Rudolf Harras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:17   #4615
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
u vezi ove 'zavisti'...je li to nesto provjerljivo, ili se tebi tako cini?

ne pratim ove nebitne festivale nimalo, pa ne znam jesu nasi filmovi dobili vise nagrada nego njihovi.
evo provjeri prošlogodišnji fest: http://2016.fest.rs

trećinu filmova u srpskom programu su sufinancirali hrvati i havc. naravno, neki će sad napisati da financiramo srpski film, ali isto se može napisati i da hrvatiziramo srpski film. stvar percepcije...

i da, hrvatska je u regiji uvjerljivo najsnažnija zemlja filmski gledano. ali za tu tvrdnju se treba odmaknuti od dugometražnog igranog filma i uzeti u obzir sve rodove i sva trajanja.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:23   #4616
Quote:
Rudolf Harras kaže: Pogledaj post
Pa to je vrlo izvjesno. HAVC je već zapravo riješen, Puli se smiješi Vidačković, a čovjek koji je naslijedio i upropastio HRT3 sada figurira kao jedan od glavnih kandidata za ravnatelja HRT-a. Ali mislim da je to sve samo dio Hasinog plana da sruši svoju nasljednicu kako je svojevremeno najavio u sebi bliskim krugovima.
istina, no ja sam mislio više u institucionalnom ključu jer ukoliko puli maknu sve što se u posljednje tri godine izgradilo uz trenutnu zaoštrenu poziciju producenata prema festivalu lako može doći do raspada (što bi u stvari mnogima odgovaralo), a isto vrijedi i za havc - ukoliko uvedu spiku da ministar, dakle politička osoba, mora odobriti ključne odluke o financiranju onda je i havcu odzvonilo.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:39   #4617
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A, gle, ne znam, jako se razbacuje s tom sintagmom "protuzakonitih radnji" i sveopćeg kriminala u HAVC-u, ali o čemu se konkretno radi baš se i ne čuje.
"Čuje se", i zna se (uvjerena sam da i ti to jako dobro znaš, ali evo link na kojem je direktna poveznica na originalni dokument revizijskog izvješća o HAVC-u):
http://www.tportal.hr/kultura/kultur...ju-HAVC-a.html
Quote:
Imaš li neku informaciju koja je to količina pronevjerenih novaca, koje su nezakonite radnje u pitanju? Mimo parkirnog mjesta i petnaest mobitela za vanjske suradnike. Ili plaća po nešto većim koeficijentima ljudima koji obavljaju zadatke nekoliko radnih mjesta, budući da nije dozvoljeno upošljavati nove ljude.
Sve ti lijepo piše u reviziji, a skraćeno - u članku s linka. Jesu li novci (poprilični, u stotinama tisuća kuna) pronevjereni/ukradeni ili "samo" dodjeljivani nezakonito/"po babi i stričevima"/"na lijepe oči"/"mom pajdi", ne ustanovljuje revizija, nego neki drugi "organi".
Quote:
Ali nemoj da bude s dnevno.hr, jer ja još uvijek čekam da novce za cjelovečernji film dobiju Nina Violić i Daina Pusić, što tamo najavljuju već godinama.
Zadovoljan linkom?

Quote:
Rudolf Harras kaže: Pogledaj post
Opet paušalno generaliziranje. Što je protuzakonito, po kojem zakonu i tko su to ti ovlašteni?
Zakon nalaže da se novac (proračunski novac, to nije "HAVC-ov novac", to je novac koji Ministarstvo (država) dodjeljuje HAVC-u) po točno određenim kriterijima i proceduri dodijeli nekome za stvaranje filma. Procedura/način dodjele novca je zakonski određen statutom Havc-a. Posljedično - kršenje te procedure i dodjela novca protivno toj proceduri jest protuzakonito djelovanje.

Za ustanovljenje toga je li poslovanje neke institucije zakonito ili nije, zadužena je, po zakonu, Državna revizija. Teško da se može reći kako Državna revizija "paušalno generalizira".
Quote:
Opće je poznato da su zakoni u Hrvatskoj u proturječnosti jedan s drugim tj. ako radiš po jednom, kršiš drugi.

Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
.....a isto vrijedi i za havc - ukoliko uvedu spiku da ministar, dakle politička osoba, mora odobriti ključne odluke o financiranju onda je i havcu odzvonilo.
Ta "spika" je prisutna od samog osnutka HAVC-a, pod tim je "uvjetom" (za dodjelu suma većih od 200.000 kn) HAVC inicijalno osnovan, i to, nećeš vjerovati, baš od strane države/Vlade, odnosno Ministarstva kulture. (http://www.havc.hr/o-nama/havc/osnivanje-centra)


Čemu ovakva relativiziranja utvrđenih nezakonitosti, u državi u kojoj su svima puna usta optužbi i zgražanja nad nepoštivanjem zakona, netransparentnošću i korupcijom, meni zbilja nije jasno, niti - osim ako se radi o obrani nekih vlastitih interesa - to mogu razumjeti.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 06.02.2017. at 22:59.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 23:17   #4618
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
"Čuje se", i zna se (uvjerena sam da i ti to jako dobro znaš, ali evo link na kojem je direktna poveznica na originalni dokument revizijskog izvješća o HAVC-u):
http://www.tportal.hr/kultura/kultur...ju-HAVC-a.html

Sve ti lijepo piše u reviziji, a skraćeno - u članku s linka. Jesu li novci (poprilični, u stotinama tisuća kuna) pronevjereni/ukradeni ili "samo" dodjeljivani nezakonito/"po babi i stričevima"/"na lijepe oči"/"mom pajdi", ne ustanovljuje revizija, nego neki drugi "organi".

Zadovoljan linkom?
Pa, nisam baš. Vidio sam taj Hinin sažetak i ne mogu reći da mi je iz njega išta razvidno. Postoje neki godišnji obračunski viškovi/manjkovi koji trebaju biti razjašnjeni, a znajući dinamiku isplate zakonom određenih sredstava HRT-a, telekomunikatora i inih HAVC-u, po svojoj će prilici biti objašnjeni. Ili neće. Ili je u pitanju pronevjera, krađa, kriminalni čin, svejedno. Indikativno je da je atmosfera prema HAVC-u i hrvatskoj kinematografiji toliko umjetno stvoreno negativna, da niti nema veze. Već svi znaju da je HAVC leglo kriminala, nepotizma i korupcije, jer je revizija nešto našla, mada niti sami ne znaju baš točno objasniti što. Zato sam te i pitao, koje je tvoje čitanje tih nepravilnosti u provedenoj reviziji.

Ono u što sam ja siguran je da se itko normalan, a iole informiran ne bi htio baviti tom pozicijom koju je do danas držao Hribar, prije njega Nikša Sviličić, još prije prerano preminuli Albert Kapović. Što god napraviš, kako god napraviš, jebena si stranka. Vrlo je zanimljiva priča vezana uz jednog povjerenika za film kojem je nakon objave projekata odobrenih za financiranje te godine, sljedeće jutro na vrata banula policija, jer je dobila dojavu da ovaj u svojoj kući falsificira novac, priveli njega i malodobnog mu potomka u stanicu i držali do navečer, dok nisu završili pretres stana, uključujući i kompjutere i utvrdili da je dojava bila lažna.

Tako da kao što rekoh, evo baš me zanima koja će se junačina sljedeća prihvatiti tog posla i uz koje rezultate. Nadam se da će to biti ekipa iz "Jadran filma", nu im uz kancelarije HAVC-a već postoji jedan shopping centar, neće si morati otvarati novi. A braniteljske udruge će moći uživati u novim filmovima Dejana Šorka, Jakova Sedlara, Irene Škorić i sličnih. Možda u kojem čak zaigra Steven Seagal kao romantični partner Nade Gaćešić Livaković.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 06:40   #4619
tko će sad dočekati nove sedlarove ustaške trash uspješnice sad kad je hasan napokon oslobodio hrvatski film hribarovog crvenog zagrljaja
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 08:59   #4620
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne, nije "i". Nije "I"! Potpuno si izmislio nekakvu uobičajenost da se u hrvatskim filmovima prikazuje kako hrvatski vojnici siluju, onda si tu izmišljotinu povezao s jednim konkretnim filmom u kojem nema ničega sličnoga, a koji pritom uopće nisi niti pogledao. Dakle, širiš izmišljotine i dezinformacije. I ova tvrdnja o dokazanosti ičega u Dvoru na Uni je također izmišljotina, ali i offtopic, pa se rasprava o tome neće voditi ovdje.
nema rasprave, hrvatska vojska nije bila tamo tada i to je dokazano od strane stranih promatraca. havc je financirao cetnicki pamflet i to je cijela istina.

Quote:
"Fine mrtve djevojke" su snimljene nekih šest godina prije nego je HAVC uopće osnovan. Uz to, napisao ih je vrlo deklarirani Hrvat i katolik Mate Matišić. I opet ni tamo nikakav hrvatski vojnik ne siluje nikoga.
i u filmu nema pijandure s ptsp koji iz kalasnjikova puca u zrak dok tresti thompson? ajde dobro.

Quote:
Najindikativnije uz sva ova naklapanja o hrvatskom filmu bile su reakcije braniteljskih udruga na "Broj 55", koji ne može biti hrvatskiji - ni po temi, ni po autorima, ni po izvedbi. I opet nije valjalo, jer niti jedan lik u filmu nije ekplicitno prikazan kako nosi krunicu, šatro, a zapravo kao obračun s Radmanom.
milica cijenim, ne samo zato jer mi je, ajmo reci bolji poznanik i jer znam masu ljudi s kojima suradjuje na kratkim i duzim filmovima. meni film nije valjao jer mi je djelovao usiljeno, atmosfera mi nije pogodjena a ove spike o krunicama niti sam cuo niti me briga.

Quote:
Jedina istina vezana uz HAVC i hrvatski film općenito je da vlada ideja da se kroz njega lako može obogatiti, što je ostavština 90-tih i projekata poput "Četveroreda" za koje se imalo para koliko je trebalo. Ideja preuzimanja kontrole HAVC-om nije nikakav imaginarni boljitak hrvatskog filma, budući da hrvatski film trenutno sasvim dobro kotira i u zemlji i vani (pri čemu nas Srbi gledaju sa zavišću), nego kontrola financijskih sredstava pod ingerencijom HAVC-a. I u tu svrhu se mobiliziraju razne naivčine pune svjesno im plasiranih netočnih informacija, uvjeravajući ih u parazitizam današnjih filmskih autora.
pobogu o cemu ti to? pa neke uratke u koje se ulaze milujune ne pogleda vise od 500 ljudi, koga briga za nagrade ako iza njih nema publike. to su negledljiva sranja, te neke izgubljene socijalne melodrame - pa to ni skandinavci vise ne uspijevaju isfurat.

Quote:
Jedva čekam vidjeti bojovnika kojeg će sad instalirati na čelo HAVC-a. Ne bi me iznenadilo da to bude, ne znam, Tonči Huljić, jebote. On zna što se narodu sviđa.
ma ti si samo politicki nabrijan, ja se veselim da je otisao partijski papak jer je odbio financirati dobre projekte za koje znam a nije propustio progurati lovu za gore spomenuti 'dokumentarac'. mene ne zanimaju 'ko nas bre zavadi' budalastine, relativizacija krivnje, prikazivanje hrvata zatucanim huliganima i navijacima koji lemaju zene, cigane, srbe, nastavi niz. to nije slika ovog drustva a i da je - zasto je tako tesko napraviti zanimljiv, gledljiv film?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.