Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2007., 16:59   #21
hvala svima, slobodno se i dalje javljajte jer me sve zanima, a zanima me i to kolko trudnica ima mačke? nekak mi se čini jako malo...kaj ste ih sve izbacile van?!?!?
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 17:06   #22
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
hvala ti MaLo, znaci bila si u vž na toj pretragi, gdje se to točno radi? neki odgovori su me utješili a neki bacili u još veći bed tak da budem na sljedećoj kontr. ipak tražila uputnicu. najviše me brine to kaj smo ju nabavili baš kad sam saznala da sam trudna tak da mislim ako je zaražena ja sam to već sigurno pobrala od nje
Ideš u bolnicu na mikrobiologiju

Ne se sekirati!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 17:53   #23
hvala ti, inače čitala sam tvoje iskustvo s poroda, nadam se da bu i moje takvo
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 00:38   #24
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
hvala svima, slobodno se i dalje javljajte jer me sve zanima, a zanima me i to kolko trudnica ima mačke? nekak mi se čini jako malo...kaj ste ih sve izbacile van?!?!?
ja imam perzijsku macku koja spava kod staraca u kuci a tamo provecem vecinu danas posto su nam kuce u istom dvoristu, inace taj macak luta po dvoristu, lovi miseke, vrapce i krtice, u dvoristu jos ima psa, a u svojoj kuci i 2 tvora koja se se vec upoznala sa malim Bartolom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 14:30   #25
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ma ne radi se o panici, ali mislim da o mački u kući treba obavijestiti ginića, pogotovo ako se radi o novoj mački, pa nek odluči hoće li tražiti pretrage ili neće. Mačka je prenosioc toksoplazme, a zarazi se preko nedovoljno termički obrađene hrane te od glodavaca koje ulovi ako luta po vani. Vrlo vjerojatno se većina nas u životu susrela s toksoplazmom i imamo imunitet protiv nje i vrlo vjerojatno današnje kućne mačke nemaju toksoplazmu, ali mislim da treba barem pitati onoga tko zna više o tome.
Ne znam od kud ste sve (iz kojih gradova) ali meni je moj gin. dao uputnicu za toxoplas. bez da sam mu rekla da imam mačku koja, evo moram to reći, najčešće nije glavni prenosnik toxoplas. Svaki dr. i veterinar (evo naše Wedd) će reći da tox. najrijeđe prenose upravo mačke a najčešće se dobije na selu kod žena koje su u stalnom doticaju s friškim mesom i gdje je higijena na možda na malo nižoj razini. Na svakom forumu sam čitala kako je opasno držati mačku i maziti ju, mijenjati joj pijesak itd. i tako sam se prepala kad me prijateljičina (necijepljena mačka - btw - nema veze da li je mačka cijepljena ili ne) mačka ogrebala a nitko pametan mi na forumu nije znao reći da se tox. ne prenosi ogrebom. Na kraju mi je to rekao epidemiolog i malo poslije toga mi je i Wedding to potvrdila koja je ipak dr. veterine.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 12:25   #26
Pa meni rutinski toxo nije radjena nego HBV i sifilis! Prijenos toxoplazme je i preko sirovog i termicki nedovoljno obradjenog mesa, slazem se. No maca koja lovi po dvoristu glodavce
ima vece sanse da se zarazi i da prenosi toxo nego ona koja je uvijek u kuci i jede klopu iz konzerve. Molim Wedding da me ispravi ako grijesim.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 05.08.2007. at 16:34.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 12:36   #27
ja imam mačka tri godine...
baš prije neki dan me ogrebao debelo..al opet mislim da ne bi trebala se bacati u paniku. sljedeci put kad odem kod ginića ću zatražiti da mi napravi toxo test..no obzirom da živi sa nama već tri godine, pretpostavljam da sam pozitivna.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 16:33   #28
Ko zna, budeš vidla da li si pozitivna. Ako se radi o staroj infekciji te imunosti na toksoplazmu, to nije rizik za bebu. Za bebu je rizik samo svježa infekcija nekoga tko nije imun, a to će ti već tvoj doktor objasniti, pitaj ga.
I zbog ogrebotine se nemoj bacati u paniku. Tretiraj ju kao bilo koju ranu, a ako slučajno dođe na tom mjestu do upale (što sumnjam), javi se doktoru. Kaj se toksoplazme tiče, nećeš je dobiti ogrebom.
Moje mišljenje je da trudnice ne bi trebale prazniti kutiju s mačijim pijeskom, neka u vrijeme trudnoće to netko drugi radi. A ako se to radi svaki dan, smanjuje se i mogućnost eventualne zaraze.
Opet molim Wedding da me korigira ako sam nešto krivo napisala jer ulazim u veterinarske sfere.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 09:22   #29
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Pa meni rutinski toxo nije radjena nego HBV i sifilis! Prijenos toxoplazme je i preko sirovog i termicki nedovoljno obradjenog mesa, slazem se. No maca koja lovi po dvoristu glodavce
ima vece sanse da se zarazi i da prenosi toxo nego ona koja je uvijek u kuci i jede klopu iz konzerve. Molim Wedding da me ispravi ako grijesim.
ima vece sanse ali to je 1 naprema kaj ja znam koliko ali sanse su opcenito minimalne. Ako ce i doci do zaraze onda ce podjednako doci zbog ciscenja wc-a i zbog draganja macke ( macka se cisti jezikom, pa malo ocisti anus, pa ledja ).
Ali opcenoto zbog toga se ne isplati zabrinjavar jer je jako malo slucajeva oboljelih.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 09:30   #30
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ko zna, budeš vidla da li si pozitivna. Ako se radi o staroj infekciji te imunosti na toksoplazmu, to nije rizik za bebu. Za bebu je rizik samo svježa infekcija nekoga tko nije imun, a to će ti već tvoj doktor objasniti, pitaj ga.
I zbog ogrebotine se nemoj bacati u paniku. Tretiraj ju kao bilo koju ranu, a ako slučajno dođe na tom mjestu do upale (što sumnjam), javi se doktoru. Kaj se toksoplazme tiče, nećeš je dobiti ogrebom.
Moje mišljenje je da trudnice ne bi trebale prazniti kutiju s mačijim pijeskom, neka u vrijeme trudnoće to netko drugi radi. A ako se to radi svaki dan, smanjuje se i mogućnost eventualne zaraze.
Opet molim Wedding da me korigira ako sam nešto krivo napisala jer ulazim u veterinarske sfere.



A sto se tice ciscenja wc-a to sam objasnila u proslom postu.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 22:28   #31
Ma ja se s tobom u nacelu slazem. Ali koliko god je mali postotak oboljelih, onome kome se to dogodi je 100%. Zato mislim da se treba paziti.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 01:58   #32
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ma ja se s tobom u nacelu slazem. Ali koliko god je mali postotak oboljelih, onome kome se to dogodi je 100%. Zato mislim da se treba paziti.
da, ali po tome tj. ako cemo panicarit trudnica nebi smjela ni blizu sume i livade zbog krpelja koji mogu izazvat takodjer gadne posljedice na plod a danas svaki 3 krpelj nije zarazen
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 07:58   #33
I opet se slazem s time sto kazes da ne treba panicariti. No svaka osoba ima pravo na kompletnu informaciju. Sad mozemo nas dvije razvezati pricu o zoonozama i tak mozemo u nedogled (i bilo bi nam zanimljivo- tebi i meni, drugima-ne znam). No, i dalje mislim da ginekolog mora znati za macku u kuci, pogotovo novu macku pa prema tome daje preporuke i eventualne pretrage. Na trudnici je konacna odluka u kojoj ce se mjeri pridrzavati svega sto dr. kaze, bilo vezano za macku ili ne.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 10:47   #34
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I opet se slazem s time sto kazes da ne treba panicariti. No svaka osoba ima pravo na kompletnu informaciju. Sad mozemo nas dvije razvezati pricu o zoonozama i tak mozemo u nedogled (i bilo bi nam zanimljivo- tebi i meni, drugima-ne znam). No, i dalje mislim da ginekolog mora znati za macku u kuci, pogotovo novu macku pa prema tome daje preporuke i eventualne pretrage. Na trudnici je konacna odluka u kojoj ce se mjeri pridrzavati svega sto dr. kaze, bilo vezano za macku ili ne.
slazem se
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:56   #35
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
opet bespotrebna panika...macku treba samo uredno cijepiti i nema nikakvih problema a kontakt sa zivotinjom ne moras smanjivat na minimum jer time nista ne postizes nego se brini o macki kao i prije
mazite li svoje macke?
ja gledam da nakon svakog mazenja operem ruke...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:20   #36
bila danas kod gina i rekla mu da imam mačku! po izrazu lica sam vidla da mu je mrak pal na oči Bez riječi mi je dal uputnicu za mikr. ali moram u Čakovec jer veli da u Vž to ne rade više. eto tak ljudi dragi, iskreno da vam velim da mi je žao što smo nabavili mačku, mislila sam da to nikad nebum rekla...
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:25   #37
ček, ček , ček

u vž to ne rade?

ja imam mačke otkad znam za sebe, dok sam živjela s roditeljima imali smo mačke na dvorištu, sad imamo mačke u stan dečko i ja i nikad ne idu van, i jedu samo konzevu i krekere.

iako nisam trudna (radimo još na tome), malo se brinem...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 13:40   #38
Talking

Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
bila danas kod gina i rekla mu da imam mačku! po izrazu lica sam vidla da mu je mrak pal na oči Bez riječi mi je dal uputnicu za mikr. ali moram u Čakovec jer veli da u Vž to ne rade više. eto tak ljudi dragi, iskreno da vam velim da mi je žao što smo nabavili mačku, mislila sam da to nikad nebum rekla...
pa napravit će ti test da li si pozitivna ili ne na toksoplosmozu i nikom ništa.
jel ti rekao da ne smiješ dirati sirovo meso ili zemlju?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:00   #39
nisam zemljoradnik a sirova meso mi se jako gadi pa perem ruke ko luđak, kaj buš... Tiki i ja sam mislila da bum to u vž riješila jer su prije radili ali veli da ne rade više tak da imam uputnicu za čk. kaj da ti velim, jako su me splašili s tim s obzirom kakve posljedice mogu bilti za dijete. u komi sam!
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 14:04   #40
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
bila danas kod gina i rekla mu da imam mačku! po izrazu lica sam vidla da mu je mrak pal na oči Bez riječi mi je dal uputnicu za mikr. ali moram u Čakovec jer veli da u Vž to ne rade više. eto tak ljudi dragi, iskreno da vam velim da mi je žao što smo nabavili mačku, mislila sam da to nikad nebum rekla...

Ja kad sam rekla svojim ginekolozima samo su me blijedo pogledali i rekli "I?"
Ma samo peri ruke poslije diranja mace a tko zna, možda si već preboljela toxo. i sve će bit ok. Nemoj samo paničariti jer tako sam i ja bila na početku a još su me dodatno plašili ljudi koji ne da ne znaju ništa o toxopl. nego ti imaju potrebu nabijati na nos kako nije dobro imati mačku. Što bi onda trebale reći veterinarke koje su trudne a da to u početku ni ne znaju?!
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.