Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2009., 12:08   #81
Pa koliko ima ovakivh tema?
Ali ovo opet.
Ako je mica kucna nemas bas razloga za brigu, pogotovo ako si radila torch i bila negativna. Nemoj dirati pijesak i nedaj joj da te lize po licu, redovito peri ruke i sve ce biti ok.
Sto se tice bebe, odrastanje uz zivotinju je puno ljepse a vi cete morati malo cesce usisavati i malo bolje paziti sto maca radi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:10   #82
Sad sam zvala ginekologa, došli su mi nalazi, nemam antitjela na glupu toxoplazmozu, ne smijem ni reć mojima
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:13   #83
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pa koliko ima ovakivh tema?
Ali ovo opet.
Ako je mica kucna nemas bas razloga za brigu, pogotovo ako si radila torch i bila negativna. Nemoj dirati pijesak i nedaj joj da te lize po licu, redovito peri ruke i sve ce biti ok.
Sto se tice bebe, odrastanje uz zivotinju je puno ljepse a vi cete morati malo cesce usisavati i malo bolje paziti sto maca radi.
Da ja se slažem da je ljepo odrasti uz normalnu kućnu mačku a ne ovakvu divljakušu od koje ja imam trenutno 100 ogrebotina od glave do pete.
Toch je negativan ali to je još gore jer nemam antitjela i mogu se u bilo kom trenu zarazit.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:13   #84
nemam mačku tako da smatram da ne mogu dati neki pametan savjet trudnicama koje ih imaju, ali imam blisku prijateljicu koja ima mačku u kući i koja je se nije htjela odreći tijekom i poslije trudnoće, nije se niti testirala, jednostavno se pouzdala da će sve biti ok (pridržavala se savjeta o higijeni itd.)...sve je prošlo ok. beba je prošla godinu dana, u međuvremenu zaradila gadne gljivice u ustima (dr. kažu može biti od bilo čega, ali i od mačke), mačka je ogrebala više puta...iskreno, to je nešto što ne bih tolerirala...da ne pričam o dlakama koje koliko god usisavaš-njih uvijek ima, a znaju se posljedice gutanja većih količina tih dlaka...
ja sam u trudnoći izbjegavala boraviti s mačkama, baš sam pazila jer mi je bio bed zbog toksoplazmoze i onoga što ona može učiniti plodu...
mogu razumjeti da se životinja voli i da je praktički kao član obitelji, i apsolutno dijete treba doći u dodir sa životinjama, ali sve ima svoje granice...mislim nekako da bi mi prevladao strah od boleština
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:16   #85
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Sad sam zvala ginekologa, došli su mi nalazi, nemam antitjela na glupu toxoplazmozu, ne smijem ni reć mojima
ako nemas antitjela znaci da se nisi nikad susrela sa uzrocnikm bolesti ali to ne znaci da ces oboljet......... ako je mica uredna, cjepljenna nemas brige
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:22   #86
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Sad sam zvala ginekologa, došli su mi nalazi, nemam antitjela na glupu toxoplazmozu, ne smijem ni reć mojima
To samo znace da ju nisi preboljela i da vjerojatno tvoja mica nije zarazena jer bi inace vjerojatno imala antitijela.
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Da ja se slažem da je ljepo odrasti uz normalnu kućnu mačku a ne ovakvu divljakušu od koje ja imam trenutno 100 ogrebotina od glave do pete.
Toch je negativan ali to je još gore jer nemam antitjela i mogu se u bilo kom trenu zarazit.
Zaraziti se mozes i od povrca i od suhomesnatih proizvoda.
A za pandzice, prvo pretpostavljam da je mlada i da ce se smiriti a drugo postoje skarice za nokte i u najgorem slucaju kirursko odstranjivanje pandzica.
Ne znam, to je stvar koju svatko mora sam odluciti.
Ja samo znam da meni ni na kraj pameti ne bi palo davat svoju macu nekome. Ona je nazalost umrla ali da je pozivila bila bi s nama cijelo vrijeme.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:27   #87
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
nemam mačku tako da smatram da ne mogu dati neki pametan savjet trudnicama koje ih imaju, ali imam blisku prijateljicu koja ima mačku u kući i koja je se nije htjela odreći tijekom i poslije trudnoće, nije se niti testirala, jednostavno se pouzdala da će sve biti ok (pridržavala se savjeta o higijeni itd.)...sve je prošlo ok. beba je prošla godinu dana, u međuvremenu zaradila gadne gljivice u ustima (dr. kažu može biti od bilo čega, ali i od mačke), mačka je ogrebala više puta...iskreno, to je nešto što ne bih tolerirala...da ne pričam o dlakama koje koliko god usisavaš-njih uvijek ima, a znaju se posljedice gutanja većih količina tih dlaka...
ja sam u trudnoći izbjegavala boraviti s mačkama, baš sam pazila jer mi je bio bed zbog toksoplazmoze i onoga što ona može učiniti plodu...
mogu razumjeti da se životinja voli i da je praktički kao član obitelji, i apsolutno dijete treba doći u dodir sa životinjama, ali sve ima svoje granice...mislim nekako da bi mi prevladao strah od boleština
Najlakše je optužit mačku,zar ne? I riješit je se
Ja sam u trudnoći nabavila dvije mace,nisam se testirala jer sam cjeli život odrasla uz mačke,pa je dr. rekao da nema potrebe.Sad kad je beba tu mačke su većinom vani jer je i lijepo vrijeme,a i mačka mi se okotila i ima 4 mala mačića koji će također ostat s nama
Malecka ih obožava,ali joj nedam da ih dira jer nije baš najnježnija prema njima
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:33   #88
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ako nemas antitjela znaci da se nisi nikad susrela sa uzrocnikm bolesti ali to ne znaci da ces oboljet......... ako je mica uredna, cjepljenna nemas brige
Cjeli život sam uz mačke i nikako mi nije jasno kako nemam anti tjela a bilo bi bolje da ih imam jer bi to značilo da ne mogu dobit toxo
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:34   #89
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Najlakše je optužit mačku,zar ne? I riješit je se
Ja sam u trudnoći nabavila dvije mace,nisam se testirala jer sam cjeli život odrasla uz mačke,pa je dr. rekao da nema potrebe.Sad kad je beba tu mačke su većinom vani jer je i lijepo vrijeme,a i mačka mi se okotila i ima 4 mala mačića koji će također ostat s nama
Malecka ih obožava,ali joj nedam da ih dira jer nije baš najnježnija prema njima
Ja sam isto cjeli život utz mačke pa je nisam prebolila A kad imaš dvorište to je ful ok nama je maca sa nama u 20 m2
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:36   #90
Victoria 08,hmmm...kao što sam naglasila u postu, temu komentiram iz položaja osobe koja nema mačku u kući i na temelju primjera iz svoje bliže okoline
ovo za gljivice mi je ona sam rekla da sumnja da je od mačke, dakle sama vlasnica je na neki način "optužila" svoju mačku...što se tiče grebanja, naravno da je vlasnica ta koja treba paziti na kontakt mačke i djeteta, ali ne znam baš da joj to uz sve kućanske obveze i živahno, radoznalo dijete te mačku koja je stalno prisutna baš polazi za rukom tako da su ogrebotine po meni nužna posljedica (naravno, ovisi i o karakteru mace, neke mogu istrpjeti više, neke manje kontakta, gnjavaže i sl.)...
dakle, zaključak:
nigdje u postu nisam rekla da "optužujem" mačku, dapače rekla sam da takve stvari ne bih tolerirala (da sam na mjestu vlasnice mačke)
i time što sam rekla da ne bih takvo što tolerirala nisam mislila da bih se pod obavezno te mačke "riješila" tako da kolutanje očima zbilja nije nužno
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:36   #91
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Zaraziti se mozes i od povrca i od suhomesnatih proizvoda.
A za pandzice, prvo pretpostavljam da je mlada i da ce se smiriti a drugo postoje skarice za nokte i u najgorem slucaju kirursko odstranjivanje pandzica.
Ne znam, to je stvar koju svatko mora sam odluciti.
Ja samo znam da meni ni na kraj pameti ne bi palo davat svoju macu nekome. Ona je nazalost umrla ali da je pozivila bila bi s nama cijelo vrijeme.
Znam sve načine kako se mogu zarazit. A pandžice joj uvjek režem. A što se tiče davanja nekome, ni u ludilu je ne bi nikom dala, jedina opcija koja dolazi u obzir je da ode kod bake i djede u Umag jer oni imaju kuću
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:40   #92
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Cjeli život sam uz mačke i nikako mi nije jasno kako nemam anti tjela a bilo bi bolje da ih imam jer bi to značilo da ne mogu dobit toxo
jokka, i ja imam mačke cijeli... ali baš cijeli život; kod starog imam mačku koja broji već 11 godina, prije nje smo imali 3 mačke, ova moja sada spava sa mnom u krevetu, na faksu sam cijeli čopor lutalica pred zgradom hranila, mazila, gladila...i negativna sam
I sam ginekolog je bio iznenađen...ali je isto tako naglasio da se toxo ne dobije isključivo preko mačke - dapače, veća je vjerojatnost da se dobije od sirovog mesa, povrća.

I uvijek se iživciram čitajući ovu temu...jadne mace, ni krive ni dužne ih se riješavaju ignorantni ljudi
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:41   #93
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Cjeli život sam uz mačke i nikako mi nije jasno kako nemam anti tjela a bilo bi bolje da ih imam jer bi to značilo da ne mogu dobit toxo
draga to znaci da su ti macke bile zdrave pa zato i nisi imala od kuda razvit antitjela

BTW: kazes da je mica u stanu, dakle uredna je i nije ulicna prljavica, vjerujem da je i cjepljena i ako je i redovito ciscena od parazita i jos ako stavljate neki od lokalnih antiparazitika (npr. stronghold) na nju od nemas bojazni - a u ostalom da maca ima toxo vec bi imala i ti antitjela
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 20.05.2009. at 12:48.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:43   #94
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto cjeli život utz mačke pa je nisam prebolila A kad imaš dvorište to je ful ok nama je maca sa nama u 20 m2
Najbolje odvedi macu veterinaru na testiranje i bit češ mirnija
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:45   #95
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
jokka, i ja imam mačke cijeli... ali baš cijeli život; kod starog imam mačku koja broji već 11 godina, prije nje smo imali 3 mačke, ova moja sada spava sa mnom u krevetu, na faksu sam cijeli čopor lutalica pred zgradom hranila, mazila, gladila...i negativna sam
I sam ginekolog je bio iznenađen...ali je isto tako naglasio da se toxo ne dobije isključivo preko mačke - dapače, veća je vjerojatnost da se dobije od sirovog mesa, povrća.

I uvijek se iživciram čitajući ovu temu...jadne mace, ni krive ni dužne ih se riješavaju ignorantni ljudi
Sad su mi u vet. rekli da se mace ne mogu testirat na toxo
Znam da je češće da se dobije od drugih stvari.
Prije mj dana kad sam čitala ovu temu došlo mi je da sve pošaljem u K jer se žele rješit mačke zbog bebe ali sad kad sam trudna i znam da postoji mogućnost zaraze počinjem razmišljat o tome ne da je dam nekom nepoznatom, to ne dolazi u obzir nego da barem privremeno ode kod mojih u Umag.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:46   #96
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Najbolje odvedi macu veterinaru na testiranje i bit češ mirnija
Rekli su mi sad da se ne testiraju mace na toxo
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:47   #97
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
draga to znaci da su ti macke bile zdrave pa zato i nisi imala od kuda razvit antitjela
E pa stvarno mi nije jasno a sa lutalicama i vanjskim mačkama sam non stop bila u kontaktu
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:49   #98
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Znam sve načine kako se mogu zarazit. A pandžice joj uvjek režem. A što se tiče davanja nekome, ni u ludilu je ne bi nikom dala, jedina opcija koja dolazi u obzir je da ode kod bake i djede u Umag jer oni imaju kuću
panđice su najgore zbog tetanusa, ali po tome nitko u rudnoci nebi smio ni prckati po zemlji
- draga nemoj se bespotrebno zivcirat
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:50   #99
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Sad su mi u vet. rekli da se mace ne mogu testirat na toxo
Znam da je češće da se dobije od drugih stvari.
Prije mj dana kad sam čitala ovu temu došlo mi je da sve pošaljem u K jer se žele rješit mačke zbog bebe ali sad kad sam trudna i znam da postoji mogućnost zaraze počinjem razmišljat o tome ne da je dam nekom nepoznatom, to ne dolazi u obzir nego da barem privremeno ode kod mojih u Umag.
pa što se TI ne testiraš?
I koliko sam shvatila, mačka ti je kućna? Pa čemu onda panika?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:50   #100
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
E pa stvarno mi nije jasno a sa lutalicama i vanjskim mačkama sam non stop bila u kontaktu
eto ocito su i te mace bile zdrave - ne znaci da ako je mica lutacila da je i puna bolestina
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.