Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 18:25   #161


Tako će i biti
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:36   #162
Quote:
Anayi kaže: Pogledaj post


Tako će i biti
Zaduzi muza za macji wc i rijesi 90 posto problema
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:50   #163
Moji imaju mačora i kad dođem kod njih gnjavim ga i mazim i volim i uopće se ne opterećujem...cijeli život ih imam i vjerujem da sam stvorila antitijela.
Wc obavlja vani, mlati se s drugim mačkama, ali šta da radim, ne mogu mu odoljeti.
Perem ruke nakon maženja i to je to.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:57   #164
Mi imamo 2 macke.....iskljucivo kucne.....gnjavim ih svakodnevno....mazim, ljubakam i idem im na zivce....
Muz se brine za pjesak.....oko ostalog s njima nemam ogranicenja.....ni djeca isto.....naucene su od malena (sad su 1,5god) da ih se mazika non stop.....
A s mackama sam okruzena od djetinjatva......
Nisam radila toxo test.....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 22:11   #165
Imala sam ih u prvoj trudnoći i sada u drugoj , to su kućne mačke dobrog imuniteta i nema nikakve opasnosti
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 03:20   #166
Svaka cast zene ali meni zivci popustaju ;D
Em svatka druga susa (ne bliski prijatelj) koj cuje da sam trudna automatski propovijeda o "onoj opasnoj bolesti koju prenose macke". Ofc ne znaju ni imenovat istu.
Stvarno mi dodje da pocnem sa usputnim ljudima biti na "pas mater" i rec da radije brinu za svohe zdravlje.
Imam macke jos od kad sam sama bila u trbuhu, dam se kladit da mi antitijela na usi izlaze.
da je to tak cesto kako ljudi galame davno bi svi poumirali
Random susjedi koja mi je odmah skocila za vrat oko pasa i dlaka sam mrtva hladna rekla da nek se ne brine za pse, ak im mali bude smetal bumo ga dali baki i dedi ili u dom.
Ne volim kada ljudi s kojima si samo na "dobsr dan" toliko brinu tudju brigu...
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 18:49   #167
Meni nitko.....jos se i cude da se uopce od mackica moze pokupiti neka bestija....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:55   #168
Ja sam pisala na ovoj temi kad sam imala jednu mačku i bila netrudna. Sad imam dvije i trudna sam. Živjela s mačkama cijeli život. Vanjskim i kućnim. Zgrebana milijun puta, ne perem svaki put ruke nakon draganja mojih mačaka...toxo negativna. Dragi sad čisti wc i to je to.

Meni je veći izazov period kad beba dođe. Dlake i to. Ali i to bumo preživjeli.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 09:29   #169
ja imam devet pasa, pa si mislite pitanja...
jer inače, bebe se uguše od dlake
no svi znaju da me ne smiju ništa pitati u vezi mojih životinja jer ih bez pardona stjeram u rodni kraj.
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 17:41   #170
Toxo NEGATIVNA

A bila sam sigurna da će bit pozitivno..mali milijun puta sam bila izgrebana,izgrižena od svojih maca tokom života.

Baš sam htijela da bude POZ pa da mogu bez straha mazit svoje dlakavice..ali eto tako je kako je.Oprez na max.nemam šta drugo
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 17:44   #171
Evo ja sam prošla trudnoću s macom ! Testirala sam se na toksoplazmozu i bila sam pozitivna, što znači da sam je već ranije preboljela. Muž je preuzeo brigu oko čišćenja mačjeg wc-a i to je to. Sve je super prošlo, sad se mala i maca međusobno naganjaju po stanu .
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:37   #172
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Sve je super prošlo, sad se mala i maca međusobno naganjaju po stanu .
Meni je ovo želja za vidjeti Nažalost budući muž je veliki protivnik mačaka i već razmišlja kako razdvojiti dio za bebu i dio za macu. Morat ćemo se igrati kad njega nema doma
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 18:27   #173
Pozdrav! Ja sam u 14tjednu, radila sam tokso, međutim bio je negativan. Ginekologica mi je preporucila što manje mazenje mace, pijesku ni blizu, nakon svakog mazenja, oprati ruke. Maci će sad u petom mjesecu godina dana, čovjek mi ju je skupio s ceste,bila je bez mame i smilovao se iako je dog person 😊 maca je očišćena od parazita, ali nije cijepljena nikako. Ja sam već više od mjesec ipo dana odvojena od mace,ali sad se vraćam..mozete li mi dati savjet šta da radim s njon? Čovjek mi je reko da će ju udomiti kod rođaka na selo,ali meni jako teško pada što se moram oprostiti od nje. Ne bi ni on,al kad je dijete u pitanju više nam je stalo do zdravlja djeteta i mene,ali srce mi se slama.. dali je moguće da je prođem trudnoću kraj mace bez ikakvih poteškoća, problema..naravno uz uvjet da je se cijepi i napravi sve ostalo što je potrebno..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Zelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 20:31   #174
Naravno da da.
Cijepi ju, ako obavlja nuzdu u wc, nemoj ga ti cistiti, neka ti radi muz.
Operi ruke poslije mazenja macke i dobro.
Mislim da je to stvarno previse dramatiziranja danas.
Ne konkretno ti jel, opcenito govorim.


Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 08:09   #175
Ako te bas jako strah,mačka se može testirati na toxoplazmozu.
Ako je negativna ne trebaš ju nigdje davati.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 23:58   #176
Ne brini,maca o kojoj brine vlasnik,dobrog je imuniteta i ne može naštetiti tebi ni bebi
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 14:55   #177
Puno vam hvala na odgovorima,stvarno ste me umirili. Svi su mi napravili tešku paniku oko toga i slažem se da je puno dramatiziranja napravljeno danas..jos jednom puno vam hvala 😊😊

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Zelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:39   #178
ma rade dramu bez razloga

Ja sam čuvala mačke od svoje setre i obilazila ih x puta dok sam bila trudna, pa čak sam i čistila pijesak jer sam znala da su mace uredno cijepljenje.

BTW toksoplazmu možeš dobiti i s lošeg opranog povrća tak da slobodno i to napomeni toj ekipi koja te pila s tim
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:02   #179
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
BTW toksoplazmu možeš dobiti i s lošeg opranog povrća tak da slobodno i to napomeni toj ekipi koja te pila s tim
Također i prljavim rukama, preko zagađene zemlje, zagađene vode, termički neobrađenog mesa, mlijeka, jaja.

To napomeni onima s paničnim poremećajem vezanim za mačke koji su, eto, ipak imali parazite.
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:11   #180
Meni je bas doktorica rekla prije par dana da je zaraza toxo veoma rijetka danas. Bila je veci problem prije pa od tud dolaze sve te price I zabrinute babe. Ja imam macu koju pustam vani, udomila jednu s ulice par dana prije nego sam saznala da sam trudna, i evo sam toxo negativna. Bez brige, samo nemoj cistiti pijesak za svaki slucaj I dobro Peri voce I povrce, te pripazi da je meso dobro peceno. I voli svoju macu
znanstvenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.