Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2007., 16:17   #1
Propustio krov...

pri zadnjem nevremenu,malo nam je propustilo na krovu,i fleka je na gornjoj etaži stana,uz dimnjak...nigdje drugdje...ima li netko da se,i u fušu,bavi takvim sitnim popravcima....plizzzzzzzzzzzzzzzzzzz....
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 19:11   #2
o paspicu ljubavi napokon si na mome terenu....
kažeš oko dimljaka,
evo ovako uputi dragog na krov (al prvo ga osiguraj ) i neka pogleda limeni opšav dimljaka i ako primjeti bilo kakve rupe ili pukotine neka ih zatvori sa
SIKAFLEX pro 2 hp (ima kupiti u bojama i lakovima) to ti je neš kao silikon ali puuuno bolje ili neka poslika pa mi pošalji slike pa ću ti točnije znati kazati...
ne brini po struci sam hidoizolater...
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 19:18   #3
Quote:
hit me kaže: Pogledaj post
o paspicu ljubavi napokon si na mome terenu....
kažeš oko dimljaka,
evo ovako uputi dragog na krov (al prvo ga osiguraj ) i neka pogleda limeni opšav dimljaka i ako primjeti bilo kakve rupe ili pukotine neka ih zatvori sa
SIKAFLEX pro 2 hp (ima kupiti u bojama i lakovima) to ti je neš kao silikon ali puuuno bolje ili neka poslika pa mi pošalji slike pa ću ti točnije znati kazati...
ne brini po struci sam hidoizolater...
...joooooj,sunce moje...jest da mm ima dva životna osiguranja,ali...ima 115kg i 2m...i osim struke inžinjera dobro da zna i osigurač promijeniti...zovemo okolo mjstore,ali svi su na g.o.....
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 20:27   #4
Imamo i mi velik problem sa flekama i curenjem
Živimo U Samoboru u naselju na zadnjem katu zgrade gdje su ravni krovovi i sad nakon ovih zadnjih kiša počelo je prokišnjavat...do sada je bilo fleka ali nikad nije prokišnjavalo i to me izluđuje

Stavit ću slike da vidite kak to izgleda
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 21:28   #5
Stanari su par puta stavljali ove katranske trake,ali to nije dobro rješenje, pa molim nekoga iz branše da mi da savjet kako da privremeno rješim problem dok se gospoda koja su zadužena za održavanje zgrade smilijuj i rješe to iz pričuve

http://img515.imageshack.us/img515/9288/dscf0009ji9.jpg

kad pada kiša u većim količinama, brzo se zaštopaju odvodi(kojih ima samo dva na cijelom krovu),pa ja ručno moram vodi dovesti do odvoda

http://img254.imageshack.us/img254/2378/dscf0011it1.jpg


ćuo sam za neku tekuću gumu koja se premaže po propusnim dijelovima,ali da je jakoooo skupa

molim za savjete jer se bojim sljedećih kiša
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 00:13   #6
pa čovječe to nije voda to je poplava,,,i to još katran ajmee..
da su bar padovi kako valja možda i nebi ali ovako, teško
čuj možda će ovo glupo zvučat ali to bi bilo najbolje nanovo radit..tekuća guma ti tu nemože pomoći jer se ona i katran ne ljube baš previše..
jedino TPO ili PVC folije čija je ugradnja jednostavna i nije potrebno skidati postojeće slojeve...evo ti i okvirno cijena cca 100m2/30 000 kn,firmi ima po Zg koliko hoćeš...čak čujem da rade i po 80kn/m2 uz 10g garanciju.
poguglaj malo..
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 06:26   #7
...đizus...a ja dižem paniku zbog jedne flekice u kćerinoj sobi...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 23:39   #8
Čovječe, šta bih ja dao da živim u Penthouse-u s bazenom na krovu.
Daj mi reci, ono s desne strane je tenisko ili košarkaško igralište.

Malo šale ne škodi s vremena na vrijeme.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 14:04   #9
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Stanari su par puta stavljali ove katranske trake,ali to nije dobro rješenje, pa molim nekoga iz branše da mi da savjet kako da privremeno rješim problem dok se gospoda koja su zadužena za održavanje zgrade smilijuj i rješe to iz pričuve

http://img515.imageshack.us/img515/9288/dscf0009ji9.jpg

kad pada kiša u većim količinama, brzo se zaštopaju odvodi(kojih ima samo dva na cijelom krovu),pa ja ručno moram vodi dovesti do odvoda

http://img254.imageshack.us/img254/2378/dscf0011it1.jpg


ćuo sam za neku tekuću gumu koja se premaže po propusnim dijelovima,ali da je jakoooo skupa

molim za savjete jer se bojim sljedećih kiša
Hebote pa ti živiš u nekom elitnom kvatru. Imaš na vrhu zgrade i bazen. Pa čak imaš i stupić sa koga možete skakati u vodu. Ufffffff....
Svaka čast. Eto ljudi tako danas živi hrvatska novopečena elita.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 14:07   #10
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Čovječe, šta bih ja dao da živim u Penthouse-u s bazenom na krovu.
Daj mi reci, ono s desne strane je tenisko ili košarkaško igralište.

Malo šale ne škodi s vremena na vrijeme.
Pa ti mora da si čorav, pa što ne vidiš da im je ono sa desne strane unutarnji natkriveni bazen za zimsko razdoblje.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 02:45   #11
Šalu na stranu. ali ako se usudiš, popni se na taj krov i otvori krovne sifone. Jednostavno digni poklopac, ali pazi da te ne baci na ledja pa da ne padneš sa zgrade. Najbolje je da to učiniš pomoću pajsera na polugu. 100 posto su puni mulja, te tako začepljeni ne mogu progutati vodu. Već sam naletio na takav slučaj na jednoj zgradi, vode je bilo do koljena. To bi trebalo bar malo pomoći dok se stvar ne sanira, Barem se nadam. Vrijedi pokušati.

Još jednom oprez dok otvaraš taj smrad, da ne padneš.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 10:32   #12
da se nadovožem na temu, prije mjesec dana sam skužio da mi kaplje na spoju mansarde i krova, i kad sam se popeo gore vidio sam da nadrimajstori uopće nisu napravili kak spada, a krov je star 25 godina, mediteran glineni crijep..
onda sam s flexi ljepilom zalijepio crijepove gdje su zijevali i to je primilo, ali kad sam se popeo gore opet da pogledam skužio sam da je ljepilo šprungiralo jer sam hodao po krovu i stao na okolne crijepove, pa su se i ovi pomakli, i naravno curilo je opet jučer za pljuska..
sad sam se popeo da zatvorim tu pukotinu, ali nisam imao acetatnog silikona pa sam to napravio sa akrilnim..
kakva je šansa da to drži neko vrijeme jer i tako imam u planu djelomičnu sanaciju krova (naravno s majstorima)..
i još jedno pitanje, kad bi rekonstruirao krov, mislio sam napravit mansardu sa gornje strane tako da napravim ulaz na tavan izvana, jel mogu to napravit ovak il treba neka dozvola od ministarstva uređenja okoliša, izgradnje grada, il čega, kud trebam ići kolko to košta?

evo na slici se vidi lijevo s crnom bojom kako je sad a sa crvenom kako bi bilo, znači poravnao bi ove mansarde(prozore), umjesto njih ugradio dva krovna prozora a s lijeve strane bi digo mansardu i napravio ulazna vrata
desno je slika nove mansarde s lijeve strane..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 00:24   #13
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Pa ti mora da si čorav, pa što ne vidiš da im je ono sa desne strane unutarnji natkriveni bazen za zimsko razdoblje.
vratio se sa GO i vidim da tu ima pravih šaljivaca ,nemojte da vam sad kad kiše krenu počnem ulaz naplačivati

Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Šalu na stranu. ali ako se usudiš, popni se na taj krov i otvori krovne sifone. Jednostavno digni poklopac, ali pazi da te ne baci na ledja pa da ne padneš sa zgrade. Najbolje je da to učiniš pomoću pajsera na polugu. 100 posto su puni mulja, te tako začepljeni ne mogu progutati vodu. Već sam naletio na takav slučaj na jednoj zgradi, vode je bilo do koljena. To bi trebalo bar malo pomoći dok se stvar ne sanira, Barem se nadam. Vrijedi pokušati.

Još jednom oprez dok otvaraš taj smrad, da ne padneš.
jesam to sam rješio još dok sam slikao nevjerojatno je da na cijelom krovu od jednog ulaza u kojem je 15-tak stanova budu samo 2 otvora za odvod i još tako loše pozicionira da voda sama nema šanse da ode,ako joj ja ne pomognem sa metlom

naravno još se toliko udubilo da voda ostaje točno iznad našeg stana

ništa morat ćemo stisnut Komunalac da konačno saniraju taj krov.
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.