Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2016., 23:03   #5621
Mame, pomoc, tetramo dva dana, beba stara 2 tjedna (origami ili mini kite fold+rodin s cover na drukere) i skoro svaki put mi propusti na robicu. Evo sad sam stavila pelenu u pola 8 i već u pola 11 je malo pustila na strani na kojoj djevojka spava. Pelena bude skroz mokra, od pupka do leda. Sto bi moglo biti krivo?
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 03:40   #5622
Platnene pelene

Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Mame, pomoc, tetramo dva dana, beba stara 2 tjedna (origami ili mini kite fold+rodin s cover na drukere) i skoro svaki put mi propusti na robicu. Evo sad sam stavila pelenu u pola 8 i već u pola 11 je malo pustila na strani na kojoj djevojka spava. Pelena bude skroz mokra, od pupka do leda. Sto bi moglo biti krivo?


Ne namestis cover dobro. Cak i kad se natopi pelena sasvim, dobar cover ne pusta a Rodin to jeste.
Zategni ga dobro. I pelenu.
Ako je stari, moguće da su gumice popustile.
Proveri da gumice ne dodiruju tetru. Kad sve namestis, prođi prstom da uvuces pelenu ako slučajno viri.
Može biti natopljeno zbog obilnog mokrenja ali zaista ne bi smelo pustiti na odecu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 11:58   #5623
u 3 sata je meni normalno da jedna tetra bude namočena skroz. ako se tetra i gumica od covera dodiruju, onda se može gumica namočiti i prenijeti na robicu.
možeš pojačati tetru jednim uloškom ako misliš da je veliki popišanac, ali ja sam i jp presvlačila na manje od 3h razmaka osim po noći. a moja je i kakuckala bezboj puta po malo pa sam ju i nakon toga odmah presvlačila.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:05   #5624
Quote:
ana:) kaže: Pogledaj post
nki dozvoljavaju bez problema tako da očito neki stvarni problem na postoji.
ako kažu da ne može, reci da je alergična i ako ni to ne prođe, traži pedicu potvrdu.

moja recimo stvarno ne može nositi niti jedne jednokratne, rane po guzi je imala od njih ali baka će čuvati nadam se do skidanja iz pelena. jednom sam joj pred put htjela probati može li možda proći jp sa pamučnim uloškom unutra da joj ipak nije plastika do guze i u roku od sat vremena je bila crvenkasta. na kraju sam pol kofera pelena nosila
Tako i mi, jedan ruksak je samo za pelene
Jedan vikend je nosila, baš iz tog razloga, jp i dobila je strašan osip s kojim smo se mučili sljedećih mjesec dana.

Jel zna netko koji vrtići nemaju problema sa pp?
gangea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:11   #5625
Mi se premotavamo svaka 2-3 sata, a dok je bila manja isto tako i po noći. A ako je ukakana onda obavezno.
Slažem se sa ostalima, ili pojačaj pelenu ili mijenjaj češće.
gangea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 19:54   #5626
Presvlacim ju kod svakog podoja, a to je 2-4 sata. Nisam znala da se cover na gumicama i tetra ne smiju dodirivati, ja sam čak gurala cover prema preponama, probat cu na to pripaziti. Cover je novi. Hvala, javim se
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:55   #5627
Opremila sam se s 12 prefold, 2 covera S veličine i 8 Flafi mpp.
Uz Flafi ću dobiti 2 covera, ali kažu da nisu baš ugodni pa možda neću te ni koristiti.
Tetri imam, i još ću ih nadokupiti i nadam se da je za početak to ok.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 21:11   #5628
Ja ti imam Flafi S cover i super je
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 21:36   #5629
pozdrav svima, mi evo ocekujemo uskoro bebacicu i nekako smo se odlucili probati s platnenim pelenama. Kako ne znamo nista o pp kupujemo po jednu pelenu ili po jedan model od sivalica kako bi isprobali sto vise mogucnosti. Imate li vi kakvih prijedloga tj imate li favorita među sivalicama? Zao mi je ako ste vec o tome pisale, ali tolike stranice nikako nisam mogla procitati. Shvatila sam da imate favorite među modelima, ali mene interesiraju vise sivalice i koja je vas osvojila.
hvala
smarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 08:38   #5630
Je li tko naručivao s http://www.nickisdiapers.com/ ?
Uzela sam 12 prefolda i sad me zanima je li tko naručivao jer vidim da imaju i od bambusa pa da naručim.
Prvo bi njih koristila pa onda kad uložak u poketice ili u Ai2.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 14:56   #5631
smarta, ne znam smijem li tu baš reklamirati i napisati ime šivalice, ali svakako ih ima više koje šiju super pelenice. mi najviše volimo bikini model (uži među nogicama) od velura i za noć bambusice.
ako imaš dovoljno pelenica za početak, pričekaj da vidiš što vam najbolje paše pa lako naručiš još.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:15   #5632
pročitala sam zadnjih 10- 15 str. i nisam uspjela skužit koje su to moderne platnene pelene? može mi netko to malo bolje pojasnit? mislila sam da su to AIO i ekipa. ili da su to kombinacija tetri i covera. niš mi nije jasno. zatražila sam učlanjenje u MPP grupu na fejsu, ali očito ću se porodit prije nego mi odobre ulazak. inače sam 36 tt i fakat mi je na knap
samsonova is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 22:48   #5633
Ovdje pogledaj, ove rodina pusa se zovu, to su moderne platnene pelene;
https://webshop.roda.hr/pelene.html

Samo kao primjer, ima ih brdo, razkicitih proizvodjaca...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 04:39   #5634
Quote:
samsonova kaže: Pogledaj post
pročitala sam zadnjih 10- 15 str. i nisam uspjela skužit koje su to moderne platnene pelene? može mi netko to malo bolje pojasnit? mislila sam da su to AIO i ekipa. ili da su to kombinacija tetri i covera. niš mi nije jasno. zatražila sam učlanjenje u MPP grupu na fejsu, ali očito ću se porodit prije nego mi odobre ulazak. inače sam 36 tt i fakat mi je na knap


Sve su "moderne", tj modernije od onih u koje su (neke od) nas zamatali. Vec su ukrojene, zakopcas i milina.
Nego, sta tebe konkretno zanima? Daj, mozda možemo pomoći i tu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 08:27   #5635
Quote:
samsonova kaže: Pogledaj post
pročitala sam zadnjih 10- 15 str. i nisam uspjela skužit koje su to moderne platnene pelene? može mi netko to malo bolje pojasnit? mislila sam da su to AIO i ekipa. ili da su to kombinacija tetri i covera. niš mi nije jasno. zatražila sam učlanjenje u MPP grupu na fejsu, ali očito ću se porodit prije nego mi odobre ulazak. inače sam 36 tt i fakat mi je na knap
Ja ovako razlikujem pelene:
1. tetre - koriste se same u nekom foldu (način motanja) + cover, ili kao uložak za AI2 (cover sa džepićima da drže umetnuti uložak)
2. MMP - krpene pelene koje su već sašivene u obliku pelena (kao jp), a mogu biti split, pocket ili fitted, na njih obavezno ide još cover
3. AIO - pelene spremne za upotrebu "odmah"- platneni dio (koji upija) i cover su ušiveni zajedno. Ponekad imaju džep za ubaciti i dodatni uložak. Kad se zaprlja, sve mora na pranje i obično im treba duže da se osuše
4. AI2 - pelene gdje je uložak odvojiv od covera, i kad se uložak makne, cover se može koristiti još par puta (osim kad je kakica u pitanju )


Meni osobno su tetre zakon. Kad je bebač mali, možeš ih smotati točno da paše veličinom, a kasnije su odlične kao ulošci u AI2. Meni je važno da se pelena brzo osuši jer nemam sušilicu, a AI2 su mi praktične za jaslice.

I slobodno pitaj sve što te zanima
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:39   #5636
Quote:
tikii kaže: Pogledaj post
Ja ovako razlikujem pelene:
1. tetre - koriste se same u nekom foldu (način motanja) + cover, ili kao uložak za AI2 (cover sa džepićima da drže umetnuti uložak)
2. MMP - krpene pelene koje su već sašivene u obliku pelena (kao jp), a mogu biti split, pocket ili fitted, na njih obavezno ide još cover
3. AIO - pelene spremne za upotrebu "odmah"- platneni dio (koji upija) i cover su ušiveni zajedno. Ponekad imaju džep za ubaciti i dodatni uložak. Kad se zaprlja, sve mora na pranje i obično im treba duže da se osuše
4. AI2 - pelene gdje je uložak odvojiv od covera, i kad se uložak makne, cover se može koristiti još par puta (osim kad je kakica u pitanju )


Meni osobno su tetre zakon. Kad je bebač mali, možeš ih smotati točno da paše veličinom, a kasnije su odlične kao ulošci u AI2. Meni je važno da se pelena brzo osuši jer nemam sušilicu, a AI2 su mi praktične za jaslice.

I slobodno pitaj sve što te zanima
joj hvala vam puno!!
znači, može za početak tetra (+/- snappy ovisi dal treba) + cover?
a isto tako može za početak mpp + cover?
samsonova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:00   #5637
Ja sam u početku koristila tetre i cover. Origami fold bez snappy. Kupila sam 3 kom ali ih nikad nisam koristila
I kombinaciju sa mpp- na koje je muž odvalio u stilu: "imamo ove pelene [čitaj: mpp], a ti me tjeraš da motam tetre?!" i tako smo nakon 3 dana počeli i sa mpp+cover.
Sama ćeš vidjeti što ti najviše odovara- tebi i bebi.

Meni sada mpp stoje jer koristimo samo AI2- jednostavnije meni, a i za jaslice. Izuzev 4-5kom mpp koje su mi za noćnu pelenu.

S sadašnjim iskustvom, sa slijedećom bebom mislim skroz preskočiti mpp (opet- osim par komada noćnih). Tetre su mi zakon. Točka. Ali planiram naučiti još koji fold i koristiti snappy. Puno mama se kune u različite foldove, a ja se slijepo držala origami folda

Mpp još uvijek čuvam u slučaju da se predomislim kad nova beba dođe i nastupi presvlačenje, pogotovo od strane baka, teta..
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 09:39   #5638
Ja sam odusevljena kako funkcioniraju AI2 newborn velicina covera s malom bebom od tri tjedna. Mislila sam koristiti tetre, al kako mi jos nisu stigli snapiji nisam htjela isprobavati bez pa sam stavila uloske u cover. Uopce joj nije tako golema guza, pogotovo s uloscima od konoplje i nista nije propustilo, cak ni s eksplozivnom kakicom. Sad mi je zao sto nismo i ranije poceli. ızgleda da ce jako brzo prerasti newborn covere, a ima samo 4 kila.
Ako se netko dvoumi da li poceti ili ne - bolje sto prije.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 07:32   #5639
I ja planiram s idućom bebom probati newborn AI2. Puno mama je zadovoljno, a mislim i da će muž biti Samo da ne mora motati.. hehehe...
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 17:40   #5640
hoće li mi biti dovoljno na početku tetre+cover preko noći? možda da stavim 2 tetre a ne 1? otpao nam je pupak i uskoro krećemo
samsonova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.