Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 17:11   #201
Quote:
gospodična kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima

Samo jos nesto da li metro vozi po noći
negdje pise zadnji u 1 prvi u 5
a negdje pise da ima i po noci ali rijetko ???
ako nema metro imaju buse jel tako
da li netko ima iskustva s time
Vikendom cijelu noc....
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:25   #202
e hvala


E da sad ima jos pitanja
gdje se mogu pridbilježiti za neku pješačku turu onak tipa po gamla stanu ?
Naišla sam na neke ali sve u 6 mjesecu

Inace ima po gradovima onak samo meeting point i tamo dodes platis i neko te vodi ???

Ako ste me skuzili pomagajte,neki link mozda , ja nemrem naci

hvala hvala hvala hvala
gospodična is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 13:44   #203
Je li ti neophodno to? Hodaj sama i čitaj u vodiču i brošurama. Te ture su najčešće skupe i ograničavaju te, a bez potrebe.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 17:28   #204
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Je li ti neophodno to? Hodaj sama i čitaj u vodiču i brošurama. Te ture su najčešće skupe i ograničavaju te, a bez potrebe.
pa ono nije mi neophodno ali volila bi da mi neko osnove pokaze ali smislit cu nekaj

svjedno hvala
p.s. nadam se da ce se pepeo od vulkana maknuti aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ali ima jos 15 dana
gospodična is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 20:39   #205
Osnove? To je tako malo da obidješ sve i jednu uličicu za 30-45 min. Bukvalno. A ako te baš nešto posebno interesira, sigurno ima u vodiču. Npr. crkva, godine gradjenja, najuža ulica itd.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 08:22   #206
hej!

idem u švedsku u periodu od 30.7. do 14.8
pa ako bi netko znao kako najeftinije do tamo, po mogućnosti avionom ali i nekim drugim prijevoznim sredstvom
suncokretka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 09:10   #207
Gdje u Svedsku? Velika je to zemlja.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 14:07   #208
ups, sorry, u gothenburg
suncokretka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:36   #209
Malo sam se poigrao i kupio kartu zadar-stockholm...19-22.5...jbg bila je 6 eura, a i tad sam na godišnjem...obzirom da ni sam neznam otkud ću izvuć lovu, a znam da je Švedska jedna od najskupljih zemalja uz europi, da li ima tko dobar da mi preporuči smještaj u Stockholmu najjeftinije mogući, a da je ok za prespavat, da tuš radi i to, hostel ili hotel ne važno...i koliko bi mi okvirno love trebalo za 3 dana?
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:44   #210
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Malo sam se poigrao i kupio kartu zadar-stockholm...19-22.5...jbg bila je 6 eura, a i tad sam na godišnjem...obzirom da ni sam neznam otkud ću izvuć lovu, a znam da je Švedska jedna od najskupljih zemalja uz europi, da li ima tko dobar da mi preporuči smještaj u Stockholmu najjeftinije mogući, a da je ok za prespavat, da tuš radi i to, hostel ili hotel ne važno...i koliko bi mi okvirno love trebalo za 3 dana?
Na tvoju srecu, vec smo o tome malo pisali, pa pogledaj prijasnje postove. Sigurna sam da ces naci dosta toga korisnoga
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 22:01   #211
Odlično, čitao sam već sve, ali nije ušlo u glavu, jer Stockholm uopće nije bio u planu...

U biti, ako mi možeš samo odgovoriti udaljenost od aerodroma(Skavsta mislim) do centra grada i koja je cijena...pa se onda bacam na čitanje, jer su postovi dosta opširni pa ne mogu sve odjednom...
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 22:35   #212
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Malo sam se poigrao i kupio kartu zadar-stockholm...19-22.5...jbg bila je 6 eura, a i tad sam na godišnjem...obzirom da ni sam neznam otkud ću izvuć lovu, a znam da je Švedska jedna od najskupljih zemalja uz europi, da li ima tko dobar da mi preporuči smještaj u Stockholmu najjeftinije mogući, a da je ok za prespavat, da tuš radi i to, hostel ili hotel ne važno...i koliko bi mi okvirno love trebalo za 3 dana?

Udaljenost Stockholm- Skavasta je sat vremena,80km voze busevi cijena u 1 smjeru je oko 1o eura. Smještaj gustaf af klimt hostel-brod 20 eura noćenje po osobi u 4 krevetnoj kabini(brodskoj, maloj al superčistoj, wc blizu full čisto,samo pređeš most do Gamla Stana-stari grad i možeš sve lokacije obilazit pješke(skroz izvedivo, javni prijevoz skup)Klopa buffet restorani jedi kolko hoćeš najjeftiniji za ručak do 16 h obično oko 50kn(70 SEK)kineski, indijski pa čak i švedski i to ima ih na Gamla stanu dosta, mi smo se navukli na kineski preko puta autobusnog kolodvora ak ti je on iza leđa restač je prek ceste pa malo desno prema nadvožnjaku i nekom velikom hotelu,(Hilton ili????(tu te iskrca bus sa aerodroma, i to možeš pješke, bit će noć kad dolaziš oko 1, al ak uloviš dobar smjer, nek ti objasni netko u onom hostelu si za 20-30 min) prije je jedan mali kineski take out pa taj veliki, za 50 kn imaš sve vrste azijske hrane sushi, tajlandska, indijska-izvrsna klopa+ 1 piće piva/sok za te pare ne možeš ni tu jesti.
Ak ne si na malom budgetu možeš bez problema proći sa 35 eura, ručak vani, ulaznica u 1 atrakciju, kavice2 navečer cuga(oprez to bi moglo biti najskuplje, pitaj uvijek kolko košta- mi plaćali u nekom fensi bircu 55 kn pivu)
Znači sa 200 eura možeš proć ak ne šopingiraš,i ne cugaš previše, uvijek možeš pivu kupit u dućanu. I 3 dana ti je dosta, grad je super, naročito ak je lijepo vrijeme, svi se pruže na onom šetalištu uz more/kanal prema otoku Djurgarden, di je Vasa(to pogledaj, neobično je jer takvih brodova nema kod nas ni takvih muzeja) i tam je i Skansen-isto super, imaju sobove!!!!
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 23:23   #213
Puno hvala na info...

Taman sam našao i na 3 str. kako momak pita isto što i mene zanima, a također je išao iz zadra...

Uštedu na LCC kartama kompenziraš tako da platiš prijevoz od aero-livade do grada...živio easyjet...

Obzirom da avion dolazi dosta kasno, negdje oko 23h, što mislite da rezerviram hostel za tu noć u nekom obližnjem gradu...našao sam hostel u Nyköpingu za 28eur za tu noć...a i nevjerujem da bu me primio ijedan hostel u Stockholmu iza ponoći...odspavam tam u tom Nykopingu i sutra laganini prema Stockholmu, nije da će mi se žuriti, što mislite?
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 07:30   #214
Quote:
Boreia Proasteia kaže: Pogledaj post
Puno hvala na info...

Taman sam našao i na 3 str. kako momak pita isto što i mene zanima, a također je išao iz zadra...

Uštedu na LCC kartama kompenziraš tako da platiš prijevoz od aero-livade do grada...živio easyjet...

Obzirom da avion dolazi dosta kasno, negdje oko 23h, što mislite da rezerviram hostel za tu noć u nekom obližnjem gradu...našao sam hostel u Nyköpingu za 28eur za tu noć...a i nevjerujem da bu me primio ijedan hostel u Stockholmu iza ponoći...odspavam tam u tom Nykopingu i sutra laganini prema Stockholmu, nije da će mi se žuriti, što mislite?
Imas na samom aerodoromu jeftini hotel: http://www.connecthotel.se/default.asp?id=skavsta-en
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 09:18   #215
Evo, bookirao sam Railway hotel ili hostel, cijena 28eur za noć...tam ću biti nakon što dođem, poslao sam upit da li mogu check-in napraviti iza 23h, jer avion tada negdje slijeće i ne vjerujem da ću sve od prve naći, a i neznam da li voze busevi do tam negdje blizu u to vrijeme, valjda će odgovor biti pozitivan...Mislio sam znači odspavati tu noć u Nyköpingu i sutra malo probauljat tim gradićem i od tamo tijekom dana lagano put Stockholma.
U Stockholmu sam bookirao Acco hostel, 40 eura dvije noći...najejftinije šta sam našao...jbg cheapy sam...pa ću se zadovoljiti bilo čime, a sobe, reviewi i ponuda se čini ok...a odmah je blizu Gamlastanu i ostalim kvartovima...
Dosta se pričalo oko cijena i toga svega, pa nije ni meni bilo svejedno i po pričama sam zaključio da kruh košta 200kn, salama 150kn, a voda 100kn...no ušavši dublje u problematiku također sam zaključio da cijene nisu ništa više ni manje nego u švicarskoj, engleskoj, nizozemskoj ili njemačkoj, dobro možda malo veće, ali su ajde prihvatljive...samo je taj smještaj skup...jedino nađoh taj hostel za siću...

Pročitao sam i prethodne stranice, spominjali jeste prijevoz i cijene...ali nitko nije napisao koliko bi iznosila karta za prijevoz za dan, dva(i bus i metro i šta još vozi, može i samo kombinacije tipa samo bus ili bus i tramvaj i tako), te kakve su temperature u 5mj., budem pogledao weather forecast, ali ovako čisto informativno i okvirno...e i ako bi možda znali koliko je i koliko je čest prijevoz od Skavste aerodroma do tog Nykopinga(točnije do spomenutog hostela ako netko zna)

-dove dv, jbg, ovaj railway je bio malo jeftiniji, hvala
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 20:58   #216
Nitko ništa?

I zaboravih pitati, kako to da je valuta SEK, a ne EUR jer od skandinavaca samo Norvežani nisu u EU?
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 21:23   #217
Biti u EU ne znaci odmah prihvatiti i euro. Ni Danska nema euro, glasali smo protiv, kao i Svedjani.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 23:28   #218
Moj putopis o Štokholmu

http://putujemsvuda.blogspot.com/201...edan-dana.html

Možda bu nekom koristil u planiranju putovanja.
danguba1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 23:48   #219
Super je putopis...

Par pitanja...jesu ulice inače tako prazne kao na slikama ili je to slučajno? Spomenula si buffete "all you can eat", nisam do sad nikad probao ni bio u tome, pa blesavo pitanje...šta uđem unutra, platim i grabim koliko hoću i što hoću, te naravno postoji natpis na engleskom, jel da? I za kraj, spominjala si ulaze u muzeje studenti imaju popust, šta pokažem samo x-icu, index ili, i jel provjeravaju tipa da traže osobnu ili putovnicu?

Malo udavi s pitanjima, al jebiga...niti sam ovdje, a niti na couchsurfingu dobio neke opširne informacije...

Hvala
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:05   #220
Pa kako bi bilo, udješ u restoran, naručiš piće i kažeš da ćeš uzet jedan buffet. Konobar veli hvala i izvolite i evt pokaże gdje su tanjuri.
Ulice su prazne/pune ovisno o dijelu dana, danu u tjednu, temperaturi i vremenu, dijelu grada.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.