Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2016., 23:59   #2201
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Neć reć pet.
Samo je jedan najbolji film.
Life of Brian.
Ako ništa drugo, ima najbolji svršetak svih vremena.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 16:04   #2202
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Sandra Antolić:
Gabi Novak:


Joooj, Sandra u minjaku...

Saš vidit kad u 24Sata izađe da je Arsen srušio Blizance...
OO da, Sandra Antolić uh
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 18:16   #2203
Se7en, Fight Club, The Godfather (1972), One Flew Over the Cuckoo's Nest, The Usual Suspects, Gladiator, Schindler's List... ali osobno najbolji The Shawshank Redemption.

I uopće mi nije jasno kada neki komentiraju kako je film previše bajkovit s krajem koji je pomalo nerealan (tj. teško bi bio ostvariv u stvarnom životu) što je u potpunosti zapravo točno, ali osobno, nikada nisam film doživljavala na način da je njegova isključiva bit prikazati okrutnost zatvorskog života.
Ja sam sebi utuvila da je misao filma dokazati nam da nikada ne smijemo gubiti vjeru i nadu u sebe bez obzira kroz koje faze u životu prolazili. Da moramo sanjariti, nadati se, boriti se gdje god i kada god bili. Da ne smijemo dozvoliti da nas drugi ''ubiju'', da nam ''iščupaju srce'', zgaze nas, pretvore u prah. A fabula sa zatvorom po meni je samo ''sredstvo'' ovog filma da se dođe do tog zaključka koji je mogao biti ostvaren i drugačijom pričom. Meni je u ovome filmu predivna upravo ta krajnja poanta, a priča je tu da bi tu poantu na kraju mogli spoznati.

Tako da stvarno nikada nisam razumjela to ''pljuvanje'' po filmu i po tome koliko je nerealan, dječji i naivan jer nikada njegovom svrhom nisam smatrala prikaz života unutar zidina zatvora ili sl. već borbu čovjeka sa samim sobom, ne gubljenje nade u životu, da budemo sposobni reći sami sebi ja hoću i ja mogu!! Upravo zbog toga svega, ovaj film smatram remek-djelom.
mine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 05:59   #2204
Ovo pitanje je nemoguce odgovoriti. Previse je genijalnih filmova da bi covjek izdvojio bas jedan i stavio ga na vrh. Ja kao filmofil koji se nagledao filmova snimljenih od 1910ih pa do danas se uopce ne usudjujem proglasiti neki od tih filmova najboljim.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 20:40   #2205
Shawshank Redemption....neznam ni sam kolko sam ga puta pogledao...al i dalje top topova...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 22:53   #2206
Kum. 1, 2 i 3
Calvive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:08   #2207
Mafijaši starog kova - Al Pacino htv2 21h Ned danas (***)
Carlitov način - Al Pacino htv2 20h Uto (****)
Serpico 1973 - Al Pacino hrt2 20.40 Čet (****) - gledao meni je bio tak tak, fali akcije, Batman D.K., Riddick i Kum su meni među top 5
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 22:47   #2208
pulp fiction, daleko bez konkurencije
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 23:04   #2209
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Shawshank Redemption....neznam ni sam kolko sam ga puta pogledao...al i dalje top topova...
i meni
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:24   #2210
Leathal weapon
Riggs and Murtaugh
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:42   #2211
Deliverance - Oslobađanje
prvi i jedini.
Slučajno ispao, slažem se, režiserska kvalitetna slučajna snimka.
John Boorman je režiser koji nije toga puno snimio, ali ovo je svakako genijalno djelo.
Više se ne sjećam jesam li na ovim stranicama ili negdje drugdje to spominjao, ovaj film smatram kao brojem 1 svih vremena.
Ja koji sam u periodu od kraja sedamdesetih do početka devedesetih svaki božji dan išao u kino.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:51   #2212
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje je nemoguce odgovoriti. Previse je genijalnih filmova da bi covjek izdvojio bas jedan i stavio ga na vrh. Ja kao filmofil koji se nagledao filmova snimljenih od 1910ih pa do danas se uopce ne usudjujem proglasiti neki od tih filmova najboljim.
Takodje sam odgledao puno filmova od 1930-ih pa na gore, tek po nekoliko iz 1920-ih.
Gledah i one nesto manje poznate ne samo one razvikane sa Bogartom npr Casablanca i Siera Madre ili od Hitcha Psycho i Rear Window vec one manj poznate da ih sada ne nabrajam i eto vec skoro 20 godina od kada sam ga prvi put odgledao za mene je Ben-Hur (1959) najbolji film ikada, bez ikakve dileme jer je savrsen film.
Ben-Hur iz '59-te ima sve i sve u njemu je savrseno i vrhunsko - gluma, prica, rezija, kostimi i vizualije i to jos za ono vreme kada nije bilo lako snimiti takve vizualije.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 13:36   #2213
-Pulp Fiction

-Au Revoir Les Enfants

- Leon the professional

-Requiem for a dream

-The 400 Blows
DR JECKILL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 17:27   #2214
Quote:
mine123 kaže: Pogledaj post
Se7en, Fight Club, The Godfather (1972), One Flew Over the Cuckoo's Nest, The Usual Suspects, Gladiator, Schindler's List... ali osobno najbolji The Shawshank Redemption.
Jbt, ovo ko da sam ja listu radio
sljeme1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:17   #2215
alien: covenant
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:01   #2216
A scanner darkly .... samo još jedan u nizu genijalnog Dicka.

https://www.youtube.com/watch?v=hkjDUERgCQw
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:00   #2217
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
alien: covenant
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:10   #2218
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Takodje sam odgledao puno filmova od 1930-ih pa na gore, tek po nekoliko iz 1920-ih.
Gledah i one nesto manje poznate ne samo one razvikane sa Bogartom npr Casablanca i Siera Madre ili od Hitcha Psycho i Rear Window vec one manj poznate da ih sada ne nabrajam i eto vec skoro 20 godina od kada sam ga prvi put odgledao za mene je Ben-Hur (1959) najbolji film ikada, bez ikakve dileme jer je savrsen film.
Ben-Hur iz '59-te ima sve i sve u njemu je savrseno i vrhunsko - gluma, prica, rezija, kostimi i vizualije i to jos za ono vreme kada nije bilo lako snimiti takve vizualije.
I meni. Odnosno, dijeli mi 1. mjesto s Kumom 1 i 2 po kvaliteti, ali Ben-Hur mi je najdraži.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:48   #2219
Thursday
THe Shining
Big Lebowski
The Lone Ranger
Play Misty for Me


a u top tri ....nikada jeftiniji
ha-ha Spodoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:10   #2220
Mulholland Drive. Meni licno najbolji.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.