Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 13:41   #61
Quote:
debeli_fratar kaže: Pogledaj post
Nisu to gluposti vec znatizelja. Nekoliko poznanika hrvatskih korijena, koji su cak neko vrijeme zivjeli u Zagrebu, ne razumiju moje odusevljenje filmom. Pa me zanima kakva je reakcija nekoga kome se ovaj film nije snimao u kvartu.
Evo iz prve ruke, iako sam rođen u zagrebu, roditelj su slavonci, u kući se kaj čuo u 40 godina dva, tri puta ako i toliko . Što reći, film je genijalan, odličan, savršen Kad sam ga gledao kao dijete, spadao mi je u definitivno ogavne i dosadne filmove bez radnje, ali sada fantazija. Cijeli film je odličan, starozagrebački štih je fantastičan, dijalozi su super, ali ako bih morao baš jednu scenu odabrati i izdvojiti mislim da bih odabrao kukavicu

Ono kad baci novine, neopisivo
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:07   #62
Pogledah ponovo.
Šteta što nije neka druga prigoda, ali što se može.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:22   #63
Relja Basic je velik glumac i ucinio je ovaj film antologijskim.

On je veci od filma, ali zgodno je pogledati opet iznova djelic njegovog talenta.

Covjek je stvarno prozivio kvalitetno zivot i pozitivno utjecao na filmsku i kazalisnu umjetnost. Pamtit cemo ga po mnogim ulogama, teatru u gostima, stavovima...
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:30   #64
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
On je veci od filma
ne, on je odličan, ali nije veći od filma.

"Ja svoju ženu ne dam vređati. Puno nije vredna, ali vređati je ne dam!."
genijalnost!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:37   #65
ovo je jedini film iz kojeg znam napamet gotovo sve dijaloge (zahvaljujući radiju 101 devedesetih ) a da ga zapravo nikad nisam pogledao

mislim jesam jednom s 12 godina ali onda nisam niš kužio

ne samo da znam te dijaloge nego ih njih bar desetak koristim u svakodnevnom izričaju

u teretani

"sad imam toliko snage da bi vas sve mogao rastrgati na komadiće"

pri ručku

"sad bi mi dobro došel jedan feferon ili bar kiseli krastavac"

"Tek smo stigli a ti već moraš početi lokati"

kad se priča o rastućoj kineskoj ekonomiji ili sličnome

"Govori se da će žuta rasa osvojiti svijet"

za podjebavanje solo cure

"Milsim da je on dobra prilika za tebe, boljeg nećeš naći"

piće općenito

"Ak si hoću popiti jedno čokoladno mlijeko , e to je moja privatna stvar"

općenito

"On mi ni baš lepi, nekak mi je preveliki"
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 10:16   #66
O ovom filmu uvijek jednoglasno mantranje. Je li nekome u Osijeku, Puli, Rijeci, Splitu, Korčuli ili Dubrovniku uopće film zanimljiv i smiješan?
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:28   #67
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
O ovom filmu uvijek jednoglasno mantranje. Je li nekome u Osijeku, Puli, Rijeci, Splitu, Korčuli ili Dubrovniku uopće film zanimljiv i smiješan?
A zašto ne bi bio? Kakvo je to glupo pitanje?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:45   #68
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
O ovom filmu uvijek jednoglasno mantranje. Je li nekome u Osijeku, Puli, Rijeci, Splitu, Korčuli ili Dubrovniku uopće film zanimljiv i smiješan?
Genijalan!
:klap:
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 11:59   #69
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
O ovom filmu uvijek jednoglasno mantranje. Je li nekome u Osijeku, Puli, Rijeci, Splitu, Korčuli ili Dubrovniku uopće film zanimljiv i smiješan?
Nije. Ni smiješan ni gledljiv. Dok sam bio mali u jugovini pogledao sam taj film i kao dijete nisam ga baš puno razumio a nije mi se ni sviđao bio mi je čak i vulgaran u sceni gdje neki ružnjikavi barba s leđa hvata za dojke jednu gospođu. Meni je to bilo i tada i sad vulgarno, a film pun neke usiljene glume i isto takvog humora.

No jučer sam malo prosurfao internetom u potrazi za filmskim opusom RB i našao na hrpu negledljivog smeća posebno onog inozemne produkcije čijih se filmova sjećam još iz bivše juge nešto od toga se prikazivalo nedljeljom ujutro u emisiji dozvolite da se obratimo (JNA pamflet oni stariji znaju o čemu pričam) neka petoparačka trash produkcija u kojoj RB glumi nekog pomorskog časnika na engleskom jeziku. O soc. realističkom opusu ex yu kinematografije dotičnog neću jer me ista nikad nije impresionirala niti sam je smatrao posebno vrijednom pažnje.

Bašić u bivšoj državi za vrijeme svojih najplodnijih godina nikad nije ni približno dosegao zvjezdani status jednog Bate Živojinovića, Borisa Dvornika, Ljubiše Samardžića, Fabijana Šovagovića, Ljube Tadića, Aleksandra Berčeka, Pavle Vujisića, Milene Dravić, Steve Žigona itd uvijek je bio u sjeni odrađivao epizodne uloge, a ni u inozemnoj produkciji nije ništa bolje prošao.

Džabe mu svi halospjevi kad su mu svu slavu u svojoj kući (YU) ukrali drugi glumci od kojih neki nisu niti bili obrazovani kao Relja niti su bili poligloti, niti su poticali iz umjetničke obitelji kao on. Ali imali su tjelesni izgled, koji Relja nikad nije imao i to mu je bio nepremostiv hendikep da se i on ugura u prvu ex yu ligu popularnih. Ovako, ostao je predodređen za epizodistu s iznimkom Fulira jedine glavne uloge po kojoj ga se masa sjeća.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:09   #70
Tvoj subjektivan negativan stav i pogled na zivot.
Imao je i karijeru i izgled, samo nije tezio primitivnoj poularnosti za mase.

Sasvim mi je jasan tvoj nick. Ak tako dozivljavas druge, sebe sigurno jos gore.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:32   #71
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Tvoj subjektivan negativan stav i pogled na zivot.
Imao je i karijeru i izgled, samo nije tezio primitivnoj poularnosti za mase.

Sasvim mi je jasan tvoj nick. Ak tako dozivljavas druge, sebe sigurno jos gore.
Žao mi je što si se prepoznala u mome postu, nije bilo nikakve namjere, ali razumljivo je da se javljaju oni koji se osjete prozvani.

Ti si svakako vidim bila intimus dotičnog pa znaš da je prezirao "primitivnu popularnost za mase" u profesiji u kojoj je u biti jedini cilj biti popularan.

Nebitan lik, njegov impact na ex yu kinematografiju jednostavno ne može stati u istu rečenicu s gore nabrojanom ekipom. O njegovom pak utjecaju na svjetsku kinematografiju neću ni trošiti riječi jer bi to bilo neumjesno.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:39   #72
Njegov impact je drugačiji.
Pa što,najbolji sporedni bi mogao biti.
Eto,u ovom filmu on je glavni,
a to je ipak jedna od poznatijih uloga.
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:48   #73
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
Bašić u bivšoj državi za vrijeme svojih najplodnijih godina nikad nije ni približno dosegao zvjezdani status jednog Bate Živojinovića, Borisa Dvornika, Ljubiše Samardžića, Fabijana Šovagovića, Ljube Tadića, Aleksandra Berčeka, Pavle Vujisića ...

... Ali imali su tjelesni izgled, koji Relja nikad nije imao...
Hihihihi
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:48   #74
Ne sjećam se kad je biti u rangu s nekim drugim Relji Bašiću ikad bilo bitno, kao i imati zvjezdani status. S druge je strane on napravio što nitko drugi nije i ostao po tome specifičan, (ipak je i naš najpoznatiji gradski tipično zagrebački šarmer.) Možda najviše poznat zbog "Tko pjeva, zlo ne misli", al taj tip uloge mu je i u drugim ostvarenjima stajao.

Ja uglavnom ne bih bio kritičan jer je i s tim što je radio, napravio puno više od nekih drugih što su se silno trudili biti to što nisu ni približno uspjeli biti...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:32   #75
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi bio? Kakvo je to glupo pitanje?
Zato što se komentari ljudi kojima se film sviđa i rade od njega svetu kravu uglavnom svodi na specifičnost vremena i podneblja. Pa to ti valjda ne moram objašnjavat. Uostalom siguran sam da su mnogi detalji iz na primjer Velog mista zabavni isključivo Splićanima. Što tu seriju čini precijenjenom kao i ovaj film.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 20:17   #76
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Zato što se komentari ljudi kojima se film sviđa i rade od njega svetu kravu uglavnom svodi na specifičnost vremena i podneblja. Pa to ti valjda ne moram objašnjavat. Uostalom siguran sam da su mnogi detalji iz na primjer Velog mista zabavni isključivo Splićanima. Što tu seriju čini precijenjenom kao i ovaj film.
Onda ti imaš pomalo usko shvaćanje toga što i koliko treba biti cijenjeno.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 20:23   #77
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Onda ti imaš pomalo usko shvaćanje toga što i koliko treba biti cijenjeno.

Ne, nemam usko shvaćanje. Neka bude cijenjeno koliko god hoće. Jebe mi se. Samo kažem da je debelo precijenjeno. Dođe nešto tipa Gibonni ili Oliver Dragojević hrvatske glazbene scene.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 20:30   #78
Ni meni taj film nikada nije bio zanimljiv. Usiljena gluma i dosadno. Stvarno samo za neku nostalgiju i onim dobima u Zg-u.
Znači, ni to mi ništa ne znači.

Svaka čast Relji, ali ni meni nije ostao u nekom bog zna kakvom sjećanju. Čemu je težio ili nije, ne znam.
Ne vidim neke značajnije uloge iza njega osim, eto, te, koja ga je i proslavila.

No dobro, svakom svoje. Ne moramo imati svi isto mišljenje.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:13   #79
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post

Bašić u bivšoj državi za vrijeme svojih najplodnijih godina nikad nije ni približno dosegao zvjezdani status jednog Bate Živojinovića, Borisa Dvornika, Ljubiše Samardžića, Fabijana Šovagovića, Ljube Tadića, Aleksandra Berčeka, Pavle Vujisića,..

Ali imali su tjelesni izgled, koji Relja nikad nije imao i to mu je bio nepremostiv hendikep
jesi svjestan sto si napisao?

grbavi bercek i debeli vujisic su imali tjelesni izged docim je relja bio nepremostivo hendikepiran
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:43   #80
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
jesi svjestan sto si napisao?

grbavi bercek i debeli vujisic su imali tjelesni izged docim je relja bio nepremostivo hendikepiran
Aleksandar Berček bio je ljepuškast muškarac, to se bez problema da provjeriti ako se pogleda serijal Otpisani i Povratak Otpisanih, kud i kamo ljepši od tjelesno neprivlačnog Relje.

Pavle Vujisić iako krupan, onako više tip medvjeda, bio je markantan muškarac i tjelesnim izgledom privlačniji publici od Bašića. Kome pravo kome krivo, publika ga je voljela gledati više nego Relju iako to nije bilo samo zbog tjelesnosti nego i zbog jednostavnosti. Pavle je bio čovjek iz naroda, nije folirao, dok se Relja nekako držao kao gospon Fulir.

No Bašić je imao još jedan veliki hendikep koji mu je odredio karijeru kao vječnog epizodista koji je u jugi čekao da mu netko dobaci mrvice sa stola dok je u brdu inozemne produkcije karijeru proveo u drugorazrednim i trećerazrednim trash produkcijama, a to je da ga publika jednostavno nije nikad zavoljela.

Ruku na srce čini mi se da nije volio ni on nju. To mu je odredilo karijeru. Imam dojam da je Bašić publiku uvijek gledao s visoka, a to publika ne voli. Možda je svemu kriva ta njegova "plava", starozagrebačka krv.

Zadnje uređivanje trifrtaljac : 10.04.2017. at 21:55.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.