Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 19:28   #41
Istina, samo onda odrasteš i skužiš neke stvari. I ja sam sa 16 pjevao pizdarije, pa mi sad ne pada na pamet pjevat takve stvari. Jebiga kad si mulac imaš ispriku, mlad si, glup si, jebiga.

Brinu oni stariji koji i dalje tako briju.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:32   #42
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
Brinu oni stariji koji i dalje tako briju.

"stariji" je u 2009. godini malo zaheban pojam, jedan dečko od 25 godina nije više klinac, ali je itekako odgajan u "desno je in" struji (npr 2002. je imao samo 18 godina i upijo je sve te brije)....Među onim pravim "starijima" nema toliko puhanja na desničarstvo..
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:43   #43
ma na njih mislim. Makar je i 20 dovoljno da shvatiš neke stvari ali ajde.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 22:50   #44
Quote:
jandra047 kaže: Pogledaj post
za bugare neznam, srbi su desničari (točnije četnici, ovisi kak uzmeš definiciju desničara), a za grke si se za je... jer su većinom ljevica.


jel zna neko šta su Frankfurt ultras?
ultras lijevo...
kod nijemaca ne možeš baš sve pohvatat, imaš grupa u kojima su ultras lijevo a huligani desno. ugl mislim da su im sve huliganske ekipe desno orijentirane, a većina ultras grupa su lijevo, čak bi reko da je to trend kod njih.
najpoznatiji ljevičari u njemačkoj su st paulijevi koji su si burazi sa celticom.
desničari uglavnom dolaze iz istočnog bloka; dynamo berlin, loko leipzig, cottbus, dynamo dresden(njihovi huligani)

kod grka ne znam koja to grupa je desno, 90% su teška ljevica, pogotovo aek i iraklis koji imaju i puno političkih aktivista. oly i pao su van te priče kao grupe al imaju i jednih i drugih
delegaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 23:21   #45
Thumbs up

Quote:
i(ST)ok kaže: Pogledaj post
masar je bija bog, kad je malmeu zavlja par goli u 13 minuta, koji je to kaos bija...

Bilo je ludilo zadnjih 13 minuta na 3-2 kontra malmea, ali nije Saar zabija sa tri gola, namistia je prvi gol, tj.doda je ercegu, a on je pa, pa je skoko zakuca za 1-2. Onda je bia korner i sedlovski glavom za 2-2. Onda opet korner kratko izveden za skoka, skoko ubacuje i Saar glavom zabija za 3-2, još se ježim kad gledam snimku tih treutaka koje san pratija s sjeverozapada 11 goinqa mlađi...

HAJDUK - MALMO 3-2 golovi.

http://www.youtube.com/watch?v=kuVKPmdQPIw
neonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 03:16   #46
U Mađi su također svi desničari, ali mislim da sam čuo da postoji jedna lijeva grupa (da li Vasas, Kispest ili tako nešto?)?
p.s. jesu li navijači ajaxa politički obojeni?
__________________
...ko te nije volio...
bekrije1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 05:45   #47
Quote:
bekrije1988 kaže: Pogledaj post
U Mađi su također svi desničari, ali mislim da sam čuo da postoji jedna lijeva grupa (da li Vasas, Kispest ili tako nešto?)?
p.s. jesu li navijači ajaxa politički obojeni?

ajaxovi su žešći gemišt, najmanje ću pogriješit kad kažem da su apolitični.
od etikete židovstva su napravili brend i sami sebe nazivaju židovima iako imaju i par starijih članova koji su nazi-skinsi.
imaju i židova, al i pakija, arapa, jugosa, grka, crnaca, indijaca itd znači pravi mix al kao grupa nemaju službenu orijentaciju, njih fkt ne možeš nigdje svrstat. btw kod ajaxovih postoje dvije grupe, f-side i vak410 koje su imale nekih razmirica prije al inače su si korektni.

recimo feyenoordovi, koji inače glase kao teški dešnjaci, imaju gro gastoša u glavnoj ekipi, mlađi huligani im imaju dosta kineza, malezijaca i crnaca tako da...

kod mađara je mislim vasas desno, ali nemoj me držat za riječ. inače su svi skoro desno, ja ne bi reko ni desno nego naci.

al bzvz su mi malo te priče , recimo i kod bbb kao generalno desne grupe imaš ljudi koji briju lijevo i njih većinu koje to ne zanima.
isto kod tovara i riječana.

bosanci opet imaju taj neki novi đir antinacionalnog, npr zenica, fukse, rođeni itd al htjeli-ne htjeli oni su ipak prije svega muslimani , hrvati i srbi iako ne svugdje jednako.

recimo interesantno je da u poljskoj se ja ne mogu sjetit ni jedne grupe koja je kao lijevo , kao i na balkanu(osim grka, bh i turaka) gdje su svi desno i to dosta

pod pojmom desno smatram na one koji naginju nacionalizmu i nacizmu ma da je desno jaako širok pojam i sve je to izgeneralizirano.

neko je napisao za barcine da su lijevo šta nije nikako točno. dosta bn su skinsi(ne sharpovci)

i da livornezi nisu ni lijevo ni komunisti nego debili od kojih većina nema veze sa nogometom nego ugl sa riff.
delegaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 14:09   #48
Quote:
bekrije1988 kaže: Pogledaj post
U Mađi su također svi desničari, ali mislim da sam čuo da postoji jedna lijeva grupa (da li Vasas, Kispest ili tako nešto?)?
p.s. jesu li navijači ajaxa politički obojeni?
Da, Vasas jesu ljevičari, a Ferencvaros, Ujpest i Honved desno orijentirani. Za MTK nisam siguran, ali mislim da su neki neutralni, apolitični.
Pessimus dux is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:36   #49
Quote:
Pessimus dux kaže: Pogledaj post
Za MTK nisam siguran, ali mislim da su neki neutralni, apolitični.
MTK je njihov "židovski" klub, bar iz perspektive drugih skupina, al na glasu kao elitistički oduvijek... tu me zanima paralela sa klubom Austria Beč, jer je i taj klub bio zabranjen od naci stranke zbog "židovskog utjecaja" u njemu, ak netko zna kak je danas situacija kaj se tiče politike navijača, te stranaca/imigranata u njihovim redovima...
mislim da je Honved (Domobran) isto bio ljevičarski-vojni (u doba komunizma, naravno), al da je to prošlost, a ustvari i relativno kad uzmete kao paralelu njima FK Partizan...
native is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 01:01   #50
Quote:
delegaat kaže: Pogledaj post
najpoznatiji ljevičari u njemačkoj su st paulijevi koji su si burazi sa celticom.
desničari uglavnom dolaze iz istočnog bloka; dynamo berlin, loko leipzig, cottbus, dynamo dresden(njihovi huligani)
Bundes liga je inače gotovo cijela apolitična,sa iznimkama lijevo i moglo bi se reći samo da je HSV desno(al samo tradicionalno). u 2.ligi je iznimka Hansa Rostock koji su naciji, a time uz HSV najveći neprijatelji navijačima ST. Paulia
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 10:44   #51
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
Bundes liga je inače gotovo cijela apolitična,sa iznimkama lijevo i moglo bi se reći samo da je HSV desno(al samo tradicionalno). u 2.ligi je iznimka Hansa Rostock koji su naciji, a time uz HSV najveći neprijatelji navijačima ST. Paulia
.. uz hansu, velika mrznja st. paulijevih je i prema hannoveru, a jedino pravo prijateljstvo u njemackoj imaju sa koelnovim..

..nebi vjerovao, ali puno hamburgerzana navija i za hsv i za st. pauli..
zcb covik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 13:40   #52
desničar je danas biti moderno ali ljevičari mijenjaju svijet...
anarh1912* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:05   #53
Quote:
zcb covik kaže: Pogledaj post
.. uz hansu, velika mrznja st. paulijevih je i prema hannoveru, a jedino pravo prijateljstvo u njemackoj imaju sa koelnovim..

..nebi vjerovao, ali puno hamburgerzana navija i za hsv i za st. pauli..
dopisujem se sa jednim navijačem St. Paulia,al mi nije spominjo da su u lošim odnosima sa Hannoverom( vjerojatno jer se ne sastaju skoro nikad), i ovo da...nemaju baš pravih prijateljstava(najpoznatije sa Celticom), ali njihove navijače dosta cijene u Njemačkoj( imaju hrpu navijačkih skupina iz cijele Njemačke), i isto tako nemaju puno neprijateljstava, osim ultra desničarskih skupina koje su im već u startu neprijatelji...

a ovo da navijaju i za HSV i za St. Pauli to stvarno nisam čuo i nebi vjerovo, al sve je moguće
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 00:10   #54
a WAZ
__________________
-> ovako se to radi dio 1. - ovako se to radi dio 2. <-
gdje prestaje znanje počinju predrasude...
pobunjenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:01   #55
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
dopisujem se sa jednim navijačem St. Paulia,al mi nije spominjo da su u lošim odnosima sa Hannoverom( vjerojatno jer se ne sastaju skoro nikad), i ovo da...nemaju baš pravih prijateljstava(najpoznatije sa Celticom), ali njihove navijače dosta cijene u Njemačkoj( imaju hrpu navijačkih skupina iz cijele Njemačke), i isto tako nemaju puno neprijateljstava, osim ultra desničarskih skupina koje su im već u startu neprijatelji...

a ovo da navijaju i za HSV i za St. Pauli to stvarno nisam čuo i nebi vjerovo, al sve je moguće
posve sam siguran da nema navijača koji navijaju za oba kluba, vjerojatno misliš na raju, "obične" ljude iz hamburga.

hannover je više sa hamburgom rival, ma da hannover i nema neku grupu... rostock je po mom ukusu ,bio sam u nurnbergu baš na njihovoj tribini prošle zime ,gube 4-0 al navijaju. ništa divlje ,al za nijemce vrh.
delegaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 11:23   #56
Quote:
delegaat kaže: Pogledaj post
posve sam siguran da nema navijača koji navijaju za oba kluba, vjerojatno misliš na raju, "obične" ljude iz hamburga.

hannover je više sa hamburgom rival, ma da hannover i nema neku grupu... rostock je po mom ukusu ,bio sam u nurnbergu baš na njihovoj tribini prošle zime ,gube 4-0 al navijaju. ništa divlje ,al za nijemce vrh.
nisam to ja reko, ja sam samo odg. da mi je to čudno i da ne znam.

a ovo ti je vjerojatno dojam jer si bio na Hansinoj tribini, al meni su po svemu bolji navijači St. Paulia, i više ih ide na gostovanja i sve tekme koje sam gledo u 2.ligi...večinu domaćina čak i nadglasaju i to u dobroj mjeri i onda kad gube. Uostalom, navijači Paulia kad su propali u 3.ligu su stavljeni u 3 najvjernije skupine(u svijetu)
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 11:26   #57
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
dopisujem se sa jednim navijačem St. Paulia,al mi nije spominjo da su u lošim odnosima sa Hannoverom( vjerojatno jer se ne sastaju skoro nikad), i ovo da...nemaju baš pravih prijateljstava(najpoznatije sa Celticom), ali njihove navijače dosta cijene u Njemačkoj( imaju hrpu navijačkih skupina iz cijele Njemačke), i isto tako nemaju puno neprijateljstava, osim ultra desničarskih skupina koje su im već u startu neprijatelji...

a ovo da navijaju i za HSV i za St. Pauli to stvarno nisam čuo i nebi vjerovo, al sve je moguće
.. ovako, hsv je veliki gradski klub i ipak ima puno vise navijaca od paulija, ali st. pauli ima tradiciju i lucki je hamburski klub, koji sa neskrivenim simpatijama, krajickom oka prati i vecina navijaca hsv-a i naravno, to govorim za 'obicne' navijace i ljude rodjene u hamburgu... ultra grupe i jednog i drugog kluba, nije bas da se vole, ali nije bas i da se ne podnose... sukobi su minorni i desavaju se samo kada se sastaju b momcadi ova dva kluba... jednom sam bio svjedok upada hsv-ovih na, ajmo rec teritoriju paulija... izaslo ih je 50-ak iz metroa, bas na reeperbahn stanici na dan utakmice i poceli su maltretirat sve zivo oko sebe(navijace, kurve, obicne ljude..), ali ih je murija brzo pomela... pitaj prijatelja s kojim se dopisujes za prijateljstvo s koelnovim - to ti je pravo prijateljstvo, a ovo sa celticom je, pretpostavljam, vise ovako trivijalno... na utakmicama st. paulija se navija vise od 50% na engleskom, ali ni izbor pjesama im nije bas nesto(we love st. pauli, we do... etc.), ali navija vise od polovice stadiona, koji je uredno rasprodan...

ps - bio sam na st. pauli - hansa rostock 2001 god..
zcb covik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:06   #58
Quote:
zcb covik kaže: Pogledaj post
.. ovako, hsv je veliki gradski klub i ipak ima puno vise navijaca od paulija, ali st. pauli ima tradiciju i lucki je hamburski klub, koji sa neskrivenim simpatijama, krajickom oka prati i vecina navijaca hsv-a i naravno, to govorim za 'obicne' navijace i ljude rodjene u hamburgu... ultra grupe i jednog i drugog kluba, nije bas da se vole, ali nije bas i da se ne podnose... sukobi su minorni i desavaju se samo kada se sastaju b momcadi ova dva kluba... jednom sam bio svjedok upada hsv-ovih na, ajmo rec teritoriju paulija... izaslo ih je 50-ak iz metroa, bas na reeperbahn stanici na dan utakmice i poceli su maltretirat sve zivo oko sebe(navijace, kurve, obicne ljude..), ali ih je murija brzo pomela... pitaj prijatelja s kojim se dopisujes za prijateljstvo s koelnovim - to ti je pravo prijateljstvo, a ovo sa celticom je, pretpostavljam, vise ovako trivijalno... na utakmicama st. paulija se navija vise od 50% na engleskom, ali ni izbor pjesama im nije bas nesto(we love st. pauli, we do... etc.), ali navija vise od polovice stadiona, koji je uredno rasprodan...

ps - bio sam na st. pauli - hansa rostock 2001 god..
iskreno, nisam se čuo s njim već dosta dugo, prije smo se stalno čuli preko MSA-a, al sad ga nema, a na zadnji mail mi nije odg., al nema razloga da ti nevjerujem. inače, dop. sam se o svemu i dogovarali smo se da dođem kod njega na koliko oču, da će mi dati ulaznicu, smještaj i sve, čak mi je poslao i majicu od Paulia, al nikako nisam uspio skupit para. slao mi je i snimke sa stadiona protiv Hanse.protiv njih su uvjek nabrijani i ide ih hrpa na to gostovanje. iako osiguranje bude veliko, uvijek bude sukoba. pričao mi je da je prije došlo oko 3000 nacija U Hamburg( mislim da je u pitanju bio White Pride), pa su se navijači Paulia okupili i nabijali ih po Hamburgu.
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 17:31   #59
Quote:
delegaat kaže: Pogledaj post
posve sam siguran da nema navijača koji navijaju za oba kluba, vjerojatno misliš na raju, "obične" ljude iz hamburga.

hannover je više sa hamburgom rival, ma da hannover i nema neku grupu... rostock je po mom ukusu ,bio sam u nurnbergu baš na njihovoj tribini prošle zime ,gube 4-0 al navijaju. ništa divlje ,al za nijemce vrh.
2.liga je njemcima daleko jača po navijanju od 1.,to je jedno.drugo bi tija reć da većina vas nema pojma o ovoj temi,a izlaze s nekin podacima misleći da su informirani...ni ja neznan puno pa neželin pisat gluposti i po meni ova tema nema svrhe pa bi se sukladno tomu tribala i zatvorit...
ultras šbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 19:03   #60
Quote:
ultras šbk kaže: Pogledaj post
2.liga je njemcima daleko jača po navijanju od 1.,to je jedno.drugo bi tija reć da većina vas nema pojma o ovoj temi,a izlaze s nekin podacima misleći da su informirani...ni ja neznan puno pa neželin pisat gluposti i po meni ova tema nema svrhe pa bi se sukladno tomu tribala i zatvorit...
kaj briješ ti ,kaj ti nije jasno?
delegaat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.