Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2009., 15:04   #81
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
2.je, ovo stoji za Atletico M., ali iz mojih izvora čujem da na Calderonu ima i Antifašista i da se često po gradu tuku sa fašistima(ne na stadionu), a jedini ljevičarski klub u Madridu je Rayo.
Znam da je bilo, ali su ih ovi počistili. Atletico je desničarski klub od samih početaka.

Quote:
3. ja ne znam jesam ja nešto zabrio, neda mi se sad provjeravat, ali Benfica je ljevica,imaju i zastave sa Che-om.
Ne znam sad dal postoji neka mizerna lijeva grupa, ali inaće su desničari, NNB imaju i prijateljstvo s Torcom.
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 15:05   #82
Zna li netko zašto je španjolska scena toliko slaba?imaju zanimljivu društvenu podlogu(politika,regionalizam,separatizam),nogomet je popularan sport...a praktički jedina zemlja u kojoj je gotovo pa ugašen ultra pokret...
OK,kužim da je Španjolska zapad i nogomet je komercijala...ali i recimo Njemačka je jako disciplinirana zemlja i jaka je represija pa svejedno imaju jaku scenu...masu ljudi...uvijek se nešto događa...a Španjolci pali bez ispaljenog metka
Pljačkam Invalide is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 15:20   #83
Quote:
Pljačkam Invalide kaže: Pogledaj post
Zna li netko zašto je španjolska scena toliko slaba?imaju zanimljivu društvenu podlogu(politika,regionalizam,separatizam),nogomet je popularan sport...a praktički jedina zemlja u kojoj je gotovo pa ugašen ultra pokret...
OK,kužim da je Španjolska zapad i nogomet je komercijala...ali i recimo Njemačka je jako disciplinirana zemlja i jaka je represija pa svejedno imaju jaku scenu...masu ljudi...uvijek se nešto događa...a Španjolci pali bez ispaljenog metka
Ma spanjolska opcenito ima vrlo represivan sustav,nevezano za nogomet,ETA i tako...
Ako se sicas (ove ili prosle godine ) onog navijaca OM kojem je pritila dugogodisnja robija zbog navodnog obracuna s pandurima
Na kraju ga je Francuska diplomacijom na jedvite jade izvukla.
Zato ako netko od vas ubuduce izvuce spanjolski klub-pamet u glavu jer mi i nemamo bas takvu politicku moc ka francuska
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 19:19   #84
Quote:
Liht kaže: Pogledaj post
Znam da je bilo, ali su ih ovi počistili. Atletico je desničarski klub od samih početaka.


Ne znam sad dal postoji neka mizerna lijeva grupa, ali inaće su desničari, NNB imaju i prijateljstvo s Torcom.
za ovo da su ih počistili, to ne znam...ali isto tako mislim da Atletico nije od samih početaka bio desno, već samo od Francove ere, jer... Nogometni klub Athletic Club de Madrid osnovali su 26. travnja 1903. baskijski studenti u Madridu kao ispostavu Athletic Bilbaa.Godine 1921. se madridski Athletic sasvim odvojio od Atletica iz Bilbaa... Zbog teške ekonomske krize, klub se 1939. spaja s Aviación Nacional, ekipom zračnih snaga španjolske vojske. Nakon fuzije klub dobiva ime Athletic Aviación de Madrid, a 1941. mijenja ime iz Athletic u Atlético, jer je Francisco Franco zabranio uporabu stranih imena. Današnje ime, Atlético de Madrid, klub nosi od 1947. godine., a ovo za NNB sam malo tražio, ali nisam uspio nać neki vjerodostojniji link po kojem bi sa sigurnočšću mogo reć jesu lijevo ( ili desno)

http://www.youtube.com/watch?v=e2QRUr9NyQc
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:03   #85
Quote:
Veliki vladar kaže: Pogledaj post
Ma spanjolska opcenito ima vrlo represivan sustav,nevezano za nogomet,ETA i tako...
Ako se sicas (ove ili prosle godine ) onog navijaca OM kojem je pritila dugogodisnja robija zbog navodnog obracuna s pandurima
Na kraju ga je Francuska diplomacijom na jedvite jade izvukla.
Zato ako netko od vas ubuduce izvuce spanjolski klub-pamet u glavu jer mi i nemamo bas takvu politicku moc ka francuska
Upravo to, lijepo to sve izgleda, ali su oni brutalno represivan sustav. Zamisli kolika to represija mora biti u svim dijelovima društva da jedan takav mentalitet koji je gotovo identičan Argentinskom svedeš na takvu kontrolu. Pogledaj samo razliku između te dve države, ne samo navijački već općenito - španjolska je jedan veliki zatvor.
Kaj se policije tiće, vidio sam i bio svugdje stvarno, al u životu nisam vidio brutalnije policije od španjolske. To je nešto stravično.
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:22   #86
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
za ovo da su ih počistili, to ne znam...ali isto tako mislim da Atletico nije od samih početaka bio desno, već samo od Francove ere, jer... Nogometni klub Athletic Club de Madrid osnovali su 26. travnja 1903. baskijski studenti u Madridu kao ispostavu Athletic Bilbaa.Godine 1921. se madridski Athletic sasvim odvojio od Atletica iz Bilbaa... Zbog teške ekonomske krize, klub se 1939. spaja s Aviación Nacional, ekipom zračnih snaga španjolske vojske. Nakon fuzije klub dobiva ime Athletic Aviación de Madrid, a 1941. mijenja ime iz Athletic u Atlético, jer je Francisco Franco zabranio uporabu stranih imena. Današnje ime, Atlético de Madrid, klub nosi od 1947. godine., a ovo za NNB sam malo tražio, ali nisam uspio nać neki vjerodostojniji link po kojem bi sa sigurnočšću mogo reć jesu lijevo ( ili desno)

http://www.youtube.com/watch?v=e2QRUr9NyQc
velik broj ih je antifa, a još veći broj apolitično. ako tražiš desno u portugalu to je sporting lisboa, klub stare lisabonske buržoazije, aristrokacije u prošlosti. imali su dosta jaku grupu nazi skinheadsa prije par godina, neznan jesu još aktivni i ne pripadaju juve leo, sportingovoj glavnoj skupini. mislim da se zovu grupo 1143..
__________________
inspiracija

Zadnje uređivanje Kid A : 14.07.2009. at 20:27.
Kid A is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:26   #87
malo offtopica za španjolsku policiju..meni prijatelja živoga izubijalo zbog uriniranja na javnom mjestu. reka mu je pandur "you can piss in paris, you can piss in london but you cannot piss in spain" na najkomičnijem naglasku šta san ga ja ikad čuja. ovaj nastavija sa pišanjem i kad su pukli pendreci po njegovim nogama, mislija san da će ostat invalid.

ako slično treniraju strogoću po stadionima, onda je jasno zašto su navijači bubice. zamislite samo prašinare kako uokolo poljuda po parkovima lome pendrecima ljude kojima je priša i olakšaju se uz stablo.
__________________
inspiracija
Kid A is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:32   #88
Quote:
Liht kaže: Pogledaj post
Upravo to, lijepo to sve izgleda, ali su oni brutalno represivan sustav. Zamisli kolika to represija mora biti u svim dijelovima društva da jedan takav mentalitet koji je gotovo identičan Argentinskom svedeš na takvu kontrolu. Pogledaj samo razliku između te dve države, ne samo navijački već općenito - španjolska je jedan veliki zatvor.
Kaj se policije tiće, vidio sam i bio svugdje stvarno, al u životu nisam vidio brutalnije policije od španjolske. To je nešto stravično.
.. ti pojma nemas sta pises - ja sutra idem za spanjolsku i to cetvrtu godinu zaredom... kakva holandija, kakvi bakraci - spanjolska je najslobodnija, najliberalnija i naj sve zemlja u europi - nema kamera po gradovima, ljudi su ljubazni, nocni zivot... doduse ogromna je to zemlja, u baski nisam bio, ali znam dobro madrid i barcu i ljude tamo, a pogotovo dole na jugu di sam stacioniran i di cu ic svako ljeto do kraja zivota... nema agresive, mos duvat di oces, dobra mjuza svugdje, pjescane plaze, isto mediteranske, tako da nisu lose, partyi na svakom koraku i puuuno jeftinije nego kod kuce..... haha, kakva represija, pa cim krocis nogom na aerodrom, odmah osjetis atmosferu sieste i fieste u jednom... ...
.. i da, da se ne lazemo - postoji policia municipal - to je kurac, ima normalna policia - kurac, ali postoji i policia guardia - e to nije kurac, ako imas posla s njima, tu ces ti popusit kurac, ali moras gadno sranje napravit, da bi imao posla s njima - inace to je bila francova policija, posebno obucena..
.. interesantna mi je bila ova informacija da su baski osnovali atletico madrid, ali sutra nocim u madridu i saznacu to negdje u nekoj birtiji iz prve ruke, pa kad se vratim, javim..
.. becka skolo, naj nis zamerit..
zcb covik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 22:30   #89
Quote:
zcb covik kaže: Pogledaj post
.. ti pojma nemas sta pises - ja sutra idem za spanjolsku i to cetvrtu godinu zaredom... kakva holandija, kakvi bakraci - spanjolska je najslobodnija, najliberalnija i naj sve zemlja u europi - nema kamera po gradovima, ljudi su ljubazni, nocni zivot... doduse ogromna je to zemlja, u baski nisam bio, ali znam dobro madrid i barcu i ljude tamo, a pogotovo dole na jugu di sam stacioniran i di cu ic svako ljeto do kraja zivota... nema agresive, mos duvat di oces, dobra mjuza svugdje, pjescane plaze, isto mediteranske, tako da nisu lose, partyi na svakom koraku i puuuno jeftinije nego kod kuce..... haha, kakva represija, pa cim krocis nogom na aerodrom, odmah osjetis atmosferu sieste i fieste u jednom... ...
.. i da, da se ne lazemo - postoji policia municipal - to je kurac, ima normalna policia - kurac, ali postoji i policia guardia - e to nije kurac, ako imas posla s njima, tu ces ti popusit kurac, ali moras gadno sranje napravit, da bi imao posla s njima - inace to je bila francova policija, posebno obucena..
.. interesantna mi je bila ova informacija da su baski osnovali atletico madrid, ali sutra nocim u madridu i saznacu to negdje u nekoj birtiji iz prve ruke, pa kad se vratim, javim..
.. becka skolo, naj nis zamerit..
Ja sam da ti velim u španjolskoj bio samo 4 puta pa nisam kompetentan kao za nizozemsku, i od ta 4 puta 2 puta Ibiza, jednom Lloret de Mar i jednom na utakmici. Tri puta sam vrijeme proveo pod utjecajem alkohola i ostalih močnih stvarčica, al onaj četvrti put sam vidio policiju... Ima ljudi na našoj tribini koji još uvijek imaju ožiljke od njihove policije i to neću zaboravit, to je valjda ta guardia. To je bilo na tekmi. Ovo ostalo je kak veliš, mada se ne sjećam previše
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:59   #90
Nije odlika represivnog sustava da pandurija mlati ljude bez veze(to je odlika kretena) Odlika represivnog sustava je kada navijac marseille-a bude osuden na 3,5 god. zatvora zbog nekog koskanja s pandurijom A za turisticke izlete...pa u svakoj iole turistickoj zemlji policija presutno odobrava alkoholizam i narko-supstance kod stranaca..to je na neki nacin i vid ponude,pa onda i od drzavnog interesa
...i tako..cinjenica je da im je navijacka scena u banani i to ne moze prominiti kvaliteta spanjolskog shita
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 01:21   #91
benficini imaju dvije grupe jedna je diablos vermelhoes a druga nnb. jedna je šatro lijeva druga desna al neam pojma koja je koja
delegaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 09:56   #92
Quote:
Pessimus dux kaže: Pogledaj post
Da, Vasas jesu ljevičari, a Ferencvaros, Ujpest i Honved desno orijentirani. Za MTK nisam siguran, ali mislim da su neki neutralni, apolitični.
veliki klubovi iz Budimpešte:

Ferencvaroš (1899):
- klub: desničarski, nacionalni, malograđanski, (za vrijeme WWII: „fašistički klub”, za vrijeme socijalizma: klub oporbe)
- navijači: desničari, ekstremni desničari, ljudi s jakim nacionalnim osjećajem, huligani i ostali asocijalni elementi

Ujpešt (1885):
- klub: blago desničarski, malograđanski, (za vrijeme socijalizma: „policijski” klub)
- navijači: desničari, ekstremni desničari, (originalno radnici brodogradilišta iz Ujpešta, zato sidro u grbu kluba)

Vašaš (1911):
- klub: tipično ljevičarski, radnički, prvi radnički klub u Mađarskoj
- navijači: ljevičari, radnici, (originalno metalski radnici iz Budimpešte, vašaš = metalac)

MTK (1889):
- klub: židovski, elitistički, (od 1942. do 1945. klub je zabranjen)
- navijači: Židovi, liberalni Židovi, ljudi koji imaju židovske korijene

Kišpešt ili Honved (1909):
- klub: originalno malograđanski, (za vrijeme socijalizma: „vojnički”)
- navijači: ??? (mješoviti, uglavnom lokalni ljudi iz Kišpešta)
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 13:20   #93
Quote:
zcb covik kaže: Pogledaj post
.. ovako, hsv je veliki gradski klub i ipak ima puno vise navijaca od paulija, ali st. pauli ima tradiciju i lucki je hamburski klub, koji sa neskrivenim simpatijama, krajickom oka prati i vecina navijaca hsv-a i naravno, to govorim za 'obicne' navijace i ljude rodjene u hamburgu... ultra grupe i jednog i drugog kluba, nije bas da se vole, ali nije bas i da se ne podnose... sukobi su minorni i desavaju se samo kada se sastaju b momcadi ova dva kluba... jednom sam bio svjedok upada hsv-ovih na, ajmo rec teritoriju paulija... izaslo ih je 50-ak iz metroa, bas na reeperbahn stanici na dan utakmice i poceli su maltretirat sve zivo oko sebe(navijace, kurve, obicne ljude..), ali ih je murija brzo pomela... pitaj prijatelja s kojim se dopisujes za prijateljstvo s koelnovim - to ti je pravo prijateljstvo, a ovo sa celticom je, pretpostavljam, vise ovako trivijalno... na utakmicama st. paulija se navija vise od 50% na engleskom, ali ni izbor pjesama im nije bas nesto(we love st. pauli, we do... etc.), ali navija vise od polovice stadiona, koji je uredno rasprodan...

ps - bio sam na st. pauli - hansa rostock 2001 god..

evo, ja se sad čuo s njim i kaže da on jedino zna za prijateljstvo sa Freiburgom( u Njemačkoj).

...a ovo da navijaju za oba kluba: ima ljudi koji idu na utakmice oba kluba, al kaže da je takvih jako malo, a ultrasi se međusobno ne podnose jer Hamburg je prije bio naci klub i kao danas ih još ima dosta, a St. Pauli je bio lučki-radnički, a sada pripada Antifašistima.

i još mi je poslo neke linkove sa Schanzenfesta gdje se svake godine redovito okupe sa isključivom namjerom da se kače sa murijom, no sače im izgleda kaže ukinit taj fest. Murije ko u priči:http://www.youtube.com/watch?v=ReWnF_iLTpga 12. 8. je zakazano ponovno okupljanje na istom mjestu sa opet istom namjerom jer kaže da je politika u Hamburgu loša...
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 03:30   #94
Quote:
jandra047 kaže: Pogledaj post
za bugare neznam, srbi su desničari (točnije četnici, ovisi kak uzmeš definiciju desničara), a za grke si se za je... jer su većinom ljevica.


jel zna neko šta su Frankfurt ultras?
Ljevica. Antifa,anarhisti,komunisti,ali i dosta apoliticnih. uglavnom jedino pravilo na tribini je da je desnica zabranjena.

Sto se tice Barce,sve skupine su uglanom lijevo, BN se svako malo shaltaju lijevo-desno,neznam na sto danas briju,mozda su cak i apoliticni,ali nisu separatisti to je sigurno.
Ostatak stadiona je cista ljevica,ali to su 'obicni' ljudi,a ne hardkor navijaci. KAtalonske zastave sa petokrakama i te sheme.

Zadnje uređivanje Dark-igor : 27.07.2009. at 03:44.
Dark-igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 03:38   #95
Quote:
jandra047 kaže: Pogledaj post
za bugare neznam...?
Kod Bugara - Levski je (ekstremno) desno, CSKA skroz lijevo.

Bila je situacija prije godinu-dvije, kad su u Sofiji igrali Bugarska - Italija. Talijani su nakon dosta vremena došli sa jakom ekipom negdje, išle su navodno grupe sa sjevera i sjeveroistoka, posebno su prednjačili veronesi, za koje se zna da su baš ultra desno. Uglavnom, Talijani iskoristili utakmicu da 'promoviraju' svoje političko opredijeljenje, a prije utakmice ultrasi Levskog su se 'spojili' sa njima i zajedno napali CSKA.
asr crew is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:14   #96
Quote:
asr crew kaže: Pogledaj post
Kod Bugara - Levski je (ekstremno) desno, CSKA skroz lijevo.

Bila je situacija prije godinu-dvije, kad su u Sofiji igrali Bugarska - Italija. Talijani su nakon dosta vremena došli sa jakom ekipom negdje, išle su navodno grupe sa sjevera i sjeveroistoka, posebno su prednjačili veronesi, za koje se zna da su baš ultra desno. Uglavnom, Talijani iskoristili utakmicu da 'promoviraju' svoje političko opredijeljenje, a prije utakmice ultrasi Levskog su se 'spojili' sa njima i zajedno napali CSKA.

http://expertfootball.com/history/hi...ltras_cska.jpg
brutalattack is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 15:45   #97
Quote:
asr crew kaže: Pogledaj post
Kod Bugara - Levski je (ekstremno) desno, CSKA skroz lijevo.

Bila je situacija prije godinu-dvije, kad su u Sofiji igrali Bugarska - Italija. Talijani su nakon dosta vremena došli sa jakom ekipom negdje, išle su navodno grupe sa sjevera i sjeveroistoka, posebno su prednjačili veronesi, za koje se zna da su baš ultra desno. Uglavnom, Talijani iskoristili utakmicu da 'promoviraju' svoje političko opredijeljenje, a prije utakmice ultrasi Levskog su se 'spojili' sa njima i zajedno napali CSKA.
uff, dosta krivo prijatelju.

Levski je desno, a CSKA je ekstremno desno. CSKA ima reputaciju kao klub sa najviše skinheadsa na balkanu, ukratko u Bugarskoj nema prave ljevice, slično ko i u nas i dosta postkomunističkih zemalja.

http://www.youtube.com/watch?v=ck3TcvLfdV0
__________________
inspiracija
Kid A is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 16:46   #98
ARIS

http://www.youtube.com/watch?v=KTqE9y0dTiU

http://www.youtube.com/watch?v=K67Fm...eature=related
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 02:22   #99
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
Bundes liga je inače gotovo cijela apolitična,sa iznimkama lijevo i moglo bi se reći samo da je HSV desno(al samo tradicionalno). u 2.ligi je iznimka Hansa Rostock koji su naciji, a time uz HSV najveći neprijatelji navijačima ST. Paulia
Schalke 04 ( desničarski klub )

Većina klubova kroz povijest je imala u početku u korijenu svoju političku orijentiranost, pomoću nje se prepoznavao klub, i na taj bi način uspjevao,,, zavisi o kojem se klubu radi i gde se nalazi...
rottweiler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:18   #100
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
za ovo da su ih počistili, to ne znam...ali isto tako mislim da Atletico nije od samih početaka bio desno, već samo od Francove ere, jer... Nogometni klub Athletic Club de Madrid osnovali su 26. travnja 1903. baskijski studenti u Madridu kao ispostavu Athletic Bilbaa.Godine 1921. se madridski Athletic sasvim odvojio od Atletica iz Bilbaa... Zbog teške ekonomske krize, klub se 1939. spaja s Aviación Nacional, ekipom zračnih snaga španjolske vojske. Nakon fuzije klub dobiva ime Athletic Aviación de Madrid, a 1941. mijenja ime iz Athletic u Atlético, jer je Francisco Franco zabranio uporabu stranih imena. Današnje ime, Atlético de Madrid, klub nosi od 1947. godine., a ovo za NNB sam malo tražio, ali nisam uspio nać neki vjerodostojniji link po kojem bi sa sigurnočšću mogo reć jesu lijevo ( ili desno)

http://www.youtube.com/watch?v=e2QRUr9NyQc
.. ovaj post, sto se tice baska i atletica iz madrida, nema veze s vezom - pitao sam navijace atletica(obicne) jeli to istina i to je samo izazvalo podsmjeh kod njih... istina je da je klub zbog raznoraznih 'situacija' mijenjao ime kroz povijest, ali s baskima nema ama bas nikakve veze..
zcb covik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.