Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 15:54   #241
Kakvo vječno pitanje, ako si pogledao Director's cut, jasno je kao dan.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:18   #242
Quote:
shoei kaže: Pogledaj post
Kakvo vječno pitanje, ako si pogledao Director's cut, jasno je kao dan.

Misliš zbog jednoroga i još nekih referenci? Ambiguous... ništa nije servirano na srebrnom pladnju.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:27   #243
Ma i Scott je potrvrdio:

http://www.youtube.com/watch?v=_7o0rvVxU0w
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 16:33   #244
Quote:
shoei kaže: Pogledaj post

Eeee... znam za to. Ali držim se ipak da je, unatoč svemu, dosta toga otvoreno za razmišljanje... iluzija najboljeg filma ikad snimljenog mi tako nije narušena...

Uglavnom, ako bi se Ford i pojavio u nastavku/prequelu/rebootu/kojemkurcu već, i to u ulozi Deckarda, srušilo bi tu neku iluziju koju vješto gajim o tom filmu od tamo negdje polovice osamdesetih kad sam ga prvi put gledao. Možda nema smisla, možda je bedasto ali tako je kako je.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 19:05   #245
Hampton Fancher je sam rekao da Scott jede govna pošto on nikada nije napisao scenarij da Deck bude replikant. Samim time se gubi pola njegovog (filma) smisla. Ako će njih dvojica surađivati na nastavku, bacam okladu da će Fancher opet odletjeti.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 19:45   #246
To već sad prelazi u domenu rekla-kazala. Na gledatelju je da odabere koja mu se verzija više sviđa, ali ako odabere DC, onda su tu stvari jasne. Za orginalnu verziju bi se dalo filozifirat o endingu.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 20:02   #247
Po meni DC bi trebala biti originalna verzija. tj. redateljeva vizija. A "original" je samo želja producenata.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:42   #248
Kako god okrenuli, meni su drage i teatralna i DC/Final Cut/Whatever... stvarno najbolji film koji je ikad snimljen i nije tajna da ženu kad-kad tjeram da radi striptiz i pri tom quota Battyjev monolog sa kraja filma.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 13:30   #249
Pa gdje je zamrla ova tema hehe

Ne znam zašto ali eto došlo mi da napišem nešto oko ovog mi zauvijek dragog filma, KULT i više od toga kao film, poruka koja ide dalje od filma...

Tko može zaboraviti i ne osjetiti snagu riječi "Tears in Rain"...

Baš sam sad slušao ovo prekrasno napravljeno djelo iz te scene:

Vangelis - Tears in Rain (Blade Runner)

Film je čudo, sve što nas čini ljudima je pokazano kroz "umjetne ljude", da zaista shvatimo...

Samo ću ovo reći što uvijek govorim za ovaj film: u P... materinu koji film!

Te kako odlično izgleda u Blu-Ray (nema CGI-a danas koji ovo može zamjenit) Blade Runner - Theme End Titles (1982) Blu-Ray

Savršenstvo pokreta, vizualnosti, rečenica u filmu, poruke, glazbe...

10/10

Zadnje uređivanje Dragon007 : 16.02.2015. at 13:41.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 13:47   #250
Quote:
shoei kaže: Pogledaj post
Scott je tip čovjeka koji je u isto vrijeme genij I TEŠKI IDIOT eto, mislim da je on stvarno jedinstven po ovom pitanju.

Ne razumjem ni dan danas zašto je bilo potrebno da Deckard bude replikant? Za mene on nije replikant, ni Deckard u filmu ni @Deckard moderator na ovome forumu

Zadnje uređivanje Dragon007 : 16.02.2015. at 15:17.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 14:06   #251
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Scott je tip čovjeka koji je u isto vrijeme genij I TEŠKI IDIOT eto, mislim da je on stvarno jedinstven po ovom pitanju.

Ne razumjem ni dan danaas zašto je bilo potrebno da Deckard bude replikant? Za mene on nije replikant, ni Deckard u filmu ni @Deckard moderator na ovome forumu
Niti meni nije jasno zašto je Deckard morao na kraju biti replikant.Neznam jel u Dickovom romanu "Sanjaju li androidi električne ovce" isto repilkant ili je tamo just human.
Jedini razlog koji mi pada na pamet zašto je Deckard morao na kraju bit replikant jest možebit namjera Ridleya Scotta da mi obični gledatelji počnemo sumljati u sebe nismo li mi možda kakvi replikanti a da neznamo to.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 16:31   #252
OBJAVLJEN je prvi teaser za nastavak kultnog filma "Blade Runner" redatelja Ridleya Scotta, a oduševljeni ljubitelji klasika iz 1982. zadovoljno trljaju ruke.

U nastavku legendarnog filma nastalog po romanu Phillipa K. Dicka "Do Androids Dream of Electric Sheep?" ponovo ćemo gledati Harrisona Forda, a pridružit će mu se Ryan Gosling u ulozi novog istrebljivača.

U filmu čija radnja je smještena 30 godina od originala od poznatijih faca glume i Jared Leto te Robin Wright, a redatelj je mladi i perspektivni Denis Villeneuve koji je nedavno oduševio filmom "Arrival."

Naravno, ima i skeptika, a hoće li film opravdati visoka očekivanja, saznat ćemo u listopadu 2017. kad stiže u kina.

teaser: http://www.index.hr/black/clanak/vid...ce/939279.aspx
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 23:34   #253
Tko je gledao dokumentarac Dangerous Days? Mislim da traje preko tri sata, ali ga toplo preporucujem. A sto se tice ovog nastavka ili sto vec, uopce me ne zanima.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:36   #254
upravo ga pogledao nakon dugo dugo vremena, i vječna dilema oko toga dal je deckard replikant ili nije mi je sad malo jasnija. je.

a sad me razapnite
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:47   #255
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
upravo ga pogledao nakon dugo dugo vremena, i vječna dilema oko toga dal je deckard replikant ili nije mi je sad malo jasnija. je.
Ali to je potpuno nebitna dilema u tom filmu. Tak svejedno je li ili nije.

Bilo kako bilo, onaj nadodani voice over u producentskoj verziji filma je užas nad užasima.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:06   #256
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ali to je potpuno nebitna dilema u tom filmu. Tak svejedno je li ili nije.

Bilo kako bilo, onaj nadodani voice over u producentskoj verziji filma je užas nad užasima.
slažem se, gledao sam final cut i taj voice over nam sve govori.
to i unicorn.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:29   #257
Pitanje je li Deckard replikant je apsolutno nebitno. Ali je dobro da se o tome priča jer se na taj način kod mlađe publike održava živim interes za taj film .

Meni osobno je scena s jednorogom naprosto uvredljiva za mozak, to je idiotski- zašto bi ikoji replikant igdje imao usađeno sjećanje na jednoroga u šumi?
Osim toga, gledao sam Legend prije nego sam vidio verziju sa tom scenom, pa mi je reakcija bila. "Koji je ovo k.r.c? Kino operater je krivo zalijepio puklu traku"?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:03   #258
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Pitanje je li Deckard replikant je apsolutno nebitno. Ali je dobro da se o tome priča jer se na taj način kod mlađe publike održava živim interes za taj film .
al nije ni toliko nebitno jer se u toku filma brzo budi sumnja.

Quote:
Meni osobno je scena s jednorogom naprosto uvredljiva za mozak, to je idiotski- zašto bi ikoji replikant igdje imao usađeno sjećanje na jednoroga u šumi?
ti stvarno iznenađuješ svakim novim upisom, čudno ti je zašto jedan replikant duplicira san sa čuvenim simbolom vitalnosti i slobode?

Quote:
Osim toga, gledao sam Legend prije nego sam vidio verziju sa tom scenom, pa mi je reakcija bila. "Koji je ovo k.r.c? Kino operater je krivo zalijepio puklu traku"?
koji prevarant taj ridley jelda? sram ga bilo, samo da jeftino prođe.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:29   #259
To vas Ridley samo zajebava, nešto tipa "ubaciti ću aluziju na to da je Deckard replikant tako da gledatelji imaju o čemu lupetati do smrti"
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:33   #260
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
al nije ni toliko nebitno jer se u toku filma brzo budi sumnja.



ti stvarno iznenađuješ svakim novim upisom, čudno ti je zašto jedan replikant duplicira san sa čuvenim simbolom vitalnosti i slobode?



koji prevarant taj ridley jelda? sram ga bilo, samo da jeftino prođe.
Ajde objasni što to znači kad "replikant duplicira san", pametnjakoviću, ili ubuduće ne upotrebljavaj riječi kojima ne znaš značenje.

Nadalje, replikanti su isprogramirani - i fakat, za koji bi im kurac usađivali vizije jednoroga, pa makar to bio simbol afričke šljive?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.