Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2009., 20:36   #61
Britanski Dejli mejl visoko rangira utakmice Partizana i Crvene zvezde

Beogradski derbi među deset najboljih na planeti

Autor: Nenad Jezdimirović | Foto:Rojters | 19.09.2009. - 17:32

U duhu derbija između Mančester junajteda i Mančester sitija, britanski "Dejli mejl" izašao je sa top 10 listom najuzbudljivijih derbija na planeti, a beogradski večiti rivali zauzeli su respektabilno četvrto mesto.

Evropa i ovdašnja publika sećaju se i boljih dana Zvezde i Partizana, kako u međusobnim duelima tako i u okršajima sa timovima šriom kontinenta, ali ako ne po kvalitetu, današnji dueli Zvezde i Partizana još uvek vrede poštovanja po tradiciji, pasiji i nadi u neko bolje sutra. "Dejli mejl" primećuje da je usled korupcije nekada praznik fudbala u našoj zemlji ostao zakopan negde u prošlosti, iščekujući bolje dane.

Što se tiče ostatka planete, vreliji derbiji od onog u Beogradu igraju se u Glazgovu, Istanbulu i Buenos Ajresu.

"Old firm" između Seltika i Rendžersa je najstarije rivalstvo u fudbalu, a proteže se daleko van granica stadiona jer navijače dva kluba deli i različita religijska ubeđenja. Rendžers je trofejniji na lokalu, ali za razliku od gradskog rivala nema titulu prvaka Evrope.

Dueli Fenerbahčea i Galatasaraja predstavljaju najvažniji fudbalski događaj u turskom fudbalu. Galatasaraj na turskom znači Palata Galata jer je klub lociran u delu grada koji se zove Galata, a koji pripada evropskom delu Istanbula. Gradski rival Fenerbahče je više poznat kao narodni klub i nalazi se u azijskom delu grada što derbiju daje zanimljivu dimenziju. Fener nije ni trofejniji, nema ni evropsku titulu, ali to uopšte ne predstavlja problem navijačima da naprave atmosferu za pamćenje, a fudbalerima da "izginu" na terenu za boje svog kluba.

Fanatično ume da bude i u Argentini, pogotovo kada se sastaju Boka i River, klubovi koje ne deli geografska, već više društvena pripadnost. Boka juniors dolazi iz siromašnog kraja Buenos Ajresa koji se zove Boka, dok "milioneri" iz Rivera dolaze iz bogataškog naselja Nunjez. Boka u gradu slovi za "siromahe", mada se to ne bi moglo reći za broj trofeja i popularnosti kluba van Argentine. U svakom slučaju, bilo da se utakmica igra na "Monumentalu" ili "Bombonjeri" atmosfera na granici ludila je zagarantovana, kvalitetan fudbal se podrazumeva, a mnogo govori i podatak da su dueli Rivera i Boke nedavno ušli na listu 50 sportskih događaja koje vredi videti pre smrti.

U ostalih šest derbija sa liste prvih deset Dejli mejla nalaze se dueli Rome i Lacija, Reala i Barselone, Korintijansa i Palmeirasa, Liverpula i Mančester junajteda, Ajaksa i Fejnorda i naravno, Olimpijakosa i Panatinaikosa.


http://www.blic.rs/sport.php?id=111539
Blagutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 01:05   #62
U nedjelju imate priliku pogledat mostarski derb uživo,utakmica najvećeg mogućeg rizika u Bosni i Hercegovini

Hrvati protiv Bošnjaka
Desničari protiv Lijevičara
Domoljubi protiv komunista
Katolici protiv Muslimana
....
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 09:10   #63
jeste vidili nerede na Zenit-CSKA?
dogovorena šora...
19hnkcv19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 00:44   #64
http://www.youtube.com/watch?v=F2atu...layer_embedded
Evo za one koje to napaljuje...
coldrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 00:50   #65
Quote:
coldrex kaže: Pogledaj post
Kad malo bolje pogledam, čovječe koji su ovo boksači, kickboxeri i sl.. Dobro je netko to već primjetio..
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 12:58   #66
Quote:
coldrex kaže: Pogledaj post
al zanimljivo kolko je muriji trebalo, a sve se događalo u ne baš nekoj pustopoljini. može se reći da se dosta regularno šoraju, ono, moj dojam je da se baš ne iživljavaju na likovima koji završe na podu, mal ga opizdi i dobro, a eno grobari ubiše čovjeka
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 20:45   #67
odlična ova ruska šora, primjer kako bi to trebalo izgledat. tehnika im na zavidnom nivou.

__________________
inspiracija
Kid A is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 04:14   #68
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
al zanimljivo kolko je muriji trebalo, a sve se događalo u ne baš nekoj pustopoljini. može se reći da se dosta regularno šoraju, ono, moj dojam je da se baš ne iživljavaju na likovima koji završe na podu, mal ga opizdi i dobro, a eno grobari ubiše čovjeka
ma on se sam bacio
__________________
-> ovako se to radi dio 1. - ovako se to radi dio 2. <-
gdje prestaje znanje počinju predrasude...
pobunjenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 10:26   #69
Quote:
pobunjenik kaže: Pogledaj post
ma on se sam bacio
ne razumijem
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 10:55   #70
jedna od verzija kaj je bilo s pokojnim je to da se sam bacio, a ne da je bio bačen...
__________________
-> ovako se to radi dio 1. - ovako se to radi dio 2. <-
gdje prestaje znanje počinju predrasude...
pobunjenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 11:18   #71
Quote:
pobunjenik kaže: Pogledaj post
jedna od verzija kaj je bilo s pokojnim je to da se sam bacio, a ne da je bio bačen...
aha, nije niš bilo podebljano, pa nisam znao jel se to odnosi na nešto iz tuče sa videa ili ovo sa Grobarima, no ne znam detalje te smrti, pa ono, da serem bezveze-nema kruha od tog!!!
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 11:27   #72
moja greska kaj nisam podebljao da se odnosi na Srbe...

__________________
-> ovako se to radi dio 1. - ovako se to radi dio 2. <-
gdje prestaje znanje počinju predrasude...
pobunjenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 14:13   #73
Quote:
coldrex kaže: Pogledaj post
što nije kod njih kodeks da nema bitke na podu? ovdje je višestruko prekršeno to ako je tako kao što ja mislim
gademz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 15:44   #74
evo i ovdje da ostavim

Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
Hansa Rostock- St. Pauli

Večeras u 20.15 je na rasporedu i posljednja tekma, ujedno i največi derby 2. Bundeslige. Duel koji nikada ne prođe bez navijačkih obračuna bilo da se igra u Hamburgu ili Rostocku. Za ovu tekmu žive navijači oba kluba, i tada nogomet pada u drugi plan, no uvijek je ljepo vidjeti poraženi suparniči tim...

St. Pauli se ove sezone bori za nakon dugo godina ponovni povratak u društvo najboljih. Za razliku od prošlih sezona kad je St. Pauli bio isključivo domačinska ekipa, ove sezone su mnogo opasniji u gostima gdje ih uvijek prati nevjerojatna bučna i mnogobrojna publika, koja ih nije ostavljala ni kad se klub skoro ugasio prije par sezona, dapače, navijači su organizirali pijanke i tim novcem pridonosili klubu, kurve su odrađivale svoj posao, također u korist kluba, stoga su i zasluženo proglašeni za 3 najvjernije navijačke grupe u svijetu...malo je navijačkih ekipa koje se mogu pohvaliti činjenicom da su uvijek glasniji od domačina, a još je manje takvih u nižim rangovima. Gledao sam ove sezone skoro sve tekme od Paulanera i uvijek je to bio slučaj. Malo je drugorazrednih klubova koji se mogu pohvalit da imaju navijače diljem Njemačke, ali i Europe. Ovaj klub također bodre mnogobrojni poznati bendovi. St. Pauli ima preko 100 navijačkih podgrupa. To je bio lučki radnički klub, a danas pripada antifašistima, što je suprotnost od večerašnjeg protivnika i otuda i tolika mržnja.


ULTRA SANKT PAULI
sutra ću se valjda javiti i sa izvješčem kako je prošao okršaj
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 16:34   #75
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
sutra ću se valjda javiti i sa izvješčem kako je prošao okršaj
evo ovo je jedino što sam zasad uspio nać na netu, al ovo nije ništa čudno, pošto nepamtim kad je ova utakmica završena bez nereda, evo i tog nešto:

Veliki neredi na susretu Hanse i St. Paulija

Vodenim topovima morala se okoristiti policija da smiri nerede koji su nastali nakon utakmice njemačkih drugoligaša u kojoj su se sastali nogometaši Hanse i St. Paulija...

Do nemilih scena došlo je nakon utakmice u Rostocku gdje je gostujuću 2-0 pobjedu slavio St. Pauli, trenutačno trećeplasirana momčad Bundeslige II. Policija je bila prisiljena na reakciju u trenutku kada je 500-tinjak Hansinih navijača krenulo u probijanje policijskih redova posluživši se u svojoj “akciji” bacanjem boca, petardi i baklji.

Do tučnjavi navijača dvaju klubova, između kojih vlada veliki animozitet, došlo je i prije i za vrijeme samog odigravanja utakmice, a bilanca nereda 23 su privedena Hansina navijača.

Poznato je i da je 27 policijskih dužnosnika lakše ozljeđeno.

Utakmicu je osiguravalo 1500 policajaca.

http://www.nogometni-magazin.com/new...nto_video_news
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 11:42   #76
u grčkoj svi međuosbni oglei panathinaikosa, olympiakosa i aeka smatraju se derbijem. iako već odavno nema razlika kao nekad, PAO se smatra desničarskim gospodskim klubom, olympiakos klubom popularnim među narodnim masama, a AEK je klub grčkih iseljenika iz Turske.

U Solunu je veliki derbi PAOK - Aris, a isto tako derbijem se nazivam i sraz PAOK-a i Olxmpiakosa jer je to srzaa dvije kulture, ali i nacije - Olympiakosaovi se smatraju naravno Grcima, dok PAOK-ovi ne žele to ni čuti - ne bodre ni reprezentaciju i smatraju se Makedoncima (pokrajina u kojoj se nalazi SOlun je Makedonij), te žestoko zahijevaju pripojenje MAkedonije Grčkoj. Na utakmice su nosili sa Srbima transparaten Kosov is Serbia, Macedonia is Greeece), također se i jedna grupa navijača PAOK-a nazivs THE MAKEDONES.

U Čileu bih pod značajan derbi sveo i U. de Chile - Colo colo, iako se i srazovi s trećim klubom Universidad catolica svakako smatraju derbijem, no nešto manjih razmjera. U Peru veliki derbi je Alianza - Universidad, dok je Urugvaju veliki derbi Penarol - Nacional.

Inače, ako ćemo iskreni i pravo, navijački gledano većina derbija mi uopće nisu derbiji, a navijačke tuče u zabačenim tvornicama i livadama su mi toliko umjetne i besmislene da ne mogu opisati (pogotovo dok se nakon tuče još rukuju, pomažu protivniku da digne svoje poklekle, onda valjda zajednički odu na pivu). Umjetna mržnja.
carrera_verde is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:36   #77
Quote:
carrera_verde kaže: Pogledaj post
u grčkoj svi međuosbni oglei panathinaikosa, olympiakosa i aeka smatraju se derbijem. iako već odavno nema razlika kao nekad, PAO se smatra desničarskim gospodskim klubom, olympiakos klubom popularnim među narodnim masama, a AEK je klub grčkih iseljenika iz Turske.

U Solunu je veliki derbi PAOK - Aris, a isto tako derbijem se nazivam i sraz PAOK-a i Olxmpiakosa jer je to srzaa dvije kulture, ali i nacije - Olympiakosaovi se smatraju naravno Grcima, dok PAOK-ovi ne žele to ni čuti - ne bodre ni reprezentaciju i smatraju se Makedoncima (pokrajina u kojoj se nalazi SOlun je Makedonij), te žestoko zahijevaju pripojenje MAkedonije Grčkoj. Na utakmice su nosili sa Srbima transparaten Kosov is Serbia, Macedonia is Greeece), također se i jedna grupa navijača PAOK-a nazivs THE MAKEDONES.

U Čileu bih pod značajan derbi sveo i U. de Chile - Colo colo, iako se i srazovi s trećim klubom Universidad catolica svakako smatraju derbijem, no nešto manjih razmjera. U Peru veliki derbi je Alianza - Universidad, dok je Urugvaju veliki derbi Penarol - Nacional.

Inače, ako ćemo iskreni i pravo, navijački gledano većina derbija mi uopće nisu derbiji, a navijačke tuče u zabačenim tvornicama i livadama su mi toliko umjetne i besmislene da ne mogu opisati (pogotovo dok se nakon tuče još rukuju, pomažu protivniku da digne svoje poklekle, onda valjda zajednički odu na pivu). Umjetna mržnja.
da se nadovežen i paok su osnovali grci iz turske, jer ovo K u skraćenicama znači Konstantinopol(carigrad,istambul)
Gradele is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 11:41   #78
Zvezda - Partizan / Delije vs Grobari
http://www.youtube.com/watch?v=d5IlkIDrNvs
http://www.youtube.com/watch?v=GanSjxvrFNQ
Aleksandar88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:35   #79
Naletija san na jedan malo stariji članak u kontekstu ove teme - http://www.google.hr/url?sa=t&source...e_Thy2A1sElh9g
Vilaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 22:25   #80
CAIRO DERBY...al ahly-zamalek sc.....znalo je prije biti i mrtvih,ali su vlasti to na vrijeme sredili....derbi se po malo diže popularizacijom ultras pokreta državi...obavezno bude šora prije i nakon tekmi...evo vodeo ultras ahlawy šora sa murijom http://www.youtube.com/watch?v=HegXo0oX1qE
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.