Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2016., 17:38   #121
Bok cure Trudna sam po ZM 7+3, ali po ovulaciji 6+3. Na pregledu prije par dana kada sam bila točno 6 tjedana GV je bila veličin 18 mm, ali prazna, bez žumančane vrećice i bez ploda. Za par dana opet pregled. Da li je to prevelika GV a da je prazna? Ne znam ni sama šta da mislim , nadam se ali me strah da i ovaj put ništa od toga
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 11:24   #122
Tina,
možeš izvaditi beta hcg hormon te za dva dana ponoviti. Ukoliko je za dva dana vrijednost duplo veća, priča kreće u dobrom smjeru. Isto tako, vrijednost bete mora biti troznensksta ( ima i dvoznamenskastih vrijednosti i urednih trudnoća) da bi govorili o pozitivnoj beti. Oko vrijednosti 1000 dobar ginekolog s dobrim uzv vidi GV.
Trudnoća se računa od prvog dana posljednje menstruacije. Pregled možeš komotno obavit u 7 tj. Tada bi se se trebalo vidjeti i kčs.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 16:26   #123
Nije vezano za topik ali da li je netko imao jaaake bolove u donjem dijelu leđa i ranoj trudnoci?? Mene je sad uhvatilo i ne popusta, povremeno se javi grc i u donjem dijelu trbuha 😰 hoce proci ili trebam na hitnu???

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 16:55   #124
A blaga bol je normalna. Sve što je jako nije dobro. Ja bi otišla
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 17:00   #125
Bolovi u ledjima nisu neuobicajeni. Sada, ja vjerojatno ne bih isla na hitnu jer imam visoku toleranciju na bol. Problem je i sto nije preporucljivo koristiti vecinu lijekove u trudnoci pa ne znam sto bi ti dali. Ali ako se jako brines, naravno da trebas ici na pregled.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 17:01   #126
Ne znam kako bi opisala tu bol...tako me znalo boliti u krizima kada bi trebala dobit tako da me strah da ne prokrvarim 😰

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 19:44   #127
Jel uz to povremeno na sat-dva osjetiš kao jaće menstrualne grčeve? Ak da odi na hitnu. Ak prokrvariš isto obavezno odi na hitnu. A ak je samo to u leđima ja bi na tvom mjestu sutra nazvala svog ginekologa i pitala. A ti sama odluči šta češ. Samo se nemoj iznenadit kad ti na hitnoj ako odeš budu bezobrazni. Oni u toj ranoj trudnoći hitnim slučajem smatraju samo ako postoji opasnost za majku, znači jako krvarenje ili jako jaki bolovi. Al baš te briga, gunđat će al će te svejedno pregledat.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 09:39   #128
Joooj meni je to bio pri simptom zapravo, inače me nikad nisu jajnici boljeli kad bih trebala dobiti mengu, više kao da ih večer prije osjetim samo i onda ujutro krene. A ovo je baš bilo kao svojevrsni grčevi i trajalo je prva 2 ili 3 mjeseca
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 10:48   #129
Joj malo me utjesilo sada noćas sam bila u totalnoj panici no na srecu danas ujutro samo malo osjetim pokoji grč...jedino sta putujem dosta daleko na posao pa me i ta vožnja po ovim nasim cestama punim rupa ubija i konstantno ruku drzim na trbuhu dok vozim

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 20:03   #130
Drage cure, javljam se prvi put jer mislim da puno znači svima iskustvo iz prve ruke. ZM sam imala 24.4. i prekjučer sam bila na prvom pregledu i UZV, sa 6+2. Na pregledu se vidjela gestacijska 14mm i žumanjčana 3mm, ali bez ploda. Dr mi je rekla da se obično već vidi, ali nije paničarila i naručila me za 2 tjedna. Nekoliko sati prije pregleda primjetila sam oskudni smeckasti iscjedak pa mi je dr dala duphaston i rekla da usporim. I tako sam ja sad više manje doma, s groznim mučninama i grozim strahom..Ima li ovdje sličnih iskustava i s kojim ishodima?
milabebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 20:19   #131
Quote:
milabebe kaže: Pogledaj post
Drage cure, javljam se prvi put jer mislim da puno znači svima iskustvo iz prve ruke. ZM sam imala 24.4. i prekjučer sam bila na prvom pregledu i UZV, sa 6+2. Na pregledu se vidjela gestacijska 14mm i žumanjčana 3mm, ali bez ploda. Dr mi je rekla da se obično već vidi, ali nije paničarila i naručila me za 2 tjedna. Nekoliko sati prije pregleda primjetila sam oskudni smeckasti iscjedak pa mi je dr dala duphaston i rekla da usporim. I tako sam ja sad više manje doma, s groznim mučninama i grozim strahom..Ima li ovdje sličnih iskustava i s kojim ishodima?
To što se još ne vidi plod ne mora ništa značiti, možda je bila kasna ovulacija. Ja sam na 5+6 bila na prvom pregledu i tada se vidjela samo mala točkica kao naznaka ploda.
E sad, za smeskasti iscjedak, te ne bi htjela plašiti jer može biti loše ali i ne mora. Koliko ja znam može se pojaviti zbog manjka hormona i uz duphaston bi trebao prestati u par dana.

Ja ti mogu reć svoje iskustvo, koje nažalost nije dobro ja sam sa 7 tjedana dobila smečkasti iscjedak i išla kod doktora, vidio je da je plod ok i da mu kuca srce. Ali mi ni uz duphaston nije prestalo nego se pojačavalo pa sam otišla na hitnu i nažalost kuce više nije kucalo. Tako da je u mom slućaju smeđi iscjedak bio početak spontanog.
Ali čula sam ovdje od PUNO cura da su imale takav iscjedak i da je na kraju bilo sve ok! Ti samo što više miruj, leži i nemoj se saginjat. Držim fige da će sve biti ok
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 20:29   #132
Hvala na odgovoru i dobrim željama. Iscjedak se vec sljedeci dan povukao pa se nadam.
milabebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 21:21   #133
Quote:
milabebe kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru i dobrim željama. Iscjedak se vec sljedeci dan povukao pa se nadam.
To što se povukao je dobar znak
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 09:42   #134
milabebe, imala sam sličnu situaciju i nije dobro završilo ALI kod mene je bila samo gestacijska bez žumanjčane i nisam imala nikakav iscjedak...a ni simptome.

Meni tvoja situacija zvuči dosta obećavajuće. Moguće da si imala kasniju ovulaciju pa se zato još ne vidi sve.

Što se tiče iscjedka, mnoge žene ga imaju i sve bude okej! Zato glavu gore i držimo fige da je sve u redu!
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 20:17   #135
Pozdrav,

evo ja sam u dilemi, trudna sam 7+1 tjedana i kako sam išla mijenjati ginekologicu ona je baš u vrijeme kada sam joj trebala predati papire bila bolesna, pa drugi put kada sam došla je otišla na godišnji. Što znači da me još nije upisala kao pacijenticu. Vraća se 29.7, pa sad neznam da li da ju pričekam (ko zna kad će me naručiti) ili je to prekasno pa da odem privatnome? Može li mi uputnicu za krv i urin dati moja doktorica opće prakse ili baš moram tražiti uputnicu od ginekologa? Totalna sam zbunjola. prva trudnoća i neznanje veliko. THX
GroovyCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 21:16   #136
Quote:
GroovyCat kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo ja sam u dilemi, trudna sam 7+1 tjedana i kako sam išla mijenjati ginekologicu ona je baš u vrijeme kada sam joj trebala predati papire bila bolesna, pa drugi put kada sam došla je otišla na godišnji. Što znači da me još nije upisala kao pacijenticu. Vraća se 29.7, pa sad neznam da li da ju pričekam (ko zna kad će me naručiti) ili je to prekasno pa da odem privatnome? Može li mi uputnicu za krv i urin dati moja doktorica opće prakse ili baš moram tražiti uputnicu od ginekologa? Totalna sam zbunjola. prva trudnoća i neznanje veliko. THX
Sve uputnice vezane za trudnoću ti izdaje ginekolog, ne može to doktorica opće prakse.
Možda da ju pričekaš da se vrati pa vidiš kad bi te naručila, pa ak bude predugo za čekanje odeš privatno. A valjda kad čuje koliko si trudna te ne bude ostavila da dugo čekaš.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 09:46   #137
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Sve uputnice vezane za trudnoću ti izdaje ginekolog, ne može to doktorica opće prakse.
Možda da ju pričekaš da se vrati pa vidiš kad bi te naručila, pa ak bude predugo za čekanje odeš privatno. A valjda kad čuje koliko si trudna te ne bude ostavila da dugo čekaš.
Hvala na informaciji! Da pričekat ću ju, iako bih htjela što prije saznati i utvrditi trudnoću, ali dobro strpit ću se Nemam zasad nikakvih problema, osim jutarnjih mučnina, pa je to valjda sve ok. Želim vam svima urednu trudnoću!
GroovyCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 09:52   #138
Quote:
GroovyCat kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji! Da pričekat ću ju, iako bih htjela što prije saznati i utvrditi trudnoću, ali dobro strpit ću se Nemam zasad nikakvih problema, osim jutarnjih mučnina, pa je to valjda sve ok. Želim vam svima urednu trudnoću!
A gle, ako si nestrpljiva i nije ti to puno novaca odi privatno, a onda kad se ona vrati odeš kod nje za dalje. Nju češ svakako trebati za uputnice za vađenje krvi.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 10:09   #139
Ma i jesam, ali vidjet ću kada će me naručiti, pa ću tada odlučiti.
GroovyCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 08:43   #140
Meni je prva trudnoća, i rekla sam doktoru da imam blage grčeve, i povremeno kao lagano probadanje. Kao sve je u redu. Ali živim za sljedeći pregled i svaki sljedeći samo da vidim da je sve u redu. Nisam paničar inače, ali ovo mi je sve novo pa se brinem, iako svi govore da nema potrebe za brigom.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
danaja1122 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.