Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 19:21   #41
ne ostavljaju samo zbog tlaka u bolnici (meni se redovno popne jaaaako visoko, bio je i 170/110 prije par mjeseci a niskotlakaš sam - to je isključivo zbog straha). Dr je vidio na UZV, po protocima i proteinima da je sve u redu i do danas je tako (a sad sam 34.tjedan).
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 09:53   #42
Quote:
goodgirl29 kaže: Pogledaj post
cure hvala na savjetima, i meni se cini da je najbolje da se ipak obratim doktoru jer dosta sam otecena, i otekla sam doslovno preko noci, tlak mi je jucer bio 145/100, danas cu ga intenzivno mjeriti, vjerovatno i otici kod doktora kada mm dodje s posla. ja nisam dobila puno kilograma, bila sam na +6, i onda samo odjednom jos +4. vode pretpostavljam. a jako pazim na prehranu, i vec sam danima na bljutavom i kuhanom, ali niti kilogrami idu dolje, niti tlak.
Pa tako sam i ja....počela bujati,nabijati kile,a ono smanjila količine hrane koju unosim,nisam jela ni zrno šećera ni soli..i svejedno...
__________________
15.10.2009. P & T PRODAJA ROBICE
pity is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 10:03   #43
Quote:
andreazg kaže: Pogledaj post
ne ostavljaju samo zbog tlaka u bolnici (meni se redovno popne jaaaako visoko, bio je i 170/110 prije par mjeseci a niskotlakaš sam - to je isključivo zbog straha). Dr je vidio na UZV, po protocima i proteinima da je sve u redu i do danas je tako (a sad sam 34.tjedan).
Pa mene su ostavili jer sam nosila blizance i bila već trudna skoro 35 tt.
Ali ovaj tvoj tlak nikako nije dobar...jedno je ako imaš niski i skoči ti na 10 min od straha,a drugo je ako ti je takav satima ili danima...
Ja sam uvijek imala niski,ono 110/50,100/50 i onda jedan dan 160/100 i odmah su mje ostavili i bila sam na Nifedipinu i Normabelu do kraja,dapače jop 2 tj nakon poroda jer tlak nije padao..
__________________
15.10.2009. P & T PRODAJA ROBICE
pity is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:32   #44
Možda sam krivo napisala, u jednom trenutku je bio takav, kasnije je pao (naravno nisu me pustili doma dok mi nisu još jednom izmjerili). Sad je prošli put bio 150/100, puls u nebesima od straha, a nakon pola sata kad sam se primirila 120/80. Bez brige, doma mi je najviše 110/70. To je dokaz da strah može biti uistinu - strašan.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 21:56   #45
Tak već da!
__________________
15.10.2009. P & T PRODAJA ROBICE
pity is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 16:20   #46
dizem temu samo da napisem svoje iskustvo i upozorim cure da pravovremeno reagiraju!

znaci, ovdje sam se javila s pitanjem da mi je tlak povisen, i ici hitno doktoru ili ne?? odgovor je: da!!
s 38 tt sam dosla na redovnu kontrolu u trudnicku ambulantu, tlak 180/110! noge otecene stravicno. odmah sam primljena u bolnicu, od prvog dana infuzija Ebrantila (za snizavanje tlaka), atenolon i normabel. tlak je pao na 140-150/90-100, ali nize nije isao. jos 10 dana su mi ga uspjeli takvim odrzavati (cijelo vrijeme na infuziji, 0-24), u noci s 39+2 eklampticki napad, iduce jutro hitan carski rez. srecom, beba i ja smo dobro. beba je bila sitnija (2840 g), ali zdrava. poslije carskog reza jos 4 dana na infuziji ebrantila, redovna infuzija poslije operacije + krv, znaci imala sam u jednom trenutku 3 infuzije u rukama. ne moram vam niti spominjati kako su mi ruke izgledale, sestre vise nisu znale gdje bi me piknuli, vec su pomisljale da me pikaju u nogu. strasno sam se napatila, i srecom je sve dobro zavrsilo. sam boravak u bolnici bio mi je jako naporan i stresan, a mislim da niti bebi nije bilo puno bolje. nisam smjela dojiti zbog Ebrantila, kasnije beba je naucila na dudu, nije htjela na prsa, tjerali su nas da dojimo, nekako smo jedva uspjeli, ali mlijeka je jako malo bilo, slabo je dobivala na tezini...

uglavnom, ako u jako kratkom vremenu dobijete dosta kilograma, oteknu vam noge, ruke, lice (usnice, kapci), tlak je konstantno povisen (pa makar bio i granicni, znaci 140/90) javite se lijecniku. u salu sam usla s +14 kg, nakon operacije sam imala samo 1,5 kg viska od predtrudnicke, znaci, bilo je puno previse vode. visok tlak u trudnoci je opasan, i po bebinom i po vasem zdravlju, i bolje dignuti laznu uzbunu nego dovesti u opasnost 2 zivota.
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 14:55   #47
u 38tt otisla na redovni pregled u bolnicu. tlak 175-130, a ja se osjecala super. posalju me odmah u rodiliste. ja osla doma po stvari i vratila se. u rodilistu me napali da di sam do sad. mjere gore tlak a tamo normalni. prespavala u bolnici a tlak i dalje normalni. trazim ja da me puste iz bolnice i to naprave al na vlastitu odgovornost. dobro, itak imam 5 min do bolnice. kontroliram doma tlak i sve normalno. odem nakon 2 dana u bolnicu na kontrolu i opet tlak. posvadjam se ja sa babom da ona il nezna mjerit tlak il tlakomjer ne radi. i opet ona mene u rodiliste. e ovaj put sam bila pametnija i otisla gore da im kazem da idem opet doma po stvari. vratila se nazad, oni mjere tlak i tlak normalni. i tak ja ostala 4 tjedna u bolnici s normalnim tlakom i u 42tj na inducirani porod. 9 sati dripa, frajer se rodio na rame i bio je 3960. sve normalno proslo, bez zutice bez komoplikacija. u drugoj trudnoci nikakvih problema
myboys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 09:39   #48
Dižem temu.
Molim iskustva s drugom trudnoćom, u slučaju kad je prva bila preeklampsija.
Hvala!
__________________
هذا المنتدى هو حية تمتص
japanska_buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 23:48   #49
Quote:
japanska_buba kaže: Pogledaj post
Dižem temu.
Molim iskustva s drugom trudnoćom, u slučaju kad je prva bila preeklampsija.
Hvala!
Ja sam sada trudna po drugi puta, a u prvoj sam imala preeklampsiju.
U prvoj sam trudnoci imala proteine u urinu i strasno visok tlak (ali ti su simptomi dosli tek pred kraj trudnoce). Raniji simptomi su mi se pojavili vec u 5. mjesecu trudnoce. Noge su mi pocele strasno, strasno oticati, toliko da su me muz pred kraj trudnoce zvao hobbit. Kada oteklinu stisnes prstom, a udubljenje ostane 10ak sekundi to je loš znak. Takoder sam konstantno imala glavobolje, vid mi se jako zamutio (ali posto nosim naocale ja sam mislila da mi se dioptrija naglo promijenila, sto se zna dogoditi u trudnoci) i znale su mi se pojavljivati tockice u vidu (kao kad ti se zavrti, to je sve posljedila visokog tlaka). Poslije mi je oticalo cijelo tijelo, cak su mi komentirali i kako mi je nos veci - lice mi je jako oticalo. Da ne pricam o tome kako nakit na rukama nisam vise mogla nositi jer mi je sve bilo malo.

Sada u drugoj trucnoci nema nicega od tih simptoma. Dapače, tlak mi je i nesto nizi od normalno, uopce ne otičem, iako se puno krecem i puno stojim i sjedim. Proteine u urinu nemam. Nikakvi problemi sa glavoboljama i vidom opcenito.
Receno mi je da su mi ogromne sanse da opet obolim od preeklampsije u drugoj trudnoci posto sam ju imala i u prvoj, ali evo vec sam u 33. tjednu i nista. Nadam se da ce tako i ostati.
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 11:15   #50
Quote:
Hatshepsut kaže: Pogledaj post
Ja sam sada trudna po drugi puta, a u prvoj sam imala preeklampsiju.
Sad sam čitala temu priče s poroda i moram priznati da sam šokirana što su te s preeklampsijom inducirali. Srećom je sve ok prošlo. U mom slučaju, a nisam imala proteine u urinu, samo jako visok tlak, ni pomišljali nisu, odmah carski.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 14:05   #51
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Sad sam čitala temu priče s poroda i moram priznati da sam šokirana što su te s preeklampsijom inducirali. Srećom je sve ok prošlo. U mom slučaju, a nisam imala proteine u urinu, samo jako visok tlak, ni pomišljali nisu, odmah carski.
Moj ginekolog mi je odmah 'zaprijetio' i rekao kako će me sigurno u bolnici poslati na carski, ali tamo su mi rekli da me neće slati na carski jer je sa bebom sve bilo u super stanju, a i ja sam se osjećala odlično. Osim te (ekstremne) otečenosti nikakve teže simptome nisam osjetila (samo te probleme sa glavoboljama, ali i inače imam vrlo često problema s njima, pa i sa migrenama jer imam strabizam); ni u tom trenutku niti općenito tijekom trudnoće. Jednom kad su me smjestili u predrađaonu tlak mi se smirio i na prvi znak velikog povišenja i ja bih završila carskim. Konstantno su me provjeravali i niti jednom nije opet prešao granice vrlo zabrinjavajućeg. Meni je osobno drago što nisu isforsirali carski, kad očito nije bilo potrebe za njim. Beba jer rođena sa apgarom 10/10
Ne znam, jesi li ti tijekom trudnoće konstantno imala jako visok tlak? Jer meni je često bio sasvim u redu.
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 14:28   #52
Nisam kroz cijelu trudnoću ali od 30. tjedna da, uz maximalnu terapiju.
Ma vidim da je to tebi prošlo bez ikakvih trauma, hvala bogu, samo mi se učinilo da je preeklampsija prilično ozbiljno stanje za riskiranje. I meni je carski bio idealna opcija obzirom da je posteljica zbog tlaka počela otkazivati. Beba također 10/10. Nisam ni ja nikakvih simptoma imala osim otečenih nogu, dapače super sam se osjećala.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 14:34   #53
Meni je sve bilo užasno otečeno, i noge i ruke i lice. Iz bolnice sam izašla sa 15 kila manje. Nisam nikad mislila da ću se veseliti što si opet vidim gležnjeve i normalna stopala Visok tlak mi se pojavio tek pred sam kraj, ja nisam imala nikakvih problema sa posteljicom. A ovisi i valjda na kakvog doktora naiđeš i koje je njegovo mišljenje.
Budimo sretne da je sve super prošlo, jer kad čitam koje su sve posljedice preeklampsije i eklampsije oblije me znoj
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 14:38   #54
Ma da, još sam u prošloj trudnoći bila prilično skulirana i nesvjesna posljedica. Sad mjerim tlak svaki dan Normalan je, čak više nego u netrudnom stanju, da se ne zacopram kuc kuc

I da to s rukama i licem je baš znak preeklampsije, na to sam baš pazila i sama kontrolirala privatno svaki tjedan proteine u urinu. A noge... kad sam rodila mislila sam da su to moja stopala, onda je prošlo još dva mjeseca... tek onda su postala "moja"
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 14:44   #55
Ista stvar
Ja sam odmah čim sam saznala da sam opet trudno panično počela mjeriti tlak i po nekoliko puta dnevno. Sada više ne mjerim toliko često jer je uglavnom uvijek isti i super je.
Ovu trudnoću doduše imam problema sa štitnjačom (preslabo radi, pijem hormone pa je sada sve super) što isto može biti indikator preeklampsije. Ne znam, mozda mi je tako bilo i tijekom prve trudnoce samo je doslo do propusta sa doktorove strane pa se to nije riješilo na vrijeme. Ako je to bilo u pitanju vjerojatno preeklampsiju ne bi ni dobila. Sad mi, hvala bogu, trudnocu vodi puno ozbiljniji ginekolog.
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 14:54   #56


Pogle' ovo
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 15:44   #57
stvarno pregrozno, sad se sjećam svega
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 16:38   #58
Još je mene bilo zabavljalo kako ti ostane udubljeno nakon što pritisneš oteklinu prstom pa sam se igrala time
Hatshepsut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.