Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2014., 19:18   #21
pa ima 30 godina šta oćeš
inače film je korektan
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:05   #22
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
pa ima 30 godina šta oćeš
inače film je korektan
De ti pa ko da ima 50, nije to do godina vec do lose gradje. Scarlet je sexy ali nije bas najbolje gradjena.

Pogledaj Kate Beckinsale koja ima 41 god i Charlize Theron koja ima 39 a vitke su i savrseno izgledaju da im one od 20 mogu zavideti kakva tela imaju njih dve.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 00:27   #23
Luc baš snima loše filmove u zadnje vrijeme. Ni ovaj nije izuzetak. Film ne zna da li bi bio misaoni SCI-fi ili akcić, a nekako ne uspijeva ni u jednom. Akcić nije jer su scene... "onako", osrednje za današnje standarde, a misoni iz više razloga - najveći su što polaze od krive premise (da ljudi ne koriste 100% mozga).

Ali osim toga, jako su površni u izlaganju argumenata. Kao da duboku temu obrazlažu kompletnom idiotu cijeli film... doduše, takav i je film - za mase. Nešto sasvim suprotno od onog kakvi su Bessonovi filmovi s početka bili.

Jedan Man from earth ima puno manji budžet a puno veći "what-if" efekt nego ovaj film, i puno bolji wow efekt nakon što ga odgledate.

Ima još jednu dobru stranu, a to je artistički dio filma. Ima zanimljive scenografije i odličnog soundtracka. I ubacivanje raznih dokumentarnih snimaka među scene doprinosi takvoj predodžbi o filmu. Vjerojatno su i Freemana uzeli jer je bio narator u Discovery dokumentarcima ovog tipa. Da su napravili samo misaono-artistički sa ovom glumačkom postavom to bi bio pravi pogodak. Ovako je samo još jedan "meh"
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---

Zadnje uređivanje mako : 01.09.2014. at 00:43.
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 19:04   #24
Odlican film, dobri efekti i premisa, svidja mi se poruka filma i kad ljudi shvate da pojma o nicem nemaju i odbace ego onda cemo moci evoluirati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:30   #25
Lucy je film koji je sjajno prošao kod publike, ali je zato oštro podelio kritiku na tri tabora. Jedni ga smatraju za inteligentno koncipiran uglavnom zabavni i pitki – plitki letnji blockbuster. Reakcija drugih je “Dokle više, Luc Besson?”, a treći ga smatraju jednim od najuvredljivije glupih filmova poslednjih sezona. I jedni i drugi i treći mogu (ali ne moraju) biti u pravu, jer je Lucy film koji zavisi od početnog stava gledaoca. Ko je došao da se zabavi i uživa u trash (a Lucy svakim svojim kadrom vrišti “trash”), taj će upravo to i dobiti, a ko očekuje koherentno, logično i prosvetljujuće delo, taj će opasno izvisiti.
To ne treba da čudi kada je u pitanju Luc Besson. On kao reditelj izbacuje najmanje jedan film godišnje. Kao scenarista ili ko-scenarista barem još nekoliko, a kao producent na desetine kroz svoju “fabriku akcije” pod imenom Europacorp. Ako je i imao za reći nešto novo, on je to odavno učinio, a sada samo operira iz svoje zone ugodnosti. Uglavnom znamo šta ćemo dobiti, svidelo nam se to ili ne.
Besson sa Lucy nastavlja niz svojih super-heroina koje čine nadljudske napore da prevladaju ranjivost. Njegovi potpisni filmovi su na tome i bili zasnovani, La femme Nikita i The Professional, pa čak i trashy epopeja The Fifth Element. Lucy se svojom pojavom u to savršeno uklapa, isprva naivna američka studentkinja na razmeni u Taipeiu koja tokom filma dobija nadljudske moći. Lucy, međutim, nastavlja još jedan niz: transformaciju Scarlett Johansson iz glumice koja se pouzda uglavnom na svoju prirodnu lepotu u glumicu koja igra na kartu moći i integriteta. Ovo joj je treća SF uloga zaredom, nakon bestelesnog operativnog sistema u Her i vanzemaljke koja otkriva ljudskost u Under The Skin.
Jedna jedina stvar tu Bessonu služi kao spas. On ima reputaciju trashera i čini se da je taj stav o sebi kao o trasheru prihvatio oberučke. Besson se ne uzima za ozbiljno, ne popuje i ne pokušava da nas uveri u istinitost. On se zabavlja istovremeno zabavljajući nas. Njegove slike evolucije nisu Malickovo mudrovanje iz The Tree of Life nego štosevi na nivou viceva koje čujete na ulici. Njegov rasizam nije duboko utemeljen prezir nego svesna kalkulacija na nešto malo jeftinog smeha od publike. Njegov scenario je namerno aljkav do granice haotičnog ludila, ali je njegova režija veoma promišljena.
Zezanje je tu, akcija je spektakularna, iako ponekad usiljena, reference vidljive, čak i providne. Film dobro izgleda i zvuči, posebno u boljoj dvorani. Glumci, barem glavni, su dobro odabrani i pušteni da sami iznesu svoje likove koji im stoje kao saliveni. Čak je i misija filma relativno plemenita: da se zabavimo, ali i da se osvestimo i počnemo da upotrebljavamo mozak, makar je to rečeno kroz psudo-naučnu osnovu filma. Problem nastaje sa logikom filma, čiji nas furiozni tempo zabavlja do maksimuma, ali pritom nema nikakve šanse da se drži makar interne logike.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 21:26   #26
uglavnom film je lijep pokušaj ali totalno uništeni pokušaj

rupe u priči, klišeji koji iskaču sa svih strana, iščekivanje akcije koja se i desi ali je ti ni ne doživiš
vizualni efekti jako dobri, nekoliko scena koje te uvuku u taj neki osjećaj, scarlett koja sad odlično glumi, sad totalno loše i najgore od svega bilo je dovoljno trailer izgledati i praktično bi čovjek znao svu priču bez ikakvih iznenađenja i bez potrebe za plaćanjem kino karte.
pokušaj da se toliko toka kaže ali na kraju tako loše.

a i ona krajnja božanska sranja (ja sam svugdje) baš idu na živce
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 21:51   #27
pogledao sam film na preskoke jer cekam bolju kvalitetu. ali vidio sam scenu u kojoj ona koristi 28% mozga a moze ometati radiovalove i ostalo. ali mi nije jasno kako netko tko koristi 100% mozga moze rukama mahati i bacati ljude i ostalo. sta ako koristis 100% mozga si Bog? po meni realan je limitles ali moram pogledat cijeli film da vidim tocno o cemu se radi
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:10   #28
Ovaj film je najgora reklama za Peugeot ikad snimljena.

Ništa drugo..
coki27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 02:22   #29
Quote:
Zek@n kaže: Pogledaj post
pogledao sam film na preskoke jer cekam bolju kvalitetu. ali vidio sam scenu u kojoj ona koristi 28% mozga a moze ometati radiovalove i ostalo. ali mi nije jasno kako netko tko koristi 100% mozga moze rukama mahati i bacati ljude i ostalo. sta ako koristis 100% mozga si Bog? po meni realan je limitles ali moram pogledat cijeli film da vidim tocno o cemu se radi
U stvarnosti...ljudi koriste svih 100% ali ne u isto vrime...tako da ti mitovi o ne iskorištenom mozgu su max debilni....evolucijski organizam koji ne iskorištava 100% svoj potencijal je osuđen na propast...kod ovih filmova bi volio biti računalo...pa da prije početka gledanja mogu isključiti procesor za logiku
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:36   #30
Quote:
Zek@n kaže: Pogledaj post
pogledao sam film na preskoke jer cekam bolju kvalitetu.
Film se napokon pojavio u boljoj kvaliteti:

http://www.moj-film.hr/film/projekci...ojekcije_filma
baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 19:54   #31
Mislio sam pogledati, ali vidio sam trailer neki dan i odlučio ga zaobići zbog debilne premise. Previše me podsjeća na Limitless, a to sam isto nedavno gledao.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 20:23   #32
limitless je kud i kamo realniji do neke granice. ova je sa 100% otišla do nastanka svemira

ok filmić za onak pogledat bez razmišljanja, al te nakon gledanja navede na razmišljanje dal si baš morao to gledat i gdje si drugdje mogao potrošit 33 kn.
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:46   #33
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
U stvarnosti...ljudi koriste svih 100% ali ne u isto vrime...tako da ti mitovi o ne iskorištenom mozgu su max debilni....evolucijski organizam koji ne iskorištava 100% svoj potencijal je osuđen na propast...kod ovih filmova bi volio biti računalo...pa da prije početka gledanja mogu isključiti procesor za logiku
upravo to

čitav film se vrti oko toga da ako koristiš 100% kapaciteta mozga možeš postati bog.

još mi je jače ono penjanje po plafonu dok droga ide kroz njezin krvožilni sustav
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 01:21   #34
spojler

Loše, pretencioznu i preseravajuće...

Akcijski film, koji se izgubio u kvazi moraliziranju, a kao da fali nekih pola sata jer ona samo uskoči u auto s francuskim drotom i odmah su si BFF
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 11:06   #35
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
De ti pa ko da ima 50, nije to do godina vec do lose gradje. Scarlet je sexy ali nije bas najbolje gradjena.

Pogledaj Kate Beckinsale koja ima 41 god i Charlize Theron koja ima 39 a vitke su i savrseno izgledaju da im one od 20 mogu zavideti kakva tela imaju njih dve.
Bekinsale mi je ipak smo neki prosjek, nikada tu žensku nisam nešto primjećivao.

Što se tiče Scarlet, zgodna je, nemoš reći da nije, sjeti je se u Crnoj Daliji.

Iako meni mala iz Titanika, kako postaje MILF, sve je zgodnija i zgodnija, rijedak primjer u Hollywoodu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 13:17   #36
besson je snimio jedan jedini dobar film u karijeri i to je leon. lucy jos nisam pogledao ali namjeravam zbog scarlett.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:17   #37
smece of filma. redatelj nikako da se odluci sta je zapravo njegov film, gledatelja smatra idiotom kojem treba objasnit simboliku filma uz pomoc za radnju totalno nebitnog morgana freemana koji je tu samo narator. film pun isprazne simbolike, neuvjerljivih odnosa medju likovima i bez sisa od scarlet.
dobra akcijska scena ( ala taxi) i dobar soundtrack.

2/10
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 17:45   #38
Planiram ici gledati ovaj film u kino, pa ne znam jeli dobar? Jel gledao tko od vas?
Raex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:43   #39
Pogledao sam na nagovor ove teme Limitless, toliko bolji film od ovog, iako je imao blesav kraj.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:17   #40
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
besson je snimio jedan jedini dobar film u karijeri i to je leon. lucy jos nisam pogledao ali namjeravam zbog scarlett.
on se probio i privukao gledatelje svojim trećim filmom le grande bleu-i sam je bio ronioc.leon mu je sigurno najbolje ostvarenje ipak.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.