Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2015., 12:48   #41
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne znam hoće li ovaj film biti 5., nisam ga još gledao, ali nemoj pričati dakle da ima puno ratnih filmova kod nas, ima ih točno 4
A Četverored, Vrijeme za, Dubrovački suton i Jozef?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:19   #42
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A Četverored, Vrijeme za, Dubrovački suton i Jozef?
Prvi ti je u vrijeme WW2, drugi priznajem da sam zaboravio, zadnji je u WW1.

Imali li u Sutonu baš akcijskih scena?

Ima i onaj Nebo Sateliti, ali opet, nisam vidio akciju u filmu, čista metafizika i filozofiranje kao i svaki naš film, eventualno scena u avionu i ona završna scena bijega
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:25   #43
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prvi ti je u vrijeme WW2, drugi priznajem da sam zaboravio, zadnji je u WW1.
Ali i "onaj s Goranom Višnjićem" koji spominješ je Drugi svjetski (ako misliš na "Dugu, mračnu noć", a ne znam na što bi drugo mogao misliti). Govorio si o "ratnom filmu" a ne o domovinskoratnom filmu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 15:36   #44
Quote:
Goldshadow07 kaže: Pogledaj post
ovaj film se više fokusirao na to kako ratne posljedice ostaju i u društvu nakon rata.
A na kraju svega pomirba. Što samo po sebi ne bi bilo loše da ne zanemaruje lika a silom ubacuje happy end s usiljeno otvorenim krajem.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 17:11   #45
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ali i "onaj s Goranom Višnjićem" koji spominješ je Drugi svjetski (ako misliš na "Dugu, mračnu noć", a ne znam na što bi drugo mogao misliti). Govorio si o "ratnom filmu" a ne o domovinskoratnom filmu.
Ne, ne mislim na Dugu mračnu noć, i u ovome glumi Višnjić, sporedna uloga je i malo mlađi je tada, ali o Domovinskom je ratu baš
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 17:34   #46
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne, ne mislim na Dugu mračnu noć, i u ovome glumi Višnjić, sporedna uloga je i malo mlađi je tada, ali o Domovinskom je ratu baš
Salajev "Vidimo se"? Ali to isto nije "ratni" ovako kako ti doživljavaš ratne.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 17:48   #47
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Onaj gdje glumi i Višnjić, Živi i Mrtvi, Broj 55 i U okruženju.
''Vidimo se'' je isto drama bez akcije, u što možeš staviti i ''Crnce''.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 17:53   #48
Baš pogledala sinoć - ok mi je kao ideja s te tri priče u različitim razdobljima u kojima možemo vidjeti tužne posljedice rata unatoč proteklom vremenu, ali mene je najviše ubila ta rastegnutost filma i preduge scene.
Još je bilo tu nekih stvari koje mi nisu legle, između ostalog i gluma koja mi je bila čisti prosjek i jedino bi Nives Ivanković tu izdvojila, ona mi je bila dobra.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 17:59   #49
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
A na kraju svega pomirba. Što samo po sebi ne bi bilo loše da ne zanemaruje lika a silom ubacuje happy end s usiljeno otvorenim krajem.
U kojem smislu zanemaruje lika i zašto je usiljeno?

cloudconnected6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:00   #50
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Salajev "Vidimo se"? Ali to isto nije "ratni" ovako kako ti doživljavaš ratne.
nije ni taj, ovaj je;

http://www.imdb.com/title/tt0210579/

ne glumi Višnjić, moja greška, većinom drama, ali ima akcije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:04   #51
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Baš pogledala sinoć - ok mi je kao ideja s te tri priče u različitim razdobljima u kojima možemo vidjeti tužne posljedice rata unatoč proteklom vremenu, ali mene je najviše ubila ta rastegnutost filma i preduge scene.
Još je bilo tu nekih stvari koje mi nisu legle, između ostalog i gluma koja mi je bila čisti prosjek i jedino bi Nives Ivanković tu izdvojila, ona mi je bila dobra.
Evo super, dakle pitanje - ima li scena primjerenih ratnom filmu, dakle netko trči i puca, netko drugi je u zaklonu i puca na njega itd., (možeš napisati i spojler)?

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
''Vidimo se'' je isto drama bez akcije, u što možeš staviti i ''Crnce''.
Da, isto tako, "ratni film"u kojem 90% vremena sjede i blenu pred sebe, nismo vidjeli ni akciju ni neprijatelja.

"Vidimo se" je dobar film, ali da, isto nije akcijski
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:12   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo super, dakle pitanje - ima li scena primjerenih ratnom filmu, dakle netko trči i puca, netko drugi je u zaklonu i puca na njega itd., (možeš napisati i spojler)?
Pa nema konkretnih scena rata, ali se osjeća u prvom dijelu da se to sprema u smislu da se vidi postavljanje balvana na cestu, blokade s vojnicima koji su u dva navrata zapucali, džipovi s vojnicima i tako to.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:29   #53
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Pa nema konkretnih scena rata, ali se osjeća u prvom dijelu da se to sprema u smislu da se vidi postavljanje balvana na cestu, blokade s vojnicima koji su u dva navrata zapucali, džipovi s vojnicima i tako to.
OK, hvala, to sam i mislio, sorry ako sam te zagnjavio
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:34   #54
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
OK, hvala, to sam i mislio, sorry ako sam te zagnjavio
Nisi.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 20:03   #55
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
između ostalog i gluma koja mi je bila čisti prosjek .
Daj, molim te, ne pričaj gluposti. Ok, nisi oduševljena filmom, al napisat da je gluma prosjek je potpuno suludo pored Tihane Lazović pa Nives Ivanković i Dade Ćosića koji je u stopu prate. Malo ispod je Marković, al sasvim dovoljno da bude daleko iznad prosječne glume u hrv. filmu. Al i svi drugi su dobro odradili i sporednije uloge, isporučili točno šta treba i šta mogu.

Daj mi jedan hrvatski film koji tebi nije glumački prosjek, baš me zanima?
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 20:40   #56
Sve je odlično u ovom filmu osim nekih dijelova scenarija, ali gluma, kamera, montaža , zvuk su na tolikom nivou da jednostavno oprostiš i samo uđeš u atmosferu filma. Lazovićki dignit spomenik, nadam se da neće sad zabrijat da je najbolja glumica na svijetu i počet se prekenjavat, al može, opraštam joj odmah. Nisam vidio još ovakvu žensku glumu nas. I onda još Nives ubije. Čosić je već dokazao da je ogroman potencijal, a ovo je samo potvrda. Marković može samo rast i bit bolji. Svi drugi su odlični, Jurkić, Radoja, Tudorova, ovo je dokaz da nema male uloge kad se posloži odličan film.

Može se zamjerit kalkulacija, ta vječna hrv.-srpska tema, rat, al zapravo kad se ovako nešto napravi nebitno je. Mataniću svaka čast na castingu i odabiru direktora fotografije. Prva priča je scenarističko- glumački možda najjača i najčišća, al meni je druga najdraža zbog glume i atmosfere, samo su njih troje i to mi je to, a kad su njih dvoje samo onda je to Mostovi okruga Madison, al na naški.

Treća priča je nekako scenaristički najslabija tj najneuvjerljivija i padne ti malo, al opet Marković, Lazovićka i party je dignu pa sve skupa - dojmljivo.

Lazovićka, svako pojavljivanje u kadru - epski. Najbolje od svega je očita kemija između svih glumaca, baš se vidi i osjeti da su uživali i zajebavali se i to se prenilo na glumu koja je razigrana i spontana.

Ovo treba gledat isključivo u kinu.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 21:15   #57
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
nije ni taj, ovaj je;

http://www.imdb.com/title/tt0210579/

ne glumi Višnjić, moja greška, većinom drama, ali ima akcije
Tako je - Bogorodica.. Jedan od boljih filmova ako ne i najbolji koji prikazuje početak rata a i samu situaciju koja je doslovno istinita jer se prikazano uistinu i događalo u Slavoniji. Kad sam ga gledao prvi i jedini put a to je bilo prije 7-8 godina bio mi je odličan. A treba uzeti u obzir da sam tad bio dosta mlađi i svaki film u kojem je glumio Ivo Gregurević mi je bio hit. Skoro svaki.

Svakako preporučujem..
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 21:27   #58
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A Četverored, Vrijeme za, Dubrovački suton i Jozef?
Ne znam kako ste mogli zaboraviti svi skupa Bogorodicu!? NAvojec gasi čik na jeziku, konji trče, eksplozije uokolo, on izlazi i puca...

Što me dovodi do još jednog ratnog filma u kojem ima akcije (doduše najgore akcije svih vremena, kad četnici napadaju uzbrdo na čistini prema šumarku a naši umjesto da ih posmiču počnu s povlačenjem jer ovih ima puno ) a zove se Korak po korak!

edit: nisam pročitao sve do kraja prije mog posta, sorry za bogorodicu.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 22:00   #59
SPOILERI!

1. priča - mene je jako podsjetila na kako je počeo rat na mom otoku. kraj je skoro pa kopiran. ovaj svira trubu, a vidović u ratu čita poeziju. isto završavaju.
2. priča - tu nemam zamjerke.
3. priča - posve mi je usrala film. on se vraća u selo ali to ne želi. kad saznamo zašto ne želi onda tek nema smisla zašto je pristao vratiti se. onda ode njoj, ona ga odjebe pa mu je bed, pa ode partijat, pa se okupa u vodi i onda se kao isprao pa joj se vratio ( :rig: ), pa ga ona uzima nazad (halooo! zasto? pregrmila je najteze i sad ga uzima nazad jer se pokajao!? pa nisu ljudi katolicke predodzbe boga!) i šlag na kraju - banalni matanić strajks agejn - otvorena vrata iza nje kao poziv njemu... ma daj molim te.

generalna zamjerka - film kasni minimalno jedno desetljeće. ovako je to za strane festivale, nama u značenjskom ili katarzičnom smislu nije donio ništa novog. davno preplivani potoci..

glumci sjajni, kamera i montaža također, sinkauzi napravili dobru glazbu, za mene je zvizdan super upakiran festivalski film za strance. meni je recimo kosac triput kompletniji film. i baš mi je drago da je u direktnom klešu u portorožu kosac potukao zvizdana. naravno, naši vrli novinari to nisu primijetili.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 22:05   #60
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
2. priča - tu nemam zamjerke.
Ta druga priča je zbilja odlična, perfektan kratki igrani i mimo Zvizdana. Puno bolji od "Tuluma", btw.
Quote:
vihorsthename kaže:
meni je recimo kosac triput kompletniji film. i baš mi je drago da je u direktnom klešu u portorožu kosac potukao zvizdana. naravno, naši vrli novinari to nisu primijetili.
Direktan kleš je bio i na izboru za hrvatskog kandidata za Oscara.

Meni je "Kosac" ništa. Tri besmislene improv vježbe.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.