Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2016., 16:36   #1
Moonlight (2016) - Barry Jenkins

Moonlight is the tender, heartbreaking story of a young man’s struggle to find himself, told across three defining chapters in his life as he experiences the ecstasy, pain, and beauty of falling in love, while grappling with his own sexuality.
Redatelj: Barry Jenkins
Žanr: Drama
Trajanje: 110 min


Film je osvojio kritičare, te trenutačno s 11 recenzija drži score 100/100 na metacritic.com, a s obzirom na tematiku mislim da bi lako mogao biti jedan od većih igrača tijekom iduće sezone filmskih nagrada.

Quote:
Moonlight is a film that is both lyrical and deeply grounded in its character work, a balancing act that's breathtaking to behold.
Quote:
A masterpiece of poetic filmmaking, Moonlight is one of the most powerful films of the year.
Quote:
Moonlight takes the pain of growing up and turns it into hardened scars and private caresses. This film is, without a doubt, the reason we go to the movies: to understand, to come closer, to ache, hopefully with another.
Quote:
An indelible portrait of an imperilled life, "Moonlight" is a devastating depiction of masculinity, race and identity. Ambitious in scope but precise in its execution, this deceptively small-scale character piece reverberates with compassion and insight.
Quote:
A rarely seen portrait of what it really means to be a black gay man in America today. It's a stunning achievement.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 06:46   #2
Sinoc ga pogledao. Samo cu reci - remek djelo... i to ne godine nego dekade!!!!!
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 11:24   #3
kad ovaj film dolazi u kina?...na cinestaru nemaju nikakvu najavu
starman100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 11:34   #4
LOL, film o gej crncu i njegovom odrastanju kraj majke narkomanke. Eto i to smo doživjeli, a valjda ima i koji invalid u filmu. Kako bilo, došle su neke verzije na određene kanale pa ću ga danas, sutra pogledati da vidimo to "remek djelo". Još jedno u nizu
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:10   #5
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
LOL, film o gej crncu i njegovom odrastanju kraj majke narkomanke. Eto i to smo doživjeli, a valjda ima i koji invalid u filmu. Kako bilo, došle su neke verzije na određene kanale pa ću ga danas, sutra pogledati da vidimo to "remek djelo". Još jedno u nizu
Najbolje je nista ne procitati o filmu i jednostavno ga pogledati.

Nije film za svakoga i nece se svidjeti svima, ukusi i ocekivanja su uvijek razlicita... ali da je remek djelo - jeste .
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:07   #6
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
LOL, film o gej crncu i njegovom odrastanju kraj majke narkomanke. Eto i to smo doživjeli, a valjda ima i koji invalid u filmu. Kako bilo, došle su neke verzije na određene kanale pa ću ga danas, sutra pogledati da vidimo to "remek djelo". Još jedno u nizu
Koliko potisnutog homoseksualizma u jednom postu

Šta sad što su crni i gey. Ljubav je ljubav a zabranjena ko romeo i julija. U ovom slučaju romeo i julio al poanta je ista
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 15:51   #7
On je već donio sud prije gledanja. Jer kako je moguće da film o gejevima bude dobar. Još su i crni.
Inače je 99% filmova te tematike, pa ljudima valjda dosadi. Da bar malo više ratnih snimaju.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:59   #8
Tema filma je zapravo univerzalna i tematika je samo jednim djelom gej... prica je zapravo puno sira.
No to sve ne cini film samim po sebi remek djelom...
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:38   #9
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
On je već donio sud prije gledanja. Jer kako je moguće da film o gejevima bude dobar. Još su i crni.
Inače je 99% filmova te tematike, pa ljudima valjda dosadi. Da bar malo više ratnih snimaju.
Mislim da nije problem u tome što takvih filmova ima puno, nego što takvi filmovi uvijek imaju prednost pred nekada kvalitetnijim filmovima druge vrste koji se češće rade(kao što si i rekao sam, ratni filmovi su češća tema nego gej crnci). Pričamo o nagradama, jel.

Ja ću naravno dati filmu priliku, samo ne znam kada je zadnji put Oskara dobio film koji ne igra na neku od specifičnih tema.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:55   #10
Ja nikad ne gledam na film kroz nagrade. Meni kao gledatelju nagrade dođu kao zabava. Zašto se zamarat s tim.

Problem je kad se unaprijed donose neki zaključci. Barem ga pogledaj pa popljuj ko čoek.

@mah11 ne odnosi se ovo zadnje na tebe.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:37   #11
Pogledala sinoć, odličan je. Slažem se da je tema univerzalna. Mislim da je najveći plus taj neki minimalistički, "manje je više" pristup u obradi kompleksnih ljudskih emocija, senzibilnosti, ranjivosti i potrazi za identitetom. Likovi i priča su živi i autentični bez klizanja u patetiku.Gluma na visini, nema nekog preglumljavanja i prenemaganja.
Cait8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:36   #12
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije problem u tome što takvih filmova ima puno, nego što takvi filmovi uvijek imaju prednost pred nekada kvalitetnijim filmovima druge vrste koji se češće rade(kao što si i rekao sam, ratni filmovi su češća tema nego gej crnci). Pričamo o nagradama, jel.

Ja ću naravno dati filmu priliku, samo ne znam kada je zadnji put Oskara dobio film koji ne igra na neku od specifičnih tema.
Eto, čovjek objasnio

I samo da demantiram dežurne dušebrižnike, nisam donio nikakav "sud o filmu"
samo komentiram "crvenog slona u sobi", a to je činjenica da je po opisu film tipična festivalska konfekcija i očito je da se igralo na "slabe točke" koje uvijek imaju prođu.

Što me i ne čudi, Pitt je producent i voli igrat na te karte.

Meni je recimo odličan film bio Blue is the warmest color, o dvije cure koje uđu u vezu.
No, ono što je bilo genijalno kod tog filma je to što nije bio patetičan niti prefrigani, niti s nekom političkom agendom, bio je
univerzalan. Nadam se da je i ovaj "univerzalan" i da kad ga pogledam ću moći reći da je film
o jednom životu ili vezi kao u slučaju BITWC ili ljubavi, a ne film o "gay crncu i njegovoj narkomanskoj materi". Onda je to big shit.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:37   #13
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Ja nikad ne gledam na film kroz nagrade. Meni kao gledatelju nagrade dođu kao zabava. Zašto se zamarat s tim.

Problem je kad se unaprijed donose neki zaključci. Barem ga pogledaj pa popljuj ko čoek.

@mah11 ne odnosi se ovo zadnje na tebe.
Jebote, ti si tak sav ispravan da mora da se javljaš ni iz pet ni šest nego iz sjemeništa
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:01   #14
Boyhood ovogodišnjih Oscara.

Ali hajde, barem kraće traje

Monotono, na milijun puta viđenu šprancu, uopće ne razumijem oduševljenost
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:29   #15
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Boyhood ovogodišnjih Oscara.

Ali hajde, barem kraće traje

Monotono, na milijun puta viđenu šprancu, uopće ne razumijem oduševljenost
za oscare ne znam pa necu komentirat', al' ne bi ovo usporedjivao s boyhood

zasto je ovaj film tako dobar? zato sto se bavi prezvakanom temom, a uspijeva ne biti naporan.

netko je vec spomenuo na temi, minimalisticki pristup prici je u ovom slucaju pun pogodak!

nije film godine, ali medju rijetkima koji su zasluzili osmicu, imo.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 00:09   #16
Sve je to već bilo sto puta prikazano, no lijepo ispričana priča i konverzacije te jednostavno uvuku, atmosfera i gluma također na razini. U svakom slučaju nije dosadan film kakvog sam očekivao, soundtrack po meni odličan.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 19:49   #17
Osam nominacija za Oscar.

Inače, film je fenomenalan, tako me ugodno iznenadio svojom jednostavnošću i kvalitetom.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:17   #18
Ovaj glumac sto je nominovan za sporednu ulogu se u filmu pojavljuje jedva 10 minuta

Najbolji mi je drugi dio filma

Treci nepodnosljivo dosadan
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 15:28   #19
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Boyhood ovogodišnjih Oscara.

Ali hajde, barem kraće traje

Monotono, na milijun puta viđenu šprancu, uopće ne razumijem oduševljenost
Moram se složiti.

Na momente dosadan, odnos s majkom najslabija karika (a i sama glumica), odnos s Kevinom (valjda nisam fulala ime ) i Juan najbolja.

Ne znam što sam točno očekivala, ali ocjena je u jednom periodu bila 8,9 (ili veća?) i sigurno sam očekivala puno više.
Dojam je blah, ali eto, nategnuto 7/10.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:43   #20
Daklem, ja sam ovo danas pogledao i to je jedno veliko ništa, nije čak ni prefrigano snimano već poluamaterski. Meni je ovo bilo baš loše. Skroz prazno, bez ikakvog dubljeg sadržaja, dijaloga, unutarnjih monologa, radnje, bez duše, kemije. Castovi istog lika su totalno promašeni. Ajde još onaj klinac u prvom i drugom dijelu nekako nalikuju, ali onaj u trećem dijelu nema veze s prva dva dijela, ista stvar s onim Kevinom u drugom i trećem dijelu. Gluma je isto prosječna do ispodprosječna. Onaj Ali je meni simpa kit, gledao sam ga i u Hunger Games i u House of Cards, ali ovo za nominaciju? Ili još gore, ovo za Oscara? No way, Jose.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.