Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 18:20   #81
Pa nisam ja shvatila kao da je ona 5 godina zivjela u parizu, bila je tamo na 4 mjeseca dok je snimala. Muz joj je amerikanac, zive u los angelesu. Recimo da ga je upoznala prije 3 godine, 2 godine od njihovog rastanka, to nije dug period, ako je mogla zapocet vezu sa muzem, mogla je i s njim. A tko ce ga znati, previse cjepidlacim.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:10   #82
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja shvatila kao da je ona 5 godina zivjela u parizu, bila je tamo na 4 mjeseca dok je snimala. Muz joj je amerikanac, zive u los angelesu. Recimo da ga je upoznala prije 3 godine, 2 godine od njihovog rastanka, to nije dug period, ako je mogla zapocet vezu sa muzem, mogla je i s njim. A tko ce ga znati, previse cjepidlacim.
Mislim da je pogrešno razmišljat da je mogla biti sretna samo na jedan način, s glazbenikom.
Postoji više vrsta sreće, našla si je muža i ima dijete, slavna je i zadovoljna, a Sebastian je samo lijepo sjećanje. I to je sasvim u redu.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:18   #83
A ko fućka Sebastiana. Ona je u istom vremenskom periodu bila u 3 veze, a on samo s njom
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:29   #84
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
A ko fućka Sebastiana. Ona je u istom vremenskom periodu bila u 3 veze, a on samo s njom
Koliko znamo.

Možda je baš posto kurviš kad je otišla.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 08:35   #85
Baš pošten komad filma, treba nam više takvih.
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:06   #86
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Koliko znamo.

Možda je baš posto kurviš kad je otišla.
Zato sam I napisao veze, a ne ONS
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:41   #87
Koja vam je najbolja scena u filmu?

Meni definitivno kad otpjeva pjesmu na audiciji.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:51   #88
Vjerojatno cijela ona sekvenca istrgnuta iz univerzuma gdje su njih dvoje završili zajedno. Zbog spomenute sekvence odličan je film postao odličan film vrijedan ponovnog gledanja u što skorije vrijeme.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:57   #89
Meni je film više li-la nego li la la. Uopće, začuđujuće malo glazbe i glazbenih numera u filmu koji se reklamira kao – mjuzikl? Imam problem s ritmom filma, zdrman je, vrlo sirov i neizbrušen, podsjeća me na svirku priučenog amatera, nešto kao izvedbe Ryana Goslinga. Tip je nedvojbeno talentiran, ali njegova priučenost se osjeti i kvari doživljaj da je riječ o ozbiljnom glazbeniku.

Počne u feel good raspoloženju ono maltene ko Briljantin onda naglo stane i pretvori se u nekakvu tihu rupu u kojoj su dva glavna protagonista deprimirani luzeri.

Film sigurno neću ponovno gledati, vjerojatnije je da ga se za pola godine više neću ni sjećati, no ako ove godine pomete i Oscare, bit će zasluženije nego li Chicago pred 10 godina.

Ima nešto Whiplasha u filmu, ali ovo je konkretnije i uspješnije ostvarenje. Emma Stone je dobro odradila svoj posao iako su mi i ona i Gosling tanki u plesnom i pjevačkom dijelu. Veći dio filma djeluju mi umorno i nekako indisponirano. Ne vidim kemiju između njih, štoviše scena s početka u onom baru gdje on svira pa dobije otkaz mi je odbojno hladna.
I nisam se mogao prestat čudit njezinim očima, ima oogromne oči, kao anima
To me povremeno ometalo. Lijepe su i veelike.

Tema je zahvalna, vjerojatno puca na istu žicu kao i Umjetnik.
Kraj je bezveze.

Meni je Hacksaw Ridge u toj konkurenciji ipak bolji.

Dobar je City of Stars: https://www.youtube.com/watch?v=NS0_AOuBF9A
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:16   #90
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ja sam pogledala drugi put, doduse neki losi cam....i dalje ne vidim tu silnu remekdijelnost, prosjecan ljubavni film sa surprajz zavrsetkom. Sve je solidno ali nista vise od toga.

Sto se mjuzikla unazad 20ak godina tice, niti blizu jednom Moulin Rogueu naprimjer. :dunno:
O da, Moulin Rouge je u novom mileniju nedostižan za sve "mjuzikalno" što je izašlo, pa i La la land. Tragedija je da Moulin nije osvojio Oscara nego ono smeće Chicago, prestrašno

Meni je samo ovaj dio iz MR bolji od cijelog La la landa Čisto da ne ispadne da ne volim mjuzikle.
I Nicole i Ewan su ekšli pjevali. I to lijepo.

__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:07   #91
Meni kemija izmedu Ryana i Emme nije upitna, oboje su dobri glumci, divni inace i dobro oni pasu kao par, pa i u onoj nekoj tres komedijici od prije par godina su bili super. Nije mi u tome problem ovog filma, problem mu je prosjecnost i neupecatljivost (ponavljam, moj osobni utisak). Nemogu sad od prve reci niti jednu scenu da je bila ono vau pa da ju upamtis, vise je stidljivo odrađivanje. Nema ni Kidmanica bogznakakav glas, pa je bila uvjerljiva. Zelweger i Zeta Jones isto u Chicagu, koliko god to meni bio bezvezan film (McGregor nije tema, on je divan pjevac).
Film krene kao mjuzikl, pa nastavi kao teen komedija preko socijalne drame o težnjama napaćenih umjetnika do šake u oko sa sasvim realnim, no ipak nimalno icekivanim, zeljenim i romanticnim zavrsetkom. U tome vjerojatno i je vrijednost filma - realnost, zivotni odabiri, blablablabla.... Zadnja scena di on svira a ona prozivljava alternativnu stvarnost vrijedi kao cijeli film. Zelim rec, od filma s takvom pricom, glumcima, kostimima i glazbom, taj sudbinsko-epohalno-svemirska ljubav feeling bi trebao prozimati cijeli film, ali toga meni ovdje nema izuzev te zadnje scene. Ona je aspiring actress, on je zaljubljenik u jazz, upoznaju se, bude im super par mjeseci, i posvađaju se cim njega malo nema, a njoj zasmeta jer je on oh-kako-neromanticno odlucio zaradjivat novce a ne sljedit svoj san.
A onda joj on kaze da je njoj krivo jer je on sad uspjesan pa nemoze vise svoj neuspijeh opravdavat njegovim.
Ljubav, malo sutra.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:48   #92
Super film, samo mi je problem taj kraj. Ja sam ostao dojma da se ona zadovoljila s Gregom (ili kako se već zove). Ono ne mogu imat ono što želim pa je i on ok. To jedino ne mogu probavit, to je po meni đubretarski, a tijekom filma sam dobio dojam da ona nije đubre
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:23   #93
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Meni je film više li-la nego li la la. Uopće, začuđujuće malo glazbe i glazbenih numera u filmu koji se reklamira kao – mjuzikl? Imam problem s ritmom filma, zdrman je, vrlo sirov i neizbrušen, podsjeća me na svirku priučenog amatera, nešto kao izvedbe Ryana Goslinga. [...]
Potpisujem cijeli post i dodajem da mislim da se za godinu dana većina neće sjećati ovog filma.
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Zadnja scena di on svira a ona prozivljava alternativnu stvarnost vrijedi kao cijeli film.
Zanimljivo, ja sam shvatila da ON zamišlja tu alternativnu stvarnost.
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Zelim rec, od filma s takvom pricom, glumcima, kostimima i glazbom, taj sudbinsko-epohalno-svemirska ljubav feeling bi trebao prozimati cijeli film, ali toga meni ovdje nema izuzev te zadnje scene.
Pa nema tog feelinga jer njihova ljubav nije epohalna nego obična, prolazna, jedna od mnogih u životu.


Da se nadovežem i nadodam - sve u filmu je korektno, ali ni po čemu zanimljivo ili drukčije. Ne znam zašto me film umorio, imala sam osjećaj da traje 3 sata
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:27   #94
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ona pjesma i one solo izvedbe Goslinga bi mi vjerojatno bile puno bolje da nisam prije filma prvo vidio Fallonovu i Reynoldsovu sprdnju na film
E ako nisam sada umrla, neću nikada.
(Nisam gledala samu dodjelu)

Inače, film mi je simpa i ništa više od toga. Možda high expectations.
Svidio mi se onaj dvostruki kraj; City of stars je odlična stvar kao i Start a fire Johna Legenda (ili kako se već zvala grupa u filmu).
I to je sve. Tako da se nažalost slažem sa ovom izjavom:
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
...mislim da se za godinu dana većina neće sjećati ovog filma.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:40   #95
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Super film, samo mi je problem taj kraj. Ja sam ostao dojma da se ona zadovoljila s Gregom (ili kako se već zove). Ono ne mogu imat ono što želim pa je i on ok. To jedino ne mogu probavit, to je po meni đubretarski, a tijekom filma sam dobio dojam da ona nije đubre
Greg joj je onaj momak prije Sebastiana, a muž se zove David.
Razumijem šta govoriš, ali se ne slažem. Mi ne znamo ništa o njenom mužu i njihovom odnosu da bi mislili da to nije to.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:01   #96
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Razumijem šta govoriš, ali se ne slažem. Mi ne znamo ništa o njenom mužu i njihovom odnosu da bi mislili da to nije to.
Pa ipak, baš to što je scenarist odlučio sterilno i brzinski prikazati samo to - naime ništa, umjesto potruditi se odvojiti koju minutu za humaniziranje muža i utopljavanje njihova braka (za što bi bila dovoljna jedna crtica, ali majstorska), svejedno govori kako je osjećaj s kojim nas želi ostaviti taj da je ono svemirsko, a ovo zemaljsko.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:09   #97
Moguće. Ja sam to više shvatio kao sjećanje na prvu pravu ljubav.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:46   #98
Problem je što film nije uvjerljiv u pokušaju da to što su imali opiše ko "prvu pravu ljubav". Meni to više djeluje kao neka usputna, kratka vezica nego nešto pamtljivo. Prekinu zbog pizdarije, spoje se bez nekog pretjeranog entuzijazma, ja tu časne mi moje ni kemije između njih ne vidim. Samo pamtim kako se on seronjski zaletio u nju nakon što dobije otkaz, pa onda isto preko kurca reagira kad je drugi put vidi na onom partyu. Uopće ne razumijem gdje je tu nešto epski, nešto lijepo, nešto posebno...Djeluju mi ko dvoje depresivaca koji se vuku da ne padnu preko ruba.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 19:59   #99
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto me film umorio, imala sam osjećaj da traje 3 sata
+ 1

baš me smorio

ne vidim po čemu hvalospjevi i čak 14 nominacija

Emmine očurde su mi odvlačile pažnju. Ok je ona ovo odglumila ali ne vidim ništa maestralno za Oscara.

Priča kao priča mi je na momente bila predosadna a i muzičke sekvence su mi bla truć. Ni jedne se pjesme ne sjećam.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:23   #100
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Greg joj je onaj momak prije Sebastiana, a muž se zove David.
Razumijem šta govoriš, ali se ne slažem. Mi ne znamo ništa o njenom mužu i njihovom odnosu da bi mislili da to nije to.
ja zabrijo da se vratila tom istom, isprike
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.