Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 10:17   #21
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
...

Scene borbe su brutala, prikazuju rat u onom najgorem obliku bez uljepšavanja, baš kako i treba. Cijelo kino se treso od zvučnih efekata.

Bojli film snimio bi samo Ridley Scott.
Da. Što se tiče vizualnog onda i ja mogu reć da samo Ridley može bolji posao napravit.Inače su glumci svi najmanje vrlo dobri, nemože se reć da je neko slab.

Preporuke!
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 10:42   #22
Ono što je posebno fascinantno i zašto je Gibson zvijer od redatelja jest činjenica da je film snimljen u samo 59 dana,takvi filmovi se inače snimaju po 5,6 mjeseci,imali su kratke rokove,a budžet mu je bio samo 40 milja,sve je bilo okrenuto protiv Gibsona,industrija,vrijeme,mediji,no on je ponovno uspio,(scene rata izgledaju kao da je budžet jedno 100 milja),majstor zanata.Izgleda da je smanjio sa lokanjem,a i Židov mu je glavni glumac,zna Mel šta radi,haha
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:39   #23
I Eastwood je snimio Letters from Iwo Jima za 30-ak dana i budžet mu je bio 20 milja.

Gibson je bitku za Stirling Bridge (u filmu nema mosta) u Braveheartu snimao 6 tjedana i snimio 90 sati materijala, šteta što nema neka duža verzija bitke.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 21:48   #24
Odličan. Skroz klasičan ali iako neoriginalan praktički savršen. Nema loše scene a vrijeme proleti, u stvari malo mi je film ispao prekratak.

10/10
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 22:39   #25
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Da. Što se tiče vizualnog onda i ja mogu reć da samo Ridley može bolji posao napravit.Inače su glumci svi najmanje vrlo dobri, nemože se reć da je neko slab.

Preporuke!
zasigurno ne može parirati ridleyu u onoj umjetničkoj kvaliteti fotografije i kadrova
premda i tu ima par zanimljivih epskih i monumentalnih prizora kao npr.
(klikni na slikicu)



gibson je najjači u izgradnji odnosa među likovima, prvo ljubavnih a ondak i onih ostalih i dovođenje istih u iskušenja i pogibelj.

već se po prvoj njegovoj ulozi u pobjesnelom maxu vidjelo na izrazu njegovog lica da je to faca koja kuži kako svijet funkcionira.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 23:18   #26
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Fora je što u filmu imamo jednog tipa koji je ne baš pretjerano pametan, zaljubljen u sebe i ispostavit će se na ratištu - pičkica.

E da, nadimak mu je Hollywood.



Meni se film dopao. Uvijek se sjetim epizode South Parka. Ono, mo'š reći o kurvinom sinu što ho'š, o Melu, jelte, ali zna što je story structure. Nije mi to baš na razini Apocalypta, ali blizu je.
ovako, u par crta što si opisao - obećava.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 01:42   #27
Jako dobra film
Što got kritičari nasrali obožavam ovakve filmove držali su se stvarnih događaja

Sve do okinawe je bio dječji vrtić za amere ok ivo jima je bila sranje i zato su na okinawu poslali 7 divizija(samo za usporedbu D-dan normandija 6 divizija) a japanski zapovjednici su bili svjesni da ako amere čekaju na obali kao njemci na normandiji otok budu izgubili za jedan dan
Ovako su složili 5 obrambenih linija sa kilometrima tunela
Ustvari da japanci nisu toliko pružali otpor ameri se možda nebi odlučili na bacanje atomskih bombi
Davorček is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 12:00   #28
Evo malo helikopterskih paparazzi kadrova sa snimanja borbe (na iznajmljenom dijelu nečije farme u Australiji):
http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...-dug-pits.html
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:13   #29
I meni je film bio odličan, dva i pol sata proletjela u trenu Svakako vrijedan gledanja
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 15:04   #30
Odličan film,ne sjećam se kad me neki film u zadnje vrijeme ovako oduševio. Scene borbe su brutalne,Okinawa je bila prava klaonica a film to vjerno prikazuje. Pogledao sam nakon filma i dokumentarac o Desmondu Dossu,priča o liku je baš nevjerojatna. Šteta što je zasad zaradio samo 55 mil $ na budget od 40 mil $,vidjet ćemo kako će proći u Kini gdje prikazivanje počinje tek 8.12.
Andrew Garfield,Hugo Weaving i Vince Vaughn su svi odlično odglumili svoje uloge a Mel Gibson je isto tako napravio odličan posao.
Dajem filmu 10/10 i preporučam svima gledanje jer ovo je film o kojem još dosta dugo razmišljate i raspravljate nakon što izađete iz kina.
shark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 16:39   #31
Po traileru izgleda užasno patetično i kao tipičan holivudski proizvod. No, neću suditi knjigu po koricama. Veselim se pogledati ovo jer Gibson zna napraviti film, a i volim ratnu tematiku. Nadam se samo da je sva patetičnost ispucana u traileru
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 16:44   #32
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Po traileru izgleda užasno patetično i kao tipičan holivudski proizvod. No, neću suditi knjigu po koricama. Veselim se pogledati ovo jer Gibson zna napraviti film, a i volim ratnu tematiku. Nadam se samo da je sva patetičnost ispucana u traileru
Zašto bi bilo patetično ako je tako stvarno i bilo.

Čak su neke djelove koji su se stvarno dogodili rezali iz filma jer su mislili da će publici biti pre nevjerojatno.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 16:50   #33
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo patetično ako je tako stvarno i bilo.

Čak su neke djelove koji su se stvarno dogodili rezali iz filma jer su mislili da će publici biti pre nevjerojatno.
Rijetko su stvari u stvarnosti patetične. Horirične, realne, tragične... da.
Patetika se stvara, i toga jednostavno nisam obožavatelj u filmu, dapače, to mi odmah umanji vrijednost filma. No kažem, čekam da odgledam film.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 16:53   #34
Pogledaj film; daleko je to od patetičnog. A čak i ono geslo koje stalno ponavlja Doss nije filmska čarolija, već je to Doss stvarno ponavljao dok je spašavao ljude.
Mrzim ratne filmove (makar je ovo više anti-ratni film po meni) , ali čak i ja mogu reći da je ovo remek-djelo
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 00:47   #35
Ni ja ne volim ovakav tip filmova, istnite priče češće balansiraju na rubu patetike nego fikcija. Patetike ima u životu više nego što smo spremni priznati.
Zato po meni film u stvari više koristi priču da šalje jednu drugu poruku: lakoća kojom sve vojske i generali šalju valove ljudskog mesa u klaonicu

Wat hy aan my Meizu
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 14:37   #36
Vrlo hollywoodski film s tipičnim šablonama za postizanje prozirnog crowd-pleasinga. Scene bitke su izvrsno snimljene i naturalistički prikaz funkcionira kao anti-ratna poruka - zbog toga je film svakako vrijedno pogledati. No, spoj toga i cijeli prikaz Dossovog lika i i djela je kontradiktoran i promašen. S njim imamo velikog vjernika odanog Bogu i svojim vjerskim principima prema kojima ne želi u ratu sudjelovati oružjem, ali on je patriot, odan domovini, želi ići u rat i pomoći svojoj "braći". I takon nakon što on hrabro spasi svoje suborce, svi mu se dive, "bilo smo tako u krivu u vezi tebe", kreću u novu bitku čim se Doss pomoli Bogu za njih. Not so much anti-ratno, više glorificiranje vjere i drugačijeg ratnog junaštva.

6.8/10
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 17:51   #37
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
..."bilo smo tako u krivu u vezi tebe", kreću u novu bitku čim se Doss pomoli Bogu za njih. Not so much anti-ratno, više glorificiranje vjere i drugačijeg ratnog junaštva.
Ne vidim to kao problem samog filma, ako namjera od početka nije bila anti-ratna poruka - nego realističan prikaz događaja koji su se dogodili, a da stvar ipak funkcionira kao igrani film, a ne dokumentarac.

Ako se dogodilo to što se doista dogodilo, a Doss je kao osoba prikazan kakav je i bio, vjernik, patriot, što li već.

Vjerni prikazi rata tj. bitaka su uvijek mučni i tu se svakom normalnom okreće želudac.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 18:06   #38
Baš tak, film samo prati taj dio njegovog života, takav kakav je bio. Ljudi poslije u tome vide ovo i ono, valjda želja da sve mora imati neki dublji smisao i da takav film nužno šalje neku poruku vezanu uz Gibsona osobno.

Uostalom objasnio je to sve...nekima danas je to vrijeme ne pomnjivo i mentalni sklop iz tog vremena. Svi su dobrovoljno javili iz tog mjesta, svi vojno sposobni pa i oni nesposobni. I sad ti ostani crna ovca u selu i nastavi tamo živjeti. Javio se i sam, kaj mu je drugo preostalo ali držao se svojih principa do kraja. Zato je i ušao u legendu.

Film čist ko suza.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 21:46   #39
Pogledao film...čista desetka, ni manje ni više...emotivno, razarujuće...baš je pravi ratni film...brutalna klaonica...preporuka
Kal-El is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 12:27   #40
vjerujem da je dobar ali me za sada ne privlači
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.