Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 13:02   #1
Lion (2016)



IMDB

Quote:
Istinita priča o petogodišnjem indijskom dečaku (Dev Patel) koji se gubi na ulicama Kolkate i završava u sirotištu, nakon čega ga usvaja bračni par iz Australije (Nicole Kidman i David Wenham).
25 godina kasnije, uz pomoć svoje devojke (Rooney Mara), on kreće u potragu za izgubljenom porodicom koristeći Google Earth.
Nominovan za 4 zlatna globusa, meni licno je ovo jedan od najboljih filmova prosle godine. Emotivna i inspirativna prica sa odlicnom ekipom glumaca i sjajnom fotografijom.
Uz malo praznog hoda u drugoj polovini filma, i par neizbeznih momenata patetike, reziser debitant Gart Dejvis je uradio vrlo dobar posao.
Patel i Kidman odlicni u svojim ulogama
Urosito is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 18:41   #2
UpraVo pogledala, meni je film odličan, malo je srcedrapajuć pa ne znam koliko mogu biti objektivna ovako na prvu, ali ono baš te pogodi... Početak i djetinjstvo malenog su mi odlično prikazani i nimalo dosadno. Držao me film do kraja, do suza...
Cupka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 19:03   #3
Nije los, dobra prica ali prikaz je mogao biti dosta bolji, ima puno rupa u drugom dijelu filma, kao da neke stvari fale, a cini se dug.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:05   #4
Lijepa je to priča, no stvarno se ne sjećam kada sam zadnji put gledao tako dosadan film. Dobra je gluma i to je to, sve ostalo ništa posebno, malo previše patetike.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:28   #5
Prvi dio filma u Indiji je odličan, mali je fenomenalan. Drugi dio je dosta slabiji, priča s usvojenim bratom, a pogotovo priča s curom je bezvezna, divna Rooney neiskorištena. Kraj je dobar, bilo je i suza.
Ja bi malom dao sve nominacije. Ostali su solidni.
Nekih tankih 7/10.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 23:28   #6
Mali je genijalan i presladak
Rooney nije imala nikakvu svrhu u filmu i ne znam zašto je uopće na plakatima Totalno mi je sporedna uloga.
Mene film nije dirnuo do suza, ali nije mi ni bio dosadan ni minute
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 09:21   #7
svakako film koji zaslužuje više od nekoliko upisa na temi, prvi dio sa Sunnyjem vrlo dobar, odlično prikazan težak život u Indiji

pogotovo je zanimljiv kontrast dok vidiš kakav život živi u Australiji sa svojim bogatim posvojiteljima, a znaš iz kakve bijede je došao
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:03   #8
Ovaj mali je nešto najslađe šta sam u dugo vremena vidila <3 Malo sam zasuzila na kraju.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:10   #9
Kraj je teško plakanje. A prva polovica filma mnogo bolja od druge.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 12:20   #10
Nedostaje mi opisno kraj - je li mali ostao u domovini /moš mislit/, što se s majkom i sestrom na kraju, jer ipak ima dvije mame... Vrlo dobar film.
mokidomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 18:04   #11
Od svih filmova koji su u nominaciji za Oskara 2017. ovaj mi se najviše svidio, a pogledao sam sve.

Istinita životna peripetija oduvijek je bila najbolja inspiracija za produkciju filmova sa posebno nabrijanim emocijama koje preplavljuju veliku većinu gledatelja. Katarza čista.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 18:20   #12
To je ono kad je mali tolko presladak da ne znaš jer to njemu treba dati Oscara za tu slatkoču i imali to uopće veze sa glumom?No uglavnom dio s njim užitak čisti. Dio kad naraste ni blizu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 19:41   #13
petero smo gledali skupa i svi smo otplakali dio kad se susretne s materom i sestrom, patetika rula. neopisivo dosadan film osim pocetnog dijela s malenim koji je presladak.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:05   #14
Prvi dio puno bolji od drugog, u drugom je bilo dosadnjikavih momenata, naravno plakalo se na kraju

7/10
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:53   #15
Je, prvi je dio puno bolji od drugog i mali je totalno zaslužio nominaciju, čak i prije nego Dev, ali ponavlja se situacija od prošle godine kad je ona butra bila nominirana ispred klinca u filmu Soba. Generalno, vrlo dirljiv film, ali ne i patetičan s obzirom da je sniman po istinitom događaju. Žao mi je što više nisu poradili na razvoju lika Rooney Mare i Nicole Kidman i prikazu njihova odnosa sa Šaru.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:20   #16
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Je, prvi je dio puno bolji od drugog i mali je totalno zaslužio nominaciju, čak i prije nego Dev, ali ponavlja se situacija od prošle godine kad je ona butra bila nominirana ispred klinca u filmu Soba. Generalno, vrlo dirljiv film, ali ne i patetičan s obzirom da je sniman po istinitom događaju. Žao mi je što više nisu poradili na razvoju lika Rooney Mare i Nicole Kidman i prikazu njihova odnosa sa Šaru.
ok, vidim da smo unisoni u tome da je prvi dio bolji. i bas iz tog razloga sam filmu dao ocjenu manje.

samo jedna opaska. to sto je neki film snimljen po istinitom dogadjaju ne znaci da ne moze uci u patetiku. jer film je vrsta umjetnosti i autor (redatelj, scenarist) moze raditi sta hoce.

btw, meni su one dokumentarne scene/fotke suvisne. i ne samo u ovom, nego u svakom filmu.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:18   #17
Pogledao sam ga jučer i mogu reći jako, jako tužna i teška priča koja me baš jako dirnula. Odlično su to odradili, gluma Patela i Nicole mi je odlična zaslužene nominacije, zaslužena nominacija i za naj film godine i po mom mišljenju nebi bilo loše ni da dobije Oscara za najbolji film.
Niki Vr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:46   #18
vidim da ste skoro svi oplakali na kraju filma.
na koju tocno scenu?
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:12   #19
Na onu kad Kidmanicu pregazi autobus.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:12   #20
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
vidim da ste skoro svi oplakali na kraju filma.
na koju tocno scenu?
Susret s mamom i sestrom.
__________________
Everything is negotiable. Whether or not negotiation is easy is another thing.
Kety9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.