Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 23:52   #1
Gdje se dobro jede u okolici Zagreba i malo šire?

Svaki put kad se vratimo s nekog izleta, vraćamo se puni priča o katastrofalnoj klopi u razvikanim izletištima. Ima li neko zgodno mjesto za otići na izlet, a da se pritom može nešto fino pojesti?
Molim da preskočite slijedeća mjesta jer smo ih isprobali i razočarali se:
Grešne Gorice (klopa je bila grozna, hladna, presoljena - dva puta - dakle nismo zlopamtila - uvijek pružamo ljudima drugu priliku da se dokažu),
Staru Vodenicu (vrlo prosječno - ali najbolje od ovih koje spominjem - ipak bi neko mjesto s boljom klopom),
seoski turizam Janković kod Ivanić Grada (strašno loše - nagovore te na roštilj, a serviraju meso pečeno u tavi na ulju - klopa je užasna i bezobrazno skupa),
restoran na jezeru Sabljaci kod Ogulina (domaća juha iz vrećice, staro i smrdljivo meso - račun prestrašan).
Lijepo Vas molim za preporuku i kratak opis. Klopa može biti svakakva - meso, ribe...
PinkiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:49   #2
slamnati krovovi, stubaki
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:50   #3
ista priča i sa nama. mi smo veliki gurmani i volimo kvalitetu iznad svega. ta razvikana mjesta su čista pljačka i strava. ja sam odgojena na domaćoj kuhinji i veliki sam gurman, jeste bili u eko selu kraj samobora? prije ulaza u samo eko selo je gostiona . mi ju zovemo "kod željka". klopa je izvrsna....ukusna i nisu skupi.mrak.
Quote:
PinkiB kaže: Pogledaj post
Svaki put kad se vratimo s nekog izleta, vraćamo se puni priča o katastrofalnoj klopi u razvikanim izletištima. Ima li neko zgodno mjesto za otići na izlet, a da se pritom može nešto fino pojesti?
Molim da preskočite slijedeća mjesta jer smo ih isprobali i razočarali se:
Grešne Gorice (klopa je bila grozna, hladna, presoljena - dva puta - dakle nismo zlopamtila - uvijek pružamo ljudima drugu priliku da se dokažu),
Staru Vodenicu (vrlo prosječno - ali najbolje od ovih koje spominjem - ipak bi neko mjesto s boljom klopom),
seoski turizam Janković kod Ivanić Grada (strašno loše - nagovore te na roštilj, a serviraju meso pečeno u tavi na ulju - klopa je užasna i bezobrazno skupa),
restoran na jezeru Sabljaci kod Ogulina (domaća juha iz vrećice, staro i smrdljivo meso - račun prestrašan).
Lijepo Vas molim za preporuku i kratak opis. Klopa može biti svakakva - meso, ribe...
__________________

Dee
ledz05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 14:22   #4
cimplet, varaždin
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 14:57   #5
dva potoka u luci
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:19   #6
Quote:
PinkiB kaže: Pogledaj post
Svaki put kad se vratimo s nekog izleta, vraćamo se puni priča o katastrofalnoj klopi u razvikanim izletištima. Ima li neko zgodno mjesto za otići na izlet, a da se pritom može nešto fino pojesti?
Molim da preskočite slijedeća mjesta jer smo ih isprobali i razočarali se:
Grešne Gorice (klopa je bila grozna, hladna, presoljena - dva puta - dakle nismo zlopamtila - uvijek pružamo ljudima drugu priliku da se dokažu),
Staru Vodenicu (vrlo prosječno - ali najbolje od ovih koje spominjem - ipak bi neko mjesto s boljom klopom),
seoski turizam Janković kod Ivanić Grada (strašno loše - nagovore te na roštilj, a serviraju meso pečeno u tavi na ulju - klopa je užasna i bezobrazno skupa),
restoran na jezeru Sabljaci kod Ogulina (domaća juha iz vrećice, staro i smrdljivo meso - račun prestrašan).
Lijepo Vas molim za preporuku i kratak opis. Klopa može biti svakakva - meso, ribe...



GREŠNE GORICE GROZNE??????? NAJBOLJA KLOPA u Zagorju i šire!!!!!uvijek topla i sve domaće i mlionci najbolje.
inače volimo otići i u V.Trgovišće KOD RIBIČA ....ali grešne su zakon.
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:42   #7
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
GREŠNE GORICE GROZNE??????? NAJBOLJA KLOPA u Zagorju i šire!!!!!
daleko je to od najbolje
meni su one zgodne za otić s malom djecom i nekaj tam pojest
dječica mogu vrludat, ni im dosadno
klopa je solidna, ali da je fantastična bome nije

edit:
nisam bila tamo 2 godine pa je lako kvaliteta iz solidne prešla u lošu
dosta pokuda čujem za njih ne samo na forumu

Zadnje uređivanje polly : 21.05.2007. at 18:12.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 18:10   #8
Grešne Gorice

Tamo je stvarno slatko i zgodno za djecu, ali je klopa loša. Isto tako i kod tog Jankovića kod Ivanić Grada. Sve štima što se tiče zabave, okoliša i ostalog, samo je klopa užasna i skupa. Osjećaš se prevareno kad ideš doma.
PinkiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 18:12   #9
meni je puno bolja Stara Vodenica. BTW- jel bio netko u zadnje vrijeme na Jelenovom grebenu. Mi smo tamo nekada znali otići i sjećam se da je bila super klopa. No nisam bila tamo već par godina.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 18:14   #10
Quote:
PinkiB kaže: Pogledaj post
. Isto tako i kod tog Jankovića kod Ivanić Grada. Sve štima što se tiče zabave, okoliša i ostalog, samo je klopa užasna i skupa. Osjećaš se prevareno kad ideš doma.
potpisujem . A baš šteta jer je ambijent prekrasan
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 21:56   #11
Bok,
može li koji detaljčić o Slamnatim Krovovima, Cimpletu i Dva potoka (u kojoj luci/Luci?).
Što se tiče Jelenovog Grebena - tamo je stvarno bilo super prije desetak godina (tad smo bili zadnji put). Tko zna je li još uvijek tako. Je li bio itko u zadnje vrijeme?
PinkiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 09:39   #12
Quote:
PinkiB kaže: Pogledaj post
Tamo je stvarno slatko i zgodno za djecu, ali je klopa loša. Isto tako i kod tog Jankovića kod Ivanić Grada. Sve štima što se tiče zabave, okoliša i ostalog, samo je klopa užasna i skupa. Osjećaš se prevareno kad ideš doma.
nije hrana užasna .hrana je domaća tipična za one krajeve,a cijene su tak tak.umjerene rekla bih.mogle bi bit jeftinije , ali da je skupo ,nije baš.porcije su dost velike.kad se sjetim domaćeg kruha,i domaće šunke koja je u onom zagrebačkom odresku.....a tek domaći mlinci....mljac. ne kužim vas ja ljudi.o predivnoj prirodi da i ne govorim..........
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:49   #13
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
nije hrana užasna .hrana je domaća tipična za one krajeve,a cijene su tak tak.umjerene rekla bih.mogle bi bit jeftinije , ali da je skupo ,nije baš.porcije su dost velike.kad se sjetim domaćeg kruha,i domaće šunke koja je u onom zagrebačkom odresku.....a tek domaći mlinci....mljac. ne kužim vas ja ljudi.o predivnoj prirodi da i ne govorim..........
meni domaća hrana znači da je netko od svježih sastojaka nešto skuhao, a ne da mi uvale juhu u kojoj je najzastupljenija namirnica vegeta!!! Podrgrijano meso i slične gluposti
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:41   #14
Nisam već dugo bila,ali nekad je u Ljubekovom gaju u Zelini bila izvrsna klopa.

Dobro za neke specijalitet s dužom pripremom se trebalo najaviti,ali meni je sve bilo prefino.

Jel neko bio skoro tamo?
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:06   #15
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Nisam već dugo bila,ali nekad je u Ljubekovom gaju u Zelini bila izvrsna klopa.

Dobro za neke specijalitet s dužom pripremom se trebalo najaviti,ali meni je sve bilo prefino.

Jel neko bio skoro tamo?
kak se dođe do taM?piše gore ime ili?
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:09   #16
Quote:
PinkiB kaže: Pogledaj post
Bok,
može li koji detaljčić ............... Dva potoka (u kojoj luci/Luci?).
http://www.restoran-dvapotoka.hr/index.shtml
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:32   #17
Bio sam u većini takvih mjesta al nažalost više me ne vuče da se igdje vratim.Kad se otvori neko novo mjesto trude se kvalitetom hrane i usluge steći dobru reputaciju a kad je steknu onda slijedi srozavanje.Većina mlati lovu vikendom kad se sjate ljudi i zg-a,prošire kapacitete za goste maksimalno a to ne prate proširenjem kuhinje i zapošljavanjem dodatnog osoblja,pa obično čekaš stol pola sata,hranu još sat vremena,platiš nemalo a na kraju jedino pozitivno je da su se dječica malo igrala na svježem zraku.
dajrakije is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:05   #18
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
kak se dođe do taM?piše gore ime ili?
Siđeš s autoputa za Sv.Ivan Zelinu i starom cestom kreneš prema centru Zeline.

Nalazi se na desnoj strani,ima i putokaz.
Neka te ne obeshrabri uska cesta(meni je to uvijek izgledalo ko ulaz u nečije dvorište neznam,jel još tako) i voziš se još malo uzbrdo(dosta strmo).

Pogledaj na www.ljubekov-gaj.hr
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:20   #19
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Siđeš s autoputa za Sv.Ivan Zelinu i starom cestom kreneš prema centru Zeline.

Nalazi se na desnoj strani,ima i putokaz.
Neka te ne obeshrabri uska cesta(meni je to uvijek izgledalo ko ulaz u nečije dvorište neznam,jel još tako) i voziš se još malo uzbrdo(dosta strmo).

Pogledaj na www.ljubekov-gaj.hr
hvala, super izgleda


edit, a jesu skupi?
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:07   #20
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
meni domaća hrana znači da je netko od svježih sastojaka nešto skuhao, a ne da mi uvale juhu u kojoj je najzastupljenija namirnica vegeta!!! Podrgrijano meso i slične gluposti
Baš tako!
PinkiB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.