Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2011., 12:01   #1941
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Ovi sa oznakom 3 su bazni modeli i napravljeni su sa max. uštedom na materijalu, tj gdje je god bilo moguće dijelovi su napravljeni od plastike, dok suprotno uređaji sa oznakom 5 su napravljeni da traju tj. nije bilo kompromisa u vezi materijala sve je u bakru, inoxu i mesingu a i displej je veći, pregledniji i više funkcija

Moj izbor bi bio sa oznakom 5 ako ti nije u pitanju 2tk.

I jedan i drugi troše slično, i napravljeni su prema strogim standardima EU, a uz redovno održavanje, ispravnu montažu i puštanje u pogon I jedan i drugi ti mogu služiti dugi niz godina
A što je sa sanitarnom vodom?? dobio sam informacije od pojedinih servisera/prodavača da kod "3" može biti problema kod tuširanja jer voda s vremenom postane mlaka-gubi temperaturu dok kod "5" nije slučaj? ima li istine?? Konkretno me zanima na primjeru jednog kupatila s tuš kabinom i jednim sudoperom, može li doći do takvih problema? hvala
Cosmo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 18:40   #1942
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
VUW 240/2-3 greška F.43 (nemam je u popisu; što je to?)
pozdrav

po greškama f43 znači da bojler ne zna koje je varijante odnosno snage.
ako ste mjenjali ploču nije upisana snaga aparata
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 18:44   #1943
Quote:
Cosmo28 kaže: Pogledaj post
A što je sa sanitarnom vodom?? dobio sam informacije od pojedinih servisera/prodavača da kod "3" može biti problema kod tuširanja jer voda s vremenom postane mlaka-gubi temperaturu dok kod "5" nije slučaj? ima li istine?? Konkretno me zanima na primjeru jednog kupatila s tuš kabinom i jednim sudoperom, može li doći do takvih problema? hvala
pozdrav

bila to 3 ili 5 problemi sa toplom vodom nastaju kod bojlera koji nisu održavani
većina dijelova na oba bojlera su isti,razlika je u materijalu od kojega su napravljeni
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 18:01   #1944
Quote:
jejeje kaže: Pogledaj post




Bojler ne radi, pa me zanima što znači znak koji izgleda poput pješčanog sata? Pored njega žmirka svjetlo. Što da radim?
Isti takav bojler ne pali kad je kazaljka na satu desno ispod 2.1! Kad je više od toga pali ali kapi na sigurnosnom ventilu!U čemu je problem! Može li se išta sam svoj majstor ili da priredim lovu za svog majstora? Koliko otprilike?
Boki_boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 21:17   #1945
Quote:
Boki_boo kaže: Pogledaj post
Isti takav bojler ne pali kad je kazaljka na satu desno ispod 2.1! Kad je više od toga pali ali kapi na sigurnosnom ventilu!U čemu je problem! Može li se išta sam svoj majstor ili da priredim lovu za svog majstora? Koliko otprilike?
Kapa jer je preveliki tlak.
A zasto nece paliti...ne vjerujem da je zbog toga.
(nisam strucnjak...samo razmisljam na glas)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 00:34   #1946
Quote:
Boki_boo kaže: Pogledaj post
Isti takav bojler ne pali kad je kazaljka na satu desno ispod 2.1! Kad je više od toga pali ali kapi na sigurnosnom ventilu!U čemu je problem! Može li se išta sam svoj majstor ili da priredim lovu za svog majstora? Koliko otprilike?
Mislim da ti je problem u instrumentu jer siguronosni ventil propušta tek na 3 bara
Ako bojler radi tek pod povečanim pritiskom od 3bara onda je pumpa izgubila kapacitet jer je pumpa povezana sa diferencialnom sklopkom koja reagira samo kada je pumpa ispravna tj. postiže dovoljan pritisak

Ali nemora biti i ništa strašno več samo odzračiti sistem CG. i bojler jer diferencialna ne reagira i ako je u bojleru zračni čep pa pumpa vrti u tom čepu tj ne vrši optok

Najvjerojatnije je ipak kvar vodenog ventila (nalazi se iza pumpe)300-600 kuna za popravak

Točan uzrok svega toga prepusti majstoru, jer sve ovo što sam ti naveo treba ispitati na licu mjesta a ovako mogu smo paušalno govoriti
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 15:37   #1947
Quote:
Boki_boo kaže: Pogledaj post
Isti takav bojler ne pali kad je kazaljka na satu desno ispod 2.1! Kad je više od toga pali ali kapi na sigurnosnom ventilu!U čemu je problem! Može li se išta sam svoj majstor ili da priredim lovu za svog majstora? Koliko otprilike?
bok

ili je možda samo tlačna sklopka loša pa bojler misli da je premali tlak
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 13:37   #1948
Servis bojlera

Bok svima, ukoliko vam treba ovlašteni serviser za Vaillantove i Wieissmanove bojlere slobodno se javite. Ujedno veliki servis sa čišćenjem od kamenca sada je u ponudi od 400 kn. Ako ste zainteresirani možemo vas uvrstiti na popis.
kirbi.mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:44   #1949
Quote:
kirbi.mi kaže: Pogledaj post
Bok svima, ukoliko vam treba ovlašteni serviser za Vaillantove i Wieissmanove bojlere slobodno se javite. Ujedno veliki servis sa čišćenjem od kamenca sada je u ponudi od 400 kn. Ako ste zainteresirani možemo vas uvrstiti na popis.
vidim da su se počele i ovdje vrtjeti reklame
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:36   #1950
Quote:
mbukal3 kaže: Pogledaj post
bok

ili je možda samo tlačna sklopka loša pa bojler misli da je premali tlak
To je vjerovatno. Kad pustim vode u sistem da povećam tlak čuje se klik i onda se upali plamen. Jel se ona može štelati?
Boki_boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 20:53   #1951
Quote:
Bok svima, ukoliko vam treba ovlašteni serviser za Vaillantove i Wieissmanove bojlere slobodno se javite. Ujedno veliki servis sa čišćenjem od kamenca sada je u ponudi od 400 kn. Ako ste zainteresirani možemo vas uvrstiti na popis.
(sto znaci - od 400kn? koji servis, na PM)
Btw, koji su to bojleri Wieissman? Nikad cula.
Quote:
mbukal3 kaže: Pogledaj post
vidim da su se počele i ovdje vrtjeti reklame
Mozda nije za zgorega reci da su ovdje zabranjene.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:28   #1952
e.28

Javlja mi e.28
resetiram ga sa drzanjem one tipke 2 sec.
i pustim vodu, koju ne zagrije i opet dodje e28
Ocito da ne pali. Kak da to rijesim?

Plus... Tlak u cijevima grijanja je ispod trecine. Pokusao sam dotociti na onaj veliki venitl dole desno.
Ali nista, kao da ne reagira na okretanje
hrvoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:59   #1953
Quote:
kirbi.mi kaže: Pogledaj post
Bok svima, ukoliko vam treba ovlašteni serviser za Vaillantove i Wieissmanove bojlere slobodno se javite. Ujedno veliki servis sa čišćenjem od kamenca sada je u ponudi od 400 kn. Ako ste zainteresirani možemo vas uvrstiti na popis.
Dobar serviser netreba reklamu, jer ako je dobar nemože dići glavu od posla i u ljetnim mjesecima

Ali ako si fušer - naravno uvijek se nađe žrtva ako ništa onda preko oglasa - barem za prvi put

Uostalom sve su gljive jestive - čak i one najotrovnije (ali samo prvi puta)
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 01:03   #1954
Quote:
hrvoe kaže: Pogledaj post
Javlja mi e.28
resetiram ga sa drzanjem one tipke 2 sec.
i pustim vodu, koju ne zagrije i opet dodje e28
Ocito da ne pali. Kak da to rijesim?

Plus... Tlak u cijevima grijanja je ispod trecine. Pokusao sam dotociti na onaj veliki venitl dole desno.
Ali nista, kao da ne reagira na okretanje
Pod pretpostavkom da pokusavas dopuniti odgovarajucim ventilom - mozda se plastika zglodala (ostetila) pa se okrece u prazno...makni ju i pokusaj kljucem/klijestima...ovisno kako izleda ono metalno kad maknes plastiku.
Sto se tice greske, ne znam, mozda samo svjecice treba ocisiti.
A cula sam i da ova vrucina/sparina skodi ...da dimnjaci ne vuku kako treba, pa se onda bojler sam (jer je pametan) ugasi...tako da i ne mora biti neki problem
Savjet - dobar majstor.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:25   #1955
Quote:
hrvoe kaže: Pogledaj post
Javlja mi e.28
resetiram ga sa drzanjem one tipke 2 sec.
i pustim vodu, koju ne zagrije i opet dodje e28
Ocito da ne pali. Kak da to rijesim?

Plus... Tlak u cijevima grijanja je ispod trecine. Pokusao sam dotociti na onaj veliki venitl dole desno.
Ali nista, kao da ne reagira na okretanje
pozdrav

nije e28 nego f28
to je greška nedostatak plina a pojavljuje se i kada su zaprljane elektrode.
često se pojavljuje kod bojlera na dimnjak pogotovo ako bojler nije duže čišćen.
ventil za dopunu nije dole desno niti je veliki,trebate pozvati servisera da vam objasni gdje i kako ili pročitati upute
mbukal3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 11:35   #1956
Vaillant Elo-block grije centralno i kad je termostat isključen

Kod jedne moje mušterije imam ugrađen Vaillant Elo-block (21kW) protočni bojler za centralno grijanje na koji sam ugradio i Vaillant kit za pripremu tople vode (termostat i 3-putni ventil).
S tim bojlerom je bilo problema odmah od početka sa lošim (poddimenzioniranim) relejima koji su ljepili pa je bojler neprestano izbacivao sigurnosni termostat iz rada.
To se riješilo tako da je u garantnom roku zamijenjena elektronika sa novim tipom koji ima jače releje. Od tada (pretprošle) zime do prije mjesec dana nije bilo problema, da bi nedavno kada sam radio radove na bojleru (sprenmniku) tople vode (povezao oba izmjenjivača (i solarni i kotlovski) u seriju da se ravnomjerno puni cijeli spremnik) počelo se dešavati da se radijatori griju (ne u cijeloj već u nekim dijelovima) iako je grijanje isključeno na termostatu grijanja.

Ja ne vidim vezu jednog s drugim ali ajde da pitam da netko nema sličan slučaj.
Ja sam to riješio tako da sam zatvorio ventil od grijanja a ostavio otvoren od PTV ali to nije trajno rješenje.

Ja sumnjam da nije opet neki od releja zalijepio pa kad se zagrije voda u spremniku 3-putni ventil prebaci na grijanje, pumpa se gasi nakon nekog vremena, a topla voda nastavlja termosifonski cirkulirati u kuću.

Međutim, po meni sad kad sam zatvorio ventil, to bi trebalo dovesti do pregrijavanja protočnog bojlera jer se toplina nema gdje potrošiti i izbacivanja sigurnosnog termostata bojlera, ali to se ne dešava.

Druga mogućnost je da 3-putni ventil ne prebacuje do kraja pa dio cirkulacije ide u kuću ali onda to ne bi bilo konstantno već samo kad pumpa radi.


Kako je pumpa kontrolirana na ovom bojleru? Šta je pali/gasi i kad. Ima li kakvih zadrški?
Prije nego odem tamo tražiti detaljno uzrok, ima li netko od servisera na ovom forumu sličnih iskustava i sugestija.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 12:12   #1957
C/P sa stanovanja

Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Prošle zime nisam bio u RH i Vaillant kojeg imam je smrznio na par mjesta prem da je povremeno radio tokom zime.Sve ostalo(cijevi,radijatori...)je ok.
Otišla je pumpa i troputi ventil-2200kn.
Rečeno mi je da je bolje da kupim novi bojler jer je moguće da je još nešto načeto i može rikniti s vremenom.
Vi koji se razumijete u to,koliko je to točno??

Druga stvar.Zanima me kako izračunati koju jačinu(kW)bojlera kupiti u odnosu na kvadraturu stana?
Grije se oko 60m2 s tim da ima jedna prostorija od 20m2 koja je van upotrebe.
Pozz i hvala unaprijed!
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 22:11   #1958
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Prije nego odem tamo tražiti detaljno uzrok, ima li netko od servisera na ovom forumu sličnih iskustava i sugestija.
Sto ne pitas u Vaillant predstavnistvu...ako imaju slicno iskustvo s terena, pa su ga rijesili, mozda imaju savjet i za tebe.
Ili nazovi neki (bolji) Vaillantov servis, pa pitaj, vjerujem da ce ti onaj tko zna i pomoci
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 00:05   #1959
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Sto ne pitas u Vaillant predstavnistvu...ako imaju slicno iskustvo s terena, pa su ga rijesili, mozda imaju savjet i za tebe.
Ili nazovi neki (bolji) Vaillantov servis, pa pitaj, vjerujem da ce ti onaj tko zna i pomoci
Ima ja i kolegu-prijatelja ovlaštenog za Vaillanta (on je i mijenjao ploču) i njegova je pretpostavka isto da je opet zalijepio relej ali je meni to malo sumnjivo jer mislim da bi tada izbacio granični termostat kad nema potrošnje. Međutim dok ne odem i ne ispitam releje i ostalo, htio sam ovdje još malo drugih mišljenja čuti.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 11:23   #1960
U Vailantovim dokumentima imate spisak servisera ( ne montera ) te Vam preporučam to kao najbolje riješenje.Ovdje se najvjerojatnije radi o neispravnom servomotoru troputog ventija , amda može bit i automatika.Pozz
lako grijanje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.