Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2013., 20:57   #1
Prometna nesreća - molim pomoć!

Ekipa molim za pomoć, imao sam prometnu! šta vi mislite tko je u ovome slučaju kriv?!

Znači ovako, izlazio sa sporedne ulice na glavnu (imam znak stop), naišao na kolonu, jedan auto me propušta, ja krećem, i u tom trenutku, motor koji je zaobilazao kolonu (preko pune crte) zabija se u mene! Čak ni sam policajac nije bio siguran, rekao je da postoji mogućnost obostrane krivnje! Motorist je završio sa slomljenom nogom!

Ispričavam se na lošem crtežu, nadam se da se kuži o čemu je riječ.. i da sam stavio na pravo mjesto..



Uploaded with ImageShack.us
mongol00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 21:08   #2
Meni se čini da je motorist jedini krivac za nesreću. On ju je i prouzročio nepropisnim i opasnim pretjecanjem kolone.
dr_dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 21:08   #3
Ti dobivaš krivnju za nesreću, a motorist kaznu za preticanje kolone preko pune...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 21:09   #4
sa znakom STOP, najebo si.
motorista možedobiti djelomičnu odgovornost ali je većina krivice na tebi.


PROPUŠTANJE VOZILA I PREDNOST PROLASKA
Članak 57.
(4) Vozač koji ulazi vozilom na cestu koja je prometnim znakom označena kao cesta s prednošću prolaska dužan je propustiti sva vozila koja se kreću tom cestom.


obrati pažnju na riječ SVA vozila.
uključuje sve, i one koji se voze po propisu i one koji ih krše.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 21:12   #5
Na žalost po Mongola bojim se da je I wonder u pravu, iako je zakon tu doista govno. @ Mongol, možeš probati sa odvjetnikom izvući situaciju da su;

"... zaustavljena vozila koja su me propuštala u potpunosti zaklonila pogled na motorista koji je nepropisno pretjecao zaustavljenu kolonu vozila..."
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 21:13   #6
Rekao bi "odoka" - 2000 kn + 3 boda za STOP i 1000 kn za prometnu + kaznena prijava za TTO na konto autora topica, a motorist 2000 kn + 2 boda za svoju ekzibiciju...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 21:45   #7
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Ti dobivaš krivnju za nesreću, a motorist kaznu za preticanje kolone preko pune...
Da, ja sam imao iskustvo kad me frajer na žutoj pogodio... ja sam skretan preko žute u svoju ulicu, naletio je frajer kojeg nisam vidio. ja dobio kaznu kao krivac, a on samo što se vozio po žutoj iako nije smio...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:04   #8
Zagorska?

Tu je zakon dosta glup, imaš STOP ali te čovjek koji ima prednost propušta i onda kad kreneš doleti motor u suprotnom smjeru gdje uopće ne smije biti.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:11   #9
pušta ga jedan auto, ostali ne.
i taj jedan koji ga je propustil može mu prepustiti samo svoju prednost. tuđu ne može.

u principu, da je na tom raskrižju semafor i da je mongol prošao kroz crveno, nitko ne bi ni pital tko je kriv.
kriv je onaj koji je prošao na crveno. ista stvar sa znakom STOP, ima istu snagu. prođeš kroz STOP bez da si propustio sve aute na glavnoj cesti, ista stvar kao da si prošao na crveno.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:13   #10
yedwy,
reci mi šta znači prijava za tto i koliko to košta?
mongol00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:17   #11
Teške tjelesne ozljede.
le zakon je tu jasan, ali mislim da će mu sudac ići na ruku koliko može jer i oni su svjesni rupa u zakonu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:30   #12
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
ali mislim da će mu sudac ići na ruku koliko može
Nažalost vjerovatno oće pa da šišmiš može nekog drugi put namrtvo zgazit
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:34   #13
pa nadam se da će uzeti sve okolnosti, budući ovo stvarno nema veze za pravednošću
mongol00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:36   #14
ja mislim da bilo koji odvjetnik može dokazati da se kolona formirala zato što su ga puštali van. a posljedično tome je ovaj na motoru kriv i za nesreću jer je pretjecao tu istu kolonu.
jedino se bojim da sam to nećeš uspjeti dokazati na sudu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:37   #15
Quote:
E30 kaže: Pogledaj post
Nažalost vjerovatno oće pa da šišmiš može nekog drugi put namrtvo zgazit
Ajmo NE početi o tome kako većina motorista vozi.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:38   #16
zašto svi spominjete odvjetnika, ja ću na sud (/ako ga bude) ići sam. btw koliko košta odvjetnik?
mongol00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:41   #17
Quote:
mongol00 kaže: Pogledaj post
zašto svi spominjete odvjetnika, ja ću na sud (/ako ga bude) ići sam. btw koliko košta odvjetnik?
zato što na sudovima (osobito prekršajnima) uglavnom tvoje opravdavanje i pozivanje na zakone doživljavaju kao prazno trkeljanje i vrlo lako to pobiju iskapanjem nekih drugih zakona.
a odvjetnik se zna nadjebavat s njima pa onda nemaju muda skresat to odmah u korijenu jer i on zna naći zakon kao odgovor na njihove odgovore i pobijanja tvojih tvrdnji,
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:46   #18
Pitanje je u koji dio auta je motorist udario, jer ako je udario u prednji kraj ti si se već uključio na glavnu cestu a onda je on 100 posto kriv.
martin1410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:55   #19
Quote:
martin1410 kaže: Pogledaj post
Pitanje je u koji dio auta je motorist udario, jer ako je udario u prednji kraj ti si se već uključio na glavnu cestu a onda je on 100 posto kriv.
Po toj logici šta bi bilo da je lupio u zadnji kraj auta?

Ja isto mislim da će biti kako je rekao Iwonder, vozaču auta kazna za nepoštivanje znaka STOP i oduzimanje prednosti, a motoristu za preticanje kolone
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 23:09   #20
Nije ga mogao lupit u zadnji kraj. Mogao ga je lupit bočno ili u prednji kraj. Ako se je on već poravnao na glavnu cestu i ovaj ga lupio u prednji kraj uz dobrog odvjetnika još mu motorist mora i štetu platiti.
martin1410 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.