Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2009., 21:12   #41
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
tu bih se složio s tobom,izjednačavati neke neodređene Slavene s Talijanima je u najmanju ruku neprimjereno.
Aleluja da netko s daškom razuma progovori na ovoj temi, osim svih ovih silnih obožavatelja TE "DREVNE SLOVENSKE POVIJESTI kojoj ni STARI EGIPAT nije ravan"...
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 21:23   #42
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Da znaju mala djeca, ali da si se potrudio malo da razlikuješ pojam "italici" kao pojma kad su italiju nastanjivale kulture željeznog doba (ITALSKE) poput golaseka kulture, venetske, picena, ligura, latina, vilanovljana OD POJMA ITALICI na koji sam ja ciljao onda ne bi pisao ovakve komentare...

Normalno da danasnji Talijani nisu ti ITALICI, ali nisu ni MARSIJANCI niti NEPTUNOVCI, već žive na podruciju apeninskog poluotoka, time su ITALICI, nisu dosli svemirskim brodovima nakon pada rima i pokupili sve stanovnistvo antike sa apeninskog poluotoka i zamjenili ga novim... već su se pomjesali... toliko o tome, a ti ako želiš Talijanima danas zabraniti da se zovu Italici, onda prvo kreni od zabranjivanja GRCIMA da se nazivaju HELENIMA, danasnji Egipćanima zabrani da se zovu EGIPAT itd.
Rugaš se Albancima,a logika ti je u ovom tekstu ista kao njihova. Mješaš geneologiju s počecima stvaranja nacije. Ne radi se o zabranjivanju ikome da se zove kako god hoće,radi se o činjenici da (bez obzira što neke njihove genetske komponente imaju) nastanak Egipatske nacije,ovakve kakva postoji ne počinje od Ramsesa i ekipe niti Talijanska nacija počinje od Italika. Što se Grka tiče,oni realno i nemaju pravo nazivat se Helenima jer su se svojevoljno riješili tog naziva prije 1200 godina,smatrajući ga nečim vezanim za poganstvo, a to što današnji Grci,iz nacionalističkih razloga,vade iz formalina naziv koji su im preci davno odbacili,nije daleko od Bošnjačkog pozivanja na srednjevjekovne vladare Bosne,kojih su im puna usta zadnjih deset godina,a prije im nisu značili ništa. Jedino je razlika što je Grčka na nešto višem kulturnom nivou od Bosne i radi takve stvari 100 godina,ali suština je jednaka.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 02:36   #43
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Aj STFU u ranom srednjem vjeku naravno da Nijemci nisu bili što i sad, ali kako ti možeš uspoređivat Nijemce i neke Slovence, bezimeni narod koji pojma nema što je? Ajde mi reci neki natpis iz 8,9,10 stoljeća o tome slavnom narodu SLOVENACA? koji ti je adut? SLOVENI/SLAVENI? Majke ti, da to nisu onda svi slaveni danas SLOVENCI ili? gdje god je znaci bilo ime SLAVEN ili SLOVEN, sve slovenci ili?

Ti ustvari braniš ono što nemaš što branit, stavljaš meni u "usta" neke gluposti koje nisam napisao, a najveci obrambeni mehanizam ti je vrijeđanje na razini dobacivanja ispred zgrade portuna kad ostanes bez argumenta...

Ja ti lijepo govorim, daj ti meni neki "SLAVENI SLOVENSKI" dokument slovenske svijesti iz 8,9,10 stoljeća pa ću ja tebi onda objasnit ovo glede slovaka...

O žalosti, barem imajte obraza pa recite da ste (ako si slovenac) noviji narod od AMERIKANCA SAD-a kao naroda a nemoj izmišljat toplu vodu, cinjenica je da vi ne postojite, (tj. sad postojite) pogledaj koliko "puno" slovenaca danas ima, a tako "star" narod... pa gdje nestadoše svi, pokosila ih kuga ili? Da niste možda neke kolonije osnivali po svijetu pa se iselili tobože?

Moj savjet Sloveniji je da se isčupaju iz Europe i usade negdi na prostor Sjeverne ili Južne Amerike, jer po meni je Slovenija isto dio novog svijeta, čak najnovija nacija, entitet naroda formiran 500 godina nakon Kolumba

Ja znam da još peče i sol na rani Slovenije je što nisu i Trst uspjeli ukrast... Znam teško je gledat na obalu sa svog teritorija a nije tvoje... teško je slovkati T R I E S T E a ne Trst haha...
Smijesan si, ali zaista. Ovdje kakas o Nijemcima a da nisi procitao nijedno ozbiljno dijelo na tu temu (dakle, to nisu romanticarska sr*nja iz 19. stoljeca ili III. rajha). O Slovencima i nasoj povjesti ne znas nista a sam jasno dajes do znanja kako nista i ne zelis znati. Time sebe a priori diskvalificiras kao kompetentnog sugovornika na ovoj temi ali zacijelo sebi osiguravas mjesto glavne lude ovog topika!

Zbilja bi za pocetak zeljeo znati po kojem je to genijalnom kriteriju Velikomoravska (vjerovatnije pak Staromoravska, ali to je vec suvise za tebe) drzava u biti praslovacka drzava, pogotovo uzevsi u obzir da postoji i etnicka grupa Moravana, da zive u Ceskoj i sebe ne smatraju Slovacima. A istovremeno pak Karantanija za tebe nije praslovenska drzava. Imas li ti nekakav argument ili to opet samo kakas poprijeko i uzduzno po ovom topiku?

Svoje savjete mozes sacuvati za sebe. Nama zbilja savjeti takve kreature i taljanasa ne trebaju.
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:59   #44
Quote:
2211 kaže: Pogledaj post
slovenci me malo podsjecaju na holandjane... mali narod, velika nacija... ima ih malo i nemaju neku veliku proslost, ali ih povijest izvlaci... imaju svoju drzavu, jezik i narod
Postoji izreka,''bog je stvorio svijet,a nizozemci nizozemsku.''Zašto,zato što su nizozemci sebi nasipali teritorij,ukrali zemlju od mora....slovenci su pak totalna suprotnost,oni hoće nama ukrast more,tako da ih nikako nebih uspoređivao
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 20:07   #45
Ok TIGR pretjerao sam... i 65% toga zapravo nisam mislio, čudim se sam sebi kako opomenu nisam dobija...

Pozdrav i isprike aj aj
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 23:14   #46
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Ok TIGR pretjerao sam... i 65% toga zapravo nisam mislio, čudim se sam sebi kako opomenu nisam dobija...

Pozdrav i isprike aj aj
Ma OK. Pozdrav i tebi!
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 23:19   #47
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Postoji izreka,''bog je stvorio svijet,a nizozemci nizozemsku.''Zašto,zato što su nizozemci sebi nasipali teritorij,ukrali zemlju od mora....slovenci su pak totalna suprotnost,oni hoće nama ukrast more,tako da ih nikako nebih uspoređivao
Kako znas? Sacekaj da krene izgradnja tunela Markovec ... Pa gdje mislis da ce zavrsiti sav taj suvisni materijal?

http://cm.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/15785
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:29   #48
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Kao prvo Germane, danasnje Nijemce, stanovnike istoimene države se ne može nikako usporediti sa Slovencima glede nacina dobijanja imena, jer Nijemci su svoje ime Germani nosili jos u vrijeme bitaka protiv Rima u Antici i svoj identitet su na tome istome podruciju gradili sve do Bismarcka i stvaranja Njemačke nacije, koja sa punim pravom nosi ime Germany - Germanija...


kao prvo, "germanija" je latinski egzonim. ako su se nijemci ikako grupno identificirali među sobom u vrijeme antike onda je to eventualno bilo diutisc ili *Þeudiskaz.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:32   #49
Quote:
df_ kaže: Pogledaj post


kao prvo, "germanija" je latinski egzonim. ako su se nijemci ikako grupno identificirali među sobom u vrijeme antike onda je to eventualno bilo diutisc ili *Þeudiskaz.
Bože što neki ovdje vole mješati kruške i jabuke i onda ih razvrstavati da ispadnu načitaniji... Pa normalno da su Latini dali Germanima ime GERMANIA i germani, naravno da se nisu medjusobno zvali GERMAN kao ni dan danas, ali ako ti ne shvaćaš ono očito onda čemu da ti ja objasnjavam.

Znas sto ti je moja preporuka, kad dodjes u Englesku ili Španjolsku onda svima reci da si HRVAT a ne CROAT, svi će odmah "znati" da se radi o CROATIJI...

"Genije" jel bi volio da kad otvaramo temu o Nijemcima na ovom pdf da ih u naslovu nazovemo Þeudiskaz ili? ahahha, jebote koja budala.

Zadnje uređivanje Road_Warrior : 07.11.2009. at 00:43.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.11.2009., 00:35   #50
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da si ti alergičan na gluposti? Valjda svoje ne vidiš, pa da te ispravim i da ti ponovim: Praslovačka država 9. stoljeća, poznata kao Velika Moravska, primila je Ćirila i Metoda, te se proširila pod kraljem Svatoplukom a u 11 stoljecu postaje dio Mađarskog kraljevstva.

Što ti je nejasno?


1. niti je praslovačka, niti je velika. "velika moravska" je tehnički termin koji upotrebljavaju povjesničari, iako sve manje.

2. hoćemo li spominjati mogućnosti smještaja moravske? mogućnosti da je možda "pramađarska ili pravojvođanska"?

3. ovu glupost s 11. stoljećem ne treba komentirati. poznato je da ugri moravsku kneževinu uništavaju početkom 10. stoljeća i uključuju njezin veći dio u svoj sastav.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:42   #51
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
"Genije" jel bi volio da kad otvaramo temu o Nijemcima na ovom pdf da ih u naslovu nazovemo Þeudiskaznia ili? ahahha, jebote koja budala.
micek, smiri se. nisam ja napisao "jer Nijemci su svoje ime Germani nosili jos u vrijeme bitaka". što nisi odmah napisao da su im drugi davali to ime. lako ti je sad vrijeđati druge i biti naknadno pametan.

također, par redaka nakon toga si napisao da njemačka obuhvaća zapadnu polovicu nekadašnjeg franačkog carstva. bravo!
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:44   #52
Quote:
df_ kaže: Pogledaj post
micek, smiri se. nisam ja napisao "jer Nijemci su svoje ime Germani nosili jos u vrijeme bitaka". što nisi odmah napisao da su im drugi davali to ime. lako ti je sad vrijeđati druge i biti naknadno pametan.

također, par redaka nakon toga si napisao da njemačka obuhvaća zapadnu polovicu nekadašnjeg franačkog carstva. bravo!
Pa čekaj da razmislim hm... PA JEBOTE možda nisam napisao jer sam mislio da svaki LUĐAK zna da kad kažem GERMANI mislim na naziv koji su im dali LATINI?
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:50   #53
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Pa čekaj da razmislim hm... PA JEBOTE možda nisam napisao jer sam mislio da svaki LUĐAK zna da kad kažem GERMANI mislim na naziv koji su im dali LATINI?
ma da? ja sam mislio da je svakom luđaku jasno da je današnju njemačku u franačko vrijeme pokrivala istočna trećina carstva. a ne zapadna polovica.

aj, odgovori mi za moravsku. baš se veselim.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:57   #54
Quote:
df_ kaže: Pogledaj post
ma da? ja sam mislio da je svakom luđaku jasno da je današnju njemačku u franačko vrijeme pokrivala istočna trećina carstva. a ne zapadna polovica.

aj, odgovori mi za moravsku. baš se veselim.
Za moravsku sam pogriješio i priznajem šta sad... nije ovo natjecanje u pišanju ... ali stvarno mislim da bi i ti trebao smanjiti ove doživljaje sa očiglednim stvarima kao što je naziv Germana i ps: sorry za onaj naziv "budala", ali jednostavno eto... dogodi se izleti mi.
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 10:54   #55
Slovenci smo mali, a zajebani. Zbog toga se "povjestno" važni narodi poput Srba i Hrvata i toliko bave nama.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:36   #56
Quote:
TIGR kaže: Pogledaj post



Tvoje poznavanje povijesti vec je postalo slavno i van granica Zadra. U svakom slucaju nisi objasnio po cemu je Velika Moravska bila praslovacka drzava a Karantanija nije bila praslovenska drzava. Bas bi voleo cuti taj veleum ... Ah, pa da, ti ionako jos nisi cuo za Karantaniju. Valjda mislis da je to onaj Carantan u Normandiji.


Koji si ti lik. Pa ti i ne znas nista. Bas nista. Po tebi je ime Germani endonim. Ti i ne znas kad su se pojavili Nijemci. Ti mislis da Nijemci u ranom srednjem vijeku znaci isto sto i Nijemci danas.



Genijalce, jos nisi pojasnio kako je to Velika Moravska (bit ce valjda Stara Moravska) praslovacka drzava a Karantanija nije praslovenska? Koje si to kriterije uzeo u obzir? Osim prejudica i nelogike ...
Eto, uštedio si mi odgovor Road Warrioru...

Hvala!
__________________
Alergičan na glupost
PrekrasniUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:47   #57
Quote:
ROAD_WARRIOR kaže: Pogledaj post
Talijanski identitet, bez obzira na rascjepkane državice prije ujedinjenja Italije za vrijeme Garibaldija, nikad nije bio upitan i oni su jako dobro znali cijem društvu pripadaju i tko su... A to je Talijani ili ako hoćeš ITALICI kao puno stariji naziv...
Halo, mudrače, postoji li razlika između italskih naroda i Etruščana, velikogrka (sam izmislio naziv,valjda je obrazovanima jasno na što mislim), Gala i drugih (koji mi sada ne padaju na pamet, a ima ih) koji (kao i Italci) žive na Apeninskom poluotoku u doba Starog Rima(i prije) i u najmanju ruku jednako postaju građani Rimskog carstva i sudjeluju u stvaranju talijanskog naroda? Da ne spominjemo kasnija naseljavanj i miješanja...

Eh, žao mi je ! Sad vidim da je to već prožvakano...
__________________
Alergičan na glupost

Zadnje uređivanje PrekrasniUm : 12.11.2009. at 11:54.
PrekrasniUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:52   #58
Quote:
df_ kaže: Pogledaj post


1. niti je praslovačka, niti je velika. "velika moravska" je tehnički termin koji upotrebljavaju povjesničari, iako sve manje.

2. hoćemo li spominjati mogućnosti smještaja moravske? mogućnosti da je možda "pramađarska ili pravojvođanska"?

3. ovu glupost s 11. stoljećem ne treba komentirati. poznato je da ugri moravsku kneževinu uništavaju početkom 10. stoljeća i uključuju njezin veći dio u svoj sastav.
Hvala!
__________________
Alergičan na glupost
PrekrasniUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 11:55   #59
Quote:
PrekrasniUm kaže: Pogledaj post
Halo, mudrače, postoji li razlika između italskih naroda i Etruščana, velikogrka (sam izmislio naziv,valjda je obrazovanima jasno na što mislim), Gala i drugih (koji mi sada ne padaju na pamet, a ima ih) koji (kao i Italci) žive na Apeninskom poluotoku u doba Starog Rima(i prije) i u najmanju ruku jednako postaju građani Rimskog carstva i sudjeluju u stvaranju talijanskog naroda? Da ne spominjemo kasnija naseljavanj i miješanja...

Eh, žao mi je ! Sad vidim da je to već prožvakano...
Odlican point! Dodati jos barem Ligure, Mezapijske kvazi-Ilire i Venete koji svi isto tako zive na Apeninskom poluotoku.
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 12:04   #60
Quote:
TIGR kaže: Pogledaj post
Odlican point! Dodati jos barem Ligure, Mezapijske kvazi-Ilire i Venete koji svi isto tako zive na Apeninskom poluotoku.
__________________
Alergičan na glupost
PrekrasniUm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.