Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 16:10   #61
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Tako nešto. S tim da smo politički korektni tek zadnjih nekoliko godina, dok smo bili klinci sam ga sasvim nekorektno tukla, zaboravljala u parkiću ili bježala van dok me ne vidi da mi se ne prikrpa. Jedno vrijeme ko studenti smo bili ok, a onda je on naglo postao užasno pametan, a ja glupa, pa smo mic po mic došli do političke korektnosti.
Ne bih se žalila da sam živjela bez tog dirljivog iskustva
Da bih riječ rekla....a i moj dragi ima identicno iskustvo sa svojom sestrom...oni se pak i ne cuju bas nikad. I to im je ok. Oduvijek.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:54   #62
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kada prestaneš hiperventilirati, pokušaj pročitati s razumijevanjem što sam i zašto napisao.

Za svaki slučaj, mali hint: pročitaj, u paketu, drugi i treći njezin navod koji sam istaknuo, a koji su međusobno u dubokoj svađi (autorica tvrdi da će poštivati djetetovu želju, a istovremeno na CZSS-u radi potpuno suprotno djetetovoj želji), pa ti možda svane da joj ne uskraćujem nikakvo pravo nego prokazujem njezine međusobno posvađane rečenice.
Gospodjo, zelite li da djeca budu s vama ili muzem?
Sin je rekao da bi...
Gospodjo, pitam *Vas* sto vi zelite.

- takav razgovoe se nije dogodio?
Nemoguce je da je rekla da sin zeli biti s ocem, ali da bi ona htjela oboje?

Pricamo o zelji deckica.
Centae moze i ne mora uvaziti zelju, ali treba znati dali ce roditelj prihvatiti oboje ili ga se ona odrice "jer vise voli tatu".

Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Po meni, roditelji koji godinama foliraju djecu da se vole, nisu iskreni roditelji. Djeca itekako kuže odrasle i kuže kad ih se besramno laže.
Voditi olfo partnerski život radi djece je laž. Biti u partnerstvu radi djece koja osjećaju da se mama i tata ne trpe, je laž. Ali...oni su divni roditelji koji svakodnevno lažu sebe i klince.
Vidim da nemaš što pametnije napisati osim što prozivaš i bljuješ po temi.
Sure.
Nastavi zivit u utopiji.

I uvijek cu bljuvat po ljudima koji se dodju posrat kad netko zatrazi savjet. I to pisuci iz neke vlastite "svijet je idealno mjesto" perspektive odnosno - gloginje mlate tudjim kurcem.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.04.2017., 21:43   #63
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Gospodjo, zelite li da djeca budu s vama ili muzem?
Sin je rekao da bi...
Gospodjo, pitam *Vas* sto vi zelite.
"Ja želim poštivati djetetovu želju."

Ili to, ili ne pisati svašta po forumu, ničim izazvana - nitko ju nije vukao za jezik da sama sa sobom bude u kontradikciji. Simple as that.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:22   #64
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"Ja želim poštivati djetetovu želju."

Ili to, ili ne pisati svašta po forumu, ničim izazvana - nitko ju nije vukao za jezik da sama sa sobom bude u kontradikciji. Simple as that.
Ili u prijevodu "slobodno razdvojite djecu, mene boli kurac, lakše se brinut o jednom mig mig" - ionako je tako ispalo na temi već.

Shvaćaš da ona (ili valjda itko na ovom forumu) ne može napraviti nešto što bi univerzalno bilo prihvaćeno kao dobar postupak?

Žena želi biti sa djecom.
Ne želi žrtvovati njihovo djetinjstvo samo radi toga da može reći da je napravila ustupak mužu šupku koji očito ne želi napraviti isto.
Mogli su oboje reći da ne žele razdvajati djecu i da bi ih oboje prihvatili, ali da bi bilo najbolje da ostanu zajedno.
Realno, mogli su i ne prebacit takav izbor na nejaka leđa djece koja još ni u pubertet nisu ušla.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:43   #65
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme kad god čitam ženske komentare na forumu, ja lijepo nakon toga odem u dućan i kupim ženi bombonijeru. kad vidim kakvih sve žena ima, ja sam jack pot dobio. ona misli da se iskupljujem jer sam nešto kriv kad svako malo dođem s bombonijerom, tko zna, možda misli da ju varam.........bojim se samo da se ne udeblja kad toliko slatkog jede.


oko teme...
mda, budemo to još vidjeli kak ćete se vi na kraju raspodijelit s djecom jer čim postoji spor onda to malo dulje traje. a čim dulje traje ispliva svašta na površinu pred centrom i sudom.
osobno mislim da su ljudi koji rade u CSZZ a zele dobro djeci odnosno bolje rečeno, BRIGA ih je za djecu - igla u plastu sijena.

Sretno!
Iako slažem se s nerazdvajanjem, ali znate što nije to vječno, uvidjet će stariji sin pa će htjet opet vama. nije to trajno
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 19:01   #66
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ili u prijevodu "slobodno razdvojite djecu, mene boli kurac, lakše se brinut o jednom mig mig" - ionako je tako ispalo na temi već.

Shvaćaš da ona (ili valjda itko na ovom forumu) ne može napraviti nešto što bi univerzalno bilo prihvaćeno kao dobar postupak?

Žena želi biti sa djecom.
Ne želi žrtvovati njihovo djetinjstvo samo radi toga da može reći da je napravila ustupak mužu šupku koji očito ne želi napraviti isto.
Mogli su oboje reći da ne žele razdvajati djecu i da bi ih oboje prihvatili, ali da bi bilo najbolje da ostanu zajedno.
Realno, mogli su i ne prebacit takav izbor na nejaka leđa djece koja još ni u pubertet nisu ušla.
@ Dawn, ne uzbuđuj se oko toga previše... i moja su dva posta, u istom smjeru i s istom misli vodiljom, naišla na negodovanje forumske javnosti. A razlog zašto nije bitno maloj braći omogućiti zajedničko odrastanje i djetinjstvo je suma sumarum cca
zašto bi bilo važno da braća od 7 i 9 godina ostanu skupa kad će se u odrasloj dobi ionako najvjerojatnije udaljiti, prestati međusobno razgovarati i klati se oko nasljedstva na ostavinskim raspravama jer "bratska ljubav" je uglavnom mitski termin koji skoro pa ne postoji.
Mislim da je lijepo u životu imati priliku imati brata ili sestru. Mnogi tu priliku nisu dobili. Kako će se ljudi ophoditi sa svojom braćom i sestrama u odrasloj dobi je njihov izbor. Dok su djeca mala, izbor roditelja bi trebao biti njegovati njihovu povezanost i međusobno pomaganje. Ili ne? Neki žele svoju djecu razdvojiti.
Autorica ima prilike sve skupa pročitati pa razmisliti. Ionako već sama zna što je za djecu dobro, a što nije jer je i više nego očito da se lomi oko tog teškog izbora - čak i po cijenu da i dalje ostane u svom mrtvom braku, samo da djecu ne bi razdvojila. Ne mogu si pomoći, ali pomalo mi to baca na priču o odluci mudrog kralja Salomona, samo verzija 2 u 1. Naravno da postoje Kain i Abel, no zar roditelji koji vole svoju djecu trebaju u njima gledati možebitni budući horor ili ih poticati na zajedništvo i BRATSKU LJUBAV?
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:31   #67
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Žena želi biti sa djecom.
Ja stvarno ne znam na koji način trebam pisati da bih objasnio jednostavnu činjenicu: potpuno mi je svejedno što žena želi, što ne želi, što će reći nas CZSS-u... Sve što sam htio reći je jednostavna činjenica da su joj rečenice napisane na topicu u temeljitoj međusobnoj svađi. Pojednostavnjeno, žena na topicu pokušava biti poštena i jebena.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:34   #68
al si navalio na nju ko sivonja već danima

sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:23   #69
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne znam na koji način trebam pisati da bih objasnio jednostavnu činjenicu: potpuno mi je svejedno što žena želi, što ne želi, što će reći nas CZSS-u... Sve što sam htio reći je jednostavna činjenica da su joj rečenice napisane na topicu u temeljitoj međusobnoj svađi. Pojednostavnjeno, žena na topicu pokušava biti poštena i jebena.
Ja stvarno ne znam na koji način trebam pisati da bih objasnila jednostavnu činjenicu: ti u njenim riječima vidiš ono što ti želiš vidjeti bez toga da si joj dao priliku da uopće objasni ili opširnije opiše ono što je šturo napisala.
Lijepiš se za napisanu rečenicu kao da je u kamen uklesana, bez da ustvari znaš dali je ona stvarno porekla ono što je napisala u prvom postu.

Znaš da život nije crno bijel?
Razgovori u CZSS se ne sastoje od tri rečenice?
Ljudi na forumu ne pišu doslovnu prepisku riječ po riječ?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.