Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 18:12   #1
Što bi vi učinile-slike vaše djece na facebooku

Radi se konkretno o frendici koja ima dvoje djece i koja je rastavljena. Buduća maćeha te djece među svojim slikama objavila je na facebooku i slike njezine djece,što same ili skupa s njom. Te slike mogu vidjeti samo njezini prijatelji,barem mislim,ali objavila ih je bez da je pitala majku. Ima li ona na to pravo? Što bi vi učinile da su u pitanju vaša djeca?
tinka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:13   #2
Ta maćeha s tom djecom ne živi,ona žive s majkom,ali kad su kod oca i ta provodi vrijeme s njima,odnosi u obitelji su koma,česte svađe i nesuglasice i sad još ovo...
tinka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:30   #3
ja ne shvaćam u čemu je problem?

ja sam na fejsbuk stavila sliku svog embrija dok mu je bilo 5-6 tjedana...
i slike svojih nećaka od 6-7 godina na kojima plazimo jezike i zajebavamo se...

i stvarno ne shvaćam.... oko čega ti radiš paniku?...

ajde objasni...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:39   #4
pa za početak neka ne radi buru i ne diže to na višu razinu nego lijepo kaže-na bilo koji način-da želi da se slike maknu-ako želi.
Žena ih je očito stavila u najboljoj namjeri-voli ih. Nebi inače.
Ja možda ne mogu zamislit šta je tvoja frendica prošla sa mužem i sa njegovom ženom, ali u interesu djece je definitivno da budu u relativno humanim odnosima.
Na mjestu tvoje frendice bi bila sretna ako bi buduća žena mojega eventualnog bivšega voljela moju djecu, pa makar toliko da ih ko sebi bitne stavi na fejsbuk
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:56   #5
meni facebook nije neka opasnost....pristup slikama imaju samo osobe koje sam odobrila kao prijatelje....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:22   #6
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja ne shvaćam u čemu je problem?

ja sam na fejsbuk stavila sliku svog embrija dok mu je bilo 5-6 tjedana...
i slike svojih nećaka od 6-7 godina na kojima plazimo jezike i zajebavamo se...

i stvarno ne shvaćam.... oko čega ti radiš paniku?...

ajde objasni...
Ma kakva panika. Mene se to uopće ne tiče,ali ako mama ima nešto protiv toga iz ovih ili onih razloga,ima li pravo to spriječiti i zabraniti?
A usput me zanimalo i vaše mišljenje pa tko hoće..
tinka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:23   #7
Death mislim da je ovdje malo teža situacija od nećaka i vlastitog embrija. Stavila sam i ja fotke svog popišanca - 2 albuma, ali djeca od bivše žene, hm...
Budući da sam i sama dijete razvedenog oca donekle shvaćam situaciju i mislim da bi bilo najbolje da to riješi ili preko oca ili direkt s dotičnom maćehom. Tu je još i bitan način razvoda koji može olakšati ili otežati situaciju tj. rješavanje problema.

Ne bi mi bilo svejedno, iako se radi o dobroj namjeri.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:29   #8
Gadna rastava,dotična je bila ljubavnica njezinog muža još dok je ovaj bio u braku tako da ima tu svega,ako je uopće bitno..
Djeca dosta istraumatizirana,curice od 6 i 5 godina,često u pol noći vraćane majci "jer se ta derišta ne znaju smiriti" i sad kao velika ljubav i sretna nova family..mama to doživljava kao nekakvo prkošenje,ja još nisam na čisto sa svojim sudom.
tinka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:55   #9
Da...gadno...
Ja osobno joj ne bih dozvolila, nek si napravi soje pa nek ih stavlje gdje hoce i hvali se njima. Ali nisam sigurna da postoji opcija da joj zabrani. Mozda, sudskim putem kao staratelj, skrbnik ili kako vec (te termine sam uvijek mijesala).

Nek se raspita kod kakvog odvjetnika obiteljskog prava...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 20:40   #10
ma tu se ne radi uopće o slikama djece nego o nečem sasvim drugom...

a jasno je o čemu...

no, eto... shvaćam i da je ta majka možda bijesna.
normalno da je bijesna, svatko normalan osjeća u nekim situacijama neku dozu posesivnosti prema svojoj djeci.

pa tako da neka žena stavi sliku moje djece...
naravno da bih sigurno burno reagirala...

ali tek sam sad skužila o čemu se radi pa povlačim ono što sam rekla.

naravno da je problem i ta maćeha je glupa kučka.
nabijte ju.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 23:32   #11
Ja nisam za to da NITKO osim mene i mm-a stavlja fotke naše malene bilo gdje na net bez našeg dopuštenja. Upravo sam u toj situaciji gdje je netko određeni od rodbine stavio fotke naše bebice, i to fotke koje smo mi slikali i dali toj osobi, na net i to javno da te slike mogu svi vidjeti i to na takav album gdje svakakvi ljudi dolaze. I uz sva naša upozorenja i nekoliko poziva da se te slike maknu one i dalje stoje. I što da radim? Mogu jedino poluditi zbog toga i ništa drugo. Mi stavljamo slike naše malene na net ali na sigurna mjesta.
Tako da mogu razumjeti, iako fejs je sigurno i vjerojatno namješteno da vide samo prijatelji, ali ako je do principa neka žena kaže što misli, pa njezina su djeca.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 07:06   #12
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
Ja nisam za to da NITKO osim mene i mm-a stavlja fotke naše malene bilo gdje na net bez našeg dopuštenja. Upravo sam u toj situaciji gdje je netko određeni od rodbine stavio fotke naše bebice, i to fotke koje smo mi slikali i dali toj osobi, na net i to javno da te slike mogu svi vidjeti i to na takav album gdje svakakvi ljudi dolaze. I uz sva naša upozorenja i nekoliko poziva da se te slike maknu one i dalje stoje. I što da radim? Mogu jedino poluditi zbog toga i ništa drugo. Mi stavljamo slike naše malene na net ali na sigurna mjesta.
Tako da mogu razumjeti, iako fejs je sigurno i vjerojatno namješteno da vide samo prijatelji, ali ako je do principa neka žena kaže što misli, pa njezina su djeca.


Ja sam se do ludila raspizdila kada je nećak stavio fotke naše klinke na svoj blog bez pitanja. A da je pitao, sigurno ne bi dobio dopuštenje. I bogami ih je maknuo. Nije u pitanju toliko što će netko drugi vidjeti fotke, nego je to zadiranje u tuđu privatnost i intimu, a to mi je nedopustivo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 07:13   #13
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post


Nije u pitanju toliko što će netko drugi vidjeti fotke, nego je to zadiranje u tuđu privatnost i intimu, a to mi je nedopustivo.
i ja sam prije par dana vidjela sliku naše male na tuđem facebooku. stavili su je šogor i šogorica skupa sa svojom curicom. ja sam se baš iznenadila!!
nisu pitali. meni ne bi nikad ali nikad palo na pamet staviti bilo koga na net,a kamoli nečije dijete bez pitanja. to što shtefy kaže, to je čisto zadiranje u privatnost. tko su oni da odlučuju o slikama mog djeteta i gdje će se one nalaziti zar danas ništa nije sveto..ni vrijedno poštovanja
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 10:20   #14
Mozda joj nije bila losa namjera..a mozda i je..neznam

Inace ne vidim neki bauk oko stavljanja slika djece na facebook,al naravno SVOJE djece,ili ako se vec stavlja tuda djeca..onda uz dopustenje roditelja jedino.

Inace,nicije slike bez tudeg znanja ne stavljam na facebook,uvijek prvo pokazem sliku koju bi stavila,pitam jel u redu bla bla..to vrijedi za odrasle..a kamoli ne za tudu djecu
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:26   #15
tinka, tvoja frendica uvijek može kontaktirati sam facebook i prijaviti profil te osobe, obrazložiti im o čemu se radi. nisam pravnik, no mislim da su djeca po pitanju ovoga zaštićena. i ne samo djeca. mislim da ne možeš ni slike odraslih stavljati kako te volja, bez njihovog znanja....a pogotovo ne nakon što su te ovi tražili da ih makneš. no neka o tome piše netko tko ima veze s pravom i zaštitom privatnosti...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:39   #16
Ja mislim da bih ju prvo upozorila, a nakon toga potrgala (to je sigurno!). Kao što reće netko prije: nek si rodi svoje, pa nek ga stavlja kud hoće!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:31   #17
Facebook i djeca

Kolegica me potaknula da otvorim ovu temu.

Imale smo oštru debatu da li je u redu to što stavlja slike svoga djeteta u na facebook gdje slike mogu vidjeti svi, pa i potencijalni pedofili, poremećeni koji mogu komotno gledati slike.

Ona je žustro borila svoj stav kako takvi poremećeni ljudi ne idu na facebook i to ne čine.

Mene ovdje zanima Vaše cijenjeno mišljenje.

Da li bi Vi stavili slike svoga djeteta na jave stranice gdje bi bilo svima izloženo? gdje te slike netko može čuvati na kompjuteru i usput na njih drkati?

Imam troje djece, i meni je ovo jednostavno nezamislivo da svoje dijete na ovakav način izlažem.

Zahvaljujem se unaprijed na odgovorima.
Buca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:33   #18
koliko znam da u FB mozes odluciti tko ce vidjeti slike..prijatelji, od prijatelja prijatelji ili svi...?
slike u mom profilu mogu vidjeti samo moji prijatelji.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:35   #19
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
koliko znam da u FB mozes odluciti tko ce vidjeti slike..prijatelji, od prijatelja prijatelji ili svi...?
slike u mom profilu mogu vidjeti samo moji prijatelji.
Svi mogu vidjeti slike njenog djeteta. Nepoznati ljudi.
Opcija ima, no ona nije stavila opciju da mogu vidjeti ljudi koje ona i poznaje.
Buca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:37   #20
Ja stavljam na fejs slike mog djeteta, ali ih mogu vidjeti samo moji prijatelji.
Nikakve golotinje nisu prisutne.
Imam slike s mora, ali ne kupa se gol. Takvog ga svi vide na svim plažama.
Meni je gore kupanje golih klinaca na javnim plažama nego stavljanje obučenih klinaca na fejs.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.