Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 00:06   #1
Nedjeljni ručak / "starci" u gostima

jel postoji jos onaj nedjelnji rucak na vasim stolovima kao sto je to od davnina bilo...sve se mjenja naime,zene se vise ne bakcu kuhanjem a ako kuhaju sve su to neke mikrovalne sracke..postoji li jos domaca juha,pa poslje pecenka sa krumpirima,salatama,pa jos k tome kolac..onak kak se ja sjecam iz svog djetinstva..nedjeljom u 2...ili barem nedjeljom.uopce.?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:03   #2
kod mojih je jos uvijek tako
obavezno domaca juha, meso i neki prilog
ako nema kolaca, onda bar vocna salata

kod sebe doma rijetko kad kuham pravu juhu zbog nedostatka vremena, a moze biti da i lijenost ima tu svoju ulogu , a ako mi se neda slagati kolac skuham puding ili nesto sto je brzo gotovo
i rucak je u nedjelju oko 1
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:05   #3
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
jel postoji jos onaj nedjelnji rucak na vasim stolovima kao sto je to od davnina bilo...sve se mjenja naime,zene se vise ne bakcu kuhanjem a ako kuhaju sve su to neke mikrovalne sracke
jel postoji kod tebe?

kuhaš li ti svojim kćerima juhicu, pečenku, krumpire, zelenu salatu i kolač?

ili ih vodiš svojoj mami na ručak, a ovdje propovijedaš kako žene sraćkaju?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:25   #4
Kakvo je to uopće pitanje? Pa jasno da postoji i to ne samo nedjeljom. Neš ti problema skuhat u nedjelju lonac juhe, ocijedit i samo zakuhat kad dođeš s posla. Ili stavit par bataka s krumpirom u vatrostalnu, za sat vremena je sve gotovo.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:32   #5
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
jel postoji jos onaj nedjelnji rucak na vasim stolovima kao sto je to od davnina bilo...sve se mjenja naime,zene se vise ne bakcu kuhanjem a ako kuhaju sve su to neke mikrovalne sracke..postoji li jos domaca juha,pa poslje pecenka sa krumpirima,salatama,pa jos k tome kolac..onak kak se ja sjecam iz svog djetinstva..nedjeljom u 2...ili barem nedjeljom.uopce.?
Stara moja, vidim da te pići nostalgija

Naravno da postoji, a koliko vidim kod mladosti koja me okružuje, postojati će i dalje.

I nema mikrovalne i tih modernih sranja, samo špaker ili gradele.

I nediljom se stavljaju one lipe pamućne salvete.

I kristalne čaše.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:42   #6
Obavezno nedjeljom imamo zajednički, veliki ručak...juhica,kuhano,sos,pečeno,salatice,kolač... sve.
Preko tjedna redovito kuham, samo što onda biram jela koja se mogu skuhati danas za sutra (kuham uveče jer radim!). Nikakvi ručkovi kod mame i slične stvari...češće je mama kod nas na ručku. Nas je 5,a ona jedna,pa je lakše meni skuhati za jedno više nego njoj za 5 više!
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:04   #7
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
jel postoji jos onaj nedjelnji rucak na vasim stolovima kao sto je to od davnina bilo...sve se mjenja naime,zene se vise ne bakcu kuhanjem a ako kuhaju sve su to neke mikrovalne sracke..postoji li jos domaca juha,pa poslje pecenka sa krumpirima,salatama,pa jos k tome kolac..onak kak se ja sjecam iz svog djetinstva..nedjeljom u 2...ili barem nedjeljom.uopce.?

Postoji i postojat ce jos jako dugo.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 12:18   #8
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Postoji i postojat ce jos jako dugo.
također
HappyGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:42   #9
Quote:
HappyGirl kaže: Pogledaj post
također
potpisujem
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:52   #10
Quote:
HappyGirl kaže: Pogledaj post
također
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
potpisujem
Točno tako, nediljni ručak se i objeduje uz malo riči
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 15:10   #11
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Postoji i postojat ce jos jako dugo.
Jedva čekam nedilju zbog toga :mmm:
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 19:05   #12
kod nas doma bas i nema jer mama nazalost zna raditi i vikendom, a ovi drugi su nesposobni. i kad mama napravi, ja to slabo jedem jer bas i ne volim zafrige, tijesto, meso i sve ono sto moji hoce da jedu, a ono sto ja skuham pristaje jesti jedino mama. ja zivim odvojeno i ne pravim si nedjeljom nista drugacije nego inace, mozda skuham nesta malo za unaprijed pa da se ne moram gnjavit' dok su predavanja, ali inace ne jedem meso, a nisam tip za kolace (radije cokolada ili sladoled, tu i tamo napravim palacinke...ali nekako radije to vrijeme potrosim s nekim tko mi je drag pa opusteno negdje sjednemo) pa kod mene nema puno petljanja, ono sto kuham kuham dosta kratko (uglavnom povrce, riba i zitarice)...osim kad se igram pa isprobavam nesta novo ili kad pravim musaku i umake (stavim xx vrsta povrca pa to sve treba sjeckat') - onda je nered u kuhinji cijeli dan. cesto improviziram pa pokupim ono sto imam bez da kupujem nesta novo jer em sto mi se dosta toga kvari jer sam sama pa ne uspijem pojesti em sto cesto nemam para za sve one stvari koje bih voljela kupiti da nesta pristojno napravim.

moja teta inace pravi bas te tradicionalne ruckove nedjeljom, sve fino, potrudi se i uvijek napravi kolac i bude pun stol pa nekad skoknem tamo za promjenu. al' ne bas zbog jela, nego... skoro uvijek jedem sama.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 19:17   #13
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
jel postoji jos onaj nedjelnji rucak na vasim stolovima kao sto je to od davnina bilo...sve se mjenja naime,zene se vise ne bakcu kuhanjem a ako kuhaju sve su to neke mikrovalne sracke..postoji li jos domaca juha,pa poslje pecenka sa krumpirima,salatama,pa jos k tome kolac..onak kak se ja sjecam iz svog djetinstva..nedjeljom u 2...ili barem nedjeljom.uopce.?
Čuj predugo si vani,gotovo svi Hrvati imaju mikrovalku koju u principu ne koriste za pripremanje hrane
Ja u njoj uglavnom pečem kokice.

Klasični ručak u nedjelju je još uvijek prisutan u većini obitelji koje znam!
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:22   #14
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
jel postoji jos onaj nedjelnji rucak na vasim stolovima kao sto je to od davnina bilo...sve se mjenja naime,zene se vise ne bakcu kuhanjem a ako kuhaju sve su to neke mikrovalne sracke..postoji li jos domaca juha,pa poslje pecenka sa krumpirima,salatama,pa jos k tome kolac..onak kak se ja sjecam iz svog djetinstva..nedjeljom u 2...ili barem nedjeljom.uopce.?


Naravno da postoji....i ne samo nedjeljom!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:04   #15
Kuham redovno, petkom i svetkom, a ako može i mene zanima odgovor na pitanje koje je kemik postavila ... hvala .
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:35   #16
neki ne vise doma po cijele dane pa bas i nemaju vremena satima nakuhavati objede
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:46   #17
nedjeljni ručak "po domaće" ...obavezni sastojci a kombinacije su slobodne :
juha:
- goveđa s rezancima i mrkvom, peršinom, celerom (ako ovo - onda i hren ili paradajz sos uz kuhano meso, kao predjelo)
- pileća s puno povrća i noklicama
glavno jelo:
- pohanci (teleći, svinjski, piletina ...+ ovisno o sezoni : patlidžan, tikvice, karfiol, šampinjoni ili sunčanice)
- pečenka (roastbeef, janjeći butić, svinja ili pajcekić, patka, punjeni picek ...za blagdane pura ili guska)
prvi prilog:
- restani krumpir s mrvicama (uz pohance)
- pire krumpir
- pečeni ili prženi krumpir (uz pečenke)
- mlinci
- hajdinska kaša (uglavnom sezonski, uz svinjske pečenke ili patku)
drugi prilog:
- obareno povrće na maslacu - šparoge, mrkva, grašak, kuruza, mlade mahune, karfiol, brokole, kelj pupčar (uglavnom uz pečenke)
- dinstano crveno zelje (uglavnom uz pohance, ali i uz pečenu patku, puru i gusku te mlince)
- dinstano kiselo zelje (uglavnom uz zimske pečenke i tamo gdje je hajdinska kaša prvi prilog)
salata:
- endivija i/ili radić (zimska ...češnjak i bučino ulje obavezni)
- zelena ( (pro)ljetna, bilo kristal, matovilac ili puterica u blagom octu , dodatak rotkvica ili ribanog celera je dobrodošao)
- paradajz, paprika, krastavci, ljubičasti luk ili kombinacije nečeg odnosno svega navedenog (ljetna salata, ide uglavnom uz jela kojima je prvi prilog pečeni (mladi) krumpir)
- zelje (bijelo ili crveno) - uz pohance ili svinjske pečenke
- kuhane salate - mahune, kelj pupčar, karfiol - sve s češnjakom i bučinim uljem (idu tamo gdje nema drugog priloga)
- kiseliši; odnosno sve za zimnicu (cikla, paprike, krastavci, zeleni paradajzi, turšija) - uz zimske pečenke, uglavnom svinjetinu
desert:(ne nužno kolač)
- ljeto ali i zima - voćne pite ili savijače
- kolači ili pite ili savijače od sira , maka ili oraha
- torte razne (zimi uglavnom orašasto voće i/ili čokolada , a ljeti voće i parfe)
- rižkoh, grizkoh ili palačinke sa wein-šatoom
- sladoledi i voćne salate


posebna ponuda : divljač (zec, fazan, srnetina) u pacu sa semmelknedlama


dakle - nije da nedjelja ne postoji kao poseban dan u MOJOJ kuhinji , a od svega gore navedenog može se itekako složiti 52 kombinacije godišnje
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:59   #18
@ja i bash ja

svaka čast na trudu
sve je tak domaće i miriši...

ja bi još samo dodala: domaći kruh

__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:02   #19
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
neki ne vise doma po cijele dane pa bas i nemaju vremena satima nakuhavati objede
Uopće ne visim cijele dane doma, al istina je...ne dolazim ni u 17.30. Imam takav posao i ritam da sam svaki dan doma do 14., svaki dan kuham nekad ručak za 20 minuta napravim, nekad za 35, ali svaki dan je kuhano.

Nedjeljom - uvijek nekaj konkretnije i raskošnije
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:13   #20
ja nedjelju radim pa mi je ko svaki drugi dan

ili smo kod staraca koji isto nisu obvezni kuhat nekaj posebno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.