Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 21:38   #2061
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Nekada to jeste tako, ali nekada i ne. Češće je da nemaju veze prognoze jedna sa drugom... Sutra sasvim sigurno u Sarajevo dolaze oblaci sa juga. A to je uvijek tako. Prodor hladne zračne mase sa sjevera nije znatan... Tako da nema veze sutra vrijeme u Zagrebu i Sarajevu, odnosno nisu vezani jedno za drugo. Vidi satelitski snimak. Općenito za ove koji pitaju kakvo je vrijeme zimi i za novu godinu-može se reći da je hladno i snježno. Poneka varijacija na tu temu može biti, ali uglavnom-hladno je sa snijegom. Računajte da je temperatura u januaru skoro uvijek ispod nule. Koliko je to ispod nule zavisi od slučaja. Može biti i -15 ili -20, ali može biti i 0 ili +5 ili +7 npr...
Ma znam, ali zadnjih par godina čim je u Zg pao snijeg odmah bi poslije pao i u Sa ali to je normalno. U Sa su zime mnogo hladnije pa je to i logično. A vrijeme u Sa je samo po sebi čudno. Primjerice ljeti se preko dana kuhaš a naveče možeš i majicu s dugim. Nije tako baš svaki dan ali zna biti takvih situacija...
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 01:10   #2062
ima li tko iskustva s hostelom Identiko? lokacija se cini super
anny87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:03   #2063
Quote:
Edo2387 kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali zadnjih par godina čim je u Zg pao snijeg odmah bi poslije pao i u Sa ali to je normalno. U Sa su zime mnogo hladnije pa je to i logično. A vrijeme u Sa je samo po sebi čudno. Primjerice ljeti se preko dana kuhaš a naveče možeš i majicu s dugim. Nije tako baš svaki dan ali zna biti takvih situacija...
Da, da u pravu si, mada je i ljeti sve manje takvih dana. Općenito klima je postala toplija i ljeti su vrućine nesnosne. Tako je sve do 1. septemmbra. Tada i klimatološki počinje jesen. I kada u septembru padne prva kiša, gotovo je-nema više ljetnih vrućina, čak štaviše vrlo je hladno-tamni vilajet jbg... Općenito savjet za sve koji dolaze sa ovih prostora u Sarajevo je da je zimi jako hladno i da imaju zimsku garderobu. Ko je sa Jadrana zna kako je na kontinentu, pa ako kojom zgodom ide u Zagreb, Osijek,... slično je i u Sarajevu. Tmurno oblačno, hladno... Ali planine oko grada su super. To je već pravi planinsko-zimski ugođaj sa snijegom. Zimske radosti i gadosti...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 28.11.2010. at 12:42.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:12   #2064
Kad smo već kod nove godine, zna li tko ima li što organizirano ove godine kod vječne vatre, pozorišta ili negdje treće? *too lazy to google and shit*
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:43   #2065
Nema još najava. Vjerovatno će biti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 14:58   #2066
Don Almir i slični haha
Ne znam da li da ostajem u Sa ili da palim negdje
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:13   #2067
Hotel Hollywoold, kakav je? Rezervirali bi smještaj i doček, djeluje dost dobro za dobru cijenu, na slikama djeluje fascinantno, može li mi tko reći koju riječ?
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:30   #2068
O hotwlu previse ne znam, cini se dobro, ali imaj u vidu da ti do centra treba nekih pola sata tramvajem
Miss_Kruskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 22:07   #2069
Quote:
Ali G kaže: Pogledaj post
Hotel Hollywoold, kakav je? Rezervirali bi smještaj i doček, djeluje dost dobro za dobru cijenu, na slikama djeluje fascinantno, može li mi tko reći koju riječ?
Hotel je OK, al je bogu iza leđa na Ilidži (to valjda već znaš). Ako misliš gro vremena provoditi u hotelu, nema problema, ali ako misliš obilaziti grad, znaj da si izabrao hotel koji je valjda najdalje moguće od Baščaršije i ostalog.

+ pazi jer navodno postoje renovirane i nerenovirane sobe, pa napomeni kod rezervacije da ti daju one bolje.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 22:21   #2070
E jebemu gdje ćeš na Ilidžu. To ti je k'o da dođeš u Zaprešić, pa da onda se snalaziš kako ćeš u centar Zagreba. Vjerujem da je tamo čak i skupo. Na čaršiji ima boljih smještaja. Tramvajem je od Ilidže do Baščaršije nekih 11-12 km. Pa ti sad vidi isplati li se taj hotel. Taksi bi te zaklao svako večer kada se vraćate na spavanje...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 22:44   #2071
Ljudi molim vas jel ima itko iskustva ili kakvih informacija s hotelom Hecco? Sutra planiramo rezervirati kod njih smještaj pa ono, ako trebamo nešto znat, bolje sad nego sutra....

Hvala!
Elena_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 00:13   #2072
pozdrav, evo povodon nove godine ekipica od 8 ljudi planira u sarajevo.e sad, ako bi ko moga dat kakav kontakt od nekog ko iznajmljuje stan za tu priliku ili neki apartman? unaprid fala
aandreaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 02:59   #2073
Gledali smo negdje da imamo povezan doček i smještaj u jednom, jer dolazimo 31og predveče...
A u subotu bi autom u obilazak... gdje parkirati auto preko dana u sarajevu..?
Općenito, kako voziti kroz bosnu, ima lasera, multanovih? Kolika je tarifa sada ?
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 03:33   #2074
Quote:
Elena_8 kaže: Pogledaj post
Ljudi molim vas jel ima itko iskustva ili kakvih informacija s hotelom Hecco? Sutra planiramo rezervirati kod njih smještaj pa ono, ako trebamo nešto znat, bolje sad nego sutra....

Hvala!
Bila sam ja u tom hotelu, početkom 10.mj. Slučajno, u zadnji čas frenidica i ja rezervirale, bez da smo išta znale o hotelu.
Sam hotel je relativno ok, po meni je na granici da bude preskup za ono kaj nudi.
Budući smo došle vlakom, išle smo pješke do njega - kod Sebilj česme krenuti gore u brdo, skoro pa ravno (prođe se groblje i dalje ravno), i piše na tabli da ima oko 500 m, po meni je malo više, a možda smo samo bile jako umorne pa nam se daleko činilo. Imale smo dojam da nikad stići do njega (sve pješke uzbrdo). Dobro je kaj je malo prije hotela dučančić-zgodno za one koji dođu predvečer s puta.
Kad smo došle prvo smo dobile sobu na 1. katu (mislim 102). Odma po ulasku sam otišla na wc, obavila svoje, da bi tek onda ustanovila kako kotlić ne radi . Odma sam nazvala recepciju da to kažem, a kaže gospođa "a opet, dođite onda po ključ od druge sobe". Mislim-opet??
No, onda smo dobile drugu sobu, 3. kat (potkrovlje), u kojoj je bilo poprilično hladno (a radijatori nisu radili), te budući da je sve bilo isključeno iz zida (tv, radio, frižider (nije da nam treba, ali ak je isključen onda soba nije spremna za goste), bilo je vidljivo da ta soba nije dugo upotrebljavana. Mislim, bila je čista (osim malo prašine), a u ormaru su bili dodatni jastuk i poplon, tako da sam to navalila na sebe (frendici je bilo ok,ona je odma zaspala).
Doručak je bio ok, jednostavan, ali fin-kava/čaj/sok + pahuljice/šunka + sir/nutella/pecivo.
budući da nam je vlak išao tek navečer, zamolile smo da nam pričuvaju stvari do navečer, na što su odma ljubazno pristali, tako da je to veliki plus.
Eto, pa ak ti ovo kaj pomaže.
__________________
It's a beautiful day, The sun is shining, I feel good, And no one's gonna stop me now, oh yeah.
Made in heaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:06   #2075
Hvala ti Heaven!!

Samo, sad sam u dilemi... Nije to baš tako jeftin smještaj pa da im se takve stvari mogu progledati kroz prste.
Hm... Probat ćemo još izvidjet što se nudi u motelu Divan. Bili su poznanici prošle godine tamo i imaju samo riječi hvale. Al caka je u tome što su oni tada platili 60 eura sobu/noćenje, a meni su odgovorili na mail da je cijena 80 eura! A to je veeelika razlika...

Ma, nešto ćemo smislit! Glavno da napokon posjetimo Sarajevo!
Jedva čekam!!!
Elena_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:48   #2076
http://www.youtube.com/watch?v=65O3S...eature=related

=DDDDDDDDDDD
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:54   #2077
nas 3 frendice smo bookirale smještaj za NG i sad bi mi trebalo par informacija sa terena. konvertibilne marke - jel moguće tamo mijenjati kune u marke?
htjela bih, ako je moguće, izbjeći kupovanje eura dok ovako luduje.odnosno jel moguće kod nas kupiti KM? što je isplativije? koliko ponijeti za 4 dana bez perverzija, dakle za pojest čevape i izlazak navečer.
kako se kreću cijene cuge po bircevima - vino, piva..?
da li je za NG moguće raditi bar hopping ili su zatvorenog tipa s plaćanjem upada?
hvala!
__________________
Ultimately we know deeply that the other side of every fear is a freedom
LuckyBamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:26   #2078
za tu razmjenu novca, stvanro ne znam, pitajte u banci! a u sarajevu ne mozete korisitit eure, a mislim da mozete mijenjati kune u km... ne znam sto ne bi moglo...
koliko ponjeit za 4 dana, eh sad... racunajte na to da su vma kod nas cijene iste ko i kod vas, naranvo da ima nekih jeftinijih stvari, a opet nekih skupljih... 10 cevapa vam je 7KM, jos jogurt 1KM ili kajmak mozda 1,5...
a s druge strane mozete kupiti kilu pite najskuplje za 12KM =DDD
macchiato veliki vma je uglavnom oko 2KM-3,5KM.
piva zavisi koja ali oko 3KM, i znam da je tocena jeftinija otprilike 2KM - 2,5 KM.. ma zavisi kako gdje mislim d aje po pubovima najjeftinija=D stvarno pivu ne pijem pa ne znam!
vino isto kako koje... od 5KM -7KM isto ne pijem i ne znam, mislim da je najisplativije u Barhani pola litra kupiti 20KM ili 15KM.. tako nekako!!!

U svim kaficima se placa ulaz tako da vam to nije sigurno ulazenje i izlazenje.. mozda vas puste poslije 12, i ako ih sarmirate ili malo potplatite heheheh
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:47   #2079
Quote:
LuckyBamboo kaže: Pogledaj post
nas 3 frendice smo bookirale smještaj za NG i sad bi mi trebalo par informacija sa terena. konvertibilne marke - jel moguće tamo mijenjati kune u marke?
htjela bih, ako je moguće, izbjeći kupovanje eura dok ovako luduje.odnosno jel moguće kod nas kupiti KM? što je isplativije? koliko ponijeti za 4 dana bez perverzija, dakle za pojest čevape i izlazak navečer.
kako se kreću cijene cuge po bircevima - vino, piva..?
da li je za NG moguće raditi bar hopping ili su zatvorenog tipa s plaćanjem upada?
hvala!
Normalno možeš promijeniti kune u marke u Sarajevu. Možeš to i učiniti kod nas ali samo kod nekih banaka ne mijenjaju sve. Eurima se više ne može kupovati u BiH. 150-200 maraka ce ti biti dosta za 4 dana ako si štedljiva i manje
Edo2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:03   #2080
Pozdrav, da li netko možda zna ko gostuje na bazenima za novu?
__________________
...nevolja nevolju privlaci...
sarchi... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.